Najbardziej popularne akcje w Australii

1835

Wiedza o tym, jakimi akcjami handlują inni inwestorzy w Australii, może dać Ci użyteczny wgląd w firmy i sektory do badań. Może to pomóc w znalezieniu możliwości lub pomóc w zastanowieniu się, od czego zacząć.

Przyjrzyj się bliżej akcjom australijskim, którymi najczęściej handlują klienci na giełdzie w Australii, na podstawie wolumenu notowań kontraktów (kupionych lub sprzedanych), aby zainspirować Cię i rozpocząć handel swoim portfelem akcji.

Flight Centre (FLT) przeskoczyło jeden z miejsc, aby stać się najczęściej wymienianymi akcjami na ASX. Akcje w biurze podróży spadły o 16,8% w ciągu tygodnia, co w przypadku COVID-19 na całym świecie zwiększyło ryzyko zamknięcia granic na dłużej. Akcje FLT spadły o 73% rok do roku.

Zip Co (Z1P) spadł w zeszłym tygodniu o 11,5%, jednak od początku roku kalendarzowego 2020 nadal rośnie o 50%. W ostatnim czasie spółki typu Buy-now-pay-later odnotowały znaczące zyski. Z1P niedawno ogłosił, że kupił amerykańskiego partnera o nazwie Quadpay, co ułatwiło jego ekspansję w USA. W ubiegłym miesiącu Z1P odnotował również znaczny wzrost przychodów, ponieważ COVID-19 zwiększył popyt na swoje usługi.

Splitit (SPT) spadł w ciągu tygodnia o kilka miejsc, a jego akcje zmniejszyły się o 10,9%. Należy pamiętać, że firma buy-now-pay później ponad dwa razy w tygodniu wcześniej po nawiązaniu współpracy z gigantem kart kredytowych Mastercard.

W ubiegłym tygodniu Qantas (QAN) spadł o blisko 13%, a kupujący stanowią prawie 60% transakcji w spółce. Wolumen wzrósł po wielu istotnych zapowiedziach, w tym po pozyskaniu kapitału w wysokości 1,9 mld dolarów, redukcji 6000 miejsc pracy i uziemieniu ~100 samolotów na około 12 miesięcy.

Webjet (WEB) był piątą najczęściej wymienianą marką przez klientów CommSec w zeszłym tygodniu, co czyniło go trzecią firmą w sektorze turystycznym, tworzącą tę listę. Grupa turystyczna online zmniejszyła się o 15% w związku ze wzrostem liczby spraw COVID-19 w Victorii i aktualizacji Qantas, co dodatkowo zwiększyło obawy o powolne ożywienie w turystyce.