Obligacje korporacyjne w USA: ostatnie bezpieczne miejsce do zarabiania pieniędzy

3129

Światowi brakuje bezpiecznych, wiarygodnych źródeł stałego dochodu. Jedno z najlepszych pozostałych źródeł: obligacje korporacyjne USA.

Według amerykańskiej Merrill Lynch, The Bank Street Journal, amerykańskie obligacje korporacyjne stanowią około 12% niespłaconego długu inwestycyjnego na całym świecie i stanowią prawie 33% dochodu z dochodu. Zobacz giełdy w USA.

Podstawy obligacji

Obligacje rządowe (obligacje skarbowe) to papiery wartościowe o stałym dochodzie, o terminie zapadalności powyżej 10 lat. Dług publiczny USA jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych ze wszystkich inwestycji.

Obligacje korporacyjne emitowane są przez spółki, które mają dużą elastyczność w zakresie wielkości emisji długu. Warunki dotyczące obligacji korporacyjnych mogą wynosić od mniej niż 5 lat do ponad 12 lat. Obligacje korporacyjne przynoszą najwyższe dochody, ponieważ oferują największe ryzyko.

Aktualny stan stawek obligacji

Chociaż stopy obligacji spadły w tym roku, oprocentowanie obligacji 7-10-letnich wysokiej jakości amerykańskich spółek wynosi około 3,14%, w porównaniu z 10-letnim Skarbem, który osiągnął najniższy w historii poziom 1,37% we wtorek.

Jak wspomniano, obligacje korporacyjne są bezpieczne, ale uważane za bardziej ryzykowne niż dług publiczny. The Wall Street Journal poinformował o prawdopodobnym wzroście globalnego zainteresowania amerykańskimi obligacjami korporacyjnymi, co obniżyło rentowności, a także koszty finansowania dla amerykańskich spółek.

Dlaczego warto kupować obligacje korporacyjne?

Obligacje korporacyjne mogą być emitowane przez spółki publiczne lub prywatne. Obligacje korporacyjne są oceniane według usług takich jak Standard & Poor’s, Moody’s i Fitch, które obliczają ryzyko związane z każdą konkretną obligacją. Najbardziej niezawodne (najmniej ryzykowne) obligacje mają rating potrójnego A (AAA).

Wysoko ocenione obligacje korporacyjne stanowią wiarygodne źródło dochodu dla portfela. Mogą pomóc Ci zgromadzić pieniądze na emeryturę lub zaoszczędzić na wydatkach na studia lub w nagłych wypadkach.

Jak kupować obligacje korporacyjne

Niektóre obligacje korporacyjne są sprzedawane w ramach pierwszej oferty spółki na tak zwanym rynku pierwotnym. Inne są sprzedawane bez recepty (OTC) na rynku wtórnym. Obligacje są bardzo płynne, można je szybko kupić i sprzedać i zazwyczaj oferowane są w wartości nominalnej 5000 USD.

Biura maklerskie, banki, handlowcy obligacjami i brokerzy sprzedają obligacje na rynku pierwotnym. Ci sprzedawcy pobierają prowizję. Jak zauważono, rynek wtórny obejmuje giełdy (NYSE, Amex i Nasdaq).

Ceny obligacji są podawane jako procent wartości nominalnej obligacji – w oparciu o 100 USD, a odsetki są zwykle płacone co sześć miesięcy.