Palladium wypuściło na rynek pierwszą w historii ICCO

736

Firma Blockchain z Malty Palladium 10 czerwca uruchomiła pierwszą w historii początkową implementację tokenów zamiennych ICO, napisał projekt finversia.ru w odniesieniu do lokalnych mediów. Główną różnicą między kampanią Pallad a konwencjonalną ICO jest to, że projekt obejmuje sprzedaż tokenizowanych zamiennych certyfikatów. Inwestorzy będą mogli wymieniać monety na akcje spółki trzy lata po ich zwolnieniu. Firma planuje przyciągnąć 150 milionów euro, z czego połowa pójdzie na zakup pakietu kontrolnego w europejskim banku. 35% środków zostanie wykorzystanych na rozwój nowej giełdy kryptowalut, będzie kontrolowana przez Malta Financial Services Authority. Pozostałe 15% planuje się wykorzystać na różne strategiczne inwestycje w usługi finansowe i projekty blockchainowe.

Jednostka finansowa JD.com podwoiła wartość rynkową poprzez przyciąganie inwestycji o wartości 2 miliardów USD

Dział finansowy JD.com przyciągnął щв chińskich inwestorów co najmniej 13 miliardów juanów. Według źródeł znających sytuację podwoiło to wartość rynkową firmy przed oczekiwanym IPO do 120 miliardów juanów. Koszt jednostkowy w połowie 2017 roku, po oddzieleniu JD Finance od JD.com, drugi co do wielkości sklep internetowy w Chinach szacuje się na około 60 mld juanów. Według jednego źródła wartość rynkowa JD Finance może być jeszcze wyższa, jeśli do obecnej rundy dołączą inni inwestorzy.

Sprzedaż detaliczna Burberry w pierwszym kwartale fiskalnym nie uległa zmianie

Brytyjska firma Burberry Group, jeden z wiodących światowych producentów dóbr luksusowych, poinformowała, że sprzedaż detaliczna w pierwszym kwartale fiskalnym zakończyła się 30 czerwca, w ujęciu rocznym, prawie niezmienionym i wyniosła 479 milionów funtów szterlingów. Z wyłączeniem zmian kursów walut wskaźnik wzrósł o 3%. Wzrost porównywalnej sprzedaży również wyniósł 3%. W regionie Azji i Pacyfiku wskaźnik wzrósł o 5%. W regionie, w tym w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce, sprzedaż detaliczna spadła o kilka procent.

Rezerwy gazu łupkowego w Chinach przekroczyły 1 bilion metrów sześciennych

Rezerwy gazu łupkowego w Chinach przekraczają obecnie 1 bilion metrów sześciennych, podało Ministerstwo Zasobów Naturalnych Chin. W 2017 roku eksplorowane złoża ropy naftowej w kraju spadły do 877 milionów ton z 1 miliarda 552 milionów ton w 2012 roku, zapasy gazu ziemnego spadły z 961 miliardów metrów sześciennych do 555 miliardów 500 milionów metrów sześciennych. Według agencji informacyjnej Xinhua, w 2017 roku zapasy ropy naftowej w Chinach wzrosły o 1,2% w ujęciu rocznym, gaz ziemny o 1,6%, gaz łupkowy o 62%. Jiu Jianhua, szef ministerialnej grupy ds. Nadzoru nad zasobami mineralnymi, powiedział, że zbadane rezerwy gazu łupkowego w Chinach w kwietniu 2018 roku przekroczyły 1 bilionów metrów sześciennych wobec 918 miliardów 800 milionów metrów sześciennych ustalonych na koniec 2017 roku.

Wietnam spodziewa się osłabienia wzrostu gospodarczego w drugiej połowie roku

Wietnamski Instytut Badań Ekonomicznych i Polityki spodziewa się w trzecim kwartale 2018 roku spowolnienia wzrostu gospodarczego w kraju do 6,65% w ujęciu rocznym z 7,38% w pierwszym kwartale. W czwartym kwartale Instytut przewiduje osłabienie wzrostu do 6,55%. Przyczyną pogorszenia się perspektyw gospodarczych Wietnamu są czynniki takie jak wojny handlowe i wyższe stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych. Na rok 2018 ogólny szacunek wzrostu PKB został potwierdzony na poziomie 6,8%. Eksperci Instytutu przewidują, że w trzecim kwartale inflacja w kraju wyniesie 4,65%, a do końca roku spowolni do 4,13%.