Kurs i cena Ripple XRP – aktualny wykres i notowania

1897

Ripple (XRP) to więcej niż kryptowaluta. Deweloperzy stworzyli całą sieć peeringową, która jest aktywnie wykorzystywana przez banki światowe. Wzrost wartości monety od momentu jej stworzenia wyniósł ponad 10 000 procent.

Kurs Ripple (XRP)

Wykres i notowania Ripple (XRP)

Prognozy cen Ripple (XRP)

Kurs i cena Ripple XRP – podstawowe informacje

Twórcy Ripple początkowo nawet nie myśleli o osobnej monecie. Ich celem był własny system płatnościowy z możliwością natychmiastowego przelewu pieniędzy do dowolnego miejsca na świecie. Technicznie Ripple Blockchain obsługuje do 70 tysięcy transakcji na sekundę i dociera największemu systemowi płatności Visa.

Ponadto opłata za przelew jest minimalną, za 10 tys. transakcji użytkownik zapłaci tylko dolara. Dla porównania standardowy system przelewów bankowych zwykle pobiera 2-3 USD za jedną transakcję. Oszczędności dla klientów i banków w tym przypadku są oczywiste.

Ripple Union Credit, American Express, Mitsubishi oraz inne 40 dużych firm tworzy listę użytkowników sieci, która rośnie co miesiąc. Token XRP to ekwiwalent pozwalający na zrównanie waluty z obecną stawką Ripple, przeniesienie pieniędzy cyfrowych do odbiorcy i spieniężenie go w tradycyjne aktywy finansowe.

Moneta nie jest w rzeczywistości cennym środkiem płatniczym, ale ze względu na wysoką szybkość, niską prowizję i brak podwójnej konwersji przy pracy z różnymi walutami, jej wartość stale rośnie.

Po upadku bitcoinów, gdy kurs wymiany “złota cyfrowego” spadł o 5 razy, Ripple była jedną z niewielu monet, która przetrwała odwrócenie rynku bez globalnych strat i odpływu finansów.

Ripple odnosi się do monet o ograniczonej emisji, ale wydobycie koinów jest absolutnie niedostępne. Deweloperzy natychmiast rzucili na rynek 100 miliardów XRP, co spowodowało, że na początku cyklu życia cena Ripple wynosiła 5 centów.

Ponieważ nie można wydobywać Ripple, jedynym sposobem uzyskania monet jest zakup. To sprawia, że ​​aktywa jest niezwykle atrakcyjną dla inwestorów, ponieważ rynek charakteryzuje się dobrą płynnością.

Deweloperzy nie planują nowego wydania monety, ale możesz być pewny że na rynku zawsze jest wystarczająca liczba Ripple. Od 2019 obrót wynosił 70 mld XRP, a wszystkie monety były aktywnie wykorzystywane do transakcji finansowych.

Ripple to moneta handlowa, której jedynym celem jest towarzyszenie operacjom wymiany walut. W tym sensie handel jest prawie podobny do Forex. Doświadczonym handlowcom nie będzie trudno zrozumieć cechy Ripple i skorzystać się z wysokiej płynności w celu uzyskania super zysków, co jest po prostu niemożliwe w klasycznych parach walutowych.

Cena kryptowaluty Ripple – Co wpływa na cenę

Chociaż Ripple nie ma związku bezpośredniego z Bitcoinem BTC, ogólne nastroje rynkowe wpływają na kurs monety. Dlatego Ripple charakteryzuje się sezonową zmiennością. Ale z reguły się nie zdarzają długie periody stagnacji.

Ponieważ Ripple aktywnie integruje się z dużym biznesem i międzynarodowymi mechanizmami finansowymi, regularnie publikowane są wiadomości o planach deweloperów i podpisanych kontraktach.

Informacje te są chętnie postrzegane przez inwestorów i prowadzą do stałego napływu kapitału. Negatywne wiadomości medialne są mniej wpływowe na Ripple niż na inne monety.

W końcu 2018 orbity CryptoMarkets potwierdzili, że wszystkie 100 miliardów monet Ripple znajdują się w obiegu, a system nie nadaje się do dalszego rozwoju.

Ale praktyka pracy z XRP dowiodła, że sprawa ​​jest inna. Głośne oświadczenie nie wpłynęło na cenę kryptowaluty XRP, a większość użytkowników Ripple nawet nie zwróciła na tę wiadomości uwagi.

Ponadto, jeśli monet będzie brakowało, zacznie się wzrost ceny zgodnie z zasadami podaży i popytu. W ciągu najbliższych 10-15 lat tempo wzrostu ceny XRP może przyspieszyć się. Przesłanek do znacznego upadku Ripple nie istnieje.

Aby zarobić na Ripple, inwestorzy muszą łapać szczyty spowodowane przez depresję na rynku kryptowalut i aktywnie kupować Ripple w tych okresach. Dalej można sprzedać Ripple w ciągu kilku tygodni z profitem 80-200%

Czy jesteśmy świadkami zawrotnej kariery Ripple?

Nie ulega wątpliwości, że rok 2017 należał do Bitcoin, którego cena spadła w pewnym momencie do 786 dolarów w wyniku obaw o ewentualne wprowadzenie ograniczeń przez Chiny. Jednak pod koniec roku kryptawaluta osiągnęła rekordowy poziom 20 tysięcy dolarów!

Wszystko wskazuje na to, że Ripple podąża śladami swoich większych braci, wspinając się z dnia na dzień coraz wyżej. W ciągu zaledwie dwudziestu dni byliśmy świadkami wzrostu XRP o 82,11% z zaledwie 0,4802 1 kwietnia do 0,8745 24 kwietnia.

Wzrost jest tak znaczący, że nawet Forbes zadał pytanie: czy Ripple to nowy Bitcoin? Analitycy twierdzą, że popularność Ripple’a jest ściśle związana z faktem, że jest on wspierany przez znacznie lepszą technologię. Transakcje są szybsze niż Bitcoin, a opłaty są niższe, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla inwestorów instytucjonalnych. Co więcej, wartość kryptograficzna opiera się na protokole ILP, dzięki czemu możliwa jest integracja różnych systemów płatniczych. To z kolei może skutecznie pomieszać sektor finansowy, ponieważ coraz więcej klientów instytucjonalnych przejdzie na Ripple.

Obecnie największą przeszkodą jest fakt, że XRP na większości giełd kryptograficznych nie może być wymieniony na pieniądze fiducjarne. Aby kupić Ripple, najpierw trzeba kupić kolejną walutę kryptograficzną, a dopiero potem wymienić ją na jej odpowiednik w Ripple.

Dlatego jest to nieco bardziej “techniczne” dla laików i trudniejsze do zainwestowania, ale, co ciekawe, niektórzy obserwatorzy rynku zakładają, że sytuacja wkrótce się zmieni. Popularne giełdy w końcu zaoferują Ripple’s Exchange for fiduciary money. To zwiększy liczbę inwestorów spekulacyjnych, tak jak to było w przypadku Bitcoin w 2017 roku. Jeśli tak się stanie, Ripple może być na tej samej trajektorii co Bitcoin.

Na dzień dzisiejszy, Ripple jest używany w ponad 60 japońskich instytucjach finansowych, a w zeszłym miesiącu pojawiła się plotka, że Bank Centralny Korei Południowej rozpocznie testowanie XRP. W zeszłym roku Unia Zachodnia i inny bank Korei Południowej, Woori, ogłosiły testy XRP. Wiele banków wspomina, że w 2019 roku zaczną wykorzystywać tę technologię do przeprowadzania globalnych transakcji. Czy oznacza to, że w tym roku będziemy świadkami kolejnych znaczących wzrostów? Wszystko zależy od tego, jak pójdą testy.

Oczywiście możliwe jest również handlowanie kontraktami CFD na Ripple, więc bez konieczności kupowania samej waluty. CFD pozwalają śledzić ceny i używać specjalnych narzędzi, które zazwyczaj nie są dostępne, ale zapewniają wsparcie, gdy jesteś nowy na rynku kryptograficzno-walutowym. Może to być dobre rozwiązanie, jeśli jesteś zainteresowany podążaniem za trendem, niezależnie od tego, czy rośnie czy spada. Jest to kolejna zaleta kontraktów CFD – możliwe jest skorzystanie zarówno z trendu wzrostowego, jak i spadkowego, ponieważ nie kupujesz ani nie sprzedajesz prawdziwych aktywów.

Jest jednak jeszcze jedno pytanie, tak jak w przypadku Bitcoin. Czy rzeczywista wartość Ripple’a polega na tym, że jest to waluta, czy raczej technologia, na której się opiera? Nie będziemy wiedzieć, że dopóki wirtualne waluty nie staną się tak przyjazne dla użytkownika jak inne formy płatności i dopóki nie zostaną zaadaptowane zarówno przez instytucje publiczne, jak i finansowe.