Kurs Ethereum Classic (ETC) – aktualny wykres i notowania

1289

Wśród innych kryptowalut, Ethereum Classic ETC trzyma się na uboczu. Celem projektu jest przede wszystkim wdrożenie zasad pieniądza cyfrowego w najprostszej możliwej formie matematycznej. Niska cena i niska kapitalizacja prowadzą do niedowartościowania aktywów.

Kurs Ethereum Classic (ETC) / DOLAR AMERYKAŃSKI

Kurs Ethereum Classic ETC. Cena aktualizowana na bieżąco. Notowania ETC przedstawione w zestawieniu z dolarem amerykańskim (USD)

Wykres i notowania Ethereum Classic (ETC)

Prognozy cen Ethereum Classic (ETC)

Kurs i cena Ethereum Classic (ETC) – podstawowe informacje

Ethereum Classic (ETC) – open-source’owa platforma blockchain opracowana z myślą o zdecentralizowanych, inteligentnych aplikacjach. Założycielami Ethereum są Vitalik Buterin i Gavin Wood.

Ethereum Classic zapewnia przestarzałą platformę OS dla programistów, którzy zostali wyłączeni przez Ethereum. Dobrym przykładem jest przejście ETH z PoW na PoS. ETC nie ma możliwości wdrożenia tego przejścia ze względu na fakt, że oprogramowanie po prostu nie pozwala na korzystanie z aktualizacji.

W rzeczywistości, ETC Classic jest oryginalnym Ethereum. Tak jak ETH ma tokeny Ether jako swoją kryptowalutę, tak ETC Classic używa tokenów Ether Classic.

Ethereum Classic czerpie korzyści z dzielenia się swoją nazwą i dużą częścią swojej bazy kodowej z jedną z najbardziej udanych platform wszechczasów.

Zakup tokenów Ether Classic bezpośrednio z fiatem jest problematyczny. Jednak inwestorzy/klienci mogą wymieniać BTC, LTC lub ETH na tokeny ETC.

Ethereum Classic jest stabilny i ma wysoki poziom płynności. ETC gwarantuje użytkownikom wysoki poziom ochrony danych osobowych. Wysoki poziom płynności świadczy o trendzie rozwoju sieci blokowej.

Większość członków zespołu używa pseudonimów. Jednak głównym problemem z ETC jest brak wstecznej kompatybilności z ETH.

W czerwcu 2017 r. konto ETC na Twitterze publicznie wyraziło swoje podejrzenia dotyczące włamania się na stronę internetową Classic Ether Wallet. Następnie informacje te zostały potwierdzone przez członków zespołu.

Ponieważ większość rynków wspierała już ETH w czasie tworzenia swoich platform, wiele z nich wspierało też ETC, w tym Bithumb, Coinbase, Coinbit, EXX, OKEx, RightBTC, Huobi, Binance.

W styczniu 2019 roku Ethereum Classic było kilkakrotnie poddawane atakom hakerów. Podczas tego incydentu handel na Coinbase został zawieszony z powodu 51% prawdopodobieństwa powtórnego ataku.

Ethereum classic – co wpływa na jego cenę

W latach 2009-2019 w sieci Bitcoin wykryto ponad 6 miliardów błędów. Wiele z nich stało się narzędziami w rękach hakerów, inne doprowadziły do rozwoju problemów, z których jednym z nich była skalowalność. Liczby są imponujące, a ci, którzy wiedzą o czym mówią, nie spieszą się inwestować w kryptowaluty.

Etherium Classic ma na celu rozwiązanie wszystkich znanych i wciąż nieznanych problemów łańcucha blokowego. Projekt jest tworzony przez nitpickerów i racjonalistów, którzy nie dążą do szybkich zysków, ale chcą zaoferować światu prawdziwie unikalny i w 100% sprawny produkt.

Okoliczności te decydują o tym, że niewiele osób wie o takiej walucie, a jeszcze mniej użytkowników jest skłonnych zainwestować w nią pieniądze. Potwierdza to fakt, że w okresie wzrostu Bitcoin, Ethereum Classic wzrósł w cenie tylko 8 razy, przy wielokrotnych skokach innych monet x50-100.

Z drugiej strony dowodzi to tylko stabilności aktywów i stosowności ich wykorzystania jako instrumentu zabezpieczającego. Perspektywa jest długoterminowa. W latach 2019-2020 projekt nadal powoli się rozwija.

Jednak obecne trendy na rynku kryptowalut mówią, że w niedalekiej przyszłości banki przejmą ciekawe projekty blokchainowe, dzięki którym transakcje będą tańsze i szybsze. W tym przypadku Etherium Classic stanie się niemal jedyną monetą, która zapewni zdecentralizowane płatności i wystarczający poziom anonimowości.

Waluta nie jest przystosowana do czystego handlu, ponieważ wahania kursów walut rzadko przekraczają 10-20%. Jednocześnie, dla dużych traderów o kapitale 50-100 tysięcy dolarów, moneta stanie się prawdziwym znaleziskiem.

Bardzo niskie i w pełni oczekiwane fluktuacje przeplatają się z okresami wzrostu. Dlatego też, handlując Ethereum Classic nie trzeba się martwić o to, że wartość aktywów gwałtownie spadnie.