Kurs i cena Tether (USDT) – aktalny wykres i notowania

2453

Tether USDT to token, którego wartość ma być powiązana z dolarem amerykańskim. Z założenia oznacza to, że 1 USDT jest wart dokładnie 1 Dolar amerykański USD na giełdach.

Kurs Tether USDT

Wykres i notowania Tether USDT

Prognozy cen Tether USDT

Token cyfrowy wspierany przez walutę fiducjarną zapewnia osobom i organizacjom solidną i zdecentralizowaną metodę wymiany wartości przy użyciu znanej jednostki księgowej. Innowacja blockchain to kontrolowana i kryptograficznie zabezpieczona globalna księga. Emitenci tokenów z aktywami zabezpieczonymi i inni uczestnicy rynku mogą korzystać z technologii blockchain wraz z wbudowanymi systemami konsensusu, aby przeprowadzać transakcje w znanych, mniej zmiennych walutach i aktywach. Aby utrzymać odpowiedzialność i zapewnić stabilność kursu wymiany, proponujemy metodę utrzymania wskaźnika rezerw onetoone między tokenem kryptowaluty, zwanym tethers, a powiązanym z nim aktywem świata rzeczywistego, walutą fiducjarną. Ta metoda używa łańcucha bloków Bitcoin, Dowodu rezerw i innych metod kontroli, aby udowodnić, że wydane tokeny są w pełni zabezpieczone i zarezerwowane przez cały czas.

Kurs i cena kryptowaluty Tether USDT – podstawowe informacje

Tether (USDT) to kryptograficzna wersja dolara amerykańskiego USD. Tether to najpopularniejsza kryptowaluta należąca do grupy monet stabilnych, tj. Monet połączonych w stosunku 1: 1 do określonego zasobu (takiego jak True USD). Zakłada się, że Tether jest powiązany z kursem wymiany dolara amerykańskiego (USD) i zawsze dąży do uzyskania dokładnej wartości 1 USD. Tether jest zbudowany na blockchainie Bitcoin (BTC) za pośrednictwem platformy Omni Layer (na przykład podobnie jak MaidSafeCoin). Niewielka część tokenów USDT istnieje również w formie kontraktów ERC20 opartych na blockchainie Ethereum (ETH). USDT to scentralizowany token emitowany przez prywatną firmę Tether Ltd. w wielomilionowych transzach, które głównie trafiają na giełdy kryptowalut. Firma emitująca USDT oświadcza, że jej podaż jest w pełni pokryta w dolarach amerykańskich.

Tether nie jest legalną walutą ani instrumentem finansowym. Własność tej kryptowaluty nie jest podstawą do jakichkolwiek praw umownych, roszczeń prawnych ani gwarancji strat. Tether Limited nie jest bankiem i nie ma rezerw w Rezerwie Federalnej. Token USDT nie jest prawnym środkiem płatniczym i nie jest objęty ubezpieczeniem depozytów, dlatego próby ominięcia tradycyjnych kontroli rządowych i regulacyjnych są bardzo powszechne. Tether nie działa w krajach i lokalizacjach, które nie regulują kryptowalut. Transakcje znacznie naruszają standardy zgodności dla instytucji finansowych.

Tether powstał w lipcu 2014 r. I początkowo nosił nazwę Realcoin, a jego współtwórcą był kontrowersyjny przedsiębiorca zajmujący się kryptowalutami – Brock Pierce, który był również współzałożycielem m.in. projektu EOS z Block.one. Obecna nazwa Tether została założona w listopadzie 2014 r.

Tether (USDT) został stworzony, aby umożliwić arbitraż między giełdami kryptowalut (zarabianie na różnicach cen tego samego instrumentu na różnych giełdach), co nie byłoby możliwe przy powolnych przelewach dolarowych. Tether miał również umożliwić giełdzie wprowadzenie instrumentów kwotowanych w ekwiwalentach dolara (np. BTC / USDT) bez potrzeby wprowadzania przepisów wymaganych do handlu walutami (AML, KYC), w pełni weryfikując ich klientów i prowadząc rachunki bankowe. Tether nie ma ograniczonej podaży (liczby tokenów), ponieważ zależy to od ilości rezerw finansowych w dolarach amerykańskich. USD można wymienić na USDT, po rejestracji na oficjalnej stronie Tethera – tether.to. Wymiana Tethers na dolary jest również dostępna na stronie internetowej projektu.

Dane Theter

  • Maksymalna ilość monet: ograniczona jedynie przez ilość wpłaconych pieniędzy na konto firmy Tether Limited
  • Wydobytych monet: 2 280 109 970 USDT (2.28 miliarda USDT)
  • Pierwszy „blok”: 12 marca 2015
  • Liczba bloków: Tether nie posiada bloków transakcyjnych
  • Średni czas pomiędzy blokami: brak danych
  • Nagroda w bloku: brak nagród
  • Rozmiar Blockchain: brak blockchain
  • Ilość masternodów: prawdopodobnie jeden w posiadaniu Tether Limited
  • Algorytm: SHA 256 (algorytm Bitcoina)

Dystrybucja

Poniższy schemat przedstawia proces, w którym zachodzi dystrybucja i wymiana w obwodzie Tethers. W pierwszej kolejności klienci przekazują swoje pieniądze funkcjonalne (np. Dolary) na konto bankowe Tether Limited. W drugim punkcie Tether Limited emituje odpowiednią liczbę Tethers, która jest równa kwocie wpłaconej na jej konto bankowe. W trzecim punkcie jest wiele wymian Tether lub ich transfer między portfelami i wymianami. W czwartym punkcie użytkownicy deponują Tethers w portfelu Tether Limited. W ostatnim, piątym punkcie, Tether Limited niszczy Tethery i płaci odpowiednią kwotę w gotówce pieniężnej.

Ile kosztuje Tether (USDT)?

Tether jest powiązany z dolarem amerykańskim, utrzymując go w rezerwie i emitując token kryptowaluty dla każdego dolara rezerwowego. Kurs wymiany wynosi od 1 USDT do 1 USD. Tether może być przechowywany jako środek wymiany i ma stałą jednostkę rozliczeniową, taką samą jak tradycyjne banknoty. Około 31 milionów tokenów USDT zostało skradzionych z Tether w listopadzie 2017 r. W odpowiedzi na kradzież firma zawiesiła handel i oświadczyła, że wprowadzi nowe oprogramowanie do wdrażania wideł awaryjnych, aby uniemożliwić egzekwowanie wszystkich tokenów zidentyfikowanych jako skradzione. Od 19 grudnia 2017 r. Ponownie uruchomiono ograniczone usługi portfelowe i rozpoczęto przetwarzanie przeterminowanych transakcji.

Czym się różni Theter od Bitocina ?

Wykopanych monetBitcoin
16,247,731 BTC
Theter
2 280 109 970 USDT
Czas wykopania bloku10mBrak bloków
Liczba bloków509,920Brak
Wielkość blockchain186.08 GBBrak własnego blockchaina (oparty Bitcoinie)
AlgorytmSHA256Brak własnego algorytmu (oparty o algorytm Bitcoina – SHA 256)
PrywatnośćAby korzystać z Bitcoin (i innych walut), wystarczy klucz publiczny i prywatny, który nie zawiera żadnych danych użytkownika, takich jak dane osobowe lub adres domowy. Teoretycznie anonimowość jest zatem gwarantowana. W praktyce jednak musisz dużo pracować, ponieważ wszystkie transakcje i adresy publiczne są publicznie dostępne w sieci – na tym właśnie polega Bitcoin. Śledzenie historii transakcji nie jest niemożliwe i przy odpowiednim ustaleniu możesz powiązać adres z użytkownikiem, np. analizując jego aktywność w sieci przy użyciu adresów Bitcoin (zakupy, wpisy na forum) i adresu IP. Aby zmniejszyć tę szansę, musisz trzymać fundusze na większej liczbie adresów, dokonywać transakcji z różnych adresów i ostatecznie korzystać z usług oferujących mieszanie monet – to jednak powierzanie Bitcoinów stronie trzeciej.W Teter poziom prywatności wynosi praktycznie zero. Przed zdeponowaniem pieniędzy na koncie bankowym Tether Limited użytkownik musi przejść długi proces KYC, w którym potwierdza swoją tożsamość, miejsce zamieszkania i źródło potencjalnie wypłaconych środków. Dzięki temu Tether Limited wie praktycznie wszystko o swoich użytkownikach.
SzybkośćCzas potwierdzenia jest stosunkowo długi i czasami trwa kilka godzin. Obecnie, ze względu na rosnącą liczbę transakcji na sekundę, nie wszystkie przelewy trafiają bezpośrednio do bloku. Zależy to od opłaty transakcyjnej – im wyższa, tym szybciej.Pomimo tego, że Tether działa na blockchainie BTC, jest dość szybki, a transakcje zajmują mało czasu.
InneCała nagroda trafia do górników. Rezultatem jest dość kosztowna konserwacja węzła. Bitcoin opiera się tylko na wydobyciuTether nie jest całkowicie kryptowalutą. Nie ma masternodów.