Soros Fund Management

1315

Soros Fund Management, LLC jest prywatną amerykańską firmą zarządzającą inwestycjami. Obecnie ma strukturę biura rodzinnego, ale wcześniej funduszu hedgingowego. Firma została założona w 1969 r. Przez George’a Sorosa, a w 2010 r. Została zgłoszona jako jedna z najbardziej rentownych firm w branży funduszy hedgingowych, osiągając średnią roczną stopę zwrotu wynoszącą 20% w ciągu czterech dekad. Mają siedzibę przy 250 West 55th Street w Nowym Jorku.

Soros Fund Management – informacje podstawowe

Soros Fund Management jest głównym doradcą Quantum Group of Funds; rodzina funduszy zajmująca się inwestycjami międzynarodowymi. Firma inwestuje na rynkach akcji publicznych i instrumentów o stałym dochodzie na całym świecie, a także na rynkach walutowych, walutowych i towarowych oraz funduszach private equity i venture capital. Firma ma duże inwestycje w transport, energetykę, handel detaliczny, finanse i inne branże.

RodzajPrywatny
PrzemysłUsługi finansowe
Założony1969
ZałożycielGeorge Soros
Główna siedzibaNowy Jork, Stany Zjednoczone
Obsługiwany obszarNa całym świecie
Kluczowi ludzieRobert Soros, były wiceprezes i prezes
Dawn Fitzpatrick, dyrektor ds. Inwestycji

Robert Soros ustąpił ze stanowiska wiceprzewodniczącego i prezydenta w czerwcu 2017 r. David Milich przejął większość swoich obowiązków. W 2017 roku Dawn Fitzpatrick zastąpił Teda Burdicka na stanowisku dyrektora ds. Inwestycji.

W cyklu wyborczym w 2016 r. Soros Fund Management przekazało ponad 10 milionów dolarów na kampanię prezydencką Hillary Clinton za pośrednictwem superpodmiotów publicznych.