Zysk kwartałowy Alibaba zwiększył się o 54,5%

653

Chińska firma internetowa Alibaba Group Holding w drugim kwartale fiskalnym odnotowała wzrost zysku netto o 13,4% w ujęciu rocznym do 20 miliardów 33 milionów juanów. Skorygowany zysk w wysokości 9,6 juana za akcję przekroczył prognozę analityków w 7,43 juana za akcję. Przychody wyniosły 85 miliardów 148 milionów juanów, wzrastając o 54,5% w ciągu roku. Analitycy oczekiwali jeszcze większego wzrostu – do 86,5 miliardów juanów. W okresie sprawozdawczym firma o 22% zwiększyła liczbę użytkowników w Chinach korzystających z urządzeń mobilnych do uzyskiwania dostępu do usług. Sprzedaż detaliczna zwiększyła przychody o 56%, chmury internetowe o 90%, a działalność związana z rozrywką i mediami cyfrowymi o 24%. 

Deficyt handlowy USA we wrześniu osiągnął maksymalnego znaczenia za ostatnie 7 miesięcy

Deficyt handlowy USA we wrześniu osiągnął maksymalnego znaczenia w ciągu ostatnich 7 miesięcy, wartością w 54 miliardy 19 milionów dolarów. Tempo wzrostu wskaźnika w miesiącu wyniósł 1,3%, podaje Amerykański Departament Handlu. Według prognozy ekonomistów oczekiwano mniej znaczącego wzrostu – do 53 miliardów 600 milionów dolarów. Eksport wyniósł 212 miliardy 600 milionów dolarów, wzrastając o 1,5% w związku ze wzrostem dostaw samolotów, samochodów, produktów naftowych i produktów przemysłu farmaceutycznego. Import również wzrósł o 1,5%, osiągając rekordową kwotę w 266 miliardów 600 milionów dolarów. Deficyt bilansu handlowego z Chinami wzrósł do rekordowych 40 miliardów 200 milionów dolarów.

Korporacja Chevron podwoiła zyski kwartałowe

Według wyników trzeciego kwartału amerykańska korporacja naftowa Chevron odnotowała wzrost zysku netto 2,1 razy w ujęciu rocznym do 4 miliardów 50 milionów dolarów. W przeliczeniu na akcję wskaźnik wzrósł do 2 dolarów 13 centów, przy przewidywaniach 2 dolarach 6 centów na akcję. Przychody wyniosły 44 miliardy dolarów, wzrastając rocznie o 21,5%. Prognozy ekonomistów zakładały wzrost przychodów do 46 miliardów 670 milionów dolarów. W poprzednim kwartale firma wyprodukowała maksymalną ilość ropy i gazu w swojej historii, wynoszącą 2 miliony 960 tysięcy baryłek ekwiwalentu ropy dziennie. Koszt akcji Chevronu w piątek wzrósł o 2,3%.

Sektor produkcyjny w Indiach wzrósł we wrześniu ze względu na rosnącą liczbę zamówień

Indeks menadżerów ds. zakupów w sektorze wytwórczym Indii z Nikkei w październiku wyniósł 53,1 pkt, co oznacza wzrost z 52,2 punktu we wrześniu. Tak pisze projekt finversia.ru, odnosząc się do IHS Markit. Tempo wzrostu w przemyśle indyjskim obserwuje się w ciągu ostatnich 1,5 roku ze względu na ciągłą poprawę popytu i wprowadzanie nowych technologii. Ilość zamówień stale rośnie, dzięki działalności reklamowej i elastycznym cenom producentów, a także dużej konkurencji na rynku. Indyjskie firmy sektoru przemysłowego utworzyły największą liczbę miejsc pracy w październiku od grudnia 2017 roku. Producenci w Indiach w przyszłym roku spodziewają się dalszego wzrostu.

Produkcja we Włoszech spadła do minimum w październiku za ostatnie 4 lata

Indeks aktywności produkcyjnej we Włoszech po raz pierwszy od sierpnia 2016 roku spadł poniżej 50 punktów w październiku bieżącego roku. Zostało to zgłoszone przez firmę badawczą IHS Markit. W październiku spadek produkcji w kraju był najbardziej znaczący w ciągu ostatnich prawie 4 lat. Spadek trwa w ciągu ostatnich trzech miesięcy z rzędu. Aktywność produkcyjna i liczba nowych zamówień spadają wraz ze spadkiem globalnej prognozy i niestabilności politycznej. W tej sytuacji władze włoskie zwiększyły część wydatków zaprojektowanego budżetu, ale Unia Europejska powiedziała, że ​​projekt wymaga pewnych dopracowań. 

Zysk netto Exxon Mobil w trzecim kwartale okazał się wyższy od prognozowanego

Amerykańska firma naftowa Exxon Mobil podała, że ​​w trzecim kwartale jej zysk netto wyniósł 6 miliardów 240 milionów dolarów. Wskaźnik w przeliczeniu na akcję w wysokości 1 dolara 46 centów przekroczył szacunkowe dane ekspertów wyniósł 1 dolar 23 centy za akcję, czemu sprzyjały dobre kwartalne wyniki działów naftowo-gazowych. Firma zmniejszyła produkcję ropy naftowej do 3 milionów 800 tysięcy baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Spadek wyniósł 3%. Firma odnotowała również spadek produkcji gazu ziemnego o 4% w trzecim kwartale. Jednocześnie zyski działu rafinacji ropy naftowej wzrosły o 72%.

Poziom bezrobocia w Kanadzie w październiku spadł do minimalnego wskaźnika od 40 lat

Liczba miejsc pracy w październiku w gospodarce kanadyjskiej wzrosła o 11 tysięcy 200, poinformował Statystyczne Urząd kraju. Jednak wskaźnik ten okazał się niższy od prognozy ekspertów, którzy spodziewali się wzrostu o 15 tysięcy miejsc. Bezrobocie w październiku spadło do 40-letniego minimum, wynosząc 5,8%. W poprzednim miesiącu jego wartość wyniosła 5,9%, i eksperci nie spodziewali się że ulegnie to zmianie. Liczba pracowników spadła o 18 tysięcy 200 osobników, dzięki czemu liczba Kanadyjczyków szukających pracy zmniejszyła się. Średnia płaca godzinowa rosła najwolniejszym tempem w ciągu roku, jej wzrost wyniósł 2,2%. W porównaniu z październikiem zeszłego roku zatrudnienie w Kanadzie wzrosło o 17 tysięcy 200 osób. Jednocześnie zatrudnienie w pełnym wymiarze zwiększyło się o 33 tysięsy 900 osób, natomiast w niepełnym wymiarze czasu pracy zmniejszyło się o 22 tysiące 600 osób.