Zysk netto BNY Mellon wzrósł o 3,4% w 2018 roku

893

Bank of New York Mellon Financial Corp., jedna z największych korporacji w Stanach Zjednoczonych, zwiększył swój zysk w 2018 roku o 3,4% w porównaniu do ubiegłego roku. Zysk wyniósł 4,254 miliarda dolarów.

Bank zwiększył rozwodniony zysk netto na akcję do 4,04 USD na akcję z 3,72 USD w roku poprzednim. Jednocześnie przychody wzrosły o 5,4% i przekroczyły 16 miliardów USD.

W czwartym kwartale zysk spadł o 35,7% do 870 milionów USD. Rozwodniony zysk netto na akcję spadł do 0,84 USD z 1,08 USD rok wcześniej. Prognozy ekspertów na ten okres wyniosły 0,93 USD na akcję. Przychody banku za ten kwartał wzrosły o 9% do 3,146 mld USD.

Szef BNY Mellon w komunikacie prasowym uznał roczne wyniki finansowe spółki za „niejednoznaczne”.

Goldman Sachs zwiększył zysk netto w 2018 roku 2,4 razy

Jeden z największych banków amerykańskich Goldman Sachs Group Inc. zwiększył swój zysk w 2018 r. 2,4 razy. Zysk netto za okres sprawozdawczy przekroczył 10 mld USD.

Zysk od posiadaczy akcji wzrósł w ubiegłym roku 2,7 razy do 9,86 miliardów USD. Rozwodniony zysk netto wynosił 25,27 USD na akcję wobec 9,01 USD w ubiegłym roku. Przychody i koszty operacyjne banku Goldman Sachs wzrosły o 12%. Zysk netto organizacji w IV kwartale 2018 r. przekroczył 2,5 mld USD. Rok wcześniej bank odnotował stratę w wysokości 1,928 mld USD.

Rozwodniony zysk na akcję wyniósł 6,04 USD, w ubiegłym roku wyniki kwartalne wykazały stratę w wysokości 5,51 USD. Przychody za kwartał spadły o 1% do 8,08 mld USD, choć eksperci przewidują 7,5 mld USD.

Nowy generalny dyrektor David Solomon ocenia wyniki finansowe jako dobre, mimo obecnych trudności w działalności maklerskiej w 2018 roku.

Inflacja we Włoszech spadła do 1,1% w ujęciu rocznym

Ceny towarów konsumpcyjnych we Włoszech wzrosły o 1,1% w grudniu 2018 r., po wzroście o 1,6% w listopadzie 2017 r.. W grudniu ceny przekroczyły listopadową wartość o 0,1%.

Wstępne dane zbiegły się z bieżącymi danymi. Niska inflacja jest spowodowana spadkiem energii i cenami na produkty żywnościowe.

Ceny towarów konsumpcyjnych, z wyłączeniem cen żywności, alkoholu i energii, wzrosły w grudniu o 0,6% w ujęciu rocznym. W ubiegłym miesiącu wzrost cen wyniósł 0,7%.

Ceny żywności wzrosły o 0,8%, alkohol i wyroby tytoniowe – o 2,6% w ujęciu rocznym. W grudniu ich ceny wzrosły o 0,7%. Ceny odzieży i obuwia wzrosły o 0,2% w skali roku i spadły o 0,1% w ciągu miesiąca. Koszty transportu wzrosły o 1,2% w ciągu roku i spadły o 0,9% w ciągu miesiąca. 

Ceny mieszkań w USA rosły w najwolniejszym od 6 lat tempie w 2018 roku

W 2018 r. wartość nieruchomości mieszkaniowych wzrosła tylko o 1,2%. Jest to najniższa stopa wzrostu od 2012 roku, mówi broker rynku nieruchomości Redfin Corp.

Cena nieruchomości wyniosła w grudniu 289,8 tys. USD. Przyczyną obniżenia kosztów mieszkaniowych w Stanach Zjednoczonych jest ścisła polityka monetarna Systemu Rezerw Federalnych (Fed) i wzrost stóp procentowych.

Starszy ekonomista w Redfin nie widzi zagrożenia dla rynku w obecnej sytuacji, ponieważ „ceny nie mogą rosnąć szybciej niż płace z roku na rok”. Jednocześnie, ceny mieszkań w USA spadły o 11% w grudniu. Jest to rekordowy spadek od 2016 roku.

Cena palladu po raz pierwszy przekroczyła 1400 USD za uncję

Cena uncji palladu po raz pierwszy wzrosła powyżej 1400 USD w czwartek. Według Bloomberg, pomimo spadku popytu na metal, od połowy sierpnia wartość ta wzrosła o ponad 65%.

Podczas licytacji wartość palladu wzrosła o 5,4% i osiągnęła 1439,29 USD za uncję. Ten metal jest niezbędny do produkcji systemów filtracji spalin samochodowych. Pomimo spadku sprzedaży samochodów w Chinach i UE oraz niskiego wzrostu gospodarczego na innych rynkach, rynek palladu nie odczuł ograniczającego wpływu.

Analitycy Commerzbanku sygnalizują, że warto zakupić metal: w Republice Południowej Afryki do kopalni platynowych wychodzą strajkujący. Metals Focus Ltd. uważa on, że niedobór palladu jeszcze potrwa w tym roku i będzie kontynuowany ósmy rok z rzędu.

Societe Generale powiedział o zmniejszeniu przychodów z bankowości globalnej

Societe Generale, jeden z największych banków we Francji, uprzedził o spadku przychodów z bankowości globalnej w czwartym kwartale 2018 roku. W komunikacie prasowym firma mówi, że spadek przychodów w ostatnim kwartale roku wyniósł 20% w stosunku do 2017 roku i 10% w ujęciu rocznym.

Globalny dział bankowości obejmuje bankowość inwestycyjną, transakcje kapitałowe i kontrolę aktywów. Dane o przychodach z zagranicznych usług detalicznych i finansowych, a także usług korporacyjnych, będą bardziej zachęcające.

Wyniki finansowe francuskiej branży detalicznej powtórzą prognozy banku, mówi służba prasowa SG. Wyniki od października do grudnia dla banku wykażą stratę w wysokości 240 milionów EUR.

Prognoza wystarczalności kapitału pierwszego poziomu w ostatnim kwartale 2018 r. wyniosła 11,4% -11,6%. Zarząd SG wypłaci roczne dywidendy w wysokości 2,2 euro na akcję. Deponenci banków będą mogli otrzymywać wypłatę dywidendy w formie akcji.

Petrobras otrzymała zezwolenie sądu na sprzedaż aktywów

Brazylijska spółka państwowa naftowo-gazowa Petrobas wznowi sprzedaż aktywów po zezwoleniu przez Sąd Najwyższy Brazylii, zgodnie z komunikatem prasowym. Zarząd uruchomi sprzedaż 90% udziałów w spółce Transportadora Associada de Gas i wszystkich udziałów Araucaria Nitrogenados.

Sąd Najwyższy Brazylii udzielił tymczasowego zezwolenia na sprzedaż aktywów. 27 stycznia odbędzie się spotkanie plenarne, które zadecyduje o przyszłości firmy.

Petrobas została uwikłana w skandal korupcyjny, który spowodował duży dług, sprzedaż, a następnie zamrożenie aktywów. Zgodnie z orzeczeniem sądowym z lipca sprzedaż udziałów w przedsiębiorstwach państwowych podlega obowiązkowej akceptacji kongresu brazylijskiego.

Firma planuje zmniejszyć zadłużenie, sprzedając udziały na łączną wartość 26,9 miliardów USD do 2023 roku.