Akcje Goldman Sachs

1328

Goldman Sachs to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, założony w 1869 roku. Goldman Sachs ma swoją siedzibę główną w Nowym Jorku i przedstawicielstwa rozsiane po całym świecie. Już w 2011 roku Goldman Sachs otworzył swój oddział w Warszawie.

Kurs Akcji Goldman Sachs

Wykres cenowy i notowania Goldman Sachs

Prognozy i analiza cen akcji Goldman Sachs

Goldman Sachs – Analiza fundamentalna

Profil akcji: Goldman Sachs Group, Inc.

Goldman Sachs Group Inc. jest uznanym na świecie bankiem inwestycyjnym i firmą zajmującą się obrotem papierami wartościowymi z siedzibą w Nowym Jorku, USA. Założona w 1869 roku firma oferuje przedsiębiorstwom, inwestorom instytucjonalnym, rządom i osobom prywatnym o wysokiej wartości netto na całym świecie szereg usług finansowych, doradczych, inwestycyjnych i zarządzania aktywami.

The Goldman Sachs Group, Inc.
Państwo Stany Zjednoczone
Stan Nowy Jork
SiedzibaNowy Jork
Adres200 West Street, New York
Data założenia1869
ZałożycieleDwaj Żydzi: Marcus Goldman i Samuel Sachs
Zatrudnienie34 800 osób (2016)
Giełda Papierów WartościowychNYSE: GS
ISINUS38141G1040

Głównym filarem firmy Goldman Sachs jest bankowość inwestycyjna. Obejmuje ona emisje akcji, obligacji i certyfikatów, a także doradztwo i realizację transakcji. Częścią jej działalności jest również własny handel akcjami, handel walutami, handel towarami i obligacjami.

Akcje Goldman Sachs należą do indeksu Dow Jones.

Akcje The Goldman Sachs Group — kurs i wykres

The Goldman Sachs Group jest największym na świecie bankiem inwestycyjnym. Jego akcje odnoszą się do „blue chip”. Są uwzględnione w wielu indeksach giełdowych. Handel tymi akcjami może przynieść wymierne zyski. Są bardzo popularne zarówno wśród traderów, jak i inwestorów z całego świata.

Goldman Sachs – Informacje podstawowe

Grupa Goldman Sachs wyróżnia się wysokim poziomem kapitalizacji, który przekracza 70 mld USD. Charakterystyczną cechą korporacji jest to, że jej papiery wartościowe są podzielone między dużą liczbą inwestorów. Głównymi akcjonariuszami spółki są dwie firmy: The Vanguard Group i BlackRock Capital Management. Każda z nich posiada około 6% aktywów. U innych inwestorów udział jest jeszcze mniejszy.

Papiery te charakteryzują się niskim poziomem zmienności. Notowania giełdowe zmieniają się średnio o 2-3% dziennie. W niektórych przypadkach zmienność może osiągnąć 8%. Dzienny obrót tym instrumentem finansowym zwykle nie przekracza 3 mln USD.

Akcje The Goldman Sachs Group są notowane na wielu platformach giełdowych. Handel nimi jest dostępny prawie całą dobę. Korporacja płaci posiadaczom swoich papierów wartościowych dwa razy w roku. Rozmiar wypłat stale rośnie. Wszystko to pozytywnie wpływa na poziom płynności tych akcji.

Wolumen dywidend wynosi około 1% wartości papierów wartościowych. Ten wskaźnik jest normalny dla większości akcji amerykańskich spółek typu „blue chip”. Goldman Sachs jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Ma długą historię. Bank został założony pod koniec XIX wieku. Jego nazwa pozostała bez zmian na przestrzeni czasu. Podczas gdy większość znanych firm przeszły fazę rebrandingu.

Firma uczestniczyła w ofercie publicznej wielu legendarnych korporacji. Wśród nich m.in. Ford, Yahoo i Microsoft. Bank ten posiada również akcje innych światowych gigantów, takich jak Tesla, Burger King i wiele innych znanych marek.

Bank składa się z trzech podziałów strukturalnych. Każdy z nich ma określony rodzaj działalności. Obejmują one następujące obszary:

  1. Zarządzanie portfelami inwestycyjnymi.
  2. Spekulacje Giełdowe. (inwestowanie na giełdzie)
  3. Inwestycje.

W każdym z powyżej wymienionych rodzajów działalności firma osiągnęła imponujący sukces. Dział inwestycyjny korporacji zajmuje się doradztwem finansowym i ubezpieczeniami. Firma sprawdziła się w rozwiązywaniu problemów związanych z fuzjami i przejęciami. Pomogła wielu firmom uniknąć wchłonięcia przez głównych konkurentów.

Główny oddział holdingu znajduje się w Nowym Jorku. Firma utworzyła wiele oddziałów zlokalizowanych w wielu krajach świata. Oddziały korporacji są obecne w Japonii, Ameryce Łacińskiej, Unii Europejskiej itp.

Na akcje Goldman Sachs Group ma wpływ wiele różnych czynników. Papiery korporacji są powiązane z wieloma innymi instrumentami finansowymi, które korporacja posiada. Główny wpływ na wartość akcji mają wyniki finansowe The Goldman Sachs Group. Konieczne jest uważne monitorowanie czasu publikacji raportów. W takich momentach zmienność akcji spółki osiąga rekordowe poziomy.

Aby skutecznie handlować papierami wartościowymi Goldman Sachs Group, należy przestrzegać zasad analizy technicznej. Pomogą one określić optymalny punkt wejścia na rynek. Korzystaj ze zleceń stop loss i take profit. Z ich pomocą będziesz mógł zautomatyzować handel, ustalić zyski w odpowiednim czasie i zapobiec krytycznym stratom.