Kurs Binance Coin (BNB) – wykres i notowania

983

Binance Coin (BNB) to kryptowaluta (token), która została stworzona przez Binance w 2017 roku. Została wydana i uruchomiona podczas wydarzenia crowdfundingowego Initial Coin Offering (ICO), które odbyło się między 26 czerwca a 3 lipca.

Kurs Binance Coin (BNB)

Wykres i notowania Binance Coin

Prognozy cen BNB

Kurs i cena Binance Coin (BNB) – podstawowe informacje

Zakładając, że twórcy kryptowaluty Binance Coin, maksymalna ilość monet, które trafią na rynek, to 200 milionów BNB. Jednak w przypadku tych żetonów niektóre z nich wypalają się od czasu do czasu. Prowadzi to do konsekwentnego zmniejszania maksymalnej stałej podaży Monety Binance. Pierwszy blok wydobyto w lipcu 2017 r., A od tego czasu prawie 115 mln BNB. Średni czas między blokami wynosi 15 sekund.

Już podczas ICO sprzedano 100 milionów jednostek Binance Coin – połowa podaży. Większość, 80 milionów, trafiła do deweloperów i założycieli giełdy, a 20 milionów do doradców. ICO przeprowadzono w dniach 14–27 lipca 2017 r., A średnia cena osiągnięta w tym czasie za token BNB wyniosła 0,11 USD.

Zakłada się, że co 3 miesiące właściciele giełdy przeznaczą 20 proc. dochód operacyjny z zakupu żetonów Binance. Zostaną zwolnieni później, aby z czasem zmniejszyć podaż BNB. Takie działania należy przeprowadzać do momentu zakupu i spalenia połowy wszystkich Monet Binance.

Binance Coin nie ma własnego blockchaina ani bloków. Aby korzystać z kryptowaluty, użytkownik musi jedynie znać klucz publiczny innego użytkownika, aby móc wysyłać tokeny. Co ważne, w Binance Coin nie ma mowy o wydobywaniu lub kopaniu bloków.

Ciekawostką niech będzie fakt, że Binance Coin jest pierwszym tokenem użyteczności stworzonym przez giełdę papierów wartościowych, a jej szybkość zależy w dużej mierze od jego aktywności i uzyskanych wyników.

Binance Coin i tokeny

Sprzedaż tokenów oferowała 100 000 000 sztuk BNB (50% całkowitej podaży). Cena emisyjna wynosiła 1 ETH za 2 700 BNB lub 1 BTC za 20 000 BNB (wówczas około 0,11 USD).

BNB został początkowo wydany jako token ERC-20 (na platformie Ethereum), ale wkrótce zostanie przeniesiony do głównego łańcucha Binance. Początkowa całkowita podaż BNB została zdefiniowana jako 200 000 000 monet, ale ze względu na regularne wypalanie monet podaż stopniowo maleje. Aby dowiedzieć się więcej o wypaleniach monet BNB, zapoznaj się z tym filmem na Akademii Binance.

BNB ma wiele przypadków użycia, ale w ekosystemie Binance Exchange jest używany jako token narzędziowy, który pozwala użytkownikom otrzymywać rabaty przy płaceniu za opłaty handlowe. Możesz sprawdzić harmonogram rabatów w tym artykule. Ponadto struktura opłat zmienia się również w zależności od wolumenu obrotu (30 dni) i poziomu konta.

Oprócz tego, że handlowcy wykorzystują je do uzyskania zniżek na opłatach handlowych, BNB mogą również służyć do pokrywania kosztów podróży (takich jak rezerwacja hoteli i lotów), kupowania wirtualnych prezentów, robienia zakupów przy użyciu karty kredytowej i wielu innych.

Ponadto możesz także w znaczący sposób przekazywać datki na cele charytatywne w ramach projektu Binance Charity Foundation (BCF). W najbliższej przyszłości BNB będzie wykorzystywany jako gaz w Binance Chain i Binance Decentralized Exchange (DEX). Obecnie możesz kupić BNB bezpośrednio na giełdzie Binance.