Kurs Ethereum (ETH) – wykres i notowania

372

Ethereum (ETH) jest uważane za drugą – po Bitcoinie – najbardziej stabilną cyfrową walutę. Ether nazywany jest Bitcoinem 2.0, i jest to największa konkurencja dla Bitcoina. To również pierwsza waluta niezwiązana ściśle z bankowością i przekazami pieniężnymi, która odniosła tak duży sukces na cyfrowej wymianie walut, tworząc sieć tokenów opartych na platformie Ethereum.

Kurs EUR (Euro) ETH (Ethereum)

Wykres i notowania EUR (Euro) ETH (Ethereum)

Kurs USD (Dolar amerykański) ETH (Ethereum)

Wykres i notowania USD (Dolar amerykański) ETH (Ethereum)

Co to jest Ethereum (ETH)?

Wprowadzony w 2015 r. Ether został stworzony jako kryptowaluta oparta na technologii Ethereum blockchain. W przeciwieństwie do Bitcoina, którego jedynym celem było działanie jako alternatywna waluta, Ethereum można wykorzystać do tworzenia różnorodnych, zdecentralizowanych aplikacji. Z punktu widzenia inwestycji skupiamy się na Ethererem jako Waluta cyfrowa, ponieważ jest to alternatywa dla tradycyjnych metod płatności.

Ether został wprowadzony w sierpniu 2015 r. Początkowo cena Etheru wynosiła około 2,80 USD, ale od momentu powstania waluty stale rośnie. Historyczne maksimum Ethereum wynosi 21,50 USD – obecnie jednostka tej waluty jest wyceniana na około 12 USD, a jej kapitalizacja rynkowa nieznacznie przekracza 1 miliard USD. W przeciwieństwie do bitcoinów, Ether wciąż musi uzyskać status waluty głównego nurtu, dlatego na jego kurs wpływ mają głównie wydarzenia bezpośrednio związane z procesem rozwoju

Kurs i wykres kryptowaluty Ethereum ETH

Notowania kursu Ethereum rozpoczęły się w sierpniu 2015 r., a twórcą ETH jest rosyjski programista Bitalik Buterin. Pierwszy rozdział młodszego brata Bitcoina odbył się przy użyciu finansowania społecznościowego, a jednak w 2017 r. większość monet ETH pozostaje w rękach tych, którzy kupili tę kryptowalutę za tradycyjne pieniądze. Nie bez powodu Ethereum jest nazywane drugim bitcoinem, ponieważ kapitalizacja rynkowa ETH na koniec czerwca 2020 r. Przekroczyła 28 mld USD.

ETHEREUM
SkrótETH
TwórcaVitalik Buterin
Rok powstania2015
ICOTak
TechnologiaBlockchain
Ogólna ilość monetNieokreślona

Warto pamiętać, że Ethereum to nazwa platformy, na której działa kryptowaluta Ether. Waluta ta służy do wykonywania wielu różnych transakcji, a także podlega prawu podaży i popytu, dzięki czemu można kupować, sprzedawać i zarabiać na wahaniach kursu walutowego. Jeśli chodzi o dokładną liczbę monet Etheru, nie zostało to ustalone, ale jest pewne, że nie można ich tworzyć w nieskończoność. Warto zauważyć, że w ostatnich latach nastąpił bardzo znaczący wzrost wartości tej waluty online.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie Ethereum, pod pewnymi względami jest podobny do Bitcoin. Jest to zdecentralizowana platforma, na której waluta Ether jest jednym z najważniejszych elementów niezbędnych do jej prawidłowego działania. Platforma działa w oparciu o środowisko inteligentnych umów EVM. Są to specjalne aplikacje, skrypty i umowy w formie cyfrowej, które są chronione przed ingerencją osób trzecich.

Walutę Ethereum można uzyskać, kupując ją na jednej z wielu internetowych giełd kryptowalut. Istnieje również możliwość tak zwanego kopania Ethereum. Aby to zrobić, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania (tak zwanego górnika) na swoim urządzeniu. Szybkość pozyskiwania waluty zależy od wydajności pamięci karty graficznej. Warto również dodać, że podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, Ethereum można przechowywać w specjalnych portfelach, tj. aplikacjach komputerowych i kontach internetowych. To dzięki nim można dokonywać transakcji z wykorzystaniem tej waluty.

Ethereum kontra bitcoin

Niektórzy mogliby nazwać Ether „następnym bitcoinem”, ale pomiędzy tymi dwoma walutami występują pewne różnice, z którymi warto się zapoznać przed zainwestowaniem w Ether:

BitcoinEthereum
PodażOgraniczona. Tempo wprowadzania bitcoina do obrotu jest stopniowo zmniejszane — zgodnie z zamiarem jego twórców do roku 2140 na rynku ma znaleźć się 21 milionów jednostek.Nieograniczona. Potencjał wydobycia Etheru jest zasadniczo nieograniczony, z limitem 18 milionów jednostek rocznie.
Szybkość przetwarzaniaOkoło 10 minut: uważa się ją za niższą, jeśli chodzi o płynność.Do 15 sekund: wyższa szybkość przetwarzania oznacza wyższą płynność i zmienność.
TworzenieBitcoin został stworzony wyłącznie po to, by być kryptowalutą.Ether został stworzony wyłącznie po to, by być walutą platformy Ethereum.
WłasnośćWiększość światowych zasobów bitcoina znajduje się w posiadaniu bardzo niewielkiego odsetka pierwszych „górników” tej waluty.Ponieważ platforma Ethereum została sfinansowana za pośrednictwem crowdfundingu, większość Etheru należy do osób, które zapłaciły za niego jako pierwsze. Przewiduje się, że w ciągu pięciu lat bilans zmieni się na korzyść „górników”.

Ethereum i bitcoin: główne różnice

  1. Celem twórców Ether nie było zastąpienie walut: podczas gdy bitcoin miał być alternatywną metodą płatności, Ether jako waluta miała początkowo służyć użytkownikom platformy Ethereum jako portfolio do użytku z tworzonymi przez nich aplikacjami.
  2. Podaż eteru jest nieograniczona: podczas gdy podaż bitcoinów jest zakończona („wydobycie” zakończy się w 2140 r.), W przypadku eteru nie górna granica, a na podaż waluty wpływ mają jej twórcy i „górnicy”.
  3. Bitcoin działa wolniej: finalizacja transakcji na rynku bitcoin zajmuje około 10 minut, a transakcje rozliczane w Etherach są przetwarzane w ciągu około 15 sekund, co sprzyja płynności i zmienności tej waluty.
  4. Własność: podczas gdy prawie wszystkie istniejące bitcoiny zostały „wydobyte” przez tych, którzy zostali przekonani do tej waluty, wprowadzenie Etheru zostało sfinansowane w ramach crowdfundingu, co oznacza, że ​​właścicielami większości jednostek tej waluty są ludzie, którzy ją kupili. Oczekuje się, że w ciągu pięciu lat bilans zmieni się na korzyść „górników” Ethereum.

Ethereum (ETH) – informacje podstawowe

Ethereum to pierwszy na świecie poważny konkurent Bitcoina. Koncepcja monety przynosi wielkie korzyści inwestorom, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu kapitalizacji i wyjścia monety na drugie miejsce w rankingu popularności.

Ethereum zostało stworzono nie tylko jako kryptowaluta, ale jako platforma dla zdecentralizowanych aplikacji wykorzystujących technologię blockchain. W 2019 ponad 87% wszystkich DApps pracuje w Ethereum.

Ethereum pozwala na poszukiwania środków na start-upy poprzez tworzenie tokenów. Najprościej mówiąc, platforma gwarantuje inwestorom możliwość stabilnego dochodu, a deweloper ma możliwość znaleźć środki na projekt.

Ethereum nie ma ograniczonej emisji, z każdym miesiącem rośnie szybkość odblokowania monet. To, wraz z inwestowaniem, prowadzi do spontanicznego rozwoju rynku i jego kapitalizacji.

Dzięki niskiej cenie aktywów (30-35 razy niższej niż bitcoin), wielu użytkowników ma dostęp do zakupu i dalszego handlu Ethereum. W 2017 jedna trzecia wszystkich monet należała do dużych inwestorów, do 2019 liczba ta spadła do 1/5.

Deweloperzy Ethereum zrobili pewne ustępstwa dla użytkowników i ograniczyli złożoność tworzenia portfeli. Doprowadziło, niestety to do niebezpieczeństwa wykorzystania danych.

W kwietniu 2019 haker, ochrzczony przez dziennikarzy jako „Blockchain Bandit”, ukradł 45 tys. ETH, co stanowi 10 mln USD według aktualnej stawki. Haker domyślił się do wykorzystywać klucze prywatne, składające się z prostych kombinacji liczb, i uzyskał w ten sposób dostęp do dziesiątek portfeli.

Ponadto, pewna niedogodność jest spowodowana faktem, że użytkownicy muszą samodzielnie zainstalować GAS – prowizje za transfer pieniędzy. W lutym 2019 odnotowano najdroższą prowizję na świecie w wysokości 2100 ETH (230 tys. dolarów), mimo że kwota przelewu wynosiła tylko 0,1 ETH.

Pieniądze trafiły do ​​Sparkpool. Firma zwróciła nadawcowi połowę kwoty. Przypomnijmy, że co do zasady wszystkie płatności kryptograficzne są nieodwracalne i nie można ich anulować.

Pomimo pewnych niedogodności i luk w ochronie, Ethereum jest niezwykle atrakcyjny dla inwestorów i wygląda jak jedna z najbardziej popularnych kryptowalut. Dlatego handel Ethereum na krótkich i średnich dystansach jest w pełni opłacalny.

Cena Ethereum ETH – co wpływa na jej notowania ?

Ogólny trend wyznacza Bitcoin, ale Ethereum ma swoje własne cechy, które muszą być brane pod uwagę podczas handlu. Tak więc w latach 2017-2018 boom ICO silnie wpłynął na kurs Ethereum. Ogromne inwestycje przyczyniły do szybkiego wzrostu kryptowaluty .

Ale mechanizm Ethereum nie był tak skuteczny, jak oczekiwali inwestorzy, co doprowadziło do odpływu inwestycji i obniżenia ceny o 4 razy. Inne waluty na tle spadku Bitcoin spadły tylko o 2-3 razy.

Okazało się to jednak dobrą sytuacją, ponieważ kurs niemal natychmiast wyrównał, a nawet ominął najbliższych konkurentów. Twórca monety, Witalij Buterin, regularnie wprowadza innowacje i przydatne ulepszenia, co czyni Ethereum coraz droższym.

Warto również zauważyć, że jest to prawie najbardziej opłacalny aktyw dla minerów, więc na jego cenę ma bezpośredni wpływ koszt utrzymania sieci. Wraz ze wzrostem odpadów minerów, cena monety również wzrasta, aby pokryć koszty utrzymania sieci.

Podobnie jak inne kryptowaluty, Ethereum zależy od tła politycznego. Wszelkie groźby ze strony polityków, nawet tych niezwiązanych z sektorem finansowym, prowadzą do upadku.

Ponieważ Ethereum nie jest powiązany z dolarem, jego cena rośnie też w związku z negatywnymi informacjami o gospodarce Stanów Zjednoczonych. Na przykład sezon sprawozdań finansowych staje się doskonałym czasem na otwarcie pozycji krótkoterminowych.

Według wielu ekspertów Ethereum jest monetą przyszłości, która prawdopodobnie zastąpi Bitcoin lub stanie jego silną alternatywą. Większość analityków i znanych kryptoekspertów zgadza się, że potencjał monety nie zostanie w pełni ujawniony do 2025-2030.

Jeśli nie jesteś gotowy na długoterminowe inwestycje, skorzystaj z dużej płynności rynku kryptowaluty, aby uzyskać stabilny dochód z Ethereum. Przy stosunkowo niskiej cenie (100-300 dolarów za monetę) i skokach o 30-70%, aktywa wygląda bardzo atrakcyjnie.

Wniosek: czy Ether pokona bitcoina?

Nadal jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy Ethereum jest następnym bitcoinem. Jeżeli wykres kursu bitcoina miałby zawierać jakiekolwiek wskazówki dotyczące zachowania kryptowalut, można byłoby uznać, że ceny Ethereum będą się istotnie wahać w przyszłości. Ether mógłby nadal rosnąć, stając się „srebrem” tam, gdzie bitcoin jest „złotem”, a nawet zostać jego rywalem. Z drugiej strony istnieje kilka scenariuszy, które mogłyby doprowadzić do ostatecznej porażki Etheru, takie jak włamanie związane z hard forkiem, które spowodowałoby istotny spadek kursu tej waluty. Bitcoin przetarł jednak szlak dla Ethereum, zwiększając tolerancję rynku i jego akceptację dla charakteru cyfrowych kryptowalut — w rezultacie możemy stać obecnie u progu ery tego rodzaju środków płatniczych: epoki, w której najważniejsze waluty świata nie będą mieć postaci fizycznej.Wsiądź do pociągu, zanim odjedziePojawiają się komentarze, że taka sytuacja to spekulacyjna bańka. Warto przypomnieć, że bitcoin na początku swojego istnienia był wart kilka centów i mimo takich samych zarzutów, wielu uczynił milionerami. Za Ethereum tymczasem stoi jeszcze potężniejsza technologia, która znajduje coraz szersze zastosowanie. Aktualna sytuacja może być zatem kolejną szansą na inwestycję dla tych, którzy nie docenili potencjału Bitcoina.