Kontrakty futures na Ethereum

723

Wczoraj pisaliśmy o rozszerzeniu działalności jednej z największych firm inwestycyjnych Fidelity Investments w dziedzinie kryptowalut. Anonimowe źródło podało, że wprowadzi pochodną Bitcoin w swojej ofercie dla klientów instytucjonalnych. Dzisiaj również z anonimowego źródła otrzymujemy informacje o chęci zatwierdzenia kontraktów futures opartych na Ethereum w Stanach Zjednoczonych. Decyzję tę musi podjąć biuro Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Według kogoś z otoczenia amerykańska komisja handlu towarami futures (CFTC) planuje zatwierdzić kontrakty futures na Ethereum (ETH). CFTC, który kontroluje i reguluje amerykański rynek instrumentów pochodnych, już umożliwił tworzenie kontraktów futures na Bitcoin. Zarówno CME Group, jak i Cboe Global Exchange oferują futures pieniężne od końca 2017 roku. Teraz regulator rozważa dopuszczenie podobnych produktów opartych na Ethereum, obecnie drugiej co do wielkości kapitalizacji cyfrowej waluty.

„Myślę, że jesteśmy gotowi na pochodne oparte na etyce pod naszą jurysdykcją”, powiedział pracownik CFTC, który chce pozostać anonimowy. Regulator zazwyczaj nie podaje do publicznej wiadomości decyzji dotyczącej akceptacji nowych produktów.

Jako CFTC nie publikujemy wielkich ogłoszeń, ale przyglądamy się i analizujemy przedstawione nam rozwiązania. […] Przychodzi do nas łańcuch instrumentów pochodnych i mówi: „chcemy sprzedać dany produkt”. Jeśli przyjdą do nas z konkretnym instrumentem, który spełnia nasze wymagania, istnieje duża szansa, że ​​zostaną dopuszczone do obrotu z naszym certyfikatem.

Jednak komisja handlu towarami futures (CFTC) odpowie na konkretne propozycje – nie wyda opinii na ten temat. Jeśli biuro zaakceptuje którekolwiek z nich, regulowane kontrakty futures mogą otworzyć drzwi rynku Ethereum dla inwestorów instytucjonalnych. „Wiele kar pieniężnych nie pozwala kupować walut cyfrowych” – powiedział John Todaro, dyrektor Tradeblock.

Kontrakty futures na bitcoiny są tak popularne, że w momencie ich uruchomienia spadła stona CBOE. Czy będzie podobnie z kontraktami futures na ETH?