Bitcoin jak zacząć? Poradnik dla Początkujących

Chcesz zacząć swoją przygodę z Bitcoinem, ale nie wiesz jak? Dzięki temu artykułowi dowiesz się krok po kroku: Bitcoin jak zacząć trading? A może interesuje cię długofalowe ulokowanie kapitału?

W tym artykule poznasz niuanse handlu najpopularniejszą kryptowalutą świata. Doradzimy ci, jaką platformę tradingową wybrać, jak bezpiecznie inwestować na giełdach oraz – co jest być może dla ciebie najważniejsze – jak generować zyski.

Jak zacząć inwestować w Bitcoin w 5 szybkich krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Bitcoina na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Najlepsze Giełdy Bitcoin 2024

Inwestycje w kryptowaluty od początku przyciągają uwagę całego świata. Inwestowanie w Bitcoina cieszy się coraz większą popularnością.

Nasz poradnik to kompendium wiedzy dla początkujących, którzy chcą zacząć inwestować.

Poniżej przedstawiamy szereg plusów i minusów handlu tą najpopularniejszą kryptowalutą.

Po przeczytaniu sam możesz sobie odpowiedzieć na pytanie: „czy warto spróbować swoich sił na giełdzie?”.

Zalety handlu Bitcoinem

 • Bardzo duża liczba platform do handlu – Inwestowanie pieniędzy w Bitcoina jest wyjątkowo proste. Najlepiej korzystać z jednej z platform brokerskich, takich jak Binance czy Plus500. Jest ich niezliczona ilość na całym świecie. W dalszej części artykułu znajdziesz najlepsze platformy do handlu kryptowalutami.
 • Magazyn wartości – Bitcoin to inwestycja na przyszłość. To “cyfrowe złoto”. Jego całkowita podaż jest ograniczona do 21 milionów BTC, co oznacza, że jest aktywem rzadkim. Uważa się, że wraz ze zmniejszającą się podażą bitcoinów ich cena będzie rosła.
 • Kontrola – Masz kontrolę nad kupnem i sprzedażą Bitcoinów.
 • Wiele opcji inwestowania – Oprócz bezpośredniego zakupu Bitcoinów istnieje wiele opcji inwestowania w akcje, kontrakty Futures lub kontrakty CFD.
 • Bez problemu podwójnego wydawania pieniędzy – Pierwsza wirtualna waluta, która rozwiązała problem podwójnego wydawania pieniędzy poprzez znakowanie czasowe transakcji przed rozesłaniem ich do wszystkich węzłów w sieci Bitcoin.
 • Prywatność – Możesz całkowicie anonimowo handlować walutą, aby zagwarantować sobie prywatność.
 • Niskie prowizje – Zakupu Bitcoina można dokonać, płacąc niskie prowizje. Platformy tradingowe oraz giełdy kryptowalut pobierają tylko niewielkie opłaty. Sprzedaż Bitcoin i wypłata są albo darmowe, albo wymagają symbolicznej opłaty. Kwoty są tak niskie, że za wypłacenie kilku milionów euro zapłacisz nie więcej niż 100 EUR.
 • Dobre nastawienie inwestorów – Od wielu lat w świecie inwestorów pojawia się temat Bitcoina. Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, która przezwyciężyła negatywne nastawianie rynku.
 • Możliwość płatności przy pomocy BTC – Z biegiem lat coraz więcej instytucji i sklepów decyduje się na akceptowanie płatności Bitcoinem. To daje coraz większą wolność inwestorom, kiedy chcą wykorzystać swoje BTC, aby za coś nimi zapłacić.

Wady handlu Bitcoinem

 • Zmienność ceny – Bitcoin jest jednym z najbardziej niestabilnych instrumentów finansowych. Oznacza to, że przy dużych skokach cen możesz ponieść duże straty. Dlatego handel kryptowalutą wciąż jest jednym z najbardziej ryzykownych na giełdzie.
 • Nieprzewidywalny – Kurs BTC jest nieprzewidywalny.
 • Mało danych historycznych – BTC powstał w 2009 roku, mamy więc z nim do czynienia od niedawna. Nie ma zbyt wielu danych historycznych, wykresów dotyczących jego wartości i ruchów cen. To stanowi ograniczenie przy przeprowadzaniu analiz inwestycyjnych.
 • Koszty transakcji – Za każde przeniesienie BTC do portfela ponosimy koszty. Ponadto koszty transakcji znacznie wzrastają w czasie hossy.
 • Niepewność polityczna – Nadal brakuje regulacji dotyczących świata krypto. Nie wiemy, co rządy postanowią w sprawie walut cyfrowych w przyszłości.
 • Zrównoważony rozwój – Walidacja transakcji pochłania dużo energii elektrycznej.
 • Szybkość – Czasami transakcje zajmują dużo czasu, ponieważ za każdym razem czekasz na walidację całego bloku transakcji.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Co to jest Bitcoin?

Zanim zaczniemy inwestować, dobrze jest rozwinąć podstawową wiedzę o Bitcoinie i innych kryptowalutach oraz technologii, na której bazują.

Kryptowaluty są dosyć nowym tematem na rynku inwestycyjnym. Dlatego stworzyliśmy ten poradnik.

Bitcoin (BTC) jest pierwszą, najpopularniejszą i najcenniejszą kryptowalutą.

Została stworzona w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto.

Niektórzy uważają, że za tą nazwą nie stoi tylko jeden człowiek, ale grupa ludzi.

Mówiąc najprościej, Bitcoin jest zdecentralizowaną cyfrową walutą, która pozwala na wysyłanie i otrzymywanie środków bez konieczności korzystania z usług osób trzecich.

Głównym założeniem tej innowacyjnej kryptowaluty jest to, że ani nie jest ona własnością, ani nie jest kontrolowana przez żadną pojedynczą osobę, organizację, rząd czy bank centralny. Bitcoinem nie można manipulować lub go drukować.

Więcej informacji o samym Bitcoinie znajdziesz w książce „Standard Bitcoina”.

Jego wartość coraz częściej jest doceniana przez instytucje i dużych inwestorów. W tej chwili masz możliwość zapłacenia za Teslę BTC.

Bitcoin debiutował na Mt.Gox 17 sierpnia 2010 z ceną 0,063 EUR. W dniu pisania tego artykułu cena jednego Bitcoina wynosi 47.450 EUR (220.000 PLN), ale w swoich najlepszych momentach doszedł już nawet do ceny 50.000 EUR (232.000 PLN).

Najniższa jednostka BTC wynosi 0,000000001 coina i jest nazywana "Satoshi" od imienia jego twórcy.

Bitcoin jest zdecentralizowaną cyfrową walutą.

To oznacza, że nie jest kontrolowana przez rządy, co zwiększa jego atrakcyjność.

Jak działa technologia blockchain?

Bitcoin jest oparty na technologii blockchain (łańcuch bloków). Służy ona do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach.

To właśnie dzięki transparentności tej technologii BTC zyskał taką popularność.

Technologia blockchain - ikony na ekranie dotykowym Transakcje są przeprowadzane natychmiastowo, bez ingerencji banków i innych instytucji finansowych.

W przypadku sieci blockchain każdy użytkownik lub właściciel ma niewielki fragment kodu, w których są informacje o transakcjach. Dzięki tej technologii ​​bank centralny nie jest konieczny.

To użytkownicy weryfikują i potwierdzają transakcje.

Nie ma władcy, który mógłby wpłynąć na tę walutę.

Bitcoiny są bezpieczne - w przypadku utraty jednego elementu danych pozostali użytkownicy utrzymują bazę danych. Ty ponosisz koszty transakcji.

Te opłaty trafiają do użytkowników, którzy używają swoich komputerów do sprawdzania poprawności transakcji. Transakcja musi zawsze zostać zweryfikowana przez kilka bloków, zanim Bitcoin zostanie faktycznie wysłany.

Czy zdecydowałeś się już na inwestycje w Bitcoin?

Chcesz wiedzieć jak zacząć i kiedy najlepiej inwestować w Bitcoin?

Aby samodzielnie kupić, sprzedać lub wysłać BTC możesz zarejestrować się na stronie doświadczonego brokera.

Przeczytaj o różnych krokach, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia rachunku u jednego z brokerów.

Bitcoin — Jak zacząć inwestować krok po kroku?

Aby zacząć zarabiać na kupnie Bitcoina, należy skorzystać z doświadczonego brokera.

Zastanawiasz się, jak kupić Bitcoin? Przede wszystkim za pośrednictwem giełd kryptowalutowych lub specjalnie do tego stworzonych serwisów, takich jak e-Toro. Jest przystępny dla nowych użytkowników i cieszy się dużą renomą wśród doświadczonych inwestorów.

Binance to przodująca, światowa platforma inwestycji społecznościowych.

Można na niej handlować zarówno akcjami i funduszami ETF jak i kryptowalutami i kontraktami na różnice kursowe (CFD). Na tej platformie można inwestować zarówno krótko jak i długoterminowo.

Można też inwestować w pary walutowe, indeksy i surowce i kryptowaluty za pośrednictwem kontraktów CFD.

Ponadto możesz wybrać opcję “social trading”, która polega na podglądaniu i naśladowaniu ruchów bardziej zaawansowanych traderów.

Jak założyć konto na Binance? – podstawowe informacje

Binance jest jedną z najlepszych platform do inwestowania, by zacząć zarabiać z bitcoinem. Wielu traderów decyduje się na Binance, bo jest wyjątkowo intuicyjne i proste w obsłudze.

Można to sprawdzić już podczas procesu rejestracji i weryfikacji konta, który jest ekspresowy i nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy.

Założenie rachunku zajmuje tylko kilka minut.

Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci dostęp do giełd kryptowalut, poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik krok po kroku jak założyć rachunek na Binance.

Krok 1: Zapisz się

Wejdź na oficjalną stronę Binance i kliknij przycisk „Dołącz teraz” lub „Inwestuj teraz”.

Na następnej stronie zobaczysz elektroniczny formularz, w którym będziesz mógł wprowadzić dane osobowe. Ten krok jest wymagany do otwarcia nowego rachunku handlowego.

Strona domowa aplikacji Binance

W formularzu zgłoszeniowym podaj wszelkie niezbędne dane dotyczące twojej osoby.

Logowanie przez Facebook lub Gmail są dodatkowymi opcjami.

Kiedy to zrobisz i zaakceptujesz regulamin, w kolejnym kroku konto zostanie utworzone.

Krok 2: Zweryfikuj dane

Binance jest brokerem dbającym o bezpieczeństwo, dlatego prosi klientów o weryfikację konta.

Prześlij skan dokumentu tożsamości, który potwierdzi wpisane wcześniej informacje.

To kolejny krok do odblokowania wszystkich możliwości Binance.

Krok 3: Wpłać depozyt

Po weryfikacji giełda jest już dla Ciebie całkowicie dostępna.

Od czego zacząć?

Uzupełnij konto minimalnym depozytem (200 EUR), dokonaj pierwszego zakupu i zacznij zarabiać.

Dopiero po dokonaniu pierwszej wpłaty wszystkie funkcje platformy staną przed tobą otworem.

Krok 4: Zarabiaj na rynku kryptowalut

Po wpłaceniu depozytu możesz zacząć prawdziwy handel lub wypróbowac różne możliwości na koncie demo. 

Jak kupić kryptowaluty na Binance

Demo pozwala na handel wirtualnymi środkami bez żadnego ryzyka.

Jeżeli pierwsze kroki masz już za sobą, możesz przystąpić do tradingu.

Wybierz interesujące cię kryptowaluty, ustal paramentry handlowe i dokonaj zakupu.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Bitcoin jak zacząć inwestować w 2021?

Bitcoin i kryptowaluty to stosunkowo nowy temat dla inwestorów. Mamy z nim do czynienia dopiero od 12 lat.

Dla niektórych osób jest źródłem dochodu, a innym przynosi straty.

Dzięki świadomości i zrozumieniu specyfiki rynku kryptowalut będziesz podejmować bardziej przemyślane decyzje, co przełoży się na twoje profity.

Aby tracić na giełdzie, naucz się podstaw.

Dowiedz się, czego unikać przy inwestowaniu.

Bitcoin - jak zacząć? Poradnik, jak nie tracić na inwestowaniu

Wbrew pozorom wcale nie musisz mieć przynajmniej kilkuletniego doświadczenia w grze na giełdzie lub handlu walutami, by rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

W kolejnej częsci artykułu przybliżamy najważniejsze zasady, które musisz znać, by być dobrym traderem.

Ważne zasady tradingu - co warto wiedzieć?

Jak zacząć z bitcoinem?

Najpierw przeczytaj poniższe rady. kupić kryptowalutę Bitcoin

Zanim zaczniesz inwestowanie w Bitcoiny, warto przyswoić sobie podstawowe informacje, które pozwolą ci rozsądnie wydawać swoje środki pieniężne.

Wtedy będziesz mógł zacząć swoją przygodę w świecie kryptowalut bez obaw, że jest to ślepa uliczka, z której nie ma wyjścia.

Ten poradnik wyjaśni ci jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zarobić na kryptowalutach.

Choć na początku wszystko wydaje się trudne, wiedza o bitcoinie i o tym jak poruszać się w tym środowisku pomoże Ci postawiać pierwsze kroki. 

Zrozum, czym jest Bitcoin

Zanim zdecydujesz się zacząć z Bitcoinem, postaraj się zrozumieć, czym on tak naprawdę jest.

Sprawdź jego ryzyko inwestycyjne. Przeanalizuj historyczne wykresy cen od 2009 roku - kiedy wartość BTC rosła, a kiedy spadała, i co miało na to wpływ.

Śledź na bieżąco rozwój technologii blockchain.

Po dokładnej analizie zobaczysz pewną powtarzalność na wykresach. Pozwoli ci to przewidzieć skoki i spadki cen.

Znajomość bitcoina, jego specyfiki i potencjalnych ruchów cen w przyszłości daje ci niesamowitą przewagę nad innymi inwestorami.

Dotyczy to też zakupu innych kryptowalut, jeśli kiedykolwiek się nimi zainteresujesz.

Wybierz doświadczonego brokera

Dzięki doświadczeniu na giełdzie z biegiem czasu inwestorzy i traderzy wypracowują swój indywidualny styl zarabiania.

Dopóki nie zdobędziemy tego doświadczenia, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań i ruchów na giełdzie udostępnianych na platformach tadingowych.

Na przykład na Binance możemy śledzić innych traderów i korzystać z ich pomysłów na sprzedaż i kupno Bitcoina. Nie musimy się już sami zastanawiać, jaka strategia jest najlepsza.

Wiemy to dzięki doświadczeniu innych użytkowników.

To znacznie wpływa na efekty naszych inwestycji.

Giełda kryptowalut - Zaplanuj swoją strategię

inwestowanie giełda trading kontrakty To bardzo ważny element każdej inwestycji. Na początku zastanów się, czy chcesz inwestować długo, czy krótkoterminowo.

Ustal też poziomy cenowe kryptowalut, jakie cię interesują oraz jaki zysk chcesz uzyskać.

Dobrze trzymać się ustalonych przez siebie celów i pułapów cenowych.

Pozwoli to na kontrolowanie swoich emocji,a tym samym uchronienie się przed błędnymi wyborami i stratami.

Nie inwestuj więcej niż możesz stracić

To jest złota zasada każdego inwestora.

Inwestując pieniądze zadaj sobie pytanie: "co się stanie, gdy stracisz wszystko, co zainwestujesz?".

Jeśli chcesz grać na giełdzie, nie wykorzystuj do tego wszystkich swoich oszczędności lub pożyczonych pieniędzy.

Inwestuj tylko takie sumy pieniędzy, w przypadku których nie doprowadzi cię to do ruiny.

Inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem, więc wkładanie w nie większości pieniędzy może skończyć się utratą tych środków.

Najlepiej zawsze dokonywać dywersyfikacji i inwestować w różne aktywa.

Zacznij z Bitcoinem od małych stawek.

Kiedy Bitcoin i kryptowaluty przestaną być dla ciebie czarną magią i nabierzesz doświadczenia, zacznij stopniowo zwiększać kwoty.

Nie trzymaj środków na giełdzie

Pamiętaj, giełda kryptowalut jest przeznaczona do handlowania, nie do tego, żeby trzymać na niej środki.

Kupując Bitcoina na własność (a nie handlując np. kontraktami CFD), stajesz się jego jedynym właścicielem. Portfel z pieniędzmi

Nigdy nie trzymaj swoich coinów na giełdzie.

Najlepiej przechowywać kryptowaluty na specjalnych portfelach (czytaj poniżej). Są one zabezpieczone prywatnym kluczem, który znasz tylko ty.

Właścicielem środków przechowywanych na giełdzie jest ktoś inny niż ty. Może on w każdej chwili zamknąć giełdę lub uniemożliwić ci wypłatę środków.

Giełda może również zostać zhakowana. To sprawi, że twoje środki przepadną.

Dlatego swoją kryptowalutę zawsze przesyłaj do prywatnego portfela, a na giełdę wprowadzaj ją tylko wtedy, gdy chcesz handlować. Gdy na przykład chcesz sprzedać BTC lub wymienić je na USD.

W dalszej części artykułu znajdziesz poradnik: jakie portfele kryptowalutowe wybrać.

Ograniczaj straty - stop loss

Ryzyko straty jest zawsze wpisane w inwestowanie. Jednak można je ograniczyć, stosując zlecenie stop loss.

Zostaje ono wykonane automatycznie, jeśli zostanie przekroczona ustalona wcześniej granica najniższej ceny, po jakiej chcemy sprzedać, nie doprowadzając do straty.

Odpowiedzialnie używaj dźwigni

Lewarowanie transakcji to dość zaawansowana opcja inwestowania. Jest pociągająca z powodu potencjalnie szybkich i dużych zysków.

Działa to jednak jak obosieczny miecz - zarówno zyski, jak i straty mogą być bardzo duże.

Jako początkujący podchodź ostrożnie do mechanizmu dźwigni, dopóki nie nabierzesz doświadczenia.

Najlepiej zacząć od małych kwot i nauczyć się, jak to działa.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Czego się wystrzegać przy handlu kryptowalutami? - psychologia

Czego się wystrzegać, by nie popełnić błędu przy inwestowaniu w Bitcoina?

Bitcoin wiąże się z bardzo dużym ryzykiem inwestycyjnym. Dlatego dobrze przeanalizować, jakie zachowania początkujących inwestorów prowadzą do strat.

Spójrzmy na te najbardziej powszechne.

Handlowanie w oparciu o emocje

Najlepszy inwestor nigdy nie kieruje się emocjami. Opiera swoje inwestycje jedynie na logicznym myśleniu i analizach.

Uleganie emocje może nam zaszkodzić w życiu prywatnym, a tym bardziej nie powinniśmy się ich słuchać podczas tradingu.

Uleganie emocjom w czasie gdy cena spada, prowadzi do tzw. “panic sale” - sprzedajemy w najgorszym możliwym momencie, tracąc środki.

Działamy równie irracjonalne, gdy cena rośnie, i często kupujemy po najwyższym możliwym kursie.

Te błędne decyzje, prowadzą do strat.

Dlatego tak ważne jest trzymanie się ustalonej wcześniej strategii.

Brak doświadczenia na kontach demonstracyjnych

Wszystkie przodujące platformy tradingowe umożliwiają dostęp do konta demo.

aplikacje giełdowe Można na nim przetestować wszelkie funkcje platformy, wykorzystując fikcyjne pieniądze i nie tracąc własnych.

Testowanie platformy demo przekłada się to na twoje doświadczenie i większą pewność w inwestowaniu. To świetne narzędzie do nauki na początku drogi każdego inwestora.

Już na etapie konta demo odkryjesz, czy dana platforma Ci odpowiada, czy nie. Będziesz też mieć czas na to, aby popełnić wszystkie możliwe błędy i wyciągnąć z nich wnioski.

Pamiętaj jednak, że demo to w pewnym sensie tylko gra i nie wzbudza aż takich emocji jak inwestowanie własnych pieniędzy.

Ignorowanie wiadomości ze świata geopolitycznego

Dobry inwestor poza wiadomościami branżowymi, śledzi również informacje polityczne i ekonomiczne ze świata.

Dlaczego jest to istotne?

Jeśli Bitcoin zostanie zaimplementowany jako główna płatność w jednym z przodujących firm np. Tesla, wywinduje to jego kurs.

Aktualny kurs bitcoin sprawdzisz na poniższym wykresie:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • bitcoin
 • Bitcoin
  (BTC)
 • Price
  $58,628.00
 • Market Cap
  $1.16 T

Ranking najlepszych platform - zobacz, gdzie kupić Bitcoin

Poznaj ranking najlepszych platform, na których możesz kupić kryptowaluty, w tym BTC.

Jeżeli masz już nieco doświadczenia w tym temacie, przeczytaj nasz ranking najlepszych platform do tradingu online.

1. Binance

binance coin logo

Binance to propozycja dla inwestorów na różnych poziomach zaawansowania.

Z myślą o początkujących działa Binance Academy, która stanowi bazę wiedzy.

Doświadczeni użytkownicy mają do dyspozycji zaawansowane funkcje handlowe i narzędzia do analiz rynkowych.

W ofercie giełdy znajdziesz ponad 600 kryptowalut.

Plusy

 • Renomowana giełda obecna na rynku od 2017 roku;
 • Ponad 600 wirtualnych walut w ofercie;
 • Niskie prowizje;
 • 25% zniżki na opłaty transakcyjne dla posiadaczy BNB;
 • Materiały edukacyjne w ramach Binance Academy;
 • Zaawansowane narzędzia do analiz rynkowych;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;
 • Intuicyjna aplikacja mobilna;
 • Działa w ponad 180 krajach.

Minusy

 • Początkujący inwestorzy wymagają dodatkowej pomocy w poruszaniu się po platformie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

2. Libertex

Libertex logotyp

Libertex to łatwa i przyjazna w użytkowaniu platforma zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych traderów.

Istnieje na rynku od 20 lat. Zapewnia wszystko czego potrzebujesz do handlu.

Możesz tu kupować i sprzedawać akcje, indexy, kontrakty CFD, waluty i towary.

Broker posiada zaawansowane narzędzia do zarządzanie ryzykiem oraz ponad 250 instrumentów do handlu.

Poznaj opinie o Libertex!

Plusy

 • Przyjazna dla użytkownika platformą na urządzenia mobilne i stacjonarne;
 • Kupuj akcje, indexy, kontrakty CFD, waluty i towary;
 • Najlepsza technologia;
 • Bezpieczeństwo;
 • Miliony użytkowników w 110 krajach;
 • Możesz otrzymywać darmowe sygnały handlowe od ekspertów Trading Central;
 • W pełni regulowany broker;
 • Liczne wyróżnienia i nagrody;
 • Kup bitcoin i inne kryptowaluty.

Minusy

 • Mogą być naliczane dodatkowe opłaty.
[/su_note]

Bezpieczny handel kryptowalutami

Handel Bitcoinem zawsze wiąże się z niebezpieczeństwem utraty pieniędzy.

Wysoka wartość Bitcoina sprawia, że zawsze pozostaje w kręgu zainteresowania hakerów, którzy próbują się włamywać na giełdy i kraść kryptowaluty. Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć konto giełdy kryptowalut lub platformy tradingowej.

Najlepsze jest uwierzytelnianie dwuetapowe.

Za pośrednictwem 2FA otrzymujesz na swój telefon kod umożliwiający zalogowanie się, a samo hasło nie wystarczy hakerom.

Równie ważne jest też to, żeby nie przechowywać coinów na giełdzie.

Nie zaleca się pozostawiania kryptowalut w Internecie bez bardzo silnych zabezpieczeń. Najlepiej trzymać cyfrowe monety na zewnętrznym portfelu.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Portfele Bitcoin – jak wybrać właściwy?

Jeśli chcesz kupić Bitcoina, zastanów się jak zabezpieczyć swoje środki. Najlepiej wybrać jeden z portfeli walutowych.

Poznaj ich rodzaje:

Portfel online

To portfel znajdujący się w internecie, na czyimś prywatnym serwerze.

Jest to bardzo wygodny sposób na przechowywanie swoich kryptowalut, ponieważ masz do nich dostęp z każdego urządzenia posiadającego dostęp do sieci.

Dobrze wiedzieć, że niestety nie zawsze jest to całkowicie bezpieczne.

Portfele online są narażone na ataki hakerskie.

Portfel offline

Przenośny komputer osobisty na biurku Portfel offline to oprogramowanie do przechowywania twojego Bitcoina, które pobierasz na komputer.

Jest to dużo bezpieczniejsza wersja niż portfel bitcoin online, ponieważ kryptowaluta pozostaje u ciebie.

Taki portfel zabezpiecza klucz prywatny, który znasz tylko ty.

Te portfele są tak bezpieczne jak twój komputer. Jeśli jest narażony na atak złośliwego oprogramowania, nadal możesz stracić środki.

Portfel sprzętowy

Jest to jedna z najbezpieczniejszych wersji portfela.

Aby przechowywać bitkojny zaopatrujemy się w odpowiedniego urządzenie. Wygląda podobnie jak pendrive.

Tu jedynym ryzykiem jest podłączenie się do zainfekowanego komputera.

Nie jest ono jednak wysokie, ponieważ urządzenie ma również swoje zabezpieczenia, takie jak klucz prywatny.

Portfel papierowy

Papierowa wersja portfela jest przeznaczona tylko dla sieci Bitcoina.

To zwykła kartka papieru, na której drukujesz lub zapisujesz ręcznie prywatny klucz dostępu do twoich coinów.

Właśnie ten kod czyni cię właścicielem określonej ilości waluty w blockchainie i bez niego nikt nie jest w stanie jej ruszyć.

Więcej informacji o portfelach Bitcoin.

Jak wymienić BTC na tradycyjne waluty (PLN, EUR, USD)?

Wymianę Bitcoina na inne waluty w tym PLN przeprowadzisz na trzy sposoby:

 • korzystając z giełdy
 • używając Bitomatu
 • Korzystając z kantoru

Sprzedaż Bitcoina na giełdzie jest trochę wolniejsza, ale płacimy niższą prowizję. W kantorze jest kurs ustalony przez właściciela, nie zawsze odpowiadający rzeczywistej cenie.

Plusem jest to, że w obu tych przypadkach możemy sprzedać Bitcoina nie wychodząc z domu.

W przypadku Bitomatu największymi plusami jest anonimowość i natychmiastowa transakcja.

Pamiętaj jednak, że Bitomaty pobierają większe prowizje.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Tokeny, które warto mieć w portfelu w 2022

Wybór aktywów do portfela inwestycyjnego to ważna decyzja. Zwłaszcza na rynku kryptowalut, który jest zmienny i wymaga dynamicznego działania. Które kryptowaluty mają potencjał, aby zyskać na wartości w tym roku?

Przyglądamy się dwóm obiecującym projektom, które rozwiązują ciekawe problemy rynku. Lucky Block rewolucjonizuje branżę zakładów pieniężnych online, a DeFI Coin decentralizuje finanse. Co wyróżnia tokeny, trzymające wartość tych przedsięwzięć?

Lucky Block

lucky block Lucky Block buduje zdecentralizowaną loterię online, wykorzystując do tego blockchain. Za pośrednictwem inteligentnych kontraktów na Binance Smart Chain, twórcy gwarantują uczciwą grę i przejrzyste zasady. Jakie korzyści daje Lucky Block?

Token Lucky Block wykorzystasz do codziennych loterii jackpot. Wygrasz w nich nawet 2% puli, chyba, że jesteś posiadaczem rzadkiego tokenu NFT Lucky Block. Wówczas wygrana jest dwukrotnie wyższa.

Nie chcesz brać udziału w loterii, ale projekt Cię zainteresował? Musisz wiedzieć, że Lucky Block nagradza również inwestorów długoterminowych. Jesteś nastawiony na pasywny zysk? Stakuj tokeny Lucky Block w portfelu, a codziennie otrzymasz dywidendę.

Ta moneta okazała się hitem w przedsprzedaży, którą zakończono przed planowanym terminem w połowie stycznia 2022 r. Inwestorzy, którzy wcześnie kupili tokeny po wyjściowej cenie 0,00015$ osiągnęli wysokie stopy zwrotu w bardzo krótkim czasie.

DeFI Coin

Logo DeFi Coins DeFi Coin zadebiutował na giełdzie Pancake Swap w styczniu 2022 i bardzo szybko zdobył zainteresowanie inwestorów. Co wyróżnia ten token, że w krótkim czasie znacznie zyskał tak dużą popularność?

Koncepcja twórców DeFi Coin jest innowacyjna. Tym tokenem, chcą oni zbudować popularność giełdy DeFi Swap, która w 2022 roku dynamicznie się rozwija. Wartość tokenu jest powiązana z wewnętrznymi wynikami giełdy.

Co istotne, DeFi Coin premiuje inwestorów długoterminowych. Chcesz inwestować w długim terminie i osiągać pasywne zyski? Właśnie tego możesz oczekiwać od DeFi Coin. Platforma będzie regularnie wypłacała Ci statyczne nagrody w zamian za stakowanie tokenów.

Ideę zdecentralizowanych finansów widać doskonale w mechanice wymiany DeFI Coin. Opiera się ona na zasadzie wallet-to-wallet. Oznacza to, że wyślesz i odbierzesz tokeny bezpośrednio do innego użytkownika, bez ingerencji scentralizowanego pośrednika.

Bitcoin jak zacząć? - Podsumowanie

Chociaż być może nie rozumiesz do końca drobnych zawiłości kryptowalut - zakup Bitcoina w Polsce nigdy nie był łatwiejszy.

Gdy korzystasz z Binance, otwarcie rachunku brokerskiego i zdeponowanie środków za pomocą karty debetowej/kredytowej nie powinno zająć więcej niż 10 minut.

Pamiętaj, to czy twoje inwestycje się powiodą, zależy w dużej mierze od twojego doświadczenia, trzymania się ustalonego planu i nieuleganiu emocjom. Pamiętaj żadna giełda kryptowalut nie zapewni Ci 100 % bezpieczeństwa twoich środków. Nie trzymaj pieniędzy na giełdzie! Przenieś je do portfela.

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę się wzbogacić handlując kryptowalutami?

Handel Bitcoinem wiąże się z bardzo dużym ryzykiem inwestycyjnym. Jednak dużo osób bardzo się wzbogaciło dzięki obrotowi Bitcoinem. Zarobienie fortuny wiąże się z ogromnym wiedzą na temat Bitcoina, zarządzania ryzykiem. Ostatecznie zyski i straty zależą wyłącznie od ciebie i twojego przygotowania.

Ile potrzebuję pieniędzy, aby zacząć handel Bitcoinem?

Do rozpoczęcia swojej przygody z giełdą kryptowalut nie potrzebujesz ogromnej gotówki. Od czego zacząć? Musisz jedynie wpłacić minimalny depozyt na swoje konto na platformie brokerskiej i możesz zaczynać. W przypadku Binance jest to 200 EUR.

Czy inwestowanie w Bitcoina jest bezpieczne?

Kurs Bitcoina jest bardzo zmienny, a sama kryptowaluta jest zdecentralizowana, czyli nie jest regulowana i kontrolowana w żaden sposób przez rząd. Dlatego obrót nim należy do grupy ryzyka. Pamiętaj, aby bezpiecznie przechowywać swojego Bitcoina. Skorzystaj z urządzeń do przechowywania Bitcoinów w domu, dzięki czemu nie musisz go na trzymać na giełdzie online lub w portfelu. Transakcje Bitcoin są chronione kryptografią wojskowej klasy. Nikt nie dokona za Ciebie płatności. Dopóki postępujesz zgodnie z zasadami ochrony portfela i zachowujesz swój prywatny klucz wyłącznie dla siebie masz całkowitą kontrolę nad swoim BTC.

Czy Bitcoin ma jeszcze przyszłość?

Wiele osób uważa, że handel Bitcoinem będzie nadal popularny w przyszłości, a jego wartość ze względu na jego maksymalną podaż wynoszącą 21 milionów będzie rosła. Niektórzy postrzegają BTC jako cyfrowe złoto.

Czy wartość bitcoina może spaść do zera?

Bitcoin to zdecentralizowana waluta. Nie ma więc firmy ani banku, który mógłby zbankrutować. Zawsze może się zdarzyć, że nie będzie zainteresowania walutą i cena spadnie poniżej początkowej wartości, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Jak Bitcoiny trafiają na rynek?

Każdy Bitcoin jest wydobywany przez górników. To oni zapewniają, że bloki z transakcjami są zatwierdzane, a sieć pozostaje aktualna. Za swoją pracę (Proof of Work) otrzymują nagrody - nowe Bitcoiny.

Co to jest kopanie Bitcoina?

Kopanie kryptowalut to proces, w którym zaawansowane komputery (koparki) z dużą mocą obliczeniową (hashrate) rozwiązują skomplikowane problemy matematyczne. Jedna jednostka nie jest w stanie ich rozwiązać (wymagana jest cała sieć). Rozwiązanie każdego zadania tworzy nowy blok w łańcuchu (blockchainie), co najczęściej przekłada się na otrzymanie nowej monety kryptowaluty, np. Bitcoina.

Co się stanie, gdy ostatni Bitcoin zostanie wydobyty?

Nastąpi to dopiero około roku 2140. Wtedy zostanie wydobyty ostatni Bitcoin. Górnicy będą zarabiać tylko tyle na kosztach transakcji, aby kontynuować wydobycie. Prawdopodobnie wartość BTC wzrośnie wtedy jeszcze bardziej, ponieważ jego podaż się skończy.

Ola jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Już na studiach zajęła się handlem na rynkach finansowych. Dodatkowe zajęcie wkrótce zaczęło przynosić spodziewane zyski i hobby zmieniło się w prawdziwą pasję. Dziś Ola dzieli się widzą nabytą w trakcie i po studiach, by pomagać początkującym w stawianiu swoich własnych pierwszych kroków.