Hodl: Co To Znaczy? Kiedy Warto Przetrzymywać Kryptowaluty? Na Czym Polega Strategia?

Hodl szybko stał się sposobem na inwestowanie w kryptowaluty. Jest to dobra strategia dla osób, które nie rozumieją rynku. Zamiast ryzykować na shortowaniu i longowaniu BTC, ETH lub innych popularnych aktywów, hodlerzy mogą po prostu poczekać.

Gdy cena tokenów zrekompensuje straty lub przekroczy oczekiwane zyski, mogą sprzedać posiadaną walutę. Wymaga to jednak odpowiedzialności, zaparcia i wiary w jego wzrost. Jeżeli nie chcesz popełnić błędu, przeczytaj nasz artykuł.

Najmniejsza pomyłka przy transakcji kryptowalutami może okazać się bardzo kosztowna.

Strategia jak dotąd nie zawiodła tych, którzy inwestują w bitcoin. Nawet jeżeli cena kryptoaktywa spadała kilkukrotnie, po pewnym czasie zawsze odrobiła swoje straty z nawiązką. Hodlerzy nie zajmują się spekulowaniem. Nie interesują ich dynamiczne zmiany. Dla nich kryptowaluty to długoterminowa inwestycja.

Z artykułu dowiecie się, czym jest hodlowanie kryptowalut. Co więcej, przedstawimy kilku zaufanych brokerów. Kupicie u nich cyfrowe monety i kilka innych instrumentów finansowych.

Hodl: Najpopularniejsze Oferty 2024

  1. Binance – giełda kryptowalut, która powstała w 2017 roku;
  2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy Kryptowalut

Hold bitcoin

hodling Wśród hodlerów znajdziemy jednak nie tylko inwestorów. Niektórzy znaleźli łatwy sposób na uniknięcie strat.

Dla części zwolenników kryptowalut hodl jest filozofią i sposobem na życie.

Wielu z nich uważa, że w przyszłości kryptowaluty zastąpią tradycyjne pieniądze.

Dla zagorzałych fanów tej teorii, BTC ani ETH nie są już miernikiem ceny. Dla tych inwestorów digital currency to bezcenna przyszłość.

Tutaj przeczytasz więcej o kupnie ethereum.

Wierzą w to, że kryptoaktywa staną się podstawą rynku finansowego oraz przeprowadzanych na nim transakcji. W tym kontekście kurs kryptowalut jest nieistotny. Ponieważ inwestorzy nie zamierzają sprzedać swoich aktywów. Powyższą filozofię doskonale tłumaczy popularny mem. 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak zacząć hodl?

Zanim zaczniesz hodlować swoje kryptowaluty, musisz je najpierw kupić. Jeśli chcesz trafić na uczciwych dostawców, skorzystaj z oferty polecanych przez nas operatorów. Sprawdź również nasz ranking kryptowalut!

Binance

binance coin logo

  • Obecna na rynku od 2017 roku;
  • Dostęp do ponad 600 różnych kryptowalut;
  • Wykresy, dane rynkowe i zaawansowane narzędzia analityczne;
  • Dbałość o bezpieczeństwo użytkowników i ich środków.

Libertex Libertex logotyp

  • 24 lata na rynku inwestycyjnym;
  • Oferta zautomatyzowanego handlu aktywami;
  • Dostęp do platformy MetaTrader 4;
  • Ponad 50 kontraktów CFD na różne kryptowaluty.

Sprawdź opinie o Libertex!

Co w przypadku rynku niedźwiedzia?

Byk i Niedźwiedź

Ekonomiści i regulatorzy światowych rynków często krytykują bitcoina (przeczytaj, gdzie go kupić).

Niektóre platformy internetowe, które niegdyś promowały pierwszą kryptowalutę, po czasie odwróciły się od niej. Facebook, Reddit, Twitter…

Właściciele tych firm ograniczyli promocję cyfrowych monet. Przestali też akceptować płatności za ich pomocą. Niedawno do tego grona dołączył Elon Musk wraz z Teslą.

Szansa dla kryptowalut

rozsypane kryptowaluty W 2021 roku wynalazca umożliwił swoim klientom płacenie za samochody bitcoinem tylko po to, żeby wkrótce wycofać się z tego pomysłu.

Elon uznał, że jego spółka nie będzie wspierała nieekologicznych technologii.

Powiedział również, że przywróci płatność za pośrednictwem BTC, jeśli waluta stanie się mniej energochłonna. Powyższe wydarzenia doprowadziły do spadku wartości kryptowaluty.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Rynek byka

Byk Giełda

Głównym założeniem zwolenników rynku byka jest cierpliwość. Idealnie wpisuje się tym samym w filozofię hodl.

Inwestorzy z bull marketu uznają, że bitcoin podąża za przewidywalnym wzorcem.

Sprawdź aktualne prognozy kursu BTC!

Wskazują na poprzednie trendy wzrostów, które w przyszłości mogą się powtórzyć. Z kolei zwolennicy rynku niedźwiedzia uważają, że akceptacja kryptowalut wśród ludzi postępuje wolno.

Monety, w które najlepiej inwestować w 2024

Zastanawiasz się, w które monety najlepiej zainwestować w 2024 roku? Sytuacja na rynku kryptowalut zmienia się bardzo dynamicznie, więc decyzja powinna być przemyślana. Od tego zależy przecież Twój wynik finansowy.

Przedstawiamy dwa projekty kryptowalutowe z sektora zdecentralizowanych finansów. Lucky Block oraz DeFi Coin to tokeny, które naszym zdaniem mają przed sobą przyszłość. Co je wyróżnia?

Lucky Block

lucky block Internetowe loterie pieniężne to w wielu krajach popularna rozrywka. Są jednak jurysdykcje, które na nią nie pozwalają. Zespół Lucky Block rozwiązuje ten problem, budując na blockchainie ogólnoświatową, zdecentralizowaną loterię online.

Uczciwa, przejrzysta, dostępna dla każdego – to cechy wyróżniające loterię Lucky Block. Dzięki protokołom blockchain, twórcy sprawiają, że każdy gracz ma większe szanse na zwycięstwo. Jako że loteria jest zdecentralizowana, skorzystasz z niej zupełnie anonimowo.

Wystarczy portfel kryptowalutowy oraz token LBLOCK. Jest on dostępny w sprzedaży na Pancake Swap, LBank oraz stronie Lucky Block, na której kupisz go za walutę fiat. Co zrobić, gdy już zdobędziesz tokeny?

Użyj ich, aby kupić bilety na loterię i wejść do gry. Każdego dnia wygrasz nawet 2% puli. Nie bawi Cię model play-to-earn? Na Lucky Block zarobisz również pasywnie w długim terminie. Platforma premiuje użytkowników, którzy trzymają tokeny LBLOCK w swoich portfelach.

Każdego dnia 10% jackpotu trafia do posiadaczy tokenów, proporcjonalnie do ich udziałów.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins Projekt DeFi Coin buduje zdecentralizowaną giełdę na Binance Smart Chain, którą wspiera natywny token DEFC. Jakie funkcjonalności oferuje? Wymiana tokenów wallet-to-wallet z innymi użytkownikami, handel tokenami opartymi na łańcuchu Binance oraz możliwości inwestycji długoterminowych, to niektóre z nich.

Wartość tokeny DEFC jest powiązana z wynikami DeFi Swap, więc w miarę jak giełda będzie się rozwijać, cena tokenu powinna rosnąć. Biorąc pod uwagę, że DeFi Swap dopiero zaczyna i w przyszłości przejdzie na działanie cross-chain, perspektywy są bardzo obiecujące.

DeFi Coin ma bardzo interesujące propozycje dla inwestorów długoterminowych. Pozwala na rolowanie płynności, za co wypłaca dywidendę. Umożliwia także staking z bardzo atrakcyjnymi odsetkami, sięgającymi nawet 70% rocznie. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie projektu www.deficoins.io.

FAQ – Hodl bitcoin

Czy filozofia hodlowania ma praktyczne zastosowanie?

Chociaż większość traderów traci ciężko zarobione pieniądze na assetach, w przypadku bitcoina jest inaczej. Okazuje się, że przez ponad 90% obecności BTC na rynku, trzymanie tej kryptowaluty przynosiło zyski.

Ile można było zarobić na trzymaniu bitcoina?

Jeżeli w 2009 roku kupilibyście bitcoina o równowartości 1000 USD, dziś mielibyście na koncie miliony dolarów.

Artykuły

Ola jest absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Już na studiach zajęła się handlem na rynkach finansowych. Dodatkowe zajęcie wkrótce zaczęło przynosić spodziewane zyski i hobby zmieniło się w prawdziwą pasję. Dziś Ola dzieli się widzą nabytą w trakcie i po studiach, by pomagać początkującym w stawianiu swoich własnych pierwszych kroków.