Jak Kupić Tezos? Kupno XTZ Anonimowo, za Złotówki (PLN), w Żabce, za SMS

W październiku 2017 roku na rynku kryptowalut pojawiła się nowość: tezos. Kryptowaluta oferuje firmom oraz osobom prywatnym możliwość wdrożenia modeli biznesowych opartych na tokenach, bez konieczności rozwijania łańcucha bloków.

Kryptowaluta zachęca inwestorów swoim dynamicznym rozwojem i innowacyjnością. Jak rozwinął się tezos? Czy jest dobrą i bezpieczną inwestycją? Jak kupić kryptowalutę? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Jak kupić tezos w pięciu prostych krokach

 1. Wybierz najlepszą darmową platformę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź tezos na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze giełdy tezos 2024

Jak działa kryptowaluta tezos?

Kryptowaluta Tezos Tezos jest platformą hostingową dla inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Jego token nazywa się tez lub tezzie (XTZ) i nie jest wydobywany jak inne kryptowaluty.

Istnieją fundamentalne różnice między tezos a innymi kryptowalutami opartymi na blockchain.

Na platformie tezos są ludzie nazywani Bakerami. Zasadniczo pełnią taką samą rolę jak ,,górnicy”. Zabezpieczają i zarządzają siecią. Weryfikują transakcje i dystrybuują nagrody blokowe. Bakerzy nie używają drogich koparek.

Swoje działania przeprowadzają w oparciu o mechanizm Proof of Stake (PoS). Aby zostać Bakerem, powinieneś mieć 8000 XTZ. Następnie będziesz mógł dodawać bloki do łańcucha bloków. Proces ten nazywamy „bakingiem”.

Im więcej XTZ posiada Baker, tym większa szansa, że zostanie nagrodzony.

Tezos platforma hostingowa

Biała księga tezos została opublikowana w 2014 roku przez Arthura i Kathleen Breitmanów. Zawiera szczegółowe informacje na temat projektu tezos.

ICO wystartowało w lipcu 2017 roku. Breitmanowie zebrali 232 mln usd (899,5 mln pln) w bitcoin i ether. Było to duże osiągnięcie, tym bardziej, że celowali w 20 mln usd (77,5 mln pln).

Gdzie kupić tezos?

Wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut pozwoli ci zaoszczędzić czas niezbędny na analizę rynku. Otrzymasz dostęp do profesjonalnych narzędzi, do handlu. Co jeszcze? Sprawdź ofertę Binance i przekonaj się sam.

Jak kupić tezos?

Aby kupić tezos, wybierz między brokerem a giełdą. W tym krótkim poradniku przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji na platformie Binance. Założenie konta nie zajmie Ci więcej niż 15 minut.

Pierwszy krok: Rejestracja u brokera lub giełdy kryptowalut

Zanim kupisz tezos XTZ, zarejestruj się na platformie. Wielu inwestorów wybiera Binance. Korzysta z niego społeczność ponad 2 milionów handlowców na całym świecie.

Sprawdź, jak wygląda rejestracja na tym portalu!

Utwórz konto jako inwestor. W tym celu wpisz w formularzu rejestracyjnym nazwę użytkownika, hasło, adres e-mail i numer telefonu. Aby ukończyć ten krok, przejdź dalej.

Drugi krok: Doładuj konto

Na kolejnym etapie doładuj konto, aby móc kupić XTZ. Binance jest bezpiecznym brokerem. Oferuje swoim użytkownikom możliwość wyboru spośród kilku metod wpłat: na przykład kartę kredytową.

Korzystając z tych metod płatności masz pewność, że wypłacisz pieniądze natychmiast.

Trzeci krok: kup Tezos

Po doładowaniu konta możemy rozpocząć właściwy zakup krypto. Zaloguj się na Binance, a następnie wpisz w wyszukiwarce „tezos”.

Kiedy klikniesz ,,Handel” przejdziesz do menu zakupu. Wprowadź kwotę i kliknij „x1”.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kup Tezos z Paypal

PayPal logotyp

Niektórzy inwestorzy nie chcą podawać danych karty kredytowej podczas zakupów w internecie.

Jeśli jesteś jednym z nich, istnieje dla Ciebie ciekawe rozwiązanie!

Skorzystaj z usług dostawcy płatności PayPal.

Opłaty

Zakup każdej kryptowaluty niesie za sobą pewne opłaty, o których powinieneś wiedzieć.
Przy zakupie krypto w grę wchodzi giełda lub broker. Zwróć uwagę na rodzaj i wysokość opłat.

Mogą się znacznie różnić w zależności od dostawcy. Zarówno brokerzy, jak i giełdy oferują podobne usługi. Umożliwiają handel kryptowalutami bezpośrednio z dostawcą (brokerem), lub innymi użytkownikami (giełda).

W obydwu opcjach pobierają te same rodzaje opłat.

Opłaty, które powinieneś brać pod uwagę:

 • Depozytowe;
 • Za zakup (tzw. spread)
 • Koszt przechowywania (dotyczą lewarowanych, dłuższych transakcji);
 • Za sprzedaż;
 • Opłaty karencji.

Ze względu na dużą popularność i ogromny potencjał kryptowaluty, gwałtownie wzrosła liczba dostawców, od których można kupić XTZ.

Czym są kontrakty CFD tezos? Czym są monety tezos?

Kryptowaluta Tezos Coin

Czym dokładnie jest CFD tezos?

Contract for Difference jest kontraktem, w którym kupujący i sprzedający spekulują na temat wzrostu lub spadku wartości aktywa, bez konieczności jego fizycznego zakupu.

Jeśli chcesz kupić tezos, masz do wyboru tezos CFD lub tokeny XTZ. Która opcja jest lepsza?

Tezos CFD jest właściwym wyborem jeśli koncentrujesz się wyłącznie na zyskach. Dzięki Tezos CFD uczestniczysz w rozwoju cen, ale nie musisz posiadać portfela kryptowalutowego.

Z drugiej strony kupowanie monet jest lepszą opcją dla zagorzałych zwolenników blockchainu tezos. Jeżeli kupisz XTZ, będziesz mógł podejmować decyzje dotyczące zarządzania tokenami oraz otrzymywać dodatkowe nagrody w ramach bakingu.

Wadą jest to, że XTZ powinny być przechowywane i zarządzane w portfelu kryptograficznym.

CFD tezos vs tezos XTZ

CFD

CFD Tezos

Plusy

 • Niższe opłaty transakcyjne;
 • Oficjalnie regulowany broker, ustawowa ochrona depozytów;
 • Handlujesz bez portfela kryptowalut;
 • Brak ryzyka włamań i kradzieży tokenów.

Minusy

 • W przypadku dłuższego korzystania, opłaty wzrastają (opłaty swap);
 • Wysokie ryzyko przy transakcjach lewarowanych, ze względu na konieczność dokonywania dodatkowych płatności.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Tezos XTZ

Tezos XTZ

Plusy

 • Nauczysz się zarządzania portfelami kryptograficznymi;
 • Długoterminowe trzymanie zasobów jest bardziej opłacalne.

Minusy

 • Ryzyko ataków hakerskich;
 • Do bezpiecznego przechowywania monet wymagany jest portfel (np. sprzętowy).

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy XTZ to obiecująca inwestycja?

Do początku marca 2021r. cena tezos wzrosła o ponad 120%. Jest to imponujący wzrost, którym może poszczycić się niewiele kryptowalut. Zakładamy, że blockchain tezos stanie się jedną z wiodących platform blockchain w nadchodzących miesiącach i latach.

Wyróżnia się specjalnym mechanizmem liquid proof-of-stake. Jest dalszym rozwinięciem delegowanego systemu proof-of-stake, z którego korzysta np. EOS. Kolejną mocną stroną łańcucha bloków jest to, że obsługuje kilka języków programowania inteligentnych kontraktów.

Instrukcje imperatywne i funkcjonalne mogą być kodowane, co zapewnia elastyczność i bezpieczeństwo dla dApps (zdecentralizowanych aplikacji).

Istnieje długa lista znaczących partnerstw i projektów pilotażowych, które pokazują przyszły potencjał blockchain.

Na przykład platforma rezerwacji podróży Travala.com, która jest obsługiwana przez Binance, akceptuje tezos jako środek płatniczy od stycznia 2021 roku. Od początku 2021 roku aktywność smart kontraktów na blockchainie wzrosła o ponad 50%.

Niemniej, istnieją również pewne punkty, które sprawiają, że kryptowalutę można wykorzystać do spekulacji. Rozwój cen pokazuje, że tezos jest bardzo zmienny. Czynnik ten powoduje, że nie jest odpowiednia do inwestycji długoterminowych.

Wysoki wolumen obrotu (obecnie ponad 370 mln usd dziennie) świadczy również o tym, że traderzy stosunkowo szybko sprzedają tokeny, aby osiągnąć zysk

Czynniki wpływające na zwrot i ryzyko

Duże zwroty są możliwe tylko przy wysokim ryzyku. W przypadku tezos stosunek ryzyka do zwrotu jest dość trudny do ustalenia. Mają na niego wpływ następujące czynniki:

ZMIENNOŚĆ ROZWOJU CEN

Zmienność opisuje zakres wahań cen inwestycji. Wykres cen tezos pokazuje, że kryptowaluta jest niestabilna. Wiąże się to z wysokim ryzykiem i analogicznym zwrotem.

Przeczytaj, w jakie kryptowaluty inwestować.

Kupowanie tezos we właściwym czasie gwarantuje wysoki zysk. Ważne, aby inwestorzy prowadzili analizy wykresów z ostatnich 2-4 miesięcy. Dzięki temu mogą ocenić zmienność kursu i wychwycić długoterminowy trend cenowy.

KURS BITCOINA

Cena bitcoina ma wpływ na kurs wszystkich kryptowalut. Zasada ta dotyczy również tezos. Wzrosty cen bitcoina prowadzą do pozytywnego trendu ceny tezos i odwrotnie.

Sprawdź aktualne prognozy kursu bitcoin!

Chcesz kupić tezos? Powinieneś zwrócić uwagę na kurs bitcoina i związanem z nim wydarzenia. Przykładem ważnego wydarzenia, które wpłynęło na cenę tezos była rezygnacja Tesli z BTC.


Dla inwestorów oznacza to, że muszą podjąć decyzję za lub przeciw, aby kupić xtz, mając na uwadze wydarzenia związane z kryptowalutą BTC (tutaj przeczytasz jak kupić bitcoin). Na przykład decyzja Tesli spowodowała silne wzrosty cen w Tezos.

Historia kursu Tezos

Aby ułatwić sobie ocenę aktualnego kursu i rozpoznać dobry moment na zakup tezos, spójrz na poprzednią cenę kryptowaluty. Jeśli przeanalizujesz wykres, znajdziesz łącznie 8 ważnych faz cenowych.

 • Q3 2017: Po rekordowym ICO cena XTZ wzrosła do 8,90 EUR, ale wkrótce po tym, spadła do 2,50 EUR.
 • Luty 2018: Firma analizująca kryptowaluty, Least Authority, przyznała tezos najlepszą ocenę, co spowodowało krótki wzrost do 3,50 €.
 • Czerwiec 2018: Wprowadzenie XTZ do sieci głównej przyniosło krótkotrwałą euforię i wzrost do 4 €. Po kilku tygodniach kurs ponownie zmalał.
 • Maj 2019: Aktualizacja „Marigold” przyniosła tezos ważne innowacje i stały wzrost cen o ponad 150% (powyżej poziomu 2,50 EUR).
 • Styczeń 2020: Zespół tezos opublikował ,,kamienie milowe” w planie działania i ulepszeniach, które przyniosły nowy napływ inwestorów i wzrost cen o ponad 3 euro.
 • Maj 2020: Cena XTZ gwałtownie załamała się, a w połowie maja cena wróciła do poziomu sprzed kryzysu.
 • Sierpień 2020: Pakiet stymulacyjny i niskie opodatkowanie zysków z kopania kryptowalut w USA dały impuls wszystkim monetom, a cena tezos wzrosła do ponad 4 euro.
 • Luty 2021: Utrzymujący się boom na kryptowaluty i euforia w związku z zakupem bitcoina przez Teslę i pakietem stymulacyjnym Bidena dają tezos utrzymanie ceny powyżej 4 €.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Prognoza na 2021 rok

Dokładna prognoza rozwoju cen tezos jest niemożliwa. Poprzez analizę techniczną i śledzenie wykresów, możesz ustalić prawdopodobne trendy cenowe.

Przyglądaj się prognozom tezos od wiodących analityków i traderów. Porównuj je i sprawdź, jak może zmieniać się cena tezos:

 • LongForecast podchodzi do zmian bardzo pozytywnie. Przewiduje, że cena tezos może wzrosnąć do 5,74 USD do końca 2021 roku.
 • Zespół WalletInvestor podał 12-miesięczną prognozę na poziomie 5,498 USD.
 • Analitycy DigitalCoinPrice przewidują na koniec roku cenę na poziomie 6,21 USD.
 • Prognoza tezos 2021 z TradingBeasts wskazuje na spadek o około 10% do 3,64 USD

Wnioski dotyczące zakupu Tezos

Wielu inwestorów chce kupić kryptowalutę tezos, ponieważ wyróżnia się na tle innych. Jest potężną, inteligentną platformą dApp.

Przeczytaj więcej o inwestowaniu w kryptowaluty.

Oprócz zalet, inwestorzy nie powinni zapominać o wadach, takich jak silna konkurencja między platformami dApp, pewne konflikty w społeczności i duża zmienność ceny.

Podobnie jak my, dostrzegasz więcej zalet niż wad XTZ? Załóż konto na Binance i zainwestuj w kryptowalutę.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.