Jak kupić USDC? Kupno USD Coin anonimowo, za złotówki (PLN), w Żabce, za SMS

Zastanawiasz się, jak kupić USDC? Zadałeś już sobie pytanie, “czy warto”? Nieprzemyślane inwestycje w kryptowaluty bywają niebezpieczne. Kurs wirtualnych monet może się zmienić w każdej chwili…

Czy wiedziałeś, że cena USDC jest ściśle związana z wartością dolara amerykańskiego? Dzięki temu walutę chętnie kupują inwestorzy, którzy obawiają się nagłych zmian cen. Kurs USD Coin zawsze odpowiada wartości jednego USD.

Przeczytaj nasz artykuł, aby nie przegapić bezpiecznej, a przy tym bardzo korzystnej inwestycji. Sprawdź, jak kupić USDC i zarobić. Podpowiadamy, gdzie warto inwestować oraz czego unikać. Zainteresowany? W takim razie zaczynamy.

Jak kupić USDC w pięciu prostych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź USDC na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak kupić USDC? Najlepsze giełdy 2024

Jak działa USD Coin (USDC)?

USDC jest kryptowalutą typu stablecoin. Jej kurs nie ulega nagłym wahaniom.

Wysokość ceny utrzymuje się na stałym poziomie. Opracowano ją we współpracy Coinbase i Circle, w ramach projektu technologii open source o nazwie Center, w 2018 roku.

Jednostka USDC Coin (USDC) powstała w oparciu o blockchain Ethereum ERC-20. Jej wartość odpowiada cenie jednego dolara amerykańskiego (USD).

Podażą i rezerwami tej kryptowaluty zarządzają organy podatkowe. Do jej pozyskania nie jest wymagany proces kopania – miningu. Emitentem USDC może stać się praktycznie każda instytucja finansowa, która spełni odpowiednie warunki.

Należy do nich m.in. przeprowadzenie określonych audytów programowych AML, pozyskanie aktywnych licencji oraz potwierdzenie zgodności standardów FATF.

Ilość rezerw USD w stosunku do tokenów USDC powinna wynosić 1:1, co potwierdzają raporty biegłego rewidenta.

W praktyce oznacza to, że 1 USDC zawsze można wymienić na 1 USD, niezależnie od kursu. Instytucje umożliwiają bezproblemową wymianę oraz zakup USDC. Właściciele tej kryptowaluty stają się jej emitentami, dzięki czemu mogą przesyłać środki do sieci.

Transmitują polecenia za pośrednictwem systemu Centre, opracowanego przez Coinbase i Circle systemu Centre. System weryfikuje i potwierdza transakcję. Usuwa jednostki USDC z obiegu, a ich rezerwa trafia do banku zewnętrznego.

Zdaniem twórców z Coinbase i Centre, USD Coin najlepiej sprawdza się do obsługi produktów cyfrowych, takich jak protokoły DeFi, pożyczki, usługi oszczędnościowe czy transakcje płatnicze.

USDC i USD

USD Coin USDC

Tokeny waluty USDC pozwalają inwestorom handlować aktywami cyfrowymi na całym świecie, bez konieczności korzystania z walut fiducjarnych FIAT.

Sprawdź, czym jest token.

Każdy 1 USD Coin ma pokrycie w dolarach amerykańskich, które są przechowywane na prawdziwym koncie bankowym.

Wysokość kapitalizacji rynkowej to obecnie ponad 26 bilionów amerykańskich USD. Poza nieznacznymi wahaniami w przeszłości, kurs USD Coin konsekwentnie osiąga docelową wartość 1 USD.

Poniżej sprawdzisz aktualny wykres USDC.

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • usd-coin
 • USDC
  (USDC)
 • Price
  $0.999
 • Market Cap
  $34.09 B

Najbardziej znaczący spadek cen miał miejsce w marcu 2021 roku, jednak kurs się szybko ustabilizował.

Każdego dnia kurs USD Coin spada o lub wzrasta o kilka dziesiątych procenta. Jego dobowy wolumen praktycznie się nie zmienia. Kurs pozostaje bardzo stabilny w wymiarze zarówno tygodniowym, jak i miesięcznym.

Przykładem innej kryptowaluty typu stablecoin jest Tether, czyli USDT. W porównaniu z nim, USD Coin charakteryzuje się lepszymi zabezpieczeniami .

Aby zapewnić transparentność systemu, każdego miesiąca stan rezerw potwierdzają największe światowe firmy księgowe – takie jak np. Grant Thornton LLP.

Publikowane są również raporty, które zapewniają o utrzymaniu wymienialności USD Coin na USD.

Tutaj przeczytasz więcej o kursie dolara ametykańskiego.

Za prywatność i zabezpieczenie USDC odpowiada konsorcjum Center, dbając o ustalenia w zakresie standardów finansowych, polityki czy kwestii technologicznych.

Gdzie mogę dokonać zakupu waluty USD Coin za dolara amerykańskiego?

Aby dokonać zakupu USD Coin, skorzystaj z odpowiedniej giełdy. Dostęp do tej kryptowaluty oferuje obecnie wiele serwisów, takich jak Binance czy Libertex.

Wolisz spekulować ceną USDC? Po otwarciu rachunku możesz też zainwestować w kontrakty CFD.

Jeżeli wolisz spekulować ceną USDC, po otwarciu rachunku możesz też zainwestować w kontrakty CFD.

Sprawdź, czy będziesz musiał zapłacić podatek od kryptowalut.

W sieci funkcjonują różne giełdy, dlatego warto wcześniej dokonać odpowiedniego porównania. W ten sposób wybrać można platformę, która oferuje najbardziej korzystne ceny oraz przystępne warunki współpracy.

Sam proces zakupu Coina USD za pomocą giełdy nie jest skomplikowany, ale przed podjęciem transakcji warto dokładnie zapoznać się regulaminem wybranego serwisu.

Binance

binance coin logo

Binance działa na rynku od 2017 roku. Jest jedną z największych globalnych giełd kryptowalut. W jej ofercie znajdziesz ponad 600 różnorodnych cyfrowych monet. Co więcej, regularnie dodawane są nowe.

Platforma dostarcza treści edukacyjne dla początkujących oraz zaawansowane narzędzia analityczne dla doświadczonych inwestorów.

Jej niewątpliwymi zaletami są niskie prowizje (0,1%) i zniżki na opłaty handlowe dla posiadaczy Binance Coin (BNB).

Zalety:

 • Ponad 600 kryptowalut w ofercie;
 • Treści edukacyjne dla początkujących;
 • Dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych;
 • Niskie prowizje i zniżki dla posiadaczy BNB.

Wady:

 • Wysokie opłaty za transakcje kartą kredytową;
 • Dość skomplikowana dla początkujących.

Libertex

Libertex logotyp Libertex jest firmą, funkcjonującą od 2015 roku. Należy do Forex Group. Giełda cieszy się dobrą reputacją. Udostępnia traderom liczne narzędzia analityczne, a także możliwość korzystania z bezpłatnego konta demo.

Libertex posiada też rozbudowaną i funkcjonalną aplikację mobilną. Użytkownicy mogą liczyć na kompleksowe zabezpieczenie transakcji oraz danych osobowych. Mają do dyspozycji całodobową obsługę i pomoc techniczną.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Zalety:

 • Dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której skorzystasz z narzędzi analitycznych i będziesz śledził kurs USDC;
 • Brak spreadu za handel wybranymi instrumentami finansowymi;
 • Ponad 200 różnych aktywów do wyboru;
 • Niewysoka cena opłat za korzystanie z usług.

Wady:

 • Obsługa klienta jedynie po angielsku;
 • Nieprzetłumaczone podstrony;
 • Brak materiałów o charakterze edukacyjnym.

Jak kupić USDC za pomocą giełdy Binance?

Binance gwarantuje bezpieczeństwo wpłaconych pieniędzy. Środki są przechowywane na oddzielnych kontach bankowych.

Zakup USDC za pośrednictwem giełdy nie jest skomplikowany. Dla twojej wygody przygotowaliśmy poradnik krok po kroku. Razem przejdziemy przez pierwszą transakcję.

Tutaj przeczytasz więcej o giełdach kryptowalut.

Krok 1: Rejestracja

Podobnie jak na Binance oraz innych giełdach, rejestracja w serwisie Binance przebiega bardzo sprawnie.

Strona domowa aplikacji Binance

Wystarczy, że wybierzesz opcję „rejestracja” na stronie głównej, a następnie uzupełnisz niezbędne informacje. W tym celu podaj imię i nazwisko, adres e-mail oraz wybrane hasło dostępu.

Krok 2: Wpłata

Aby kupić kryptowalutę USD Coin USDC w Binance, doładuj swoje konto. Dostawca oferuje różne możliwości realizacji wpłaty środków, takie jak m.in.

 • karta kredytowa lub debetowa.

Metody wpłaty depozytu na Binance

W zależności od wybranej metody płatności, pieniądze będą dostępne na koncie w ciągu kilku minut lub maksymalnie po czterech dniach roboczych.

Krok 3: Weryfikacja

Aby kupić USD Coin, zweryfikuj swój profil i w pełni go aktywuj. Uzupełnij w formularzu podstawowe dane osobowe.

Autoryzacja inwestorów odbywa się na podstawie przepisów, które obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Tożsamość można potwierdzić skanem dowodu tożsamości, takim jak dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Krok 4: Kup token USDC

Aby kupić kryptowalutę 1 USDC, wybierz opcję „Kup”. Możesz wskazać zarówno żądaną kwotę transakcji, jak i zlecenie z limitem.Po dostosowaniu wszystkich parametrów, sfinalizuj zakup. Sprawdź poprawność wszystkich danych, które wprowadzasz.

Jak kupić kryptowaluty na Binance

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czym są kontrakty CFD na monety USDC?

Aby handlować kryptowalutą USD Coin, nie trzeba jej kupować. Innym rozwiązaniem jest spekulowanie ceną, czyli inwestycja w kontrakty CFD. Jeżeli podejrzewasz, że kurs wzrośnie, otwórz długą pozycję, a przy szacowanym spadku – krótką.

Handel CFD nie wymaga kupowania monet i przechowywania ich w portfelu. Oznacza to, że zarobisz, nawet gdy kursy USD Coin spadają. Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny. Nie zapominaj o ryzyku inwestycyjnym.

Tutaj przeczytasz, jak zarabiać na kryptowalutach.

Podobnie jak USDT oraz inne stablecoiny, USD Coin (USDC) ma bardzo stabilny kurs. Z tego względu stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla traderów, którzy chcą spekulować ruchami cen.

Z drugiej strony, większe zyski zapewni spekulowanie bardziej zmiennymi kryptowalutami, takimi jak BTC (tutaj przeczytasz, jak kupić bitcoin). W takim przypadku warto zachować szczególną ostrożność. Błędna ocena sytuacji zwykle prowadzi do strat finansowych.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące USDC

Czym jest USDC?

USD Coin to stabilna kryptowaluta, opracowana przy współpracy Circle oraz Coinbase w ramach systemu Centre. Jej kurs ściśle koreluje z kursem dolara amerykańskiego, przez co 1 USDC zawsze posiada cenę odpowiadającą 1USD.

Jak działa USD Coin?

USD Coin opracowany został przez Circle i Coinbase w ramach projektu Centre. Ma na celu ułatwienie handlu kryptowalutami, a także zabezpieczenie interesów użytkowników.

Jak mogę kupić USDC?

Zakup USDC przeprowadzisz za pomocą różnych giełd kryptowalutowych np. Binance, o ile moneta jest dostępna w ofercie.

Czy da się dokonać zakupu USDC bez rejestracji i weryfikacji?

Rejestracja na giełdzie kryptowalut jest niezbędna, aby kupić USDC. W zależności od wybranego serwisu, weryfikację przejdziesz od razu po założeniu profilu lub przy zlecaniu płatności. Dane osobowe zbierane są wyłącznie ze względów bezpieczeństwa.

Jaki portfel do USDC warto wybrać?

UDSC to kryptowaluta obsługiwana przez blockchain Ethereum, dlatego można ją przechowywać w portfelach kompatybilnych z ETH. Dzięki protokołowi ERC20, przelewy międzynarodowe w USDC trwają kilka sekund. Do obsługi USDC nie nada się natomiast portfel przeznaczony dla innych tokenów, np. typowe oprogramowanie dla Bitcoina.

Czy możesz kupić USD Coin anonimowo?

Dostęp do USDC, Ethereum oraz innych kryptowalut uzyskasz za pośrednictwem giełdy. Anonimowy zakup USDC nie jest możliwy. Konieczna będzie wcześniejsza rejestracja i uzupełnienie danych osobowych.

Czy kurs USD Coina ulegnie zmianie?

Podobnie jak w przypadku USDT oraz innych stabilnych walut, zmiany wartości USD Coina są minimalne. Jego cena zależy od aktualnego kursu dolara amerykańskiego.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.