Token: Uwierzytelniający Czy Darmowa Waluta? | Co To Jest? Jak Działa? Opinie

Tokeny mogą spełniać taką samą funkcję jak pieniądze. Zazwyczaj łączą się z konkretnym projektem, firmą lub osobą i są dedykowane jedynie dla ściśle określonego rodzaju usługi.

Na przykład tokenami konkretnej firmy, możesz zapłacić za jej usługi jedynie, za pośrednictwem wskazanej aplikacji i platformy. W ten sposób instytucja zapewnia sobie interakcję użytkownika wyłącznie z własnymi produktami.

Z powodzeniem zastępują tradycyjną gotówkę. Technologia blochchain umożliwia szybkie dokonanie rozliczeń opartych na inteligentnych umowach. W zdigitalizowanym świecie, określenie “tokeny”, odnosi się do jednostek wartości wydanych przez podmiot prywatny np. bank.

Występują w postaci żetonów, kart podarunkowych, bonów, voucherów, a także jako nagroda w grach komputerowych. Tokeny posiadają wiele podobieństw do kryptowalut.

Niedoświadczeni użytkownicy błędnie traktują je na równi z cyfrową walutą. Wynika z tego wiele nieporozumień. Jak odróżnić bitcoin od tokena? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Kupuj Tokeny w Pięciu Prostych Krokach

 1. Wybierz najlepszą darmową platformę: Exmo.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź wybrane tokeny na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy do Handlu Tokenami 2022

Polecany Broker
broker-logo
Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 75% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
Polecany Broker
broker-logo
Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzyz powodu dostępu do dźwigni finansowej. 72,6% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
Polecany Broker
broker-logo
70,48% inwestorów prywatnych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy
Polecany Broker
broker-logo
Kontrakty CFD zaliczają się do grupy instrumentów finansowych wysokiego ryzyka. 75% inwestorów traci na nich pieniądze.
Wybierz Brokera
Wybierz Brokera
Plus500
BOSSA
LYNX
mBank
Pekao
ING Polska
Alior
Santander
Millennium
XTB
Ocena
4.9
5.0
4.8
4.7
Ocena w Aplikacji Mobilnej
9/10
10/10
9/10
8/10
Min. Transakcja
25€1€N/A1€
Lewar
1:301:2001:301:30
Handel z Dźwignią
Ilość Akcji
2.000+2425N/A200+
Ilość ETFów
250+250+N/A10+
Koszt Transakcji
€0€0€0€0
Miesięczny Koszt
€0€0€0€0
Fundusze ETF
0%0,01-2%0.020,01% - 0,5%
Fundusze
z 0,09%0,01-2%0.020,1% - 0,5%
CFD
z 0,09%0,01-2%0.020,01% - 8%
Plan Oszczędności
Copytrader, Stop-lossN/AN/AStop-loss
Krypto
z 0,45%0,01-2%0.020,4% - 8%
Obligacje
z 0,09%0,01-2%0.020,1% - 0,5%
Opłaty za Handel
SpreadSpread0.020€
Koszt wypłaty środków
5 USD0€N/A0€
Opłaty za Brak Aktywności
10€ miesięcznie po 3 miesiącach0€N/A10€
Depozyt
Opłaty za przewalutowanie0€N/A0€
Nocna Pozycja CFD
Zmienne opłaty0€0.020€
Credit Card
Giropay
Neteller
Paypal
Sepa Transfer
Skrill
Sofort

Czym różnią się tokeny od kryptowalut?

Czym różnią się tokeny od kryptowalut

Tokeny mają szerszy zakres zastosowania niż kryptowaluty. Powstają w konkretnym celu, jako środek płatniczy za precyzyjnie określony rodzaj usług.

W wielu branżach tokenizacja coraz częściej stanowi alternatywę dla tradycyjnych strategii inwestycyjnych. Z powodzeniem używają ich deweloperzy w obszarze rynku nieruchomości.

Płatności dokonywane za pomocą tokenów najczęściej bazują na protokole blockchain. Nie posiadają własnych łańcuchów, dlatego podczas transakcji korzystają z systemów wybranych kryptowalut.

Naturalną konsekwencją takiego rozwiązania jest różnorodna oferta tokenów istniejących na rynku, w porównaniu do dostępnych w sieci cyfrowych walut.

W produkcji tokenów największy udział ma sieć blockchain ethereum. Najpopularniejszym tokenem z tego źródła jest token ERC20. Zbiór takich samych tokenów tworzy tzw. ekosystem macierzystej waluty cyfrowej.

Pozostałe rodzaje kryptowalut (m.in. bitcoin, najbardziej znana wirtualna moneta) zdecydowanie rzadziej udostępniają w tym celu swoje łańcuchy.

Tutaj przeczytasz jak zacząć handlować bitcoin.

Monety cyfrowe i tokeny należą do kategorii aktywów cyfrowych. Powstają przy wykorzystaniu kryptografii, czyli na podstawie zaszyfrowanych danych i informacji.

Stworzone w ten sposób narzędzia są unikalne, dlatego ryzyko ich podrobienia jest znikome. Wspomniane aktywa możesz przechowywać w jednym elektronicznym portfelu.

Jakie są rodzaje tokenów?

Podstawowy podział wyróżnia dwie kategorie:

 • tokeny zamienne,
 • tokeny niewymienialne.

Ze względu na różnorodność pełnionych funkcji, spośród tokenów zamiennych wyróżniamy:

Tokeny użytkowe (utility tokens)

Zapewniają dostęp do funkcjonalności systemów informatycznych, aplikacji oraz usług w sieci. Są zastępczym środkiem zapłaty za określoną usługę. Łączą się z blochchainem kryptowaluty, od której pochodzą.

Tokeny kapitałowe (commondity tokens)

Mają na celu przechowywanie zainwestowanego kapitału klienta. Na ich podstawie możliwe jest oszacowanie wartości majątku właściciela.

Spośród tokenów kapitałowych można wyodrębnić grupę, która obejmuje wszelkie dobra i towary, o ustalonej nadrzędnie wartości np.: ropa naftowa, srebro, gaz.

Jednak najczęściej są instrumentami analogicznymi do akcji i obligacji.

Są traktowane jak papiery wartościowe.

Token bezpieczeństwa (security tokens)

Oddzielną kategorię stanowi token bezpieczeństwa. Jest to mobilne urządzenie, które elektronicznie uwierzytelnia tożsamość osoby poprzez przechowywanie jej danych osobowych.

Właściciel podłącza token zabezpieczający do systemu, aby udzielić dostępu do usługi sieciowej.

Security Token Services (STS) wystawia tokeny zabezpieczające, które uwierzytelniają tożsamość danej osoby.

Usługi umożliwiające jednokrotne logowanie stanowią kolejny obszar, w którym tokeny bezpieczeństwa świetnie się sprawdziły. Dzięki nim użytkownik bez problemu zaloguje się na stronie internetowej zewnętrznego serwisu.

Odłączone urządzenia nie zachowują w pamięci hasła, ani żadnych danych z karty płatniczej. Aby uzyskać połączenie użytkownik jest zobligowany do  ręcznego wprowadzenia informacji z tokena do systemu.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy tokeny są bezpieczne?

token krypto Tokenizacja stanowi nową warstwą zabezpieczeń transakcji cyfrowych. Płacenie tokenami nie wymaga od klientów, dokonywania poważnych zmian w ich obecnych systemach do akceptacji płatności.

Natomiast inwestorów cieszy fakt, że nie muszą już podawać numerów kart płatniczych. Dane zapisane w sieci mogłyby zostać z łatwością przechwycone przez niepowołane osoby.

Dla klientów oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa i wygody.

Eliminuje potrzebę ponownego wprowadzania numeru konta podczas zakupów w smartfonie czy tablecie.

Tokeny bezpieczeństwa nie są w 100% doskonałe, ani nieomylne. Zdarzają się wyjątkowe sytuacje, kiedy niepowołana osoba uzyska dostęp do jakiejś usługi. Przyczyną może być kradzież lub zgubienie tokena.Wystarczy włączyć usługę dwuetapowego uwierzytelniania.

Uzyskanie dostępu do usługi zapisanej na tokenie, jest uwarunkowana posiadaniem jednocześnie dwóch elementów. Może to być np. karta bankomatowa właściciela oraz podanie określonej informacji (takiej jak kod PIN).

Dwupoziomowy proces uwierzytelnienia spowoduje, że utracony token stanie się bezużyteczny dla złodzieja lub osoby, która go znajdzie.

Niestety doświadczeni hakerzy potrafią bez problemu przebić się przez zabezpieczenia i uzyskać dostęp do danego tokenu. Dzieje się tak często, gdy właściciel nieświadomie przekazuje poufne informacje nieautoryzowanemu dostawcy.

Ryzykuje tym, że taka osóba bez jego wiedzy wprowadzi poufne informacje do bezpiecznej sieci. Jest to znane jako oszustwo typu man-in-the-middle. Pamiętaj, że każda sieć podłączona do Internetu jest podatna na taki atak.

Czy warto inwestować w tokeny?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Aby Ci to ułatwić , przygotowaliśmy listę plusów i minusów inwestowania w tokeny.

Zalety tokenów

 • Generują unikatowe hasła, które są aktywne tylko przez kilka minut.
 • Użytkownik może zdalnie zgłosić utratę urządzenia.
 • System nie wymaga podania danych dotyczących bankowości elektronicznej klienta, np. numer karty transakcyjnej.
 • Wysokie limity dokonywanych płatności.
 • Procesy identyfikacji użytkownika oraz autoryzacji zleconych transakcji, przebiega sprawnie i szybko.
 • Mają szerokie zastosowanie, np.: zamiennik karty lojalnościowej, w grach, bonach podarunkowych, a ostatnio także w dziedzinie sztuki.

Wady tokenów

 • Nie są bezawaryjne, zdarzają się problemy techniczne.
 • Nie posiadają pełnej odporności na ataki hakerskie.
 • Ze względu na ogromną liczbę różnych tokenów dostępnych na rynku, inwestorzy bez doświadczenia mogą mieć problem z wyborem określonego produktu.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

W jakie monety warto zainwestować w 2022?

Jakie monety dadzą dobry zwrot z inwestycji w 2022 roku? Odpowiedź na to pytanie jest wiele warta. Wybranie odpowiednich tokenów do portfela to podstawa, żeby zamknąć rok z zyskiem.

Rynek kryptowalut jest dynamiczny i zmienny, dlatego decyzja musi być przemyślana. Już niejeden inwestor stracił wszystkie swoje pieniądze, inwestując w projekty odpowiedniej wiedzy i informacji. Chcesz dołączyć do tego grona?

Poniżej przedstawiamy dwa ciekawe tokeny, które mają dobre perspektywy w 2022 r. Przeczytaj i dowiedz się o nich więcej.

Tamadoge

tamadoge logo Tamadoge jest nowym projektem krypto, który posiada ogromny potencjał inwestycyjny.

Dlaczego?

Jednym z powodów jest fakt, że zalicza się do memecoinów z serii doge. Zwiększa to jego potencjał społecznościowy i pozytywnie wpływa na popularność, która na rynku kryptowalut jest bardzo ważna.

Jednak to dopiero początek.

Kolejną dużą zaletą projektu jest praktyczne zastosowanie natywnych tokenów TAMA. Stanowią główną walutę w całym ekosystemie, który składa się z:

 • Tamaverse, czyli wirtualnego świata dla użytkowników,
 • Tamadoge Pets, czyli zwierzaków w formie tokenów NFT,
 • Gier rywalizacyjnych z nagrodami denominowanymi w TAMA.

Rozgrywka polega na hodowaniu, rozwijaniu i rozmnażaniu swoich pupili. Im silniejsze będą, tym lepsze nagrody wywalczą w zawodach.

Jako że gry działają w systemie play-to-earn (graj i zarabiaj), każdy użytkownik będzie mógł się wzbogadzić na aktywności w Tamaverse.

Swoje tokeny TAMA wykorzysta również do kupna dodatkowych przedmiotów, dzięki którym jeszcze bardziej ulepszy swoje zwierzaki.

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą projektu jest polityka pieniężna. Deweloperzy ograniczyli podaż TAMA do 2 miliardów sztuk, a ponadto podczas transakcji 5% przesyłanych monet będzie palonych.

Sprawia to, że kryptowaluta jest deflacyjna, co może przyczynić się do wzrostu jej wartości.

Battle Infinity

Logo Battle Infinity Gry online coraz częściej sięgają po technologię blockchain. Jednym z ciekawszych projektów gamingowo-kryptowalutowych jest Battle Infinity.

Oprócz gier play-to-earn, sieć oferuje także zdecentralizowaną giełdę krypto, platformę stakingową i wbudowany rynek NFT.

Wszystko zostało zintegrowane w ramach wirtualnego metawersum.

Do zarządzania ekosystemem i przetwarzania transakcji służy token IBAT. Obecnie znajduje się w przedsprzedaży. Za jeden BNB kupisz 166 666,6 IBAT. Twórcy przewidują, że jego cena wzrośnie, gdy wejdzie do regularnej sprzedaży na giełdach.

Szukasz sposobu na wygenerowanie dodatkowego dochodu pasywnego? Battle Infinity daje ci kilka możliwości:

 • Staking IBAT – otrzymasz nagrody za zablokowane tokeny. Im dłuższy czas blokady, tym wyższe odsetki;
 • Sprzedaż NFT w Battle Market. Masz w swoim portfelu rzadkie cyfrowe przedmioty? Wystaw je na sprzedaż na wewnętrznym rynku NFT Battle Infinity;
 • Zdobywanie nagród w grach online. Battle Infinity nagradza najlepszych graczy tokenami IBAT lub wirtualnymi zasobami w postaci NFT. Kryptowalutę możesz wypłacić lub stakować, a NFT sprzedać w Battle Market.

Battle Infinity ma szansę podbić rynek gier online. Już teraz mówi się, że jest jedną z najlepszych monet gamingowych.

Lubisz inwestować w kryptowalutowe nowinki? Koniecznie sprawdź Battle Infinity. Projekt ma przed sobą obiecującą przyszłość.

Lucky Block

lucky block Jesteś fanem loterii internetowych? Z pewnością zainteresuje Cię ten projekt. Lucky Block rozwiązuje bardzo istotny problem współczesnego świata.

Nie każdy kraj pozwala na gry loteryjne. Dzięki Lucky Block, ograniczenia geograficzne i prawne przestają mieć znaczenie.

Loteria Lucky Block jest w pełni zdecentralizowana. Wykorzystuje ona protokoły blockchain działające na Binance Smart Chain.

Wystarczy portfel kryptowalutowy, aby wejść do gry z dowolnego miejsca na świecie.Wszystko zupełnie anonimowo, bez zakładania konta.

Do gry na loterii potrzebny jest token LBLOCK. Kupisz go na Panckacke Swap, LBank, albo na stronie internetowej Lucky Block. Na tej ostatniej zapłacisz nawet walutami fiat.

Tokenu użyj, aby zagrać na loterii i wygrać nawet 2% puli każdego dnia! Trzymaj monety LBLOCK w portfelu, a codziennie dostaniesz za to dywidendę.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins Zdecentralizowane finanse to prężnie rozwijająca się gałąź.

Swoją cegiełkę do tego dokłada projekt DeFi Coin, który rozwija zdecentralizowaną giełdę DeFi Swap.

Wspiera ją natywny token DEFC.

Giełda DeFi Swap działa na blockchain Binance Smart Chain i obecnie obsługuje tokeny oparte o ten łańcuch. Jednak docelowo będzie posiadała funkcję cross-chain, dzięki czemu zainwestujesz na niej też w inne projekty.

Wartość tokenu DEFC jest powiązana z wynikami giełdy, dlatego wraz z jej rozwojem rynek spodziewa się wzrostów. Co ciekawe, ten token pozwala na dwie opcje inwestowania długoterminowego.

Pierwszą jest dostarczanie płynności. Dostawcy płynności są wynagradzani pulą 0,25% wartości wszystkich transakcji. Z kolei staking coinów na DeFi Swap daje roczne stopy zwrotu w wysokości 30-70% APY, co jest niezwykle korzystną stawką w porównaniu do klasycznych obligacji skarbowych.

Czy opłaca się wyemitować własny token?

Nie ma obowiązku rejestracji nazwy tokenu jako znaku towarowego. Bez niej również przeprowadzisz udane ICO. Token może osiągać wysoką wartość lub spełniać inne cele, dla których został stworzony.

Prawie każdy może wyemitować token i nadać mu dowolną nazwę. W konsekwencji zdarza się, że w przestrzeni blockchainowej – przypadkowo lub celowo – pojawiają się dwa o identycznej nazwie.

W efekcie nabywcy czasem kupują inne tokeny niż chcieli. Z pierwotnym planem zakupu łączy je tylko podobna nazwa. Takie praktyki często stosują oszuści. Podobne nazwy produktów celowo wprowadzają klientów w błąd.

Innymi słowy, zbudowana przez rzetelną firmę wartość tokenu, może zostać bezprawnie zawłaszczona przez kogoś innego.

Jak założyć konto na Exmo?

Exmo logo Na Exmomożesz handlować tokenami opartymi na blockchainie aż 60 rodzajów kryptowalut, dostępnych na platformie (m.in. bitcoin, litecoin, IOTA, ethereum itp).

Tutaj przeczytasz o tym, w jakie kryptowaluty inwestować.

Exmo niezmiennie wyróżnia się na tle konkurencji. Dzięki atrakcyjnej ofercie, zdobywa regularnie nagrody i tytuły, potwierdzające wysoką jakość świadczonych usług.

Jeśli jesteś ciekawy, jakie korzyści przygotowała dla Ciebie giełda kryptowalut  zarejestruj się na platformie Exmo i sam zobacz! Założenie konta zajmie Ci najwyżej kilka minut.

Krok 1: Rejestracja

Exmo formularz rejestracyjny Wejdź na oficjalną stronę internetową Exmo i wypełnij formularz rejestracyjny. Wpisz następujące informacje:

 • imię i nazwisko
 • numer telefonu kontaktowego
 • adres e-mail

Następnie ustal własne hasło, którego będziesz używać podczas logowania do systemu.

W odpowiedzi na prawidłowo uzupełniony arkusz rejestracyjny, system automatycznie wysyła maila z linkiem aktywacyjnym.

W celu uwierzytelnienia, zostaniesz poproszony o przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość np. dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy.

Krok 2: Wpłata/Depozyt

W tym momencie konto nie jest jeszcze aktywne. Uruchomisz je swoją pierwszą wpłatą. Minimalny depozyt początkowy to kwota 10 USD. W dowolnym momencie możesz wpłacać kolejne sumy i powiększać swój kapitał.

Exmo portfel Kwota w całości jest przeznaczona do kolejnych inwestycji. Platforma Exmo nie wymaga opłat za założenie konta.

Krok 3: Trading

Ciesz się wszystkimi możliwościami, jakie otwiera przed Tobą posiadanie konta na Exmo.

Exmo handel

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

=
Stellar
Stellar
StellarStellar
XRPXRP
LitecoinLitecoin
EthereumEthereum
Bitcoin CashBitcoin Cash
BitcoinBitcoin
Bancor Network TokenBancor Network Token
MakerMaker
Basic Attention TokenBasic Attention Token
StorjStorj
DecentralandDecentraland
Enjin CoinEnjin Coin
ChainlinkChainlink
QuantQuant
Crypto.com Chain TokenCrypto.com Chain Token
AlgorandAlgorand
Orchid ProtocolOrchid Protocol
Hedera HashgraphHedera Hashgraph
LoopringLoopring
0x0x
SynthetixSynthetix
TetherTether
CompoundCompound
CeloCelo
TerraTerra
Ethereum ClassicEthereum Classic
ZCashZCash
TRONTRON
TezosTezos
NEONEO
IOTAIOTA
FantomFantom
EOSEOS
DogecoinDogecoin
DashDash
CosmosCosmos
CardanoCardano
yearn.financeyearn.finance
Kyber NetworkKyber Network
BalancerBalancer
Curve DAO TokenCurve DAO Token
Band ProtocolBand Protocol
UMAUMA
RENREN
FTX TokenFTX Token
AaveAave
SerumSerum
SushiSushi
Binance CoinBinance Coin
ChilizChiliz
AvalancheAvalanche
ThetaTheta
PolkadotPolkadot
SolanaSolana
PolygonPolygon
Uniswap Protocol TokenUniswap Protocol Token
The GraphThe Graph
Shiba InuShiba Inu
1inch1inch
The SandboxThe Sandbox
Axie Infinity ShardsAxie Infinity Shards
GalaGala
Ankr NetworkAnkr Network
Asia Pacific Electronic CoinAsia Pacific Electronic Coin
API3API3
AmpAmp
LivepeerLivepeer
My Neighbor AliceMy Neighbor Alice
Origin ProtocolOrigin Protocol
CartesiCartesi
SKALE NetworkSKALE Network
FileCoinFileCoin
SparkSpark
Fetch.AIFetch.AI
AugurAugur
Golem Network TokenGolem Network Token
AragonAragon
aelfaelf
ABBC CoinABBC Coin
VergeVerge
Bitcoin GoldBitcoin Gold
VeChainVeChain
QTUMQTUM
OntologyOntology
OMG NetworkOMG Network
NEMNEM
MoneroMonero
Bitcoin SVBitcoin SV
WavesWaves
ArdorArdor
AmpleforthAmpleforth
ElrondElrond
DaiDai
BitTorrentBitTorrent
Matic NetworkMatic Network
SwipeSwipe
Hydro ProtocolHydro Protocol
SolaSola
Oasis LabsOasis Labs
RaydiumRaydium
IlluviumIlluvium
Render TokenRender Token
Alien WorldsAlien Worlds
Yield Guild GamesYield Guild Games
TravalaTravala
PancakeSwapPancakeSwap
Ethernity ChainEthernity Chain
HarmonyHarmony
ImpactImpact
GasGas
Mercury ProtocolMercury Protocol
NearNear
GnosisGnosis
USD CoinUSD Coin
Ocean ProtocolOcean Protocol
Multi Collateral DaiMulti Collateral Dai
KusamaKusama
SiacoinSiacoin
LiskLisk
ICON ProjectICON Project
PAX GoldPAX Gold
KavaKava
NanoNano
Energy Web TokenEnergy Web Token
Akash NetworkAkash Network
Paxos StandardPaxos Standard
Gemini DollarGemini Dollar
iEx.eciEx.ec
NumeraireNumeraire
Wrapped BitcoinWrapped Bitcoin
PARSIQPARSIQ
Crypto.comCrypto.com
DecredDecred
Huobi TokenHuobi Token
KomodoKomodo
ZilliqaZilliqa
Celsius NetworkCelsius Network
Bitcoin DiamondBitcoin Diamond
HyperCashHyperCash
NEXONEXO
Compound Governance TokenCompound Governance Token
Floki InuFloki Inu
OvrOvr
EXMO CoinEXMO Coin
Bitcoin VaultBitcoin Vault
GNYGNY
Hacken TokenHacken Token
IQeonIQeon
MainCoinMainCoin
ROOBEEROOBEE
SmartCashSmartCash
Wirex TokenWirex Token
SymbolSymbol
Tokamak NetworkTokamak Network
RavencoinRavencoin
3 Brokerzy spełniający twoje kryteria
Uporządkuj wg
Ocena
Ocena
Cena
3 Brokerzy spełniający twoje kryteria
Metody Płatności
Parametry
Funkcjonalność
Pomoc
Opłaty
0 lub lepiej
Bezpieczeństwo
0 lub lepiej
Dostępne Kryptowaluty
0 lub lepiej
Ocena
0 lub lepiej
Ocena
za €1000 Dostaniesz0.0399 BTC
Zalety
Inwestowanie krótko- i długoterminowe w akcje i fundusze ETF
Podlega nadzorowi CySec i FCA
0% prowizji przy inwestycjach w akcje i ETF
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
za €1000 Dostaniesz0.0399 BTC
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.
Parametry
Instant verificationFor beginnersWallet ServiceMobile App
Metody Płatności
Credit CardPaypalSepa TransferSkrillSofort
Ocena
za €1000 Dostaniesz0.0400 BTC
Zalety
Platforma przyjazna dla początkujących
Bezpłatne sygnały handlowe
Aplikacja na iOS i Android
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
za €1000 Dostaniesz0.0400 BTC
70,48% inwestorów prywatnych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy
Parametry
Instant verificationMobile App
Metody Płatności
Credit CardNetellerPaypalSepa TransferSkrill
Ocena
za €1000 Dostaniesz0.0401 BTC
Zalety
0% prowizji za handel akcjami i funduszami ETF
Autoryzowany i regulowany broker
Prosta
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
za €1000 Dostaniesz0.0401 BTC
83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel wiąże się z ryzykiem.
Parametry
Instant verificationFor beginnersMobile App
Metody Płatności
Credit CardGiropayNetellerPaypalSkrillSofort

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Gdzie mogę bezpiecznie przechowywać swoje tokeny?

Do tego celu świetnie nadają się portfele elektroniczne, zarówno typu online, jak i offline. Możliwość wygodnego przechowywania posiadanych kryptowalut i tokenów w jednym miejscu. Zanim dokonasz wyboru, upewnij się czy portfel jest kompatybilny z tokenami, które masz zamiar w nim przechowywać.

Jakie tokeny są godne uwagi w 2021 roku?

Nieustannie na rynek trafiają nowe tokeny. Wydaje się rozsądne, by skupić się na grupie (żetonów) mających zastosowanie w branży, którą się zajmujesz. Najwięcej nowości powstaje z blochchaina kryptowaluty ethereum. Ostatnio w tej grupie powstały tokeny: ERC-721, ERC - 223, ERC - 777 i ERC - 1155. Natomiast w oparciu o blockchain Hyperledger Fabric, powstał token o nazwie Fabtoken.

Gdzie dokonać rejestracji tokenu?

Istotą blockchaina jest oderwanie od poszczególnych jurysdykcji i porządków prawnych. Ze znakiem towarowym sprawa wygląda inaczej. Jest to prawo terytorialne – chronione tam, gdzie zostało zarejestrowane, a nie wszędzie na świecie. Jeśli zarejestrowaliśmy znak towarowy wyłącznie w Polsce, nie możemy zakazać jego używania, np. w Turcji.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.