Jak kupić Monero? Prognozy i Kurs XMR; Poradnik Krok po Kroku

Monero to kryptowaluta, która jest kochana przez entuzjastów świata blockchain. Twórcy monero kładą ogromny nacisk na zabezpieczenie anonimowości realizowanych transakcji. Właściciele Monero cieszą się większą prywatnością niż posiadacze np. Bitcoina.

W tym artykule sprawdzamy, czym jest ta osobliwa kryptowaluta i doradzamy, jak kupić Monero.

Jak kupić Monero w 5 szybkich krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Monero na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy z Monero 2024

Monero XMR – kilka słów o kryptowalucie

Monero Przechowuj kryptowaluty Jeśli planujesz dodać do swojego portfela inwestycyjnego kryptowalutę, która zapewnia ponadprzeciętną anonimowość to Monero jest doskonałym wyborem.

Monero powstało w 2014, czyli dostępne jest na rynku ponad 8 lat, co jest znakomitym wynikiem wśród wszystkich kryptowalut.

Twórcy monero postawili sobie za cel, stworzyć kryptowalutę, która zagwarantuje prywatność większą niż bitcoin czy ethereum.

Przeczytaj również:

Jak kupić bitcoin?

Gdzie kupić ethereum?

Po kilku latach działania stwierdzamy, że tego dokonali.

Jak działa Monero? Dzięki zaciemnionej księdze publicznej, żaden obserwator nie może zobaczyć danych dotyczących konkretnej transakcji w monero – nie widzi więc, kto, do kogo, ani ile wysłał kryptowalut.

Tak ogromna dbałość o anonimowość posiadaczy wirtualnej waluty sprawiła, że Monero szybko zdobyła popularność wśród inwestorów, osiągając rekordową kapitalizację. Za tak ogromny wzrost monero w dużym stopniu odpowiedzialni byli użytkownicy sieci Darknet. Przy pomocy Monero (XMR) dokonywali płatności za nielegalne produkty i usługi.

Obecnie Monero to jedna z najczęściej kupowanych kryptowalut. Kapitalizacja rynkowa XMR (monero) wyceniana jest w tej chwili na ponad 7,5 biliona USD.

Kup Monero. Instrukcja krok po kroku

Kupno Monero nie jest trudne. Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik, który ułatwi ci nabycie tej kryptowaluty.

1. Wybierz brokera kryptowalut

Żeby kupić kryptowaluty, w tym Monero, konieczne jest założenie konto u brokera. Wybór odpowiedniego nie jest prostym zadaniem, dlatego poniżej zamieszczamy listę czterech, naszym zdaniem najlepszych brokerów do inwestowania w kryptowaluty.

Binance

binance coin logo

Binance oferuje użytkownikom nie tylko dostęp do imponującej liczby ponad 600 różnych kryptowalut, ale także zaawansowane opcje handlowe i narzędzia analityczne.

Giełda przyciąga inwestorów z całego świata dzięki niskim opłatom transakcyjnym, wynoszącym zaledwie 0,1%.

Bezpieczeństwo środków i danych użytkowników jest dla Binance priorytetem. Platforma stosuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe i inne zaawansowane zabezpieczenia.

Libertex

Libertex logotyp Libertex to jeden z najdłużej działających na rynku brokerów. Spółka swoją działalność rozpoczęła w 1997 roku. Obecnie marka dostępna jest aż w 27 krajach, obsługując dzięki temu klientów z całego świata.

Broker Libertex oferuje dostęp do handlu najważniejszymi kryptowalutami (w tym Monero XMR), walutami, akcjami oraz kontraktami CFD 24h na dobę. Łącznie na specjalnej platformie inwestycyjnej możesz skorzystać z aż 200 różnych instrumentów finansowych.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

2. Załóż konto i wpłać depozyt

Po wybraniu odpowiedniego brokera, czas na założenie konta. Cały proces nie jest trudny i zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Sprawdźmy, jak to wygląda w Binance, polecanym przez nas brokerze do zakupu Monero.

Wystarczy wejść na stronę Binance a następnie odszukać w prawym górnym rogu przycisku Dołącz teraz. Po wyborze tej opcji wyświetli się krótki formularz rejestracyjny. Wystarczy w nim podać:

 • nazwę użytkownika,
 • e-mail,
 • hasło.

Na tym etapie konieczna jest również akceptacja regulaminu Binance oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Po wszystkim wystarczy wybrać opcję rejestracja.

Aby aktywować konto należy kliknąć w link aktywacyjny, który zostanie wysłany na wskazany adres e-mail.

Żeby w pełni wykorzystać możliwości Binance, inwestor poproszony zostanie o potwierdzenie swoich danych osobowych w ramach procesu KYC (Poznaj swojego klienta).

Niezbędne będzie więc potwierdzenie tożsamości (np. za pomocą dowodu osobistego) i miejsca zamieszkania (wystarczy przesłać rachunek lub umowę najmu). Po wypełnieniu tych formalności, konto jest już gotowe do użytku.

Teraz wystarczy tylko dokonać wpłaty na depozyt. Aby to zrobić, wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w Binance i wybierzesz opcję Wpłać środki.

Broker przyjmuje wiele form płatności. Wpłaty można dokonać przy pomocy karty płatniczej, przelewu oraz e-portfela.

3. Kup Monero XMR

Teraz kup Monero (XMR). W przypadku kryptowalut masz jedną możliwość zarabiania na nich. Jest nią handel Monero, czyli zakup XMR, a następnie sprzedaż wirtualnej waluty.

4. Przechowuj kryptowaluty

Najlepiej sprawdzą się do tego portfele, do krypto monero, na które wystarczy przenieść swoje waluty.

Jeśli nie planujesz dłużej przetrzymywać Monero, tylko myślisz o aktywnym inwestowaniu, to portfel do przechowywania kryptowalut nie będzie ci potrzebny. W takim wypadku wystarczy przechowywać wirtualną walutę XMR na giełdzie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Monero XMR – kurs i dane historyczne

Obecnie kurs Monero przekracza 430 USD za sztukę XMR. Jest to historycznie najlepszy wynik, odkąd monero pojawiło się na giełdzie wirtualnych walut. Wcześniejszy szczyt kryptowaluta XMR zaliczyła w grudniu 2017 roku, kiedy za Monero trzeba było zapłacić niewiele ponad 330 USD. Aż chciałoby się powiedzieć „monero is the best”.

Liczba tokenów Monero, które mogą pojawić się w obiegu jest nielimitowana. Nie oznacza to jednak, że twórcy nie zadbali o pewne limity XMR. Wartością graniczną jest 18,4 miliona tokenów monero.

Po osiągnięciu tej liczby, znacznie spadnie poziom wynagrodzenia dla górników kryptowalut co spowolnić dalsze kopanie (do 0,6 XMR za blok). W zamyśle twórców, ma to zahamować inflację.

Obecnie w obrocie jest ponad 17 milionów tokenów Monero.

Monero XMR mining – jak kopać?

Monero mining Wydobywanie Monero jest procesem znacznie prostszym i wymagającym mniejszych nakładów finansowych niż w przypadku Bitcoina.

Sam proces polega na weryfikacji transakcji na łańcuchu blokowym (blockchain) kryptowaluty XMR. Za wykonanie zadania górnicy otrzymują nagrody w postaci monero (monet XMR).

Obecna nagroda za wydobycie 1 bloku transakcji wynosi około 4,99 XMR.

Za kopanie Monero może się wziąć w zasadzie każdy, kto posiada sprawny komputer. Wymagania dotyczące sprzętu oraz opłacalności są dużo korzystniejsze niż w przypadku kopania Bitcoinów, którym w zasadzie zajmują się już tylko instytucje. Nie jest jednak tak, że sprzęt nie ma znaczenia – im jest on mocniejszy tym lepiej.

Możliwości wydobywania Monero jest kilka:

 • Solo – polega na samodzielnym działania na łańcuchu blockchain monero. Zaletą tego rozwiązania jest to, że górnik zachowuje całą nagrodę dla siebie.
 • Basen górniczy – w tym rozwiązaniu wielu górników łączy siły, aby poprawić moc swoich platform, co ma zwiększyć szanse na zdobycie nagrody – monero.
 • Kopanie w chmurze – górnik wykorzystuje moc obliczeniową chmury.

Kontrakty CFD na Monero

Inwestowanie w kryptowaluty nie polega tylko na kupowaniu oraz sprzedawaniu wirtualnych walut.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród inwestorów są kontrakty CFD, dzięki którym można uzyskać ponadprzeciętne zyski wykorzystując dźwignie finansową (inaczej lewar).

Instrumenty CFD dostępne są również w przypadku Monero.

Jak działa CFD na Monero XMR?

Kontrakty CFD to instrumenty pochodne, gdzie produktem bazowym jest cena danego aktywu (w tym przypadku cena Monero).

Inwestor może więc obstawić, że cena kryptowaluty monero (wyrażona w USD) wzrośnie lub spadnie. Jeśli jego prognoza będzie trafna to osiągnie zysk, którym jest różnica ceny otwarcia i ceny zamknięcia.

Ten typ inwestycji jest korzystny dla osób, które chcą zarabiać na kryptowalutach (monero i innych) bez ich fizycznego posiadania.

Trzeba jednak pamiętać, że handel kontraktami CFD jest ryzykowny.

Czy warto kupić XMR Monero?

kupić XMR Monero Zdecydowanie tak. Monero to jedna z najciekawszych wirtualnych walut, która jest uwielbiana przez fanów tej technologii. Zapewnia dużo większą anonimowość i prywatność niż najpopularniejsze kryptowaluty na rynku – bitcoin (dowiedz się jak zacząć zarabiać na bitcoinie ) czy ethereum.

Jednak nie tylko fascynacja samą kryptowalutą powinna cię skłonić do jej zakupu. Za walutą monero przemawiają również liczby.

Obecnie kurs tej kryptowaluty (wyrażony w USD) jest na najwyższym poziomie w historii. Warto pamiętać przy tym, że Monero XMR jest jedną ze starszych wirtualnych walut. Pojawiła się na giełdach już w 2014 roku.

Dodatkowo ostatnie miesiące są wręcz idealne z perspektywy posiadaczy Monero. Wartość jednego tokena (wyrażona w USD) wzrosła od stycznia do kwietnia 2021 roku o blisko 150 USD. Kup Monero i zarabiaj.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

Czym jest Monero XMR?

Monero to kryptowaluta wyróżniająca się dużym naciskiem na prywatność oraz anonimowość realizowanych transakcji. Uruchomiona została w 2014 roku. Swój protokół działania oparła o ukryte adresy, dzięki którym obserwatorzy nie widzą informacji na temat konkretnych transakcji. Podaż Monero jest nieograniczona, jednak po wydobyciu 18,4 miliona tokenów nastąpi poważne ograniczenie nagród za wydobycie.

Jak Monero dba o anonimowość?

Kryptowaluta Monera uważana jest za jedną z najlepiej dbających o prywatność i anonimowość użytkowników wirtualnych walut. Odpowiada za to kilka funkcji: RingCT ukrywa kwotę transakcji Ring Signature chroni nadawcę poprzez ukrycie adresu wyjściowego Stealth address (jednorazowy adres) gwarantuje to, że adres odbiorcy nie jest rejestrowany na blockchainie Dandelion++ ukrywa adres IP urządzenia z którego wychodzi transakcja.

Czy kurs pójdzie w górę?

Wiele wskazuje, że tak. W 2019 roku wykonano aktualizację algorytmu, dzięki czemu Monero XMR ma działać jeszcze lepiej. Obecnie kurs kryptowaluty jest na rekordowym poziomie, a dynamika wzrostu jest bardzo duża.

Czy trzeba Monero przechowywać w portfelu na kryptowaluty?

Jest to zalecane w przypadku, gdy planujesz inwestować Monero długoterminowo. Wówczas dobrze jest przechowywać wykupić portfel Monero - chroni to posiadane środki na wypadek upadku giełdy lub platformy handlowej. Jeśli natomiast planujesz kupić Monero dla inwestycji krótkoterminowej to nie ma konieczności korzystania z portfela kryptowalut.

Jak kupić Monero za pomocą karty?

Aby kupić XMR Monero za pomocą karty niezbędne jest wpisanie jej numeru, kodu CVC oraz daty ważności na platformie inwestycyjnej. Możesz to zrobić na przykład w Binance.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.