Ravencoin: Co To Jest? Jak Kupić? Czy Warto? Cena, Kurs, Wykres

Ravencoin jest kryptowalutą, która odwzorowała ideę bitcoina. Twórca oparł token na podobnej technologii. W odróżnieniu od BTC lub ETH monetę wydobędziemy przy pomocy przeciętnego komputera. Kopanie najpopularniejszych walut cyfrowych jest trudne. Wymaga specjalistycznego sprzętu. Drogich podzespołów, czasu i zużywa dużo energii.

Problemy związane z nieefektownym wydobyciem doprowadziły do scentralizowanego miningu. Niewielka liczba węzłów odpowiada za odblokowywanie większości coinów. Mining kryptowaluty to nie jedyny sposób na wspieranie projektu. Kupisz wybraną ilość tokenów na giełdzie lub za pośrednictwem brokera.

Nie wiesz, w jaki sposób znaleźć zaufanego operatora? Boisz się, że dostawca aktywów działa niezgodnie z prawem? Skorzystaj z polecanych przez nas serwisów. Poniżej przedstawimy kilku bezpiecznych usługodawców. Z nimi twoje pieniądze będą bezpieczne.

Jak kupić Ravencoin w 5 prostych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź wybrane pozycje na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ravencoin: Najlepsze Giełdy 2024

Czym dokładnie jest (RVN) ravencoin?

bitcoin w kieszeni spodni Ravencoin (RVN) jest rozwidleniem BTC. Powstał 3 stycznia 2018 roku. Podobnie jak BTC (tutaj przeczytasz, jak kupić bitcoin) korzysta z kodu open source. Celem twórcy było wyprodukowanie tokenu, który może zostać wykopany przez przeciętny komputer.

Pierwsze wzmianki o tokenie pojawiły się w 2017 roku na forum Medium.

Coin swoją nazwą nawiązywał do popularnego serialu telewizyjnego „Gra o Tron”. W świecie przedstawionym, w serialu bohaterowie dostarczali wiadomości za pomocą kruków. Stały się one symbolem przekazywania prawdy.

Podobną funkcję pełni Ravencoin. Przenosi między łańcuchami bloków informacje o tym, kto jest właścicielem wyznaczonej ilości aktywów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kupuj kryptowaluty u zaufanych dostawców

Giełda Papierów Wartościowych Możesz kupować i sprzedać kryptowaluty na giełdach. Jeżeli jednak zależy ci na zdywersyfikowanym portfelu inwestycyjnym, potrzebujesz czegoś więcej, niż bitcoin, ethereum i ravencoin.

Poniżej przedstawimy trzech bezpiecznych brokerów. Charakteryzują się dużym wyborem aktywów. Oprócz kryptowalut znajdziesz u nich:

 • Akcje;
 • Kontrakty CFD;
 • Surowce;
 • Waluty fiat;
 • ETFy.

W przeciwieństwie do nich, giełdy kryptowalutowe oferują ograniczony wybór. Skupiają się na cyfrowych monetach.

Binance

binance coin logo

Binance jest największą giełdą kryptowalut na rynku. Rozpoczęła działalność w 2017 roku i szybko zdobyła popularność.

Znajdziesz tu ponad 600 wirtualnych walut, zarówno najpopularniejszych, jak i mniej znanych. Skorzystasz również z wielu przydatnych narzędzi analitycznych.

Plusy Binance:

 • Niskie prowizje;
 • 25% zniżka na opłaty transakcyjne dla posiadaczy BNB;
 • Duży wybór cyfrowych monet;
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa.

Libertex Libertex logotyp

Broker działa na rynku forex od 24 lat. Funkcjonuje zgodnie z licencją CySEC. Dla użytkowników z Europy udostępnia atrakcyjną dźwignię 1:30.

Wyższe lewary są zarezerwowane dla profesjonalnych przedsiębiorców. Minimalny depozyt u dostawcy to 100 euro.

Dowiedz się więcej o Libertex!

Plusy Libertex:

 • Setki instrumentów finansowych;
 • Wysoka jakość obsługi klienta;
 • Ponad 20 lat doświadczenia na rynku inwestycyjnym;
 • Akceptują płatności w EUR i USD.

Cechy szczególne ravencoin (RVN)

ravencoin logo Twórca zaprojektował ravencoin w taki sposób, aby mógł zostać wydobyty przez przeciętny sprzęt. Obrót tokenów jest kontrolowany przez użytkowników blockchainu.

Początkowo Satoshi Nakamoto pragnął, aby pierwsza kryptowaluta (tutaj przeczytasz co to jest kryptowaluta) była zdecentralizowanym systemem. Z czasem mining zaczął wymagać zaawansowanych technologicznie komputerów.

Przeczytaj więcej o kopaniu kryptowalut!

Górnictwo bitcoina scentralizowało się wokół niewielkiej grupy kopaczy. Krytycy kryptoaktywów uważają, że niweczy to pierwotny cel blockchainu. Działanie ravencoin zapobiega takiej sytuacji.

Społeczność RVN to duża ilość zdecentralizowanych węzłów wydobywczych. W teorii każdy, kto ma w domu komputer może zacząć kopać. Poziom obliczeń niezbędny do potwierdzania bloków w sieci nie rośnie tak szybko, jak w przypadku innych kryptowalut. Dzięki temu mining jest przystępny.

Twórca ravencoin wierzy, że jego rozwiązanie doprowadzi do wypromowania prawdziwie zdecentralizowanej kryptowaluty.

Poniżej znajdziesz aktualny wykres RVN:Historia ravencoin (RVN)

ravencoin moneta Po uruchomieniu kryptowaluty w 2018 roku projekt został sfinansowany przez Medici Ventures. Dzięki temu twórca ravencoin Tron Black rozwijał swoje pomysły.

W 2020 roku token napotkał problem. Górnicy oszukiwali algorytmy. Zdobywali przewagę nad innymi górnikami w systemie.

Tworzyli zaawansowane technologicznie układy scalone. Zespół odpowiedzialny za blockchain zmodyfikował algorytm wydobycia tokenów.

Od tamtej pory najbardziej wydajną koparką jest sprzęt klasy konsumenckiej. Nawet najlepsze GPU nie pozwalają na przyspieszenie wydobycia. Autor projektu skutecznie wyrównał szanse między użytkownikami blockchaina.

Jak wydobywać RVN w 2022 roku?

W celu wydobycia tokenów RVN musisz stworzyć wallet. Po wygenerowaniu adresu portfela skonfiguruj oprogramowanie do miningu. To wszystko. Każdy może dołączyć do społeczności tej monety. Wykopane aktywa, przechowuj na założonym wcześniej adresie.

Kapitalizacja rynkowa RVN

Istnieje 21 milionów monet RVN. Taki sam wolumen, którym operuje bitcoin. Do 9 czerwca 2021 roku, użytkownicy wydobyli łącznie 8,96 miliona tokenów. Obecnie nagroda za wydobycie bloku to 5000 RVN. Następny halving RVN nastąpi 6 stycznia 2022 roku. Cena w ciągu ostatnich 24 godzin (1 sierpnia 2021 roku) oscyluje w okolicy 0,06 USD.

Czy RVN ma dedykowany wallet?

bitcoin w portfelu Niewielka ilość użytkowników monet cyfrowych inwestuje w RVN. Z tego powodu blockchain nie jest połączony z najpopularniejszymi portfelami na rynku.

Tutaj przeczytasz więcej o portfelu kryptowalut.

Autor kryptowaluty zaprojektował własny portfel. Pobierzesz go z Apple App Store lub Google Play.

Oprócz tego projekt jest wspierany przez niezależne portfele kryptowalutowe. Oto kilka z nich:

 • Atomic Wallet;
 • Dove;
 • Edge;
 • Exodus;
 • Safepay;
 • Spend;
 • Zelcore;
 • CoinUs.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ na temat RVN

Czy kupię ravencoin na popularnych giełdach?

RVN jest aktualnie notowany na ponad dziesięciu giełdach. W tym Binance, który obsługuje ponad połowę dziennego wolumenu kryptowaluty.

Jak duża jest kapitalizacja RVN?

Aktualnie token znajduje się na 52 miejscu.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.