Portfel Kryptowalut Online: Jaki Najlepszy? Jak Założyć? Czy jest bezpieczny?

Każda osoba, która handluje walutami elektronicznymi, powinna mieć własny portfel kryptowalut. Czy zastanawialiście się jednak kto i kiedy stworzył pierwszy z nich?

Pierwszy portfel kryptowalutowy został zaprojektowany przez Satoshiego Nakamoto. Wprowadził go w 2009 roku wraz z protokołem bitcoina. Od tamtej pory BTC jest najpopularniejszą kryptowalutą na rynku.

Z czasem pojawiły się też inne elektroniczne pieniądze oparte na technologii blockchain. Do przechowywania każdej z walut potrzebujesz odpowiedniego portfela. Niektóre z nich nadają się do trzymania więcej niż jednego rodzaju kryptowaluty.

Dzięki portfelowi uzyskasz dostęp do unikalnego adresu kryptograficznego, który zabezpiecza pieniądze. Mechanizm przechowywania kryptowalut można porównać do trzymania plików na nośniku USB.

Jeśli chcesz dowiedzieć się kilku przydatnych rzeczy o portfelach kryptowalutowych, ich bezpieczeństwie i charakterystyce, zapraszamy do dalszej części artykułu. Wyjaśnimy ci, jakie rodzaje walletów znajdziesz w sieci i czym się charakteryzują.

Najpopularniejsze Oferty Portfeli do Kryptowalut

 1. Exmo – załóż konto na najlepszej platformie.
 2. eToro – skorzystaj z portfela na komputerze i smartfonie.
 3. Libertex – handluj kryptowalutami z niższymi opłatami brokerskimi.
 4. Capital.com – inwestuj w krypto bez obaw o ich przechowywanie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Portfele Kryptowalut 2021

Polecany Broker
Etoro
Załóż Konto

Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 75% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Polecany Broker
Libertex
Załóż Konto

Kontrakty CFD zaliczają się do grupy instrumentów finansowych wysokiego ryzyka. 75% inwestorów traci na nich pieniądze.

Polecany Broker
Capital.com
Załóż Konto

Kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe. Niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzyz powodu dostępu do dźwigni finansowej. 72,6% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ocena
5.0
4.9
4.7
Ocena w Aplikacji Mobilnej
9/10
8/10
9/10
Min. Transakcja
25€1€1€
Lewar
1:301:301:200
Handel z Dźwignią
Ilość Akcji
2.000+200+2425
Ilość ETFów
250+10+250+
Koszt Transakcji
€0€0€0
Miesięczny Koszt
€0€0€0
Fundusze ETF
0%0,01% - 0,5%0,01-2%
Fundusze
z 0,09%0,1% - 0,5%0,01-2%
CFD
z 0,09%0,01% - 8%0,01-2%
Plan Oszczędności
Copytrader, Stop-lossStop-lossN/A
Krypto
z 0,45%0,4% - 8%0,01-2%
Obligacje
z 0,09%0,1% - 0,5%0,01-2%
Opłaty za Handel
Spread0€Spread
Koszt wypłaty środków
5 USD0€0€
Opłaty za Brak Aktywności
10€ miesięcznie po 3 miesiącach10€0€
Depozyt
Opłaty za przewalutowanie0€0€
Nocna Pozycja CFD
Zmienne opłaty0€0€
Credit Card
Giropay
Neteller
Paypal
Sepa Transfer
Skrill
Sofort

Jak działa portfel do kryptowalut?

Posługiwanie się portfelami kryptowalutowymi jest proste. Działanie oprogramowania wydaje się bardziej skomplikowane.

Kryptowaluty to pieniądze elektroniczne. Nie istnieją w formie fizycznej. Każdy blockchain przechowuje informacje o tym, który klucz prywatny i publiczny ma kontrolę nad określoną liczbą cyfrowych monet w systemie.

adres portfela kryptowalut Adres portfela kryptowalutowego to odpowiednik numeru konta bankowego. Nie ma nic złego w tym, jeśli osoby postronne poznają nasz numer konta.

Podobnie jest w przypadku adresu. Jeśli ktoś chce nam przesłać krypto, wystarczy, że podamy mu adres portfela. Nie ma dwóch takich samych, dlatego możemy być spokojni. Nikt nie otrzyma skierowanych do nas środków.

Przykładowy adres portfela kryptowalut wygląda tak: 1FfmbHfnpaZjKFvyi1okTjJJusN455paPH.

Składa się z kombinacji cyfr i liter. Większość blockchainów pozwala użytkownikom na śledzenie danych w systemie (tutaj przeczytasz więcej o blockchain wallet). Dzięki temu bez problemu sprawdzimy liczbę pieniędzy znajdujących się w konkretnym portfelu, gdy poznamy jego adres.

Adres nie ujawnia jednak tożsamości posiadacza tych pieniędzy. Z tego powodu uznajemy blockchainy za anonimowe.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czym jest klucz prywatny i publiczny portfela kryptowalutowego?

Działanie portfeli kryptowalutowych to jedno. Jednak w jaki sposób zyskamy kontrolę nad naszymi cyfrowymi funduszami?

Każdy portfel ma swój indywidualny klucz prywatny i publiczny. Za pośrednictwem klucza prywatnego uzyskujemy dostęp do środków, które znajdują się w portfelu.

klucz prywatny i publiczny portfela kryptowalutowego Wykorzystasz go między innymi do przelania komuś swoich kryptowalut. Działa na zasadzie podobnej do hasła bankowego. Bez niego nie potwierdzisz chęci wykonania transakcji.

Klucz publiczny zapewnia portfelom dodatkową ochronę. Ułatwia przesyłanie środków między użytkownikami. Klucz publiczny jest kodem kryptograficznym, ściśle powiązanym z kluczem prywatnym. Służy do weryfikacji transakcji niczym podpis cyfrowy.

Dostęp do klucza publicznego i adresu portfela uzyskujemy dzięki kluczom prywatnym. Odwrotna sytuacja jest jednak niemożliwa.

Chociaż klucz publiczny jest powiązany z prywatnym, skomplikowane obliczenia matematyczne skutecznie szyfrują dostęp.

Dzięki temu, nawet jeśli ktoś pozna adres twojego portfela kryptowalutowego i klucza publicznego, nigdy nie dotrze za ich pomocą do klucza prywatnego.

Pamiętajmy jednak o tym, że kij ma dwa końce. Odzyskanie dostępu do klucza prywatnego za pomocą klucza publicznego jest niemożliwe także dla posiadacza portfela. Jeśli użytkownik straci klucz prywatny, pożegna się z dostępem do swojego portfela.

Jeżeli jednak zgubisz swój klucz publiczny, nadal możesz odzyskać go za pomocą klucza prywatnego.

Portfele kryptowalut i ich oprogramowanie

Portfele kryptowalut i ich oprogramowanie BTC, ethereum i inne kryptowaluty nie mają fizycznej formy. Cyfrowe waluty opierają się na blockchainie, który działa niczym ogromna księga rachunkowa.

Zapisujemy w nim wszystkie transakcje, które miały miejsce w systemie. Umieszczamy w nim także informacje dotyczące salda kont użytkowników.

Portfel kryptowalutowy jest wyposażony w oprogramowanie, które łączymy bezpośrednio z systemem blockchain.

Najłatwiej zrozumiemy sposób działania portfeli, gdy porównamy je do klasycznych zakupów sklepowych. Kiedy płacimy za pośrednictwem karty, nie korzystamy z fizycznego pieniądza.

Wymiana gotówki między nami i sklepem zachodzi w cyfrowej formie. Tak samo, jak w przypadku transakcji opartych na systemie blockchain.

Różnica polega na tym, że zamiast wprowadzania numeru pin do karty, weryfikujemy transakcję. W tym celu wpisujemy klucz prywatny portfela kryptowalutowego. Skoro zapoznaliśmy się już z funkcjami portfeli kryptowalutowych, przyjrzyjmy się teraz ich różnym rodzajom.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Portfele kryptowalut i ich rodzaje

Portfele kryptowalut i ich rodzaje Mamy dziś dostęp do wielu różnych rodzajów portfeli kryptowalutowych. Wybór zależy głównie od potrzeb i preferencji użytkownika.

Portfele oferują różne usługi i rozmaite poziomy bezpieczeństwa.

Poniżej wymienimy najpopularniejsze portfele kryptowalutowe. Zwrócimy również uwagę na to, czym różnią się poszczególne rodzaje.

Zobacz jak działają.

Portfel kryptowalut desktopowy

Portfel kryptowalut desktopowy Portfele desktopowe to oprogramowanie, które przechowujemy bezpośrednio na komputerze.

Mamy do nich dostęp tylko za pośrednictwem urządzenia, na którym je zainstalujemy. Przechowywanie kryptowaluty w portfelu desktopowym jest darmowe.

Dodatkowo portfel ten oferuje dobry kompromis między bezpieczeństwem i wygodą.

Największą wadą jest to, że jeśli haker uzyskałby dostęp do naszych haseł i komputera, mógłby z łatwością dostać się do przechowywanych w nim środków.

Mobilny portfel

eToro na urządzeniu mobilnym Portfel mobilny działa bardzo podobnie do desktopowego. Różnica polega na tym, że instalujemy go na telefonie, nie na komputerze.

Dostęp do naszej kryptowaluty uzyskujemy za pomocą aplikacji mobilnej.

Aby ułatwić transakcję, nowe portfele mobilne korzystają z kodów QR.

Portfel internetowy

Portfel internetowy to wygodny sposób na przechowywanie kryptowalut. Na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują portfele online.

Wysyłanie i odbieranie cyfrowych monet za ich pomocą jest bardzo łatwe. Niestety jest najmniej bezpiecznym pośród wszystkich portfeli.

Dostawca usługi ma kontrolę nad całym oprogramowaniem. Należy mieć na uwadze, że przechowywane przez nas środki są w zasięgu jego ręki.

Papierowy portfel

Portfelem papierowym posługuje się niewielka liczba osób. Według opinii użytkowników kryptowalut są niedoceniane. Aby papierowy portfel działał, powinniśmy wydrukować klucz publiczny i prywatny na kartce papieru. To wszystko!

Tyle wystarczy, aby zabezpieczyć fundusze.

Ten sposób przechowywania kryptowaluty charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Jest tak, ponieważ klucze prywatne nie są podłączone do żadnych serwerów. Innymi słowy, nikt nie może ich zhakować.

Jedynym sposobem na przejęcie środków z papierowego portfela jest uzyskanie dostępu do wydruku. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy wydrukowane klucze prywatne, uchronimy się przed kradzieżą.

Portfel sprzętowy

Portfel sprzętowy Nie ufasz portfelom papierowym? Uważasz, że zapisywanie haseł na kartce papieru jest archaicznym rozwiązaniem?

Portfel sprzętowy to produkt, który odpowie na twoje potrzeby. Jest to fizyczne urządzenie, na którym trzymamy nasze kryptowaluty.

Obecnie portfele sprzętowe przechowują setki różnych altcoinów. Umieścimy na nich bitcoin, ethereum, litecoin i wiele innych wirtualnych walut.

Bezpieczeństwo portfeli sprzętowych

Urządzenie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ prawie nigdy nie jest podłączone do internetu. Łączymy je z siecią jedynie, gdy chcemy przelać nasze cyfrowe środki. Na urządzeniu mamy unikatowy pin, który dodatkowo zabezpiecza dostęp do pieniędzy.

Naszym zdaniem portfel sprzętowy to produkt, który ma prawie same zalety. Jedyną wadą jest to, że będziemy musieli zapłacić za jego zakup.

Tutaj przeczytasz na co zwrócić uwagę, aby zarabiać na kryptowalutach.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Który portfel kryptowalut jest najlepszy na rynku?

Wytłumaczyliśmy już, co to są portfele kryptowalut i czym charakteryzują się ich poszczególne rodzaje. Zwróćmy uwagę na najlepsze wallety. Aplikacja mobilna? Portfele sprzętowe?

Poniżej przedstawimy ranking portfeli podzielony na kategorie. Jeśli chcesz, aby spełniał twoje oczekiwania, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Platforma eToro

eTorowallet

Broker oferuje swój autorski wallet.

Każda osoba zarejestrowana na portalu uzyskuje dynamiczny dostęp do wszystkich kryptoaktywów, które znajdzie w serwisie eToro.

Exodus wallet

Exodus wallet Exodus to portfel desktopowy, który obsługuje wiele kryptowalut. Znajdziemy na nim najpopularniejsze monety, takie jak btc i ethereum.

Tu przeczytasz więcej o portfelach bitcoin i ethereum.

Nie zabraknie też mniej popularnych altcoinów jak XRP lub Dogecoin.

Z Exodusa skorzystamy bezpłatnie. Oprócz tego jest łatwym w obsłudze oprogramowaniem.

Po zalogowaniu do portfela naszym oczom ukazuje się całe portfolio podzielone na wykresie kołowym. Co więcej, możemy sprawdzić wartość rynkową wszystkich walut, które posiadamy. Dostawca oprogramowania nie ma dostępu do naszych kluczy prywatnych.

Nasze dane nie są połączone z serwerem dostawcy. Mamy do nich dostęp jedynie poprzez komputer. Exodus oferuje wysokie bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut.

Electrum

Electrum Electrum to jeden z najlepszych portfeli desktopowych.

Działa niemal tak samo, jak Exodus, jednak jest skierowany do posiadaczy bitcoina.

Nie przechowamy na nim żadnej innej kryptowaluty.

 

Bread wallet

Bread wallet Jeśli szukasz sposobu na przechowywanie bitcoina za pomocą telefonu, poznaj Bread Wallet.

Twórcy oferują wysoki poziom bezpieczeństwa i przejrzysty interfejs.

Oprogramowanie świetnie sprawdzi się w rękach początkujących użytkowników. Jedyną wadą tego portfela jest to, że oferuje tylko możliwość przechowywania bitcoina.

Ledger nano s

Ledger nano s Jeśli zależy ci głównie na wysokiej warstwie bezpieczeństwa, zainwestuj w jeden z portfeli sprzętowych. Polecamy serię ledger nano.

Po zakupie otrzymasz urządzenie, które pozwala na przechowywanie kryptowalut online.

Na portfelach z serii ledger nano umieścisz nie tylko bitcoina. Twórcy nieustannie poszerzają listę obsługiwanych assetów.

Nie masz pewności, czy twoja ulubiona kryptowaluta jest obsługiwana? Zajrzyj na stronę producenta. Za ledger nano s zapłacimy mniej więcej 90 euro.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak bezpieczne są portfele kryptowalut?

Każdy portfel kryptowalutowy, który jest podłączony do internetu, będzie podatny na potencjalny atak hakera. Oto kilka przykładów, w jaki sposób hakerzy uzyskują dostęp do cudzych portfeli:

 • Złośliwe oprogramowanie;
 • Wirus;
 • Zdalny dostęp do komputera ofiary.

Jak się zabezpieczyć?

Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą w zabezpieczeniu naszych środków. Po pierwsze upewnij się, że twój portfel zawsze korzysta z najnowszego dostępnego oprogramowania. Jeśli nie, zaktualizuj go.

Dobrym sposobem jest także korzystanie z dodatkowych poziomów bezpieczeństwa. Przykładem jest logowanie dwuetapowe. Logowanie tego typu wymaga od nas nie tylko hasła, ale także wpisania losowo wygenerowanego numeru, który wyświetli się na naszym telefonie.

Jeśli wypłacenie środków wymaga dostępu do więcej niż jednego urządzenia, szansa na to, że ktoś nas okradnie, jest mniejsza.

Tutaj podpowiadamy jak bezpiecznie wypłacić bitcoin.

Czy mogę przechowywać wszystkie kryptowaluty w tym samym portfelu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od oprogramowania, z którego korzystamy. Przykładowo, jeśli jesteśmy zainteresowani tak popularną walutą, jak BTC, niemal każdy portfel będzie ją obsługiwał.

Więcej o portfelach IOTA przeczytasz tutaj.

Co, jeśli chcemy przechowywać i bitcoin i litecoin w jednym miejscu? Odpowiedzią jest wallet wielowalutowy.

Exodus wallet Portfele wielowalutowe pozwalają na przechowywanie rozmaitych kryptowalut. Przykładem jest Exodus. Nie wszystkie portfele na rynku pozwalają na przechowywanie wielu walut.

Zanim wybierzesz nowy portfel kryptowalutowy, upewnij się, że obsługuje token, którym jesteś zainteresowany.

Czy portfel do kryptowalut zapewnia nam anonimowość?

To prawda, że protokół blockchain nie gromadzi naszych danych. Nikt nie znajdzie tam naszego imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania.

Nie oznacza to jednak, że portfele kryptowalutowe są w pełni anonimowe.

Każda osoba, która pozna adres portfela, może sprawdzić związane z nim transakcje.

Wystarczy, że skorzysta ze strony takiej, jak blockchain explorer.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jakie kryptowaluty warto przechowywać w portfelu?

Chcesz zainwestować swój kapitał w kryptowaluty? Najpierw zdecyduj, gdzie je kupisz a następnie przechowasz. Nadal zastanawiasz się, jaką kryptowalutę kupić? Spieszymy z odpowiedzią.

Liczba projektów na blockchain stale rośnie, a na rynku pojawiają się nowe tokeny. Wiele z nich ma świetlaną przyszłość, a część z pewnością straci wartość.

Pamiętaj, że nie zawsze warto kierować się nagłówkami z pierwszych stron gazet. Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny. Mądrze wybieraj kryptowaluty do swojego portfolio, aby osiągnąć zysk.

Przyjrzyjmy się dwóm tokenom, które stale zyskują nowych użytkowników. Dlaczego Lucky Block i DeFi Coin to dobra inwestycja? Przeczytaj i sprawdź.

Lucky Block

Lucky Block Lucky Block zajmuje czołowe miejsca w rankingach kryptowalut. Projekt zyskuje popularność, dzięki opartej na smart contract loterii internetowej. Twórcy wykorzystują blockchain, aby zapewnić Ci pełną transparentność i uczciwe zasady gry.

Posiadacze tokenów Lucky Block wydadzą je na udział w codziennej loterii jackpot. Kolejną okazją do zarobku jest przetrzymywanie tokenów w portfelu. Każdego dnia zamiast na loterii, zarobisz na odsetkach, które wypłaci Ci Lucky Block.

Na pewno zainteresuje fakt, że Lucky Block to najszybciej rozwijająca się kryptowaluta w historii wg CoinMarketCap. Niektórzy inwestorzy kupili tokeny w styczniowej przedsprzedaży (w cenie 0,00015$). Już w połowie lutego osiągnęli stopę zwrotu aż 6000%.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins DeFI Coin to relatywnie młody token, pojawił się na rynku w styczniu 2022 r. Projektem zarządza zgromadzona wokół niego społeczność. Opiera się na kilku filarach:

 • statycznych nagrodach,
 • automatycznych pulach płynności
 • strategii ręcznego wypalania. 

DeFi Coin jest tokenem platformy DeFi Swap, na której wymienisz monety bezpośrednio z innymi użytkownikami rynku. Nie potrzebujesz do tego scentralizowanej strony trzeciej. To przełom, jeśli chodzi o technologię wymiany kapitału. 

Token DeFi Coin wymienisz na zasadzie wallet-to-wallet. Chcesz zarabiać pasywnie? Nie wymieniaj monety i trzymaj ją w swoim portfelu.

Otrzymasz odsetki w zamian za stakowanie (na podobnych zasadach, jak wypłata dywidendy). System statycznych nagród to dobra oferta dla inwestorów, którzy zdecydują się na długofalowe trzymanie monet

DeFI Coin to nowy gracz na rynku, ale jego pozycja jest już ugruntowana. Prognozy wskazują na obiecujące wzrosty, zwłaszcza w kontekście rozwoju platformy DeFi Swap oraz całego sektora DeFi. 

Brokerzy online

Wiedza na temat tego, jaki portfel wybrać i w jaki sposób powinniśmy się zabezpieczyć przed kradzieżą, jest na wagę złota. Mimo wszystko nie wykorzystamy jej w praktyce, jeśli nie zaczniemy inwestować.

Poznaj zaufane giełdy kryptowalut online, na których kupisz kryptowaluty i setki innych instrumentów finansowych.

Platforma Exmo

Exmo logo

Platforma Exmo została uruchomiona w 2013 roku. Zarejestrowało się na niej ponad 2 miliony użytkowników. Broker posiada siedziby w 6 krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Litwie, Ukrainie, Polsce i na Cyprze.

Exmo oferuje ponad 60 kryptowalut i 180 par walutowych.

Zalety Exmo:

 • 185 par walutowych;
 • 59 kryptowalut;
 • 7 walut fiducjarnych;
 • Całodobowa obsługa klienta;
 • Największa platforma kryptowalutowa w Europie Wschodniej;
 • 2955 BTC wolumenu obrotu w ciągu 24h.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Broker eToro

Logotyp eToro (zielony) Pierwszy z brokerów na naszej liście oferuje ciekawą formę inwestowania – tak zwany handel społecznościowy. Za pośrednictwem platformy eToro zasięgniemy opinii bardziej doświadczonych inwestorów na temat obecnej sytuacji rynkowej.

Dodatkowo będziemy mogli naśladować ich ruchy inwestycyjne. eToro udostępnia bardzo dużą liczbę instrumentów handlowych, w które możemy zainwestować.

Przeczytaj naszą recenzję eToro!

Zalety eToro:

 • Brak prowizji;
 • Dostęp do najpopularniejszych form wpłat i wypłat;
 • Dostęp do bezpiecznego portfela inwestycyjnego;
 • Ogromna ilość instrumentów finansowych.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Broker Libertex

Libertex logotyp Szukasz doświadczonego brokera, który umożliwia inwestowanie w ponad kilkaset różnych instrumentów finansowych? Koniecznie odwiedź Libertex.

Poznaj opinie użytkowników Libertex!

Zalety Libertex:

 • Podlega ścisłym regulacjom prawnym;
 • Udostępnia prostą w obsłudze aplikację mobilną;
 • Ogromna ilość inwestycji do wyboru.

Broker Capital

Capital.com logotyp Poznaj brokera, który oferuje dostęp do rozbudowanej platformy handlowej wspieranej sztuczną inteligencją. Capital.com oferuje dostęp do instrumentów finansowych i możliwość zautomatyzowanego handlu.

Zalety Capital:

 • Możliwość stosowania trailing stopów;
 • Handel automatyczny;
 • Platforma handlowa, która oferuje rozbudowane funkcje.
=
BitcoinBitcoin
Uporządkuj wg

4 Brokerzy spełniający twoje kryteria

Metody Płatności

Parametry

Funkcjonalność

Support

Opłaty

1 lub lepiej

Bezpieczeństwo

1 lub lepiej

Dostępne Kryptowaluty

1 lub lepiej

Ocena

1 lub lepiej
Polecany Broker

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0500BTC
Zalety
 • Szeroki wybór kryptoaktywów;
 • Intuicyjny interfejs;
 • Materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPrzelew SEPA
za €1000 Dostaniesz
0.0500 BTC

Inwestycje w kryptowaluty są obarczone wysokim ryzykiem. Pamiętaj, że to użytkownicy są odpowiedzialni za wybór projektu, w który inwestują.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0505BTC
Zalety
 • Inwestowanie krótko- i długoterminowe w akcje i fundusze ETF
 • Podlega nadzorowi CySec i FCA
 • 0% prowizji przy inwestycjach w akcje i ETF
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychUsługa PortfelaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowaPayPalPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0505 BTC

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0503BTC
Zalety
 • 0% prowizji za handel akcjami i funduszami ETF
 • Autoryzowany i regulowany broker
 • Prosta
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaDla PoczątkującychAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPayPalSkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0503 BTC

83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel wiąże się z ryzykiem.

Ocena

za € 1000 Dostaniesz
0.0504BTC
Zalety
 • Nutzerfreundliche Plattform
 • 0% Provisionen
 • Einzahlung ab 20€
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
Parametry
Szybka WeryfikacjaAplikacja Mobilna
Metody Płatności
Karta KredytowagiropayNetellerPrzelew SEPASkrillNatychmiast
za €1000 Dostaniesz
0.0504 BTC

CFDs sind komplexe Instrumente, die aufgrund von Hebelwirkung ein hohes Risiko des schnellen Geldverlustes darstellen. 72.6% der Kleinanleger-Konten machen Verluste beim Handel von CFDs mit diesem Anbieter.

FAQ – portfele do kryptowalut

Jak działa portfel kryptowalutowy?

Wallet jest wyposażony w unikatowy klucz prywatny. Wykorzystujemy go do zatwierdzania transakcji. Metoda ta gwarantuje, że kryptowaluta przelewana jest z właściwego portfela. Unikalny klucz uniemożliwia zmianę transakcji lub jej sfałszowaniu po przelaniu środków.

Czy możemy korzystać z wielu portfeli kryptowalutowych jednocześnie?

Tak. Co więcej, jest to zalecane. Jeśli podzielimy nasze środki na kilka różnych portfeli, nie przepadną w razie utraty dostępu do jednego z nich.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.