Portfel Kryptowalut Online: Jaki Najlepszy? Jak Założyć? Czy jest bezpieczny?

Każda osoba, która handluje walutami elektronicznymi, powinna mieć własny portfel kryptowalut. Czy zastanawialiście się jednak kto i kiedy stworzył pierwszy z nich?

Pierwszy portfel kryptowalutowy został zaprojektowany przez Satoshiego Nakamoto. Wprowadził go w 2009 roku wraz z protokołem bitcoina. Od tamtej pory BTC jest najpopularniejszą kryptowalutą na rynku.

Z czasem pojawiły się też inne elektroniczne pieniądze oparte na technologii blockchain. Do przechowywania każdej z walut potrzebujesz odpowiedniego portfela. Niektóre z nich nadają się do trzymania więcej niż jednego rodzaju kryptowaluty.

Dzięki portfelowi uzyskasz dostęp do unikalnego adresu kryptograficznego, który zabezpiecza pieniądze. Mechanizm przechowywania kryptowalut można porównać do trzymania plików na nośniku USB.

Jeśli chcesz dowiedzieć się kilku przydatnych rzeczy o portfelach kryptowalutowych, ich bezpieczeństwie i charakterystyce, zapraszamy do dalszej części artykułu. Wyjaśnimy ci, jakie rodzaje walletów znajdziesz w sieci i czym się charakteryzują.

Najpopularniejsze Oferty Portfeli do Kryptowalut

 1. Alvexo – uzyskaj dostęp do wielu instrumentów finansowych.
 2. Libertex – handluj kryptowalutami z niższymi opłatami brokerskimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak działa portfel do kryptowalut?

Posługiwanie się portfelami kryptowalutowymi jest proste. Działanie oprogramowania wydaje się bardziej skomplikowane.

Kryptowaluty to pieniądze elektroniczne. Nie istnieją w formie fizycznej. Każdy blockchain przechowuje informacje o tym, który klucz prywatny i publiczny ma kontrolę nad określoną liczbą cyfrowych monet w systemie.

adres portfela kryptowalut Adres portfela kryptowalutowego to odpowiednik numeru konta bankowego. Nie ma nic złego w tym, jeśli osoby postronne poznają nasz numer konta.

Podobnie jest w przypadku adresu. Jeśli ktoś chce nam przesłać krypto, wystarczy, że podamy mu adres portfela. Nie ma dwóch takich samych, dlatego możemy być spokojni. Nikt nie otrzyma skierowanych do nas środków.

Przykładowy adres portfela kryptowalut wygląda tak: 1FfmbHfnpaZjKFvyi1okTjJJusN455paPH.

Składa się z kombinacji cyfr i liter. Większość blockchainów pozwala użytkownikom na śledzenie danych w systemie (tutaj przeczytasz więcej o blockchain wallet). Dzięki temu bez problemu sprawdzimy liczbę pieniędzy znajdujących się w konkretnym portfelu, gdy poznamy jego adres.

Adres nie ujawnia jednak tożsamości posiadacza tych pieniędzy. Z tego powodu uznajemy blockchainy za anonimowe.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czym jest klucz prywatny i publiczny portfela kryptowalutowego?

Działanie portfeli kryptowalutowych to jedno. Jednak w jaki sposób zyskamy kontrolę nad naszymi cyfrowymi funduszami?

Każdy portfel ma swój indywidualny klucz prywatny i publiczny. Za pośrednictwem klucza prywatnego uzyskujemy dostęp do środków, które znajdują się w portfelu.

klucz prywatny i publiczny portfela kryptowalutowego Wykorzystasz go między innymi do przelania komuś swoich kryptowalut. Działa na zasadzie podobnej do hasła bankowego. Bez niego nie potwierdzisz chęci wykonania transakcji.

Klucz publiczny zapewnia portfelom dodatkową ochronę. Ułatwia przesyłanie środków między użytkownikami. Klucz publiczny jest kodem kryptograficznym, ściśle powiązanym z kluczem prywatnym. Służy do weryfikacji transakcji niczym podpis cyfrowy.

Dostęp do klucza publicznego i adresu portfela uzyskujemy dzięki kluczom prywatnym. Odwrotna sytuacja jest jednak niemożliwa.

Chociaż klucz publiczny jest powiązany z prywatnym, skomplikowane obliczenia matematyczne skutecznie szyfrują dostęp.

Dzięki temu, nawet jeśli ktoś pozna adres twojego portfela kryptowalutowego i klucza publicznego, nigdy nie dotrze za ich pomocą do klucza prywatnego.

Pamiętajmy jednak o tym, że kij ma dwa końce. Odzyskanie dostępu do klucza prywatnego za pomocą klucza publicznego jest niemożliwe także dla posiadacza portfela. Jeśli użytkownik straci klucz prywatny, pożegna się z dostępem do swojego portfela.

Jeżeli jednak zgubisz swój klucz publiczny, nadal możesz odzyskać go za pomocą klucza prywatnego.

Portfele kryptowalut i ich oprogramowanie

Portfele kryptowalut i ich oprogramowanie BTC, ethereum i inne kryptowaluty nie mają fizycznej formy. Cyfrowe waluty opierają się na blockchainie, który działa niczym ogromna księga rachunkowa.

Zapisujemy w nim wszystkie transakcje, które miały miejsce w systemie. Umieszczamy w nim także informacje dotyczące salda kont użytkowników.

Portfel kryptowalutowy jest wyposażony w oprogramowanie, które łączymy bezpośrednio z systemem blockchain.

Najłatwiej zrozumiemy sposób działania portfeli, gdy porównamy je do klasycznych zakupów sklepowych. Kiedy płacimy za pośrednictwem karty, nie korzystamy z fizycznego pieniądza.

Wymiana gotówki między nami i sklepem zachodzi w cyfrowej formie. Tak samo, jak w przypadku transakcji opartych na systemie blockchain.

Różnica polega na tym, że zamiast wprowadzania numeru pin do karty, weryfikujemy transakcję. W tym celu wpisujemy klucz prywatny portfela kryptowalutowego. Skoro zapoznaliśmy się już z funkcjami portfeli kryptowalutowych, przyjrzyjmy się teraz ich różnym rodzajom.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Portfele kryptowalut i ich rodzaje

Portfele kryptowalut i ich rodzaje Mamy dziś dostęp do wielu różnych rodzajów portfeli kryptowalutowych. Wybór zależy głównie od potrzeb i preferencji użytkownika.

Portfele oferują różne usługi i rozmaite poziomy bezpieczeństwa.

Poniżej wymienimy najpopularniejsze portfele kryptowalutowe. Zwrócimy również uwagę na to, czym różnią się poszczególne rodzaje.

Zobacz jak działają.

Portfel kryptowalut desktopowy

Portfel kryptowalut desktopowy Portfele desktopowe to oprogramowanie, które przechowujemy bezpośrednio na komputerze.

Mamy do nich dostęp tylko za pośrednictwem urządzenia, na którym je zainstalujemy. Przechowywanie kryptowaluty w portfelu desktopowym jest darmowe.

Dodatkowo portfel ten oferuje dobry kompromis między bezpieczeństwem i wygodą.

Największą wadą jest to, że jeśli haker uzyskałby dostęp do naszych haseł i komputera, mógłby z łatwością dostać się do przechowywanych w nim środków.

Mobilny portfel

eToro na urządzeniu mobilnym Portfel mobilny działa bardzo podobnie do desktopowego. Różnica polega na tym, że instalujemy go na telefonie, nie na komputerze.

Dostęp do naszej kryptowaluty uzyskujemy za pomocą aplikacji mobilnej.

Aby ułatwić transakcję, nowe portfele mobilne korzystają z kodów QR.

Portfel internetowy

Portfel internetowy to wygodny sposób na przechowywanie kryptowalut. Na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują portfele online.

Wysyłanie i odbieranie cyfrowych monet za ich pomocą jest bardzo łatwe. Niestety jest najmniej bezpiecznym pośród wszystkich portfeli.

Dostawca usługi ma kontrolę nad całym oprogramowaniem. Należy mieć na uwadze, że przechowywane przez nas środki są w zasięgu jego ręki.

Papierowy portfel

Portfelem papierowym posługuje się niewielka liczba osób. Według opinii użytkowników kryptowalut są niedoceniane. Aby papierowy portfel działał, powinniśmy wydrukować klucz publiczny i prywatny na kartce papieru. To wszystko!

Tyle wystarczy, aby zabezpieczyć fundusze.

Ten sposób przechowywania kryptowaluty charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Jest tak, ponieważ klucze prywatne nie są podłączone do żadnych serwerów. Innymi słowy, nikt nie może ich zhakować.

Jedynym sposobem na przejęcie środków z papierowego portfela jest uzyskanie dostępu do wydruku. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy wydrukowane klucze prywatne, uchronimy się przed kradzieżą.

Portfel sprzętowy

Portfel sprzętowy Nie ufasz portfelom papierowym? Uważasz, że zapisywanie haseł na kartce papieru jest archaicznym rozwiązaniem?

Portfel sprzętowy to produkt, który odpowie na twoje potrzeby. Jest to fizyczne urządzenie, na którym trzymamy nasze kryptowaluty.

Obecnie portfele sprzętowe przechowują setki różnych altcoinów. Umieścimy na nich bitcoin, ethereum, litecoin i wiele innych wirtualnych walut.

Bezpieczeństwo portfeli sprzętowych

Urządzenie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ prawie nigdy nie jest podłączone do internetu. Łączymy je z siecią jedynie, gdy chcemy przelać nasze cyfrowe środki. Na urządzeniu mamy unikatowy pin, który dodatkowo zabezpiecza dostęp do pieniędzy.

Naszym zdaniem portfel sprzętowy to produkt, który ma prawie same zalety. Jedyną wadą jest to, że będziemy musieli zapłacić za jego zakup.

Tutaj przeczytasz na co zwrócić uwagę, aby zarabiać na kryptowalutach.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Który portfel kryptowalut jest najlepszy na rynku?

Wytłumaczyliśmy już, co to są portfele kryptowalut i czym charakteryzują się ich poszczególne rodzaje. Zwróćmy uwagę na najlepsze wallety. Aplikacja mobilna? Portfele sprzętowe?

Poniżej przedstawimy ranking portfeli podzielony na kategorie. Jeśli chcesz, aby spełniał twoje oczekiwania, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Exodus wallet

Exodus wallet Exodus to portfel desktopowy, który obsługuje wiele kryptowalut. Znajdziemy na nim najpopularniejsze monety, takie jak btc i ethereum.

Tu przeczytasz więcej o portfelach bitcoin i ethereum.

Nie zabraknie też mniej popularnych altcoinów jak XRP lub Dogecoin.

Z Exodusa skorzystamy bezpłatnie. Oprócz tego jest łatwym w obsłudze oprogramowaniem.

Po zalogowaniu do portfela naszym oczom ukazuje się całe portfolio podzielone na wykresie kołowym. Co więcej, możemy sprawdzić wartość rynkową wszystkich walut, które posiadamy. Dostawca oprogramowania nie ma dostępu do naszych kluczy prywatnych.

Nasze dane nie są połączone z serwerem dostawcy. Mamy do nich dostęp jedynie poprzez komputer. Exodus oferuje wysokie bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut.

Electrum

Electrum Electrum to jeden z najlepszych portfeli desktopowych.

Działa niemal tak samo, jak Exodus, jednak jest skierowany do posiadaczy bitcoina.

Nie przechowamy na nim żadnej innej kryptowaluty.

 

Bread wallet

Bread wallet Jeśli szukasz sposobu na przechowywanie bitcoina za pomocą telefonu, poznaj Bread Wallet.

Twórcy oferują wysoki poziom bezpieczeństwa i przejrzysty interfejs.

Oprogramowanie świetnie sprawdzi się w rękach początkujących użytkowników. Jedyną wadą tego portfela jest to, że oferuje tylko możliwość przechowywania bitcoina.

Ledger nano s

Ledger nano s Jeśli zależy ci głównie na wysokiej warstwie bezpieczeństwa, zainwestuj w jeden z portfeli sprzętowych. Polecamy serię ledger nano.

Po zakupie otrzymasz urządzenie, które pozwala na przechowywanie kryptowalut online.

Na portfelach z serii ledger nano umieścisz nie tylko bitcoina. Twórcy nieustannie poszerzają listę obsługiwanych assetów.

Nie masz pewności, czy twoja ulubiona kryptowaluta jest obsługiwana? Zajrzyj na stronę producenta. Za ledger nano s zapłacimy mniej więcej 90 euro.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak bezpieczne są portfele kryptowalut?

Każdy portfel kryptowalutowy, który jest podłączony do internetu, będzie podatny na potencjalny atak hakera. Oto kilka przykładów, w jaki sposób hakerzy uzyskują dostęp do cudzych portfeli:

 • Złośliwe oprogramowanie;
 • Wirus;
 • Zdalny dostęp do komputera ofiary.

Jak się zabezpieczyć?

Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą w zabezpieczeniu naszych środków. Po pierwsze upewnij się, że twój portfel zawsze korzysta z najnowszego dostępnego oprogramowania. Jeśli nie, zaktualizuj go.

Dobrym sposobem jest także korzystanie z dodatkowych poziomów bezpieczeństwa. Przykładem jest logowanie dwuetapowe. Logowanie tego typu wymaga od nas nie tylko hasła, ale także wpisania losowo wygenerowanego numeru, który wyświetli się na naszym telefonie.

Jeśli wypłacenie środków wymaga dostępu do więcej niż jednego urządzenia, szansa na to, że ktoś nas okradnie, jest mniejsza.

Tutaj podpowiadamy jak bezpiecznie wypłacić bitcoin.

Czy mogę przechowywać wszystkie kryptowaluty w tym samym portfelu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od oprogramowania, z którego korzystamy. Przykładowo, jeśli jesteśmy zainteresowani tak popularną walutą, jak BTC, niemal każdy portfel będzie ją obsługiwał.

Więcej o portfelach IOTA przeczytasz tutaj.

Co, jeśli chcemy przechowywać i bitcoin i litecoin w jednym miejscu? Odpowiedzią jest wallet wielowalutowy.

Exodus wallet Portfele wielowalutowe pozwalają na przechowywanie rozmaitych kryptowalut. Przykładem jest Exodus. Nie wszystkie portfele na rynku pozwalają na przechowywanie wielu walut.

Zanim wybierzesz nowy portfel kryptowalutowy, upewnij się, że obsługuje token, którym jesteś zainteresowany.

Czy portfel do kryptowalut zapewnia nam anonimowość?

To prawda, że protokół blockchain nie gromadzi naszych danych. Nikt nie znajdzie tam naszego imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania.

Nie oznacza to jednak, że portfele kryptowalutowe są w pełni anonimowe.

Każda osoba, która pozna adres portfela, może sprawdzić związane z nim transakcje.

Wystarczy, że skorzysta ze strony takiej, jak blockchain explorer.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jakie kryptowaluty warto przechowywać w portfelu?

Chcesz zainwestować swój kapitał w kryptowaluty? Najpierw zdecyduj, gdzie je kupisz a następnie przechowasz. Nadal zastanawiasz się, jaką kryptowalutę kupić? Spieszymy z odpowiedzią.

Liczba projektów na blockchain stale rośnie, a na rynku pojawiają się nowe tokeny. Wiele z nich ma świetlaną przyszłość, a część z pewnością straci wartość.

Pamiętaj, że nie zawsze warto kierować się nagłówkami z pierwszych stron gazet. Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny. Mądrze wybieraj kryptowaluty do swojego portfolio, aby osiągnąć zysk.

Przyjrzyjmy się dwóm tokenom, które stale zyskują nowych użytkowników. Dlaczego Lucky Block i DeFi Coin to dobra inwestycja? Przeczytaj i sprawdź.

Lucky Block

Lucky Block Lucky Block zajmuje czołowe miejsca w rankingach kryptowalut. Projekt zyskuje popularność, dzięki opartej na smart contract loterii internetowej. Twórcy wykorzystują blockchain, aby zapewnić Ci pełną transparentność i uczciwe zasady gry.

Posiadacze tokenów Lucky Block wydadzą je na udział w codziennej loterii jackpot. Kolejną okazją do zarobku jest przetrzymywanie tokenów w portfelu. Każdego dnia zamiast na loterii, zarobisz na odsetkach, które wypłaci Ci Lucky Block.

Na pewno zainteresuje fakt, że Lucky Block to najszybciej rozwijająca się kryptowaluta w historii wg CoinMarketCap. Niektórzy inwestorzy kupili tokeny w styczniowej przedsprzedaży (w cenie 0,00015$). Już w połowie lutego osiągnęli stopę zwrotu aż 6000%.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins DeFI Coin to relatywnie młody token, pojawił się na rynku w styczniu 2022 r. Projektem zarządza zgromadzona wokół niego społeczność. Opiera się na kilku filarach:

 • statycznych nagrodach,
 • automatycznych pulach płynności
 • strategii ręcznego wypalania. 

DeFi Coin jest tokenem platformy DeFi Swap, na której wymienisz monety bezpośrednio z innymi użytkownikami rynku. Nie potrzebujesz do tego scentralizowanej strony trzeciej. To przełom, jeśli chodzi o technologię wymiany kapitału. 

Token DeFi Coin wymienisz na zasadzie wallet-to-wallet. Chcesz zarabiać pasywnie? Nie wymieniaj monety i trzymaj ją w swoim portfelu.

Otrzymasz odsetki w zamian za stakowanie (na podobnych zasadach, jak wypłata dywidendy). System statycznych nagród to dobra oferta dla inwestorów, którzy zdecydują się na długofalowe trzymanie monet

DeFI Coin to nowy gracz na rynku, ale jego pozycja jest już ugruntowana. Prognozy wskazują na obiecujące wzrosty, zwłaszcza w kontekście rozwoju platformy DeFi Swap oraz całego sektora DeFi. 

Brokerzy online

Wiedza na temat tego, jaki portfel wybrać i w jaki sposób powinniśmy się zabezpieczyć przed kradzieżą, jest na wagę złota. Mimo wszystko nie wykorzystamy jej w praktyce, jeśli nie zaczniemy inwestować.

Poznaj zaufane giełdy kryptowalut online, na których kupisz kryptowaluty i setki innych instrumentów finansowych.

Platforma Alvexo

Alvexo-logo

Dzięki brokerowi Alvexo uzyskasz dostęp do wielu instrumentów finansowych oraz specjalnego programu Alvexo Plus, w którym znajdziesz sygnały handlowe od doświadczonych inwestorów.

W ten sposób zarobisz dzięki ich umiejętnościom.

Zalety Alvexo:

 • Brak prowizji od transakcji;
 • Sygnały handlowe w Alvexo Plus;
 • 2 platformy handlowe do wyboru (autorska i MetaTrader 4);
 • Kilka rodzajów kont handlowych.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Broker Libertex

Libertex logotyp Szukasz doświadczonego brokera, który umożliwia inwestowanie w ponad kilkaset różnych instrumentów finansowych? Koniecznie odwiedź Libertex.

Poznaj opinie użytkowników Libertex!

Zalety Libertex:

 • Podlega ścisłym regulacjom prawnym;
 • Udostępnia prostą w obsłudze aplikację mobilną;
 • Ogromna ilość inwestycji do wyboru.
=
Stellar
Stellar
StellarStellar
XRPXRP
LitecoinLitecoin
EthereumEthereum
Bitcoin CashBitcoin Cash
BitcoinBitcoin
Bancor Network TokenBancor Network Token
MakerMaker
Basic Attention TokenBasic Attention Token
StorjStorj
DecentralandDecentraland
Enjin CoinEnjin Coin
ChainlinkChainlink
QuantQuant
Crypto.com Chain TokenCrypto.com Chain Token
AlgorandAlgorand
Orchid ProtocolOrchid Protocol
Hedera HashgraphHedera Hashgraph
LoopringLoopring
0x0x
SynthetixSynthetix
TetherTether
CompoundCompound
CeloCelo
TerraTerra
Ethereum ClassicEthereum Classic
ZCashZCash
TRONTRON
TezosTezos
NEONEO
IOTAIOTA
FantomFantom
EOSEOS
DogecoinDogecoin
DashDash
CosmosCosmos
CardanoCardano
yearn.financeyearn.finance
Kyber NetworkKyber Network
BalancerBalancer
Curve DAO TokenCurve DAO Token
Band ProtocolBand Protocol
UMAUMA
RENREN
FTX TokenFTX Token
AaveAave
SerumSerum
SushiSushi
Binance CoinBinance Coin
ChilizChiliz
AvalancheAvalanche
ThetaTheta
PolkadotPolkadot
SolanaSolana
PolygonPolygon
Uniswap Protocol TokenUniswap Protocol Token
The GraphThe Graph
Shiba InuShiba Inu
1inch1inch
The SandboxThe Sandbox
Axie Infinity ShardsAxie Infinity Shards
GalaGala
Ankr NetworkAnkr Network
Asia Pacific Electronic CoinAsia Pacific Electronic Coin
API3API3
AmpAmp
LivepeerLivepeer
My Neighbor AliceMy Neighbor Alice
Origin ProtocolOrigin Protocol
CartesiCartesi
SKALE NetworkSKALE Network
FileCoinFileCoin
SparkSpark
Fetch.AIFetch.AI
AugurAugur
Golem Network TokenGolem Network Token
AragonAragon
aelfaelf
ABBC CoinABBC Coin
VergeVerge
Bitcoin GoldBitcoin Gold
VeChainVeChain
QTUMQTUM
OntologyOntology
OMG NetworkOMG Network
NEMNEM
MoneroMonero
Bitcoin SVBitcoin SV
WavesWaves
ArdorArdor
AmpleforthAmpleforth
ElrondElrond
DaiDai
BitTorrentBitTorrent
Matic NetworkMatic Network
SwipeSwipe
Hydro ProtocolHydro Protocol
SolaSola
Oasis LabsOasis Labs
RaydiumRaydium
IlluviumIlluvium
Render TokenRender Token
Alien WorldsAlien Worlds
Yield Guild GamesYield Guild Games
TravalaTravala
PancakeSwapPancakeSwap
Ethernity ChainEthernity Chain
HarmonyHarmony
ImpactImpact
GasGas
Mercury ProtocolMercury Protocol
NearNear
GnosisGnosis
USD CoinUSD Coin
Ocean ProtocolOcean Protocol
Multi Collateral DaiMulti Collateral Dai
KusamaKusama
SiacoinSiacoin
LiskLisk
ICON ProjectICON Project
PAX GoldPAX Gold
KavaKava
NanoNano
Energy Web TokenEnergy Web Token
Akash NetworkAkash Network
Paxos StandardPaxos Standard
Gemini DollarGemini Dollar
iEx.eciEx.ec
NumeraireNumeraire
Wrapped BitcoinWrapped Bitcoin
PARSIQPARSIQ
Crypto.comCrypto.com
DecredDecred
Huobi TokenHuobi Token
KomodoKomodo
ZilliqaZilliqa
Celsius NetworkCelsius Network
Bitcoin DiamondBitcoin Diamond
HyperCashHyperCash
NEXONEXO
Compound Governance TokenCompound Governance Token
Floki InuFloki Inu
OvrOvr
EXMO CoinEXMO Coin
Bitcoin VaultBitcoin Vault
GNYGNY
Hacken TokenHacken Token
IQeonIQeon
MainCoinMainCoin
ROOBEEROOBEE
SmartCashSmartCash
Wirex TokenWirex Token
SymbolSymbol
Tokamak NetworkTokamak Network
RavencoinRavencoin
3 Brokerzy spełniający twoje kryteria
Uporządkuj wg
Ocena
Ocena
Cena
3 Brokerzy spełniający twoje kryteria
Metody Płatności
Parametry
Funkcjonalność
Pomoc
Opłaty
0 lub lepiej
Bezpieczeństwo
0 lub lepiej
Dostępne Kryptowaluty
0 lub lepiej
Ocena
0 lub lepiej
Ocena
za €1000 Dostaniesz0.0303 BTC
Zalety
Inwestowanie krótko- i długoterminowe w akcje i fundusze ETF
Podlega nadzorowi CySec i FCA
0% prowizji przy inwestycjach w akcje i ETF
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
za €1000 Dostaniesz0.0303 BTC
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty pieniędzy przez wykorzystanie dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.
Parametry
Instant verificationFor beginnersWallet ServiceMobile App
Metody Płatności
Credit CardPaypalSepa TransferSkrillSofort
Ocena
za €1000 Dostaniesz0.0304 BTC
Zalety
Platforma przyjazna dla początkujących
Bezpłatne sygnały handlowe
Aplikacja na iOS i Android
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
za €1000 Dostaniesz0.0304 BTC
70,48% inwestorów prywatnych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy
Parametry
Instant verificationMobile App
Metody Płatności
Credit CardNetellerPaypalSepa TransferSkrill
Ocena
za €1000 Dostaniesz0.0305 BTC
Zalety
0% prowizji za handel akcjami i funduszami ETF
Autoryzowany i regulowany broker
Prosta
Opłaty
Bezpieczeństwo
Dostępne Kryptowaluty
za €1000 Dostaniesz0.0305 BTC
83% inwestorów detalicznych traci kapitał, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel wiąże się z ryzykiem.
Parametry
Instant verificationFor beginnersMobile App
Metody Płatności
Credit CardGiropayNetellerPaypalSkrillSofort

FAQ – portfele do kryptowalut

Jak działa portfel kryptowalutowy?

Wallet jest wyposażony w unikatowy klucz prywatny. Wykorzystujemy go do zatwierdzania transakcji. Metoda ta gwarantuje, że kryptowaluta przelewana jest z właściwego portfela. Unikalny klucz uniemożliwia zmianę transakcji lub jej sfałszowaniu po przelaniu środków.

Czy możemy korzystać z wielu portfeli kryptowalutowych jednocześnie?

Tak. Co więcej, jest to zalecane. Jeśli podzielimy nasze środki na kilka różnych portfeli, nie przepadną w razie utraty dostępu do jednego z nich.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.