Jak Kupić Bitcoin Przez Revolut? Kryptowaluty: Podatek, Prowizja

Handel kryptowalutami z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny. Na rynku istnieje wiele miejsc, które umożliwiają kupno i sprzedaż bitcoina i innych cyfrowych monet.

Od 2018 roku wirtualną walutę kupisz także w aplikacji Revolut. Początkowo wybór monet był niewielki. Można było kupić jedynie bitcoin, litecoin oraz ether. Z biegiem czasu firma rozszerzyła ofertę tokenów.

Prawdziwy przełom nastąpił w 2021 roku. W ciągu kilku miesięcy firma dodała na platformę kilkadziesiąt nowych monet. Obecnie w Revolut kupisz ok. 50 kryptowalut. Lista jest regularnie aktualizowana o kolejne tokeny.

Z poniższego artykułu dowiesz się, jak kupić krypto przez Revolut. Jako alternatywę przedstawimy ofertę renomowanego brokera online – Binance.

Jak kupić Bitcoin w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj przelewu środków z Revolut.
 4. Znajdź BTC na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy Bitcoin 2024

Jak kupić BTC przez Revolut?

Zakup bitcoinów w Revolut jest bardzo prosty. Pobierz aplikację Revolut, zweryfikuj konto i wykonaj poniższe kroki.

 1. W zakładce „Kryptowaluty” kliknij przycisk „Inwestuj„;
 2. Wybierz monetę, którą chcesz kupić, np. BTC;
 3. Kliknij przycisk „kup„;
 4. Wprowadź kwotę, którą chcesz wymienić na wybraną krypto;
 5. Potwierdź swoje zamówienie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Na swojej stronie internetowej firma ostrzega klientów przed ryzykiem utraty kapitału. Zaleca ostrożne podejmowanie decyzji finansowych.

Kryptowaluty charakteryzują się dużą zmiennością cen. Przed podjęciem decyzji o zakupie wirtualnej waluty, należy ocenić ryzyko wzrostu i spadku ceny.

Revolut – kryptowaluty dostępne w aplikacji

revolut W ostatnich miesiącach Revolut poszerzył swoją ofertę kryptowalut. Obecnie platforma udostępnia ponad 50 monet.

Wśród nowości wprowadzonych w 2021 roku w poszczególnych segmentach znajdują się m.in.:

 • polkadot (DOT), solana (SOL) – segment Network;
 • chainlink (LINK), tellor (TRB) – segment Oracle;
 • dogecoin (DOGE) – segment Meme;
 • aave (AAVE), keep network (KEEP) – segment DeFi;
 • enjin (ENJ), decentraland (MANA) – segment Marketplace;
 • skale network (SKL), cartesi (CTSI) – segment L2;
 • storj (STORJ), iExec (RLC) – segment Storage;
 • anker (ANKR) – segment Web 3.0.

Aktualną listę dostępnych kryptowalut znajdziesz na stronie internetowej Revolut. Sprawdź również nasz ranking kryptowalut!

Opłaty i prowizje

Revolut oferuje cztery rodzaje kont: Standard, Plus, Premium i Metal. Wysokość opłat jest inna dla każdego z nich.

Dla kont Standard i Plus obowiązuje miesięczny limit wymiany do 1 000 EUR. Jeśli zmieścisz się w tej kwocie, nie poniesiesz dodatkowych kosztów.

Opłata za przekroczenie limitu wynosi 0,5% od kwoty powyżej 1 000 EUR. Konta Premium i Metal nie mają tego ograniczenia.

Prowizje od kupna i sprzedaży kryptowalut są takie same dla wszystkich monet. Posiadacze kont Standard i Plus zapłacą 2,5% od transakcji. W przypadku planów Premium i Metal prowizja wynosi 1,5%.

Oprócz opłat transakcyjnych, użytkownicy kont Plus, Premium i Metal są obciążeni miesięczną opłatą subskrypcyjną. Wynosi ona odpowiednio: 2,99 EUR, 7,99 EUR i 13,99 EUR.

Szukasz alternatywnego rozwiązania? Przeczytaj, jak kupić bitcoin przez PayPal!

Wady i zalety Revolut

Aplikacja Revolut cieszy się popularnością szczególnie wśród osób, które dopiero poznają kryptowaluty. Jest wygodna i łatwa w obsłudze.

Proces zakupu monet przebiega intuicyjnie. Z drugiej strony, aplikacja ma kilka minusów, np. wysokie prowizje.

Zalety:

 • Prosty w obsłudze interfejs;
 • Dostępność najpopularniejszych wirtualnych walut;
 • Funkcja Recurring buy – pozwala na automatyczne kupowanie wybranej monety;
 • Cztery rodzaje kont do wyboru.

Wady:

 • Brak możliwości przesłania tokenów na zewnętrzny portfel kryptowalut;
 • Wysokie prowizje;
 • Nie da się płacić kryptowalutami za towary i usługi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Alternatywa dla Revolut

Na rynku kryptowalut znajdziesz wiele miejsc do handlu cyfrowymi monetami. Czy Revolut jest najlepszym wyborem? To zależy od twoich preferencji. Prowizje są stosunkowo wysokie. Aplikacja posiada także pewne ograniczenia – nie prześlesz swoich krypto do zewnętrznego portfela bitcoin.

Chcesz handlować wirtualną walutą na korzystnych warunkach? Sprawdź ofertę Binance, jednego z najbardziej znanych brokerów online.

Binance

binance coin logo

Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Robi wrażenie przede wszystkim swoim ogromnym dobowym wolumenem obrotu, który na dzień pisania tekstu przekracza 17 mld dolarów. Dla porównania, druga w rankingu platforma ma wolumen o połowę (!) mniejszy.

Ponadto giełda Binance wyróżnia się bogatą ofertą, obejmującą ponad 500 kryptowalut.

Dodajmy do tego kilka sposobów na inwestycję, a otrzymamy platformę atrakcyjną zarówno dla doświadczonych inwestorów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z cyfrowymi aktywami.

Klientów przyciągają również niskie opłaty transakcyjne. Standardowo wynoszą one 0,1%, ale obniżysz je o dodatkowe 25%, jeśli posiadasz natywny token giełdy — binance coin (BNB).

Binance dba również o bezpieczeństwo klientów. Stosuje bowiem liczne zabezpieczenia, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, lista białych adresów czy zimne portfele.

Ponadto posiada fundusz SAFU, który chroni kapitał użytkowników w razie kradzieży lub podobnych zdarzeń.

Podsumowując, Binance oferuje solidne i wszechstronne rozwiązania dla szerokiego spektrum inwestorów. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że platformie zaufało już ponad 90 mln użytkowników z całego świata.

Więcej o tym, jak kupić bitcoin przeczytasz tu.

Jakie kryptowaluty warto kupić?

Aktualnie Lucky Block i DeFi Coin nie są dostępne na Revolut. Eksperci przewidują świetlaną przyszłość dla obydwóch projektów. Niewykluczone, że już niebawem pojawią się na platformie.

Zastanawiasz się, w jakie kryptowaluty warto zainwestować? Przeczytaj więcej o LBLOCK i DEFC. Kup je, dopóki cena tokenów jest nadal przystępna.

Battle Infinity

Logo Battle Infinity Lubisz gry online? Interesujesz się rynkiem NFT?

Prawdopodobnie spodoba ci się projekt Battle Infinity.

Ekosystem składa się z wirtualnego metawersum, zdecentralizowanej giełdy krypto, platformy stakingowej, sklepu z grami i rynku NFT.

Ma własną kryptowalutę IBAT.

Platforma oferuje też sportową grę fantasy Premier League. Dostarczy ci nie tylko rozrywkę. Najlepsi gracze otrzymają wartościowe nagrody.

Szukasz sposobu na dodatkowy dochód pasywny? Skorzystaj z możliwości stakingu. Zablokuj tokeny IBAT i odbierz odsetki. Możesz też wystawić na sprzedaż swoje NFT w Battle Market.

Niedawno ruszyła przedsprzedaż monet IBAT. Pozostanie aktywna przez 90 dni. To dobra okazja, aby kupić tokeny w promocyjnej cenie.

Tamadoge

tamadoge logo Tamadoge to nowy projekt kryptowalutowy oparty o model play-to-earn i NFT. Znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Już na tym etapie wielu ekspertów dostrzega w nim ogromny potencjał.

Niedawno rozpoczęła się przedsprzedaż tokenów TAMA, które zasilają ekosystem Tamadoge. Potrwa do końca sierpnia 2022 roku. Za 100 monet TAMA zapłacisz 1 USDT.

W wirtualnym świecie Tamaverse użytkownicy hodują, trenują i ulepszają cyfrowe zwierzaki Tamadoge. Rywalizują z innymi graczami o jak najlepsze miejsce w rankingu. Wysoka pozycja na liście zapewnia atrakcyjne nagrody.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, gra Tamadoge wystartowała w ostatnim kwartale 2022 roku.

Lucky Block

Lucky Block Szukasz kryptowaluty z optymistycznymi prognozami? Liczysz na gwałtowny wzrost ceny? Zainwestuj w Lucky Block! Celem projektu jest zrewolucjonizowanie zakładów online przy pomocy zdecentralizowanej loterii.

Szukasz sposobu na pasywny zarobek? Przetrzymuj tokeny w portfelu, aby otrzymać odsetki (na podobnych zasadach, co dywidenda od zakupionych akcji).

Ze względu na nieszablonowe rozwiązania projekt cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Przedsprzedaż tokenów zakończyła się znacznie szybciej, niż pierwotnie zakładano.

Rozważasz zakup LBLOCK? Zainwestuj teraz, dopóki cena monety jest relatywnie niska.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins DEFC zyskała popularność, dzięki stakingowi. Mechanizm pozwala użytkownikom zarabiać na dostarczaniu płynności. Ze względu na regularny wzrost ceny moneta jest atrakcyjna również dla osób zainteresowanych tradycyjnym inwestowaniem.

Wartość DeFi Coin zależy od wyników powiązanej z nią giełdy – DeFi Swap. Polecamy ją w szczególności inwestorom, chcącym uniknąć zmienności charakterystycznej dla rynku kryptowalut.

Czy warto kupować kryptowaluty w Revolut? Podsumowanie

smartfon z kartą revolut i kwiatkiem w tle Handel wirtualną walutą przy pomocy Revolut jest bardzo prosty. Aplikacja cieszy się dużą popularnością wśród początkujących. Klienci cenią łatwość obsługi i intuicyjny interfejs.

Platforma ma jednak pewne ograniczenia. Jeśli kupisz krypto w Revolut, nie przeniesiesz ich do zewnętrznego portfela. Zdaniem wielu użytkowników, jest to największa wada aplikacji.

Minusem Revolut są także wysokie prowizje. Na rynku z łatwością znajdziesz tańsze platformy do handlu wirtualną walutą, np. Binance.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy mogę przenieść kryptowalutę z Revolut do zewnętrznego portfela?

Obecnie nie ma takiej możliwości. Firma deklaruje jednak, że wkrótce się to zmieni. W maju 2021 roku fintech udostępnił klientom planu Metal w Wielkiej Brytanii funkcję wypłaty bitcoinów na zewnętrzne portfele. Mamy nadzieję, że niedługo ta opcja będzie dostępna także dla polskich użytkowników.

Czy mogę wysyłać krypto do Revolut?

Nie. Aplikacja pozwala jedynie na przesyłanie monet pomiędzy użytkownikami. Za pomocą Revolut dokonasz także wpłaty w walutach fiducjarnych.

Czy warto inwestować w wirtualne waluty?

Inwestowanie w kryptowaluty może przynieść duże zyski. Jednak, jak w przypadku każdego aktywa o zmiennej wartości, należy liczyć się z ryzykiem strat. Ze względu na wysoką zmienność cen, fintech zaleca osobom początkującym ostrożność i rozsądne podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.