Sponge V2: Prognozy na lata 2024-2030

Pod koniec 2023 roku zainaugurowano projekt o nazwie Sponge V2, który już teraz wzbudza duże zainteresowanie w kryptowalutowej społeczności.

Po części wynika to z faktu, że nowy token jest ulepszoną wersją jednego z najbardziej rozpoznawalnych meme coinów, $SPONGE, którego wartość wzrosła niemal 100-krotnie po debiucie na giełdach.

Nic więc dziwnego, że wśród inwestorów i obserwatorów rynku narasta ciekawość dotycząca przyszłości projektu oraz jego potencjalnej wartości w nadchodzących latach.

Dlatego przygotowaliśmy prognozy cenowe dla Sponge V2 na lata 2024-2030. Są one źródłem cennych informacji, które pomogą ci w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Skrót prognoz i przewidywań dla Sponge V2

Oto najważniejsze informacje na temat przyszłego rozwoju cen kryptowaluty Sponge V2:

 • Początek 2024 roku — Token debiutuje w nietypowy sposób. Mimo że nie jest jeszcze dostępny na giełdach, dzięki systemowi Stake-to-Bridge oferuje inwestorom atrakcyjną stopę zwrotu ze stakingu. Oznacza to, że możesz zarobić dodatkowe tokeny jeszcze przed ich debiutem na rynku.
 • Koniec 2024 roku — Po udanym uruchomieniu Sponge V2 trafia na znane giełdy, takie jak MEXC i Gate.io, co sprzyja wzrostowi jego wartości. Do zwyżki cen przyczyniają się także inne czynniki, w tym marketing, zatwierdzenie ETF-ów na bitcoina i początek halvingu. W efekcie wartość $SPONGEV2 wzrasta do 0,003 $.
 • 2025 rok — Kryptowaluta dalej się rozwija. Sponge V2 trafia na pierwszoligowe giełdy CEX, takie jak Binance i Coinbase, co zbiega się w czasie z początkiem eksplozywnego sezonu altcoinów i rozwojem gry play-to-earn. W efekcie token $SPONGEV2 osiąga cenę 0,005 $.
 • 2030 rok — Gry typu play-to-earn (P2E) zyskują ogromną popularność na całym świecie, dzięki czemu pojawiają się na różnorodnych platformach, takich jak VR, urządzenia mobilne i komputery. W efekcie Sponge V2 wykracza poza etykietę zwykłego meme coina, co sprawia, że token osiąga cenę 0,01 $.

Pamiętaj jednak, że w chwili obecnej Sponge V2 nadal znajduje się w fazie dystrybucji. Za pomocą mechanizmu Stake-to-Bridge projekt przechodzi z wersji V1 do V2.

Oznacza to, że historia cen nie jest jeszcze dostępna, ponieważ kryptowaluta wciąż nie została wprowadzona na giełdy.

Mimo to warto mieć na uwadze historię pierwszego tokena Sponge. W maju 2023 roku osiągnął on historyczne maksimum 0,002397 $, co przekłada się na całkowitą kapitalizację rynkową przekraczającą 96 mln $.

Biorąc pod uwagę, że token debiutował po cenie $0,000072 podczas ICO, zanotował imponującą wydajność.

W kolejnych miesiącach nastąpił jednak spadek ceny do 0,0000937 $, spowodowany realizacją zysków przez wielu inwestorów.

Jednak ogłoszenie aktualizacji projektu do $SPONGEV2 dało tokenom kolejny impuls do wzrostu. Ich cena skoczyła do 0,0006830 $ w listopadzie 2023 roku, a kapitalizacja rynkowa wyniosła ponad 27,5 mln $.

Dane pochodzą z CoinMarketCap. (1)

Tokenomika Sponge V2

Chcesz dowiedzieć się, co sprawia, że inwestycja w Sponge V2 wydaje się atrakcyjna? W dużej mierze wpływa na to tokenomika projektu.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że Sponge V2 posiada bezpośrednie powiązanie ze swoim poprzednikiem, Sponge V1. Jest to zasługa przemyślanego systemu Stake-to-Bridge oraz czteroletniego programu nagród, które są generowane przez staking.

sponge v2 tokenomika

Co ciekawe, na obecnym etapie Sponge V2 nie jest dostępny ani w przedsprzedaży, ani na giełdach. Aby wejść w jego posiadanie, należy kupić oryginalne tokeny $SPONGE i umieścić je w puli stakingowej na oficjalnej stronie projektu.

W zamian inwestorzy otrzymają równowartość swojego depozytu w tokenach $SPONGEV2.

Co więcej, staking oferuje atrakcyjną minimalną stopę zwrotu (APY) na poziomie 40%.

Takie podejście do tokenomiki ma na celu nie tylko stworzenie wartości dla nowego tokena, ale także zapewnienie korzyści dla całej społeczności inwestorów.

Jest to istotny aspekt, który powinien być brany pod uwagę przez każdego, kto rozważa rozbudowę swojego portfolio o Sponge V2.

Prognozy dla Sponge V2: Jaką cenę może osiągnąć?

sponge v2 logo Zespół projektowy Sponge ogłosił uruchomienie możliwości stakingu tokenów $SPONGE w nowym kontrakcie V2 w dniu 18 grudnia 2023 roku.

Każdy inwestor uzyska do niej dostęp bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej.

Staking to także dobry wyznacznik poziomu zainteresowania projektem. Dlatego przeanalizowaliśmy liczbę tokenów $SPONGE zaangażowanych w nowy kontrakt, który obecnie jest jedynym sposobem na uzyskanie kryptowaluty $SPONGEV2.

Według danych dostępnych na oficjalnej stronie projektu w puli stakingowej znajduje się już ponad 3,3 mld $SPONGE (2), co przekłada się na kwotę przekraczającą 1,5 mln $ (wg obecnej ceny meme coina). Jest to imponująca liczba, która świadczy o dużym zainteresowaniu inwestorów.

Co więcej, osoby chcące skorzystać z atrakcyjnej rocznej stopy zwrotu wynoszącej minimum 40% (aktualnie jest to ponad 490%) będą zadowolone z faktu, że możliwość generowania dodatkowych nagród jest możliwa już teraz i będzie dostępna przez okres kolejnych 4 lat.

Przyczynia się to także do redukcji podaży oryginalnego tokena $SPONGE, który będzie stopniowo wycofywany z rynku po uruchomieniu wersji V2.

Maksymalna podaż 150 mld
Tokeny dostępne w stakingu 70 mld
Blockchain Ethereum
Standard tokena ERC-20
Minimalna inwestycja Brak
Metody płatności USDT, ETH, karta płatnicza

Prognozy Sponge V2 na lata 2024 – 2030

początkujący trader Wydaje się, że Sponge V2 posiada wszelkie niezbędne cechy, aby zainteresować szeroką gamę inwestorów.

To dobra wróżba, szczególnie w kontekście oczekiwanego debiutu na giełdach w nadchodzących tygodniach.

Nie zmienia to natomiast faktu, że na ten moment prognozowanie ceny Sponge V2 stanowi duże wyzwanie.

Token nie zadebiutował jeszcze na giełdach, więc jego wartość rynkowa pozostaje nieokreślona.

Mimo to nasi eksperci dokonali analitycznej próby przewidzenia przyszłości projektu, opierając się na informacjach dostępnych w dokumencie whitepaper, mapie drogowej i mediach społecznościowych.

Wzięliśmy także pod uwagę osiągnięcia oryginalnego tokena $SPONGE.

Prognoza Sponge V2 na początek 2024 roku

wybór akcji Chociaż $SPONGEV2 nie ma jeszcze rynkowej wartości, jego potencjał nie umyka uwadze inwestorów.

Pierwsi z nich mieli szansę skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnego oprocentowania stakingu, na starcie przekraczającego nawet 1000%, co pozwoliło im zgromadzić większą liczbę tokenów.

Jednak roczna stopa zwrotu (APY) spada wraz ze wzrostem liczby inwestorów.

Warto dodać, że okres przed debiutem giełdowym jest decydujący dla ugruntowania się projektu na rynku — i nie mniej ważny dla inwestorów, którzy pragną wejść w posiadanie tokenów jeszcze przed potencjalnym wzrostem ich wartości.

Biorąc pod uwagę, że ponad 3,3 mld $SPONGE już znajduje się w puli stakingowej, początki projektu zapowiadają się obiecująco.

Prognoza Sponge V2 na koniec 2024 roku

inwestowanie Rok 2024 zapowiada się jako czas pełen możliwości dla miłośników kryptowalut.

Inwestorzy oczekują, że w pierwszym kwartale zostaną zatwierdzone fundusze ETF na bitcoina, co może przyciągnąć do rynku nowy kapitał, również w postaci wielkich firm inwestycyjnych (takich jak Blackrock czy Grayscale).

Zbiega się to także z halvingiem bitcoina w kwietniu, czyli kolejnym byczym sygnałem dla inwestorów.

Jeśli dodamy do tego fakt, że Sponge V2 ma duże szanse na uzyskanie notowania na największych scentralizowanych giełdach, otrzymamy potencjał osiągnięcia kapitalizacji rynkowej przekraczającej 100 mln $ w 2024 roku.

Oznaczałoby to, że przy szacowanych 60% podaży w obiegu token $SPONGEV2 będzie wart ok. 0,00166 $.

Co więcej, długoterminowy staking z nagrodami rozłożonymi na 4 lata może pomóc w ograniczeniu inflacji i umocnić pozycję projektu w świecie meme coinów.

Prognozy Sponge V2 na 2025 rok

wykresy nakładające się na siebie Wielu ekspertów sygnalizuje, że w 2025 roku inwestorzy zaczną przenosić swoje zyski z hossy rynkowej na altcoiny, rozpoczynając tym samym nowy byczy sezon dla tej klasy aktywów.

Największą szansę na wzrost będą miały projekty, które cieszą się dużą popularnością.

Możemy do nich zaliczyć także Sponge V2, bowiem powstaje na bazie już istniejącego i uznanego meme coina z dużą społecznością.

Co więcej, do końca 2025 roku zespół Sponge planuje wprowadzić swoje pierwsze gry typu Play-to-Earn, a także aplikację mobilną umożliwiającą graczom zarabianie tokenów $SPONGEV2.

Dodajmy do tego kampanię marketingową finansowaną z 7% podaży tokenów, a otrzymamy projekt z potencjałem do osiągnięcia znaczącego wzrostu.

Doświadczenie deweloperów Sponge, wsparte przez rosnącą liczbę influencerów promujących ich gry Play-to-Earn, stwarza możliwość osiągnięcia kapitalizacji rynkowej przekraczającej 300 mln $ w 2025 roku.

Przy założeniu, że w obiegu będzie ponad 75% całkowitej podaży, cena tokenów może wynieść ok. 0,00266 $.

Prognozy Sponge V2 na 2030 rok

wykres na platformie kartka i ołówek W ciągu nadchodzącej dekady możemy spodziewać się istotnych zmian makroekonomicznych i politycznych, które bez wątpienia będą miały wpływ na cały sektor kryptowalut.

Ponadto rynek może doświadczyć pierwszych globalnych regulacji, które z pewnością wpłyną na jego kształt i funkcjonowanie.

Dlatego prognozowanie cen dla tak odległej przyszłości jest trudne.

Jednak mimo to Sponge V2 wciąż ma potencjał do wykreowania swojej wyjątkowej pozycji na rynku, szczególnie jako jeden z czołowych projektów z grami Play-2-Earn. Kluczowym czynnikiem, który może przyczynić się do jego sukcesu, będzie aktywność i zaangażowanie społeczności.

Jeżeli uda się utrzymać tę dynamikę, a także skutecznie prowadzić działania marketingowe, istnieje realna możliwość, że do 2030 roku Sponge V2 osiągnie kapitalizację rynkową na poziomie 1 mld $.

Oznaczałoby to także znaczący wzrost wartości $SPONGEV2 do poziomu ok 0,066 $.

Bierzemy tutaj pod uwagę, że w tym czasie niemal cała podaż tokenów będzie już dostępna na rynku.

Potencjalna minimalna i maksymalna cena tokenów Sponge V2 w latach 2024-2030

Znasz już prognozy dla Sponge V2 na najbliższe lata. Poniżej prezentujemy je w liczbach.
W tabeli sprawdzisz potencjalne (najniższe i najwyższe) ceny $SPONGEV2.

Rok Cena minimalna Cena maksymalna
2024 0,00166 $ 0,003 $
2025 0,00266 $ 0,005 $
2030 0,0066 $ 0,01 $

Do czego służy token Sponge V2?

Najważniejszym celem tokena Sponge V2 jest reaktywacja i dalszy rozwój oryginalnego projektu Sponge.

Co ciekawe, kryptowaluta $SPONGEV2 nie jest dostępna do zakupu poprzez tradycyjne ICO czy przedsprzedaż. Aby ją zdobyć, inwestorzy muszą najpierw nabyć tokeny $SPONGE i umieścić je w puli stakingowej. Dopiero wtedy otrzymają równowartość swojej inwestycji w tokenach Sponge V2.

Oprócz tego staking zapewnia dodatkowe nagrody przez okres 4 kolejnych lat w postaci atrakcyjnego APY (min. 40%). Spodziewanym efektem tej strategii jest wzrost początkowego wolumenu obrotu i redukcja dostępnej podaży.

To jeszcze nie wszystko, bowiem zespół Sponge V2 ma również inny ważny cel. Jest nim rozwój gier Play-2-Earn. Deweloperzy planują przeznaczyć na niego 4,47% całkowitej podaży tokenów.

Wszystko to jasno pokazuje, że Sponge V2 nie ogranicza się tylko do roli meme coina.

Zamiast tego rozwija swój pierwotny pomysł, rozbudowuje społeczność i oferuje atrakcyjny sposób zarobku w postaci gier Play-to-Earn.

Podsumujmy więc, co wyróżnia token Sponge V2:

 • Nowa szansa na zysk dla osób, które przegapiły niemal 100-krotny wzrost wartości oryginalnego $SPONGE.
 • Pasywny zarobek ze stakingu z minimalnym APY wynoszącym 40%.
 • Usunięcie z rynku oryginalnego $SPONGE i zastąpienie go nową wersją tokenów.
 • Gry typu P2E z pulą 12 mld tokenów przeznaczonych na nagrody dla graczy.
 • Kontynuacja efektywnej pracy marketingowej przez zespół Sponge.

Co będzie miało wpływ na cenę Sponge V2 w przyszłości?

W przyszłości na cenę Sponge V2 będzie miało wpływ kilka istotnych czynników, takich jak społeczność, FOMO czy adaptacja projektu do rożnych potrzeb rynkowych. W tej sekcji artykułu szczegółowo przyjrzymy się każdemu z nich.

Społeczność w mediach społecznościowych

twitter

W świecie kryptowalut społeczność odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości projektu. W przypadku Sponge V2 już zauważamy znaczne zainteresowanie inwestorów, co objawia się w liczbach:

 • 27 000+ obserwujących na X (dawnym Twitterze), (3)
 • 8300+ subskrybentów na kanale Telegram. (4)

Oczywistym jest, że duża społeczność wskazuje na popularność projektu. Jednak poza tym niejednokrotnie przyczynia się do wzrostu wartości tokenów.

Każdy, kto planuje inwestycję w Sponge V2, może pomóc w promocji projektu w mediach społecznościowych, aby zwiększyć jego rozpoznawalność. Dzięki temu meme coin przyciągnie jeszcze większą liczbę nowych inwestorów, co może pozytywnie przełożyć się na cenę.

Strach przed utratą okazji (FOMO)

Fenomen FOMO, czyli strachu przed utratą okazji, jest zjawiskiem ściśle związanym z działaniami w mediach społecznościowych oraz z szeroko pojętą komunikacją w branży kryptowalut.

To emocjonalna reakcja, która może pojawić się wśród potencjalnych inwestorów w różnych sytuacjach:

 • tuż po uruchomieniu danej kryptowaluty,
 • podczas gwałtownego wzrostu wartości monet,
 • w reakcji na pojawienie się ważnych informacji na temat rynku lub konkretnego projektu.

Efekt FOMO może skutkować szybkim wzrostem ceny tokena (często w ciągu kilku godzin lub dni). Jest to bowiem moment, kiedy racjonalne podejście do inwestowania ustępuje miejsca emocjom, a obawa przed przegapieniem okazji życia napędza szał zakupowy.

Sukces oryginalnego Sponge

Analizując tokenomikę Sponge V2, nie da się nie zauważyć, że losy projektu są nierozerwalnie związane z oryginalnym meme coinem Sponge.

Wpływ, jaki wywarł on na rynek, jest niezaprzeczalny — aż 12 000 inwestorów do dziś posiada oryginalne tokeny. (5)

sukces

Tak duży sukces bez wątpienia przekłada się na przyszłą wydajność i potencjalną cenę Sponge V2. W związku z tym dynamika i popularność oryginalnego meme coina wyznacza kierunek rozwoju jego nowszej wersji.

Adaptacja gier P2E

Obecnie brakuje konkretnych informacji dotyczących gier, które mają zostać opracowane przez zespół projektowy Sponge V2. Wiadomo jednak, że tokeny zostaną zintegrowane z mechanizmem Play-to-Earn (P2E).

sponge v2

Dlatego kluczowe znaczenie dla wartości $SPONGEV2 będzie miała jakość wydanych gier oraz strategia marketingowa towarzysząca ich wprowadzeniu na rynek.

Gry P2E mają potencjał przyciągania uwagi nowych użytkowników, którzy wcześniej nie byli zainteresowani inwestycją w projekt, co może mieć istotny wpływ na cenę tokenów.

W tym kontekście jasne jest, że jakość rozgrywki będzie jednym z najważniejszych aspektów determinujących sukces Sponge V2.

Uruchomienie funduszy ETF na bitcoina

Jeśli chodzi o ogólny rynek kryptowalut, bardzo ważne wydarzenie zaplanowano między styczniem a marcem 2024 roku.

Właśnie wtedy SEC ma ogłosić zatwierdzenie funduszy ETF na bitcoina (5) dla największych firm inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych, takich jak Blackrock, Grayscale i Ark Invest.

Jeśli do tego dojdzie, możemy spodziewać się kolejnych byczych trendów na rynku kryptowalut, bowiem pojawi się nowe źródło masowej płynności.

To jeszcze nie wszystko. Z uwagi na zaplanowany na kwiecień 2024 roku halving możemy spodziewać się sezonu altcoinów, który także wpłynie znacząco na cenę Sponge V2.

Jak kupić Sponge V2 ($SPONGE)? Poradnik krok po kroku

Dla tych, którzy są zainteresowani zakupem tokenów Sponge V2, przygotowaliśmy kompleksowy poradnik inwestycyjny. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby stać się jednym z pierwszych posiadaczy $SPONGEV2.

1. Pobierz portfel kryptowalutowy

Pierwszym krokiem do nabycia Sponge V2 jest zaopatrzenie się w portfel kryptowalut (jeśli jeszcze go nie masz). Wynika to z faktu, że w obecnej fazie rozwoju projektu jedynym sposobem na zdobycie tokenów V2 jest staking tokenów V1.

Portfel kryptowalut umożliwi ci nie tylko zakup i staking tokenów, ale także korzystanie z aplikacji DeFi Sponge.

sponge v2 strona główna

Jeśli jeszcze nie posiadacz portfela, polecamy MetaMask. To popularne, darmowe i bezpieczne oprogramowanie, które pobierzesz jako rozszerzenie do przeglądarki lub aplikację mobilną.

Pamiętaj jednak, aby po utworzeniu konta ustawić silne hasło i przechowywać frazę seed w bezpiecznym miejscu.

Oprócz MetaMask nada się także każdy inny portfel obsługujący tokeny ERC-20.

2. Kup kryptowaluty do wymiany

Poza portfelem będziesz potrzebował kryptowaluty ether (ETH) lub tether (USDT) do zakupu tokenów $SPONGE na oficjalnej stronie projektu. Obie monety nabędziesz na większości scentralizowanych giełd kryptowalut lub bezpośrednio przez MetaMask.

Jeśli korzystasz z usług giełdy, po zakupie prześlij ETH lub USDT do swojego portfela.

3. Połącz portfel ze stroną Sponge V2

Odwiedź oficjalną stronę Sponge i połącz z nią swój portfel MetaMask, klikając „Connect Wallet”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zatwierdzić połączenie.

4. Kup token $SPONGE

Po połączeniu ze stroną wprowadź ilość ETH lub USDT, którą chcesz wymienić na tokeny projektu. Platforma obliczy równowartość inwestycji w tokenach $SPONGE (V1).

Jeśli wszystko ci odpowiada, kliknij „Buy & Stake”, aby zrealizować transakcję i automatycznie dodać $SPONGE do puli stakingowej V2.

Tokeny zostaną zablokowane na stałe, ale w zamian będziesz otrzymywał regularne nagrody w postaci $SPONGEV2 przez okres 4 lat.

Co więcej, twoje tokeny V1 zostaną wymienione na ich równowartość w tokenach V2. Nową wersję meme coina będziesz mógł przesłać do portfela, gdy moneta oficjalnie trafi na giełdy.

Czy Sponge V2 to najlepsza kryptowaluta do kupienia w 2024 roku?

sponge v1 Sponge V2 wyróżnia się jako obiecująca inwestycja w 2024 roku. Twórcy projektu już raz udowodnili, że potrafią odnieść sukces na rynku, co potwierdza niemal 100-krotny wzrost wartości oryginalnych tokenów $SPONGE.

W zaktualizowanej wersji meme coin ma szansę na jeszcze lepszy wynik, ponieważ nie zaczyna od zera.

Już teraz może pochwalić się zaangażowaną społecznością ponad 30 000 obserwujących w mediach społecznościowych oraz zespołem doświadczonym w promowaniu tego typu inicjatyw.

Nie bez znaczenia jest także przemyślana tokenomika, która korzystnie wpływa na tokeny.

Jednak powinieneś zdawać sobie sprawę, że mimo zachęcających perspektyw ryzyko wciąż jest wysokie. Dlatego warto pomyśleć o dywersyfikacji portfolio i uwzględnieniu w nim bardziej stabilnych aktywów, takich jak bitcoin czy ether.

Podsumowanie: Jaka przyszłość czeka Sponge V2?

Wnikliwa analiza fundamentalna i techniczna ujawniła wyjątkowe cechy projektu Sponge V2, które mogą położyć podwaliny pod jego sukces w nadchodzących miesiącach. Dlatego tak wielu nowych inwestorów zwraca na niego uwagę.

Natomiast ci, którzy już znają token $SPONGE, w naturalny sposób przejdą do jego nowej wersji — $SPONGEV2. Po debiucie zastąpi ona oryginalny meme coin.

Do inwestycji zachęca również fakt, że Sponge V2 wzbogaci stary ekosystem o gry typu Play-to-Earn. Ponadto zespół projektowy planuje szybkie notowania na głównych giełdach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, projekt może stać się jednym z głównych graczy w niszy meme coinów, a także na ogólnym rynku kryptowalut.

FAQ

Jaka jest aktualna cena tokena Sponge V2?

Aktualna cena tokena Sponge V2 jest nieznana. Wynika to z faktu, że nowa wersja meme coina trafi na rynek za pośrednictwem mechanizmu Stake-to-Bridge i nie jest jeszcze dostępna na giełdach. Dlatego nie ma określonej ceny.

Jakie są prognozy dla Sponge V2 na rok 2024?

Nasze prognozy dla Sponge V2 na rok 2024 sugerują, że token może osiągnąć cenę 0,00166 $.

Jakie są prognozy dla Sponge V2 na rok 2025?

Nasze prognozy dla Sponge V2 na rok 2025 sugerują, że token może osiągnąć cenę 0,00266 $. Jednak wiele zależy od tego, czy rozpocznie się sezon altcoinów i czy rynek kryptowalut będzie nadal silny.

Jakie są prognozy dla Sponge V2 na rok 2030?

Nasze prognozy dla Sponge V2 na rok 2030 sugerują, że token może osiągnąć wartość 0,01 $. Jednak prognozowanie tak odległej przyszłości jest trudne. Nasze przewidywania opierają się na założeniach, że rynek kryptowalut będzie wtedy podlegał znacznym regulacjom, a Sponge V2 wyróżni się spośród konkurencji atrakcyjnymi grami Play-to-Earn.

Źródła:

 1. https://coinmarketcap.com/dexscan/ethereum/0xf935f557e06a7d040dea4691f90c9a755301818b/
 2. https://sponge.vip/en/stakingv2
 3. https://twitter.com/spongeoneth
 4. https://t.me/Spongeoneth
 5. https://etherscan.io/token/0x25722cd432d02895d9be45f5deb60fc479c8781e
Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.