Kryptowaluty: Prognozy Cen Krótko- i Długoterminowe| Jak Zmieni Się Ich Wartość?

Wirtualne waluty już od kilku lat przyciągają uwagę inwestorów. Wielu osobom przyniosły spektakularne zyski.Od samego początku branża rozwija się bardzo dynamicznie.

Oprócz bitcoina, na giełdach znajdziemy obecnie tysiące różnych tokenów. Każdego dnia powstają nowe. Wzrost cen na rynku cyfrowych aktywów jest jedną z przyczyn rosnącej popularności kryptowalut.

Dla wielu z nich prognozy prezentują się bardzo obiecująco. Jeżeli jednak nieodpowiednio zainwestujesz środki, możesz stracić cały zdeponowany kapitał.

Które monety maja największy potencjał? Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Przedstawiamy w nim prognozę zarówno dla najpopularniejszych, jak i mniej znanych tokenów. Przeczytaj go, aby dokonać właściwych decyzji inwestycyjnych.

Najlepsze Giełdy Kryptowalut 2024

 1. Binance — Największa giełda kryptowalut świata z obszerną ofertą aktywów i funkcji.
 2. Libertex – Doświadczony broker z wielokrotnie nagradzaną ofertą.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najpopularniejsze Giełdy Kryptowalut 2024

Kryptowaluty: Prognozy dla najpopularniejszych

Na rynkach kryptowalut bardzo często zachodzą gwałtowne zmiany. Wahania cen są na porządku dziennym. Monety, które odnoszą sukcesy, z dnia na dzień mocno tracą na wartości.

Zdarza się też, że mniej znane altcoiny niespodziewanie zyskują popularność. Jednak niektóre wirtualne waluty nieprzerwanie utrzymują się na szczycie. Poniżej przedstawiamy prognozy dla najpopularniejszych cyfrowych monet (sprawdź też nasz ranking kryptowalut!).

Tamadoge

tamadoge logo Projekt Tamadoge powstał z myślą o fanach gier online, NFT i memów.

Pojawił się na rynku dopiero niedawno, jednak już wzbudza ogromne zainteresowanie, szczególnie w mediach społecznościowych.

Jego twórcy zainspirowali się dogecoinem i popularną grą Tamagotchi.

Na ekosystem składa się wirtualny świat Tamaverse i cyfrowe zwierzaki Tamadoge. Użytkownicy kupują, hodują i szkolą swoje pupile, a następnie stają do walki z przeciwnikami.

Zarówno postacie Tamadoge, jak i wszelkie akcesoria mają postać niewymienialnych tokenów. Użytkownicy mogą handlować nimi na wewnętrznym rynku NFT.

Za wygrane bitwy i ulepszanie swoich zwierzaków dostają punkty, które wpływają na ich pozycję w rankingu graczy. Za wysokie miejsce na liście przyznawane są nagrody.

Natywną kryptowalutą sieci Tamadoge jest TAMA. Niedawno rozpoczęła się jej przedsprzedaż, która potrwa do końca sierpnia 2022 roku.

Twórcy zapewniają, że istnieje duża szansa na nawet 100-krotny wzrost wartości monety.

Jeśli chcesz zainwestować w Tamadoge, teraz masz ku temu świetną okazję. Po zakończeniu przedsprzedaży cena kryptowaluty wzrośnie o 25%. Obecnie obowiązuje cena promocyjna. Za 1 USDT kupisz 100 TAMA.

Battle Infinity

Logo Battle Infinity Projekt Battle Infinity pojawił się na rynku niedawno.

IBAT, natywna kryptowaluta sieci, została wprowadzona do obiegu 11 lipca 2022 roku w ramach przedsprzedaży.

Jest tokenem BEP-20 zbudowanym na Binance Smart Chain.

Na ekosystem Battle Infinity składa się pięć głównych elementów:

 • Premier League – sportowa gra fantasy oparta na NFT. Umożliwia rywalizację z innymi graczami oraz zdobywanie nagród za wyniki;
 • Battle Swap – zdecentralizowana giełda kryptowalut;
 • Battle Market – wbudowany rynek NFT. Wszystkie zasoby w grze mają postać niewymienialnych tokenów. Tutaj kupisz lub sprzedasz wirtualne przedmioty;
 • Battle Store – sklep z grami online typu play-to-earn. Na najlepszych graczy czekają nagrody w formie NFT;
 • Battle Stake – platforma do stakingu monet IBAT. Dzięki niej w prosty sposób wygenerujesz dochód pasywny.

Wszystkie wymienione funkcje spina Battle Arena – wirtualne metawersum Battle infinity. Jest to przestrzeń, w której gracze tworzą drużyny i komunikują się między sobą za pomocą awatarów.

Projekt Battle Infinity znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Został zweryfikowany wg standardów KYC przez CoinSniper. Pod względem bezpieczeństwa skontrolowała go firma SolidProof.io.

Token IBAT ma ograniczoną podaż. Do obiegu wejdzie maksymalnie 10 miliardów monet.

Już teraz 28% tej sumy jest dostępne w przedsprzedaży. Battle Infinity ma ogromny potencjał. Zakup IBAT w niższej cenie może okazać się zyskowną inwestycją.

Lucky Block

Lucky Block

Twórcy Lucky Block chcą, aby każdy użytkownik Internetu na świecie mógł korzystać z loterii pieniężnych.

W wielu krajach jest to niestety zabronione. Zespół rozwijający Lucky Block rozwiązał ten problem za pomocą blockchaina.

Już dziś skorzystasz z ogólnoświatowej, w pełni zdecentralizowanej loterii pieniężnej Lucky Block. Wzięcie udziału w rozgrywce jest bardzo proste. Wystarczy portfel kryptowalutowy i tokeny LBLOCK, za które kupisz bilety na loterię.

Każdego dnia masz szansę wygrać aż 2% jakcpota. Uważasz, że to za mało? Twórcy to przewidzieli. Zdobądź rzadki token NFT Lucky Block, a wygrana będzie podwójna.

Jednak udział w loterii to nie wszystko. Możesz również zainwestować w ten projekt i czerpać pasywne zyski. W jaki sposób? Wystarczy, że będziesz trzymał LBLOCK w swoim portfelu. Codziennie 10% jakcpota trafia do posiadaczy tokenów.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins

DeFi Coin rozwija zdecentralizowaną giełdę DeFi Swap, na której bez zakładania konta, podpinając swój portfel, szybko i bezpiecznie wymienisz tokeny.

Działa ona w oparciu o protokoły blockchain na Binance Smart Chain. Jednak niebawem zyska funkcję cross-chain, a pula tokenów do wymiany zwiększy się.

Co stanowi o wyjątkowości DeFi Coin? Między innymi atrakcyjne możliwości inwestowania długoterminowego. Giełda pozwala zarówno na dostarczanie płynności, jak i staking coinów. W obydwu przypadkach, lokując swój kapitał otrzymasz odsetki.

Co ciekawe, wartość tokenu DeFi Coin jest uzależniona od wyników wewnętrznych giełdy. Wraz z jej rozwojem, rynek oczekuje znacznego wzrostu ceny tokenu.

Bitcoin (BTC)

2 monety bitcoin Bitcoin jest wiodącą kryptowalutą na rynku. Jego popularność i powszechne zastosowanie dają mu ogromną przewagę nad konkurentami.

Jedną z zalet bitcoina (BTC) jest ograniczona podaż. W obiegu może znaleźć się maksymalnie 21 milionów BTC.

Limit kreuje poczucie niedoboru. Prawdopodobnie wpłynie pozytywnie na wartość tokenów w przyszłości. Zainteresowany? Przeczytaj, jak kupić bitcoin!

Jak w przypadku wszystkich krypto, zakup bitcoinów jest ryzykowną inwestycją. Nie da się przewidzieć, jak rozwinie się rynek wirtualnych walut. Ponadto, proces wydobywania BTC jest bardzo energochłonny.

Cena monety rośnie niemal nieprzerwanie. Analitycy przewidują, że trend wzrostowy utrzyma się. Prognozy dla bitcoin w perspektywie średnio- i długoterminowej wyglądają szczególnie obiecująco.

Zdaniem ekspertów, do końca 2025 i 2030 roku wartość wirtualnej waluty osiągnie poziom od 249 578 USD do 5,2 mln USD. Aktualne notowania BTC sprawdzisz poniżej:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • bitcoin
 • Bitcoin
  (BTC)
 • Price
  $62,556.00
 • Market Cap
  $1.22 T

Ethereum (ETH)

moneta ethereum złota O ethereum jest ostatnio bardzo głośno. Zbliża się długo oczekiwana premiera Ethereum 2.0.

Zdaniem twórców, aktualizacja umożliwi szybsze przetwarzanie transakcji oraz obniżenie opłat.

W związku ze zmianami, od końca lipca 2021 roku cena ETH rośnie. Wielu ekspertów przewiduje dalszy wzrost wartości monety. Prognozy dla etherum są bardzo optymistyczne.

Nie wszyscy jednak mają pozytywną opinię o Ethereum. W niedzielę 21 listopada 2021 roku Su Zhu, Dyrektor generalny Three Arrows Capital, skrytykował ethereum  w pogardliwym tweecie.

Miliarder kryptowalut twierdzi, że sieć odwróciła się od swoich użytkowników. Jego zdaniem, opłaty transakcyjne na blockchainie są zbyt wysokie. Zhu wytknął wpływowym członkom społeczności brak chęci rozwiązania problemu.

Oznajmił również, że definitywnie zrezygnował z inwestycji w ethereum. Analitycy przewidują, że średnia cena ETH  do końca 2021 roku osiągnie poziom 5 114 USD. Prognoza na rok 2025 to 15 364 USD.

Zdaniem ekspertów, na koniec 2030 roku ether osiągnie wartość 50 788 USD.

Prognoza wygląda obiecująco, prawda? Dowiedz się zatem gdzie kupić ethereum!

Sprawdź aktualny kurs ETH:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • ethereum
 • Ethereum
  (ETH)
 • Price
  $3,033.66
 • Market Cap
  $361.92 B

Cardano (ADA)

cardano Projekt Cardano został stworzony przez jednego ze współzałożycieli Ethereum.

Pod wieloma względami jest podobny do swojego kryptowalutowego konkurenta.

Podczas gdy ethereum przechodzi obecnie z algorytmu Proof-of-Work na Proof-of-Stake, Cardano już używa protokołu PoS.

Dzięki temu zużywa dużo mniej energii niż np. bitcoin.

Liczba tokenów ADA, natywnej monety Cardano, jest ograniczona. Wykreowane w ten sposób poczucie niedoboru prawdopodobnie spowoduje wzrost jej wartości (zanim to nastąpi, przeczytaj jak kupić cardano!).

Największym wyzwaniem dla Cardano jest powszechna akceptacja. ADA należy do trzech największych wirtualnych walut. Jednak pod względem kapitalizacji rynkowej znajduje się dość daleko za  BTC i ETH.

Ponadto, tokeny ADA nie są tak powszechnie używane jak bitcoin czy ether. Mają więc charakter spekulacyjny. Z tego powodu zakup Cardano może okazać się dość ryzykowną inwestycją.

Część ekspertów twierdzi, że wartość Cardano przekroczy 10 USD w ciągu najbliższych kilku lat. Inni analitycy są jednak nieco bardziej ostrożni. Aktualna prognoza ceny Cardano na koniec 2021 roku wynosi 3,83 USD.

Przewiduje się, że do końca 2022 roku kurs wzrośnie do 7,70 USD, a pod koniec 2023 roku osiągnie poziom 8,93 USD. Jego aktualną wartość sprawdzisz poniżej:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • cardano
 • Cardano
  (ADA)
 • Price
  $0.446
 • Market Cap
  $15.62 B

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze kryptowaluty oparte na memach

monety dogecoin rozsypane na stole W 2021 roku aktywa kryptograficzne oparte na memach stały się rekordowo popularne. Wiele z nich zyskało znaczną wartość.

Największe sukcesy odnotowały dogecoin (tutaj przeczytasz gdzie kupić dogecoin) i shiba inu (dowiedz się, jak kupić shiba inu).

Chociaż obie monety powstały jako żart, obecnie są uważane za pełnowartościowe kryptowaluty. DOGE znajduje się w top 10 najlepszych wirtualnych walut.

Szczególnie głośno zrobiło się ostatnio wokół monety SHIB. Jej aktualne notowania sprawdzisz poniżej:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • shiba-inu
 • Shiba Inu
  (SHIB)
 • Price
  $0.000022
 • Market Cap
  $13.03 B

Dnia 23 listopada 2021 roku, firma Birfinex Derivatives ogłosiła uruchomienie kontraktów wieczystych dla tokenów shiba inu, OMG network, bitcoin, euro tether i ethereum.

Bitfinex Derivatives jest platformą instrumentów pochodnych. Kontrakty wieczyste działają na podobnej zasadzie jak kontrakty terminowe. Odróżnia je brak daty wygaśnięcia oraz wyższa dźwignia.

Eksperci przewidują wzrost zainteresowania nowo dodanymi tokenami. Dotyczy to szczególnie funduszy oraz profesjonalnych inwestorów. Mimo sukcesów, zarówno shiba inu, jak i dogecoin nie należą do stabilnych inwestycji.

Ich cena w dużej mierze zależy od szumu w mediach społecznościowych. Wzrosty kursu regularnie przeplatają się z gwałtownymi spadkami. Obie monety mają jednak potencjał, aby powrócić do tendencji wzrostowej.

Sprawdź aktualny kurs DOGE:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • dogecoin
 • Dogecoin
  (DOGE)
 • Price
  $0.147
 • Market Cap
  $20.99 B

Gdzie kupić najlepsze kryptowaluty?

Optymistyczne prognozy zachęciły cię do zainwestowania w cyfrowe monety? Sprawdź ofertę rekomendowanych brokerów online.

Binance

binance coin logo Binance to giełda kryptowalut, która charakteryzuje się największym wolumenem obrotu na rynku. Mimo że powstała dopiero w 2017 roku, zdążyła zebrać ogromną bazę ok. 90 mln aktywnych użytkowników.

W ofercie Binance znajdziesz ponad 500 różnych kryptowalut, które są dostępne do handlu na takich rynkach, jak spot, margin, futures, a nawet opcje.

Co więcej, prowizja od transakcji wynosi tylko 0,1%.

Jako że platforma handlowa giełdy oferuje szereg zaawansowanych narzędzi analizy, na pewno spodoba się doświadczonym traderom. Zaś entuzjaści krypto mogą liczyć na mnóstwo dodatkowych usług ze świata Web 3 i nie tylko.

 Zalety:

 • Ponad 500 kryptowalut do wyboru;
 • Mnóstwo dodatkowych funkcji i usług;
 • Liczne zabezpieczenia chroniące środki klientów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex

Libertex logotyp Libertex jest doświadczonym brokerem internetowym Forex. Działa na rynku od 1997 roku. Zalicza się do najbardziej cenionych brokerów w Europie.

Platforma Libertex oferuje ponad 200 instrumentów finansowych, m.in. kontrakty CFD na kryptowaluty. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze.

 Zalety:

 • Wiarygodność i wieloletnie doświadczenie;
 • Niski depozyt minimalny;
 • Błyskawiczne wpłaty i wypłaty.

Poznaj opinie o Libertex!

Jakie czynniki wpływają na ceny kryptowalut?

Gwałtowne wahania cen na rynku kryptowalut nie są niczym niezwykłym. Cyfrowe monety zalicza się do aktywów spekulacyjnych. Ich cena zależy od wielu czynników.

Poniżej krótko omawiamy trzy elementy, które oddziałują na kursy wirtualnych walut.

Cena bitcoina

kalkulator leżący na zeszycie obok długopisu i notesu Zawirowania na rynku bitcoina mają ogromny wpływ na pozostałe cyfrowe monety. Druga połowa listopada 2021 nie była dobrym czasem dla kryptowalutowych byków.

W ślad za bitcoinem, większość najpopularniejszych krypto poniosła ciężkie straty.

Podczas poniedziałkowej sesji bitcoin z dnia 21 listopada 2021 roku, wartość BTC zmalała do poziomu poniżej 56 000 USD.

W ciągu kilku dni całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o około 8%. Sprawdź jaki wpływ ma cena BTC na prognozy XRP!

Podaż

Podaż jest jednym z głównych czynników, które wpływają na kurs krypto. Najczęściej, wraz ze wzrostem podaży maleje cena monety.

Im mniejsza podaż i większy popyt, tym wyższa wartość tokena. Podaż wirtualnych walut jest ograniczona. Prawdopodobnie, w przyszłości zapotrzebowanie na cyfrowe monety przewyższy ich dostępną ilość.

Sytuacja na rynkach finansowych

biznes kredyt pożyczka finanse waluty pieniądze inwestowanie iwnestycje giełda Na wartość wirtualnych monet silnie oddziałują kryzysy gospodarcze.

Gdy tradycyjne pieniądze tracą na wartości, ludzie szukają sposobów na ochronę oszczędności przed inflacją.

Wiele osób dostrzega w kryptowalutach szansę na uniknięcie negatywnych skutków załamania rynku.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Podsumowanie

Rok 2021 zdecydowanie był rokiem kryptowalut. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ceny wielu tokenów poszybowały w górę. Analizy i prognozy ekspertów są optymistyczne. Większość zgodnie twierdzi, że wartość wirtualnych walut będzie rosła. 

Z drugiej strony, prognozy nie zawsze się sprawdzają. Branża kryptowalutowa jest bardzo zmienna. Istnieje prawdopodobieństwo, że mimo optymizmu spełnią się negatywne scenariusze rynkowe. Czy w takim razie warto zainwestować w kryptowalutę?

Jak najbardziej. Należy jednak zachować ostrożność i uważnie obserwować sytuację na rynku. Topowe kryptowaluty są często lepszą inwestycją niż mniej znane altcoiny. Cyfrowe monety kupisz na giełdach kryptowalutowych oraz u brokerów online, np. Libertex.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.