Stellar Lumens (XLM): Prognozy, Kurs Kryptowaluty, Opinie na temat Coina

Stellar to kryptowaluta, która pozwala na rozliczanie transakcji finansowych za pośrednictwem sieci peer to peer. W tym celu wykorzystuje token lumen.

Projekt Stellar próbuje konkurować z innymi platformami rozliczeniowymi w systemie kryptograficznym. Twórca Stellar to były dyrektor projektu Ripple. Z kolei sam blockchain XLM to hard fork łańcucha XRP.

Jak kupić Stellar w 5 szybkich krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Stellar na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy Stellar 2024

Charakterystyka działania Stellar lumens

Stellar lumens to rozproszony system płatniczy. W celu potwierdzania transakcji używa księgi głównej. Składa się ona z wielu niezależnych od siebie komputerów. Każdy z nich weryfikuje pracę pozostałych.

System działa podobnie do większości zdecentralizowanych kryptowalut. Stellar postrzegamy jako system bez władzy centralnej. Innymi słowy, nikt nie zatrzyma lub nie zmieni działania sieci.

XLM wykorzystuje algorytm o nazwie Stellar Consensus Protocol (SCP). W zdecentralizowanych systemach walut istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego, co nazywamy konsensusem.

Pierwszą metodą był tak zwany proof of work. Nadal korzysta z niego sieć Bitcoin (przeczytaj jak zacząć zarabiać na bitcoinie) i Ethereum. Chociaż PoW był pierwszy, SCP ma go w przyszłości zastąpić. Metoda Stellar Consensus Protocol jest szybsza, bardziej energooszczędna i łatwiejsza w konfiguracji.

Księga kryptowaluty przechowuje dwie informacje dotyczące płatności. To ile użytkownik posiada waluty na swoim koncie oraz za ile ją sprzedaje podczas transakcji.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Sieć Stellar i jej praktyczne zastosowanie

zdecentralizowana sieć Komputery, które publikują i weryfikują główną księgę Stellar, nazywane są węzłami. Przykładowo, jeśli wyślesz komuś token euro za pośrednictwem aplikacji, węzły automatycznie zweryfikują, czy saldo zostało prawidłowo obciążone.

Sieć Stellar jest obecnie weryfikowana przez setki węzłów komputerowych na całym świecie.

Komunikacja między węzłami jest publiczna. Wszyscy użytkownicy mają wgląd do potwierdzeń poszczególnych transakcji. Każdy z nas może zainstalować oprogramowanie Stellar i mieć wgląd do tych informacji.

Przykładowym zastosowaniem sieci są cyfrowe reprezentacje istniejących walut. Dzięki Stellar network obracamy walutami takimi jak euro lub dolary, jednak w wersji cyfrowej.

Zasadniczo tworzymy rozwiązania 1:1. Każdy z tokenów w sieci wspieramy równoważnym depozytem. Jeden euro token w sieci kryptowaluty to odpowiednik jednego euro.

Zalety Stellar XLM

Istnieją tysiące różnych cyfrowych monet. Co zatem sprawia, że moneta Stellar wyróżnia się na ich tle?

 • XLM powstał jako uniwersalny środek wymiany. Stellar pozwala na wymianę, handel i wysyłanie wszystkich walut w formie cyfrowej. Zaprojektowano go w taki sposób, aby pozwalał na współpracę wszystkich znanych systemów finansowych w jednej sieci. Za pośrednictwem Stellar wymienimy pesos, BTC, ETH, PLN, PLN, euro i wiele innych.
 • Celem tej kryptowaluty jest uniezależnienie ludzkości od banków centralnych i kontrolowanych sieci płatniczych. Tradycyjna bankowość i przelewy międzynarodowe charakteryzują się wysokimi kosztami obsługi. Stellar nie tylko przyspiesza działanie, ale także zmniejsza koszty transakcji i wymiany walut.
 • Największym z atutów jest decentralizacja Stellara. Wielu ludzi szuka dziś usług finansowych, które będą stanowiły rozwiązanie alternatywne dla banków. Rozwiązania, które oferuje Stellar, są poza zasięgiem banków centralnych i hegemonów wśród firm technologicznych.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Co wyróżnia XLM wśród innych kryptowalut?

Zgodnie ze słowami deweloperów, zaletą XLM są skrajnie niskie opłaty. Dla wielu użytkowników kryptowalut niskie opłaty transakcyjne to wymóg, bez którego nie skorzystają z sieci.

Przeczytaj ich opinie na temat kryptowalut!

Każda transakcja oscyluje w granicy 0.00001 XLM, co w przeliczeniu na USD wynosi mniej niż 1 cent.

Stellar pochwalimy także za liczne partnerstwa. Niewiele blockchainów nawiązało współpracę z dużymi firmami technologicznymi. Z kolei XLM od wielu lat współpracuje z IBM.

Tworzą wspólnie World Wire. Jest to projekt, który umożliwia dużym instytucjom finansowym przesyłanie transakcji do sieci XLM. Dzięki temu firmy mają dostęp do taniego handlu aktywami pobocznymi. Przykładem takich aktywów są stablecoiny.

Nie zapominajmy również o tym, że Stellar to pierwszy projekt wśród kryptowalut, który został uznany przez prawo szariatu. Dzięki temu kryptowaluta ma możliwość swobodnej ekspansji na rynku islamskim.

Bank Centralny Bahrajnu uznał XLM i wręczył deweloperom certyfikat Sharia. Od tego momentu operowanie kryptowalutą Stellar jest dozwolone na giełdach islamskich.

Co więcej, z wiadomości o kryptowalutach wynika, że Fundacja odpowiedzialna za Stellar XLM nawiązała współpracę z rządem Ukrainy. Wspólnie pracują nad cyfrową walutą banku centralnego.

Spodziewamy się tego, że Stellar lumens w przyszłości stanie się podstawą cyfrowego systemu finansowego na Ukrainie. Niewątpliwie wpłynie to pozytywnie na ceny kryptowaluty.

Waluta natywna projektu Stellar XLM – lumeny

kup stellar lumens na etoro Lumeny to aktywa natywne w systemie. Zapobiegają spamowi w transakcjach wielowalutowych. W przypadku transakcji między różnymi walutami, jak na przykład USD i PLN, Stellar staje się pośrednikiem.

Pozwala na przeprowadzenie transakcji obarczonych niskimi opłatami. Opłata pobrana za przeprowadzenie transakcji jest na tyle niska, że nie wpływa bezpośrednio na koszt przelewu.

Jednocześnie jest też na tyle duża, by zniechęcić hakerów do sparaliżowania systemu kryptowaluty. Na samym początku sieć miała wbudowany mechanizm inflacji.

W miarę rozwoju projektu deweloperzy zdecydowali, że mechanizm inflacji nie działa zgodnie z pierwotnymi założeniami. Wpłynął on na wzrost kosztów związanych z transakcjami. Doszło do głosowania nad powyższym systemem.

Walidatorzy większością głosów uznali, że inflacja powinna zostać całkowicie wyłączona.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Stellar Development Foundation – czyli kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą projektu był Jed McCaleb. Jeden z założycieli Ripple Labs. Ostatecznie opuścił projekt XRP, jednak w dalszym ciągu pozostał aktywny na rynku kryptowalutowym. Został współzałożycielem fundacji non profit, która odpowiada za Stellar.

Stellar Development Foundation zatrudnia naukowców, projektantów blockchain i ludzi biznesu. Wszyscy są niezwykle oddani idei związanej z budowaniem globalnego rynku finansowego w formie cyfrowej.

Główną maksymą zarządu jest uwolnienie potencjału gospodarczego świata. Cel planują osiągnąć poprzez zwiększenie płynności pieniądza i wzmocnienie pozycji indywidualnych użytkowników w globalnym systemie finansowym.

Fundacja zatrudnia członków z całego świata. Ich biura znajdują się w San Francisco i Nowym Jorku.

Prognoza cen

Jak wyglądają średnio i długoterminowe prognozy cen Stellar według specjalistów? Eksperci wypowiadają się na temat tego projektu w neutralny sposób.

Niektórzy wskazują na delikatne wzrosty ze względu na coraz większy volume kapitalizacji. Chociaż wolumen nieustannie rośnie, nie zawsze przekłada się to na zwiększenie ceny kryptowaluty.

Jeśli należysz do grona spekulantów kryptowalutowych, kup Stellar, gdy jesteś pewny swojej inwestycji. Pamiętaj, że jest to niezwykle zmienny rynek.

Szukasz alternatywnej inwestycji? Kup bitcoin.

Kurs zmienia się nawet kilkadziesiąt razy w trakcie 24h. Przewidzenie dokładnej ceny graniczy z cudem. Jeśli nie jesteś pewien swojego portfela, sprzedaj walutę Stellar.

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • stellar
 • Stellar
  (XLM)
 • Price
  $0.090
 • Market Cap
  $2.62 B

Handluj kryptowalutami u autoryzowanych brokerów

Kryptowalutę Stellar kupimy w wielu miejscach online. Pragniemy zwrócić waszą uwagę na to, że krypto dostępne są nie tylko w postaci tokenów. Nasze konto inwestycyjne zasilimy również za pośrednictwem kontraktów CFD na cyfrowe waluty.

Wszystkim czytelnikom polecamy inwestycje rozproszoną na co najmniej kilka aktywów. W ten sposób minimalizujemy ryzyko, gdy nadejdzie spadek kursu.

Binance

binance coin logo

Binance jest popularną giełdą krypto, obecną na rynku od 2017 roku. Obsługuje ponad 80 milionów klientów ze 180 krajów. Oferuje bogaty wybór kryptowalut i wiele przydatnych funkcji.

Zalety Binance:

 • Ponad 600 kryptowalut do handlu.
 • Niskie prowizje.
 • Dbałość o bezpieczeństwo.
 • Wykresy, narzędzia analityczne i materiały edukacyjne.

Następny z brokerów godnych rekomendacji – poznajcie Libertex

Libertex logotyp

Libertex to broker, który funkcjonuje od 1997 roku. Oferuje usługi dla klientów z ponad 100 państw. Dowodem obsługi na wysokim poziomie są jedne z najlepszych ocen serwisu wśród europejskich brokerów.

Sprawdź opinie o brokerze!

Zalety Libertex

 • Bardzo niskie spready cenowe.
 • Brak kosztów transakcji.
 • Platforma przyjazna dla niedoświadczonego użytkownika.
 • Dostęp do wielu poradników dla początkujących.

Stellar vs Ripple

Powszechnie wiadomo, że Stellar napotyka silną konkurencję ze strony Ripple. Walidacja XLM nie jest taka sama jak w networku XRP.

Lumens jest projektem, który stawia przede wszystkim na centralizację. Z kolei Ripple jest bardziej scentralizowaną siecią. Ze względu na to, że projekty są wykorzystywane przez scentralizowane instytucje finansowe, większość z nich wybiera Ripple.

To właśnie ze względu na centralizację Ripple obsługuje dziś setki instytucji finansowych i firm technologicznych. Dodatkowym atutem XRP w oczach dużych firm jest przewaga w postaci rekomendacji partnerów.

Ripple to projekt, który jako pierwszy ukazał się na rynku kryptowalutowym. Zaskarbił sobie sympatię wielu farm jeszcze zanim Stellar został zaprojektowany.

Przeczytaj więcej o XRP!

Prawdopodobnie z tego powodu zarząd Stellar zawarł umowę z bankiem centralnym w sprawie stworzenia cyfrowej waluty dla Ukrainy. Jeśli podołają temu zadaniu, z całą pewnością zyskają w oczach rynku kryptowalutowego.

Pamiętajmy również o tym, że Stellar nie jest zbyt popularny. Walutę rozpoznają głównie entuzjaści. Wielu początkowych inwestorów nadal nie słyszało o tym tokenie. Dla doświadczonych inwestorów popularność aktywów jest bardzo istotna.

Brak popularności Stellara wróży kiepską przyszłość dla jego ceny niezależnie od tego, jakie rozwiązania wprowadza do świata kryptowalut. Sprawdź, w jakie kryptowaluty warto  inwestować!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania na temat tokenu Stellar

Czy kupimy lumeny za pośrednictwem karty kredytowej?

Nawet jeśli nie znajdziesz w internecie giełdy, która umożliwia bezpośredni zakup Stellara za pomocą karty, istnieje kilka rozwiązań. Wystarczy, że kupimy Bitcoiny i wymienimy je na Stellar poprzez Coinbase. Przypominamy również o tym, że najpopularniejsi brokerzy w internecie, tacy jak na przykład Binance akceptują płatności kartą kredytową.

Czy kupimy kryptowalutę Stellar poprzez PayPal?

Metody płatności takie jak PayPal, karta kredytowa i przelewy bankowe są akceptowane przez popularnych brokerów. Na platformach, które działają jako kantory kryptowalut, zazwyczaj kupimy kryptowalutę tylko za pośrednictwem innej popularniejszej cyfrowej monety.

Jak wyglądają perspektywy związane z cenami Stellara?

Nikt nie przewidzi przyszłości. Kurs kryptowaluty to ogromna zagadka nawet dla doświadczonych traderów. Istnieją jednak pewne domniemania dotyczące tego, że era spekulacji na rynku kryptowalutowym powoli dobiega końca.

Twórcy Stellar chcą sprawić, aby monety miały wartość rzeczywistą, nie tylko spekulacyjną. W tym celu podejmują współpracę z rynkowym gigantem International Business Machines Corporation. Jeśli współpraca okaże się owocna, może to wróżyć bardzo dobrą przyszłość dla kryptowaluty Stellar.

Czy potrzebujemy portfela cyfrowego do przechowywania Stellara?

Jeśli korzystasz z usług popularnych brokerów internetowych, których wymieniliśmy w naszym poradniku, portfel cyfrowy nie jest wymagany. Wszystkimi aktywami możemy zarządzać poprzez konto brokerskie.

Sytuacja wygląda nieco inaczej kiedy zdecydujemy się na handel poprzez giełdy kryptowalut. W tym przypadku pieniądze wpłacamy i wypłacamy tylko za pośrednictwem innych walut cyfrowych. Dlatego też nie obejdziemy się bez odpowiedniego portfela cyfrowego.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.