XIN: Kryptowaluta Infinity Economics| Cena, Kurs i Opinie

Nazwa „token XIN” (określająca kryptowalutę Infinity Economics) prawdopodobnie już obiła ci się o uszy. Swego czasu było o niej głośno w sektorze blockchainowym, ale ostatnio napływ informacji wyraźnie się zmniejszył.

Czy to wciąż wiarygodny projekt? Czy warto w niego zainwestować?

Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu. Jeśli to twoje pierwsze spotkanie z XIN — nie martw się. Krok po kroku wyjaśnimy, czym jest i co oferuje swoim użytkownikom.

Gdzie inwestować w kryptowaluty w 2024? Najpopularniejsze Oferty

 1. Binance — inwestuj w ponad 500 kryptowalut na wiodącej platformie wymiany.
 2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy XIN 2024

Co to jest token XIN (Infinity Economics)?

token xin XIN powstało na bazie jednego z pierwszych projektów kryptowalutowych — NXT.

Spośród innych wyróżniał się tym, że jako pierwszy wprowadzał system PoS (Proof of Stake) w miejsce PoW (Proof of Work), z którego słynie BTC (tutaj przeczytasz, jak kupić bitcoin).

Sieć NFX jest fundamentem i inspiracją dla deweloperów Infinity Economics. Stworzyli blockchain ECC (Elliptic Curve Cryptography) z algorytmami haszowania SHA256, dzięki czemu osiągnęli balans bezpieczeństwa i wydajności.

Projekt jest w 100% oparty na społeczności. Co to oznacza? Że moc decyzyjna należy do użytkowników blockchaina. Sprawia to, że Infinity Economics jest w pełni zdecentralizowaną organizacją — w skrócie DAO (z ang. Decentralized Autonomous Organization).

Wszystkie procesy — od rozwoju projektu, przez marketing, po dokumentację — są ustalane w zdecentralizowany sposób przez użytkowników. Twórcy wierzą, że to jedyna słuszna i uczciwa droga dla sieci blockchain.

W Infinity Economics nie decydują główni inwestorzy, deweloperzy czy założyciele. Robią to wszyscy użytkownicy za pomocą wbudowanego systemu głosowania.

Do czego służy Infinity Economics (XIN)? Możliwości platformy

sieć infinity economics XIN to nie tylko coin, ale cała sieć blockchain, która ma zrewolucjonizować system płatności i nie tylko.

Jakie możliwości udostępnia użytkownikom?

Oto one:

 • smart kontrakty;
 • escrow (system podobny do smart kontraktów; polega na wstrzymaniu płatności przez trzeci podmiot, póki nie zostaną spełnione warunki sprzedaży);
 • możliwość kupna akcji (dzięki temu Infinity Economics może wypłacać dywidendy);
 • prywatne konto do płatności i bezpieczny portfel kryptowalut (przelewy w mniej niż 60 sekund!);
 • szyfrowane wiadomości;
 • crowdfunding (finansowanie różnych projektów na platformie w innowacyjny sposób);
 • nowe waluty (możliwość tworzenia nowych tokenów i handlowania nimi za pomocą wbudowanej giełdy)
 • i wiele więcej.

Ponadto specjalnie dla tokena XIN powstał portfel mobilny na Androida i iOS, z którego bezpiecznie i wygodnie wyślesz, a także odbierzesz coiny.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kapitalizacja rynkowa i kurs Infinity Economics (XIN)

Kryptowaluta Infinity Economics Pomimo wielkich obietnic, na ten moment projekt Infinity Economics (XIX) wydaje się porzucony.

Przez długi czas był notowany w ofercie giełdy BitBay, ale praktycznie od debiutu jego kurs nie zmieniał się i tkwi na poziomie 0,01 PLN za coina.

Z tego samego powodu takie dane, jak kapitalizacja rynkowa, wolumen 24h czy zmiana kursu w ciągu ostatnich 24 h są niedostępne — no, może poza ostatnim przykładem, który z oczywistych przyczyn od dawna jest stały.

Na innych giełdach kryptowalut (nie licząc wewnętrznej giełdy Infinity Economics, która zresztą też już została porzucona) i w pozostałych miejscach wymiany nie znajdziesz logo tokena XIN, więc trudno o jakieś aktualne informacje na temat tego coina.

Gdzie inwestować? Ranking brokerów

Chcesz inwestować w kryptowaluty? Będzie ci potrzebny pośrednik, np. broker online. Jednak nie decyduj się na pierwszego lepszego. Sprawdź ranking i wybierz usługodawcę, u którego przeprowadzisz transakcje tanio, szybko i wygodnie.

Każdy z poniższych brokerów zdobył bardzo wysoką ocenę w naszych redakcyjnych testach.

Binance

binance coin logo

 • Ponad 500 kryptowalut w ofercie;
 • Jedne z najniższych opłat transakcyjnych na rynku (0,1%);
 • Zaawansowane narzędzia analityczne;
 • Dostęp do handlu spot, margin, futures oraz opcji;
 • Wiele dodatkowych usług (również ze świata Web3);
 • Szereg środków bezpieczeństwa chroniących kapitał klientów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Libertex

Libertex logotyp

 • Ponad 20 lat doświadczenia;
 • Zerowe spready (zamiast nich broker pobiera niskie prowizje od transakcji);
 • 50+ kryptowalut do wyboru (tylko jako kontrakty CFD);
 • Ponad 200 innych aktywów w ofercie;
 • Dostępne dwie platformy transakcyjne: autorska oraz MetaTrader 4;
 • Możliwy handel za pomocą robota tradingowego;
 • Bezpieczeństwo (nadzór CySEC).

Dowiedz się więcej o Libertex!

 

Token XIN — podsumowanie

Mimo hucznych zapowiedzi i całkiem udanej akcji promocyjnej, podczas której udało się zebrać ponad 50 milionów USD, Infinity Economics (XIN) utknęło w martwym punkcie.

Zarówno strona, jak i social media projektu od długiego czasu nie były aktualizowane, co tylko potwierdza te przypuszczenia.

Jeśli deweloperzy jeszcze nie porzucili prac nad blockchainem i swoją platformą, będzie im bardzo ciężko wrócić do łask inwestorów i na nowo wzbudzić zaufanie u użytkowników.

Rynek nie zapomina takich porażek. Szkoda, bo wystartowali naprawdę dobrze — zdobyli kilkadziesiąt tysięcy aktywnych użytkowników. Czas pokaże, czy to koniec XIN Infinity Economics, czy jeszcze usłyszymy o kryptowalucie.

Chciałbyś zainwestować w inną monetę? Sprawdź nasz ranking kryptowalut!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Gdzie kupić tokeny XIN (Infinity Economics)?

Tokeny XIN z początku były dostępne na kilku giełdach, ale aktualnie są notowane jedynie na BitBay i zdecentralizowanej giełdzie Infinity Economics. Niestety w obydwu miejscach token wygląda na martwy, co widać na wykresach. Od długiego czasu nikt nie wykorzystywał go w transakcjach i nie zapowiada się, żeby coś w tym względzie miało się zmienić.

Jak sprawdzić, czy dany projekt jest godny uwagi?

Przede wszystkim zajrzyj na oficjalną stronę internetową i dowiedz się, na czym polega konkretny blockchain, jakie problemy chce rozwiązać i jakie innowacje proponuje. Jeśli wydaje ci się, że projekt ma szansę na sukces, sprawdź, co myślą o nim inni i czy jest wiarygodny. Możesz także zajrzeć do whitepaper, jeśli interesują cię kwestie techniczne sieci i coinów.

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Jeśli interesuje cię inwestycja w inne kryptowaluty, zasadniczo masz dwie opcje: giełda albo broker online. Jednak drugi wariant jest o wiele wygodniejszy, bardziej intuicyjny i często oferuje więcej możliwości.

Dla początkujących i średniozaawansowanych polecamy Libertex, który regularnie wygrywa w naszych testach. Na jego platformie kupisz zarówno popularne kryptowaluty (np. BTC, ETH czy ADA), jak i te mniej znane.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.