Dogecoin: Kurs Online, Aktualny Wykres USD / DOGE, Historia

W jaki sposób powstaje kurs dogecoin i co się na niego składa? Przyjrzymy się rozwojowi ceny tej kryptowaluty. Dogecoin (DOGE) wywodzi się z blockchainu litecoina.

Działa zgodnie z zasadami zdecentralizowanej kryptowaluty. Tempo produkcji bloków w sieci wynosi 6 na minutę. Dzięki temu token nadaje się do przeprowadzania transakcji.

Kluczową cechą, która wpływa na kurs dogecoin, jest jego inflacyjna natura. DOGE różni się od innych zdecentralizowanych krypto, takich jak bitcoin. W blockchainie dogecoin nowe tokeny pojawiają się w miejscu nieaktywnych coinów.

W sieci zawsze znajduje się podobna ilość monet, około 100 miliardów. Użytkownicy tokena uważają go za środek wymiany, a nie narzędzie inwestycyjne.

Jak Kupić Dogecoin w 5 Łatwych Krokach

  1. Wybierz najlepszą platformę: Exmo.
  2. Załóż konto.
  3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
  4. Znajdź akcje Dogecoin na liście aktywów.
  5. Kup kryptowalutę bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 Najlepsze Giełdy Dogecoin [year]

Należy pamiętać, że wskaźnik emisji DOGE przekracza 10 000 monet na minutę. Ze względu na tak dynamiczne zmiany w systemie, trudno policzyć dzienny wolumen coina.

Planujesz zainwestować w dogecoin? Pamiętaj, że na rynku kryptowalut jest wielu oszustów i hakerów. Martwisz się o oszczędności? Skorzystaj z usług zaufanych brokerów. Oferty znajdziesz w dalszej części artykułu.

Historyczny kurs dogecoin

Wzrost kursu dogecoin w trakcie igrzysk olimpijskich

Społeczność DOGE zebrała tokeny o łącznej wartości 30 000 euro, aby wspomóc jamajską drużynę bobslejową.

W ten sposób podniosła kurs dogecoin o 50%.

Aktualny wykres dogecoin znajdziesz poniżej:

Kursy kryptowalut – boom na kryptoaktywa w 2017 roku

3 monety dogecoin na dłoni Podobnie jak bitcoin i ethereum, dogecoin zyskał na wartości podczas boomu na kryptowaluty (tutaj przeczytasz o nich więcej), który nastąpił w 2017 roku.

Kiedy przez rynek przeszła pierwsza fala wzrostów, cena DOGE urosła o 80%.

Kilka miesięcy później kurs podniósł się o ponad 1600%. Hossa trwała krótko. Po pęknięciu bańki, cena wróciła do wartości sprzed ATH z 2017 roku.

Hardfork wpłynął na ceny DOGE

Hardfork, który miał miejsce w marcu 2018 roku, zwrócił uwagę inwestorów na projekt DOGE. Skutkiem był wzrost ceny o 70%.

Wpływ Elona Muska na dogecoin kurs

dogecoin wykres grafika W kwietniu 2019 Elon Musk ogłosił za pośrednictwem Twittera, że dogecoin jest jego ulubioną walutą. Jeden komentarz spowodował wzrost ceny DOGE o 150%.

Elon wywołał efekt kuli śnieżnej. Ze względu na jego reklamę w 2020 roku coin stał się obiektem trendu na Tik Toku.

Użytkownicy platformy promowali projekt i podnieśli jego kurs o kolejne 40%. Rosnąca popularność kryptowaluty sprawiła, że DOGE zajął 44 miejsce na liście najpopularniejszych kryptoaktywów pod względem kapitalizacji rynkowej.

Kurs dogecoin po akcji r/wallstreetbets

dogecoin na banknotach Użytkownicy Reddita skrzyknęli się za pośrednictwem subforum r/wallstreetbets.

Wspólnymi siłami podnosili kursy różnych aktywów. Na ich liście znalazły się akcje GameStop, AMC oraz monety dogecoin.

W międzyczasie Musk ponownie zainteresował się projektem. Postanowił po raz kolejny dołożyć swoje trzy grosze i promował coina na Twitterze. W rezultacie cena osiągnęła rekordowy poziom (0.08 USD).

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy dogecoin to dobry rodzaj inwestycji?

grafika z dziewczyną siedzącą na monetach dogecoin Trudno określić, czy warto inwestować w projekt. Pamiętajmy, że notowania dogecoin są jednymi z najbardziej chaotycznych na rynku kryptowalut (tutaj przeczytasz więcej o inwestowaniu w kryptowaluty).

Ze względu na inflacyjny charakter waluty, wiele osób inwestuje w nią tylko dla zabawy.

Coin stanowi nieatrakcyjne źródło inwestycji dla poważnych inwestorów. Jest memem promowanym przez wąskie grono internautów i Elona Muska.

Blockchain dogecoin – jaka przyszłość czeka kryptowalutę?

monety dogecoin rozsypane na stole Zdaniem ekspertów sieć dogecoin jest dobrym środkiem wymiany wśród walut cyfrowych. Przelewy w blockchainie są tanie i szybkie.

Co więcej, wiadomo, że w użyciu zawsze będzie dużo monet. Podaż tokenów DOGE jest nieograniczona w odróżnieniu od bitcoina.

Nawet jeśli ludzie nadal będą używali dogecoina, wątpimy we wzrosty cenowe. Średnia cena tej kryptowaluty w ciągu kilku lat wyniosła zaledwie 0,002 USD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy wpływ Muska na kurs dogecoin jest zaletą?

Elon musk dogecoin To zależy od twoich indywidualnych planów wobec kryptowaluty. Aktualna cena DOGE zależy od jednego tweeta Elona.

Jeżeli planujesz zainwestować w projekt, a inwestor podniesie cenę, znajdziesz się na przegranej pozycji.

Obecnie ma on pełną kontrolę nad społecznością coina. Stoi za nim wielu zwolenników. Dzięki temu może dowolnie podnosić lub obniżać cenę monety.

Zastanawiasz się nad inwestycją w kryptoaktywa? Tutaj sprawdzisz aktualne kursy kryptowalut takich jak: bitcoin, litecoin, ripple i GRT.

Kryptowaluta DOGE – na jakich giełdach znajdziemy token?

Szukasz bezpiecznej platformy zarobkowej do zakupu DOGE (tutaj przeczytasz gdzie i jak kupić dogecoin)? Poniżej polecimy ci kilku brokerów. Oferują popularne kryptowaluty i kontrakty na różnicę cenową.

Exmo

Exmo logo

Exmo to największa platforma kryptowalutowa w Europie Wschodniej. Oferuje 15-100% zniżki na prowizję od transakcji. Jej wysokość zależy od aktywności handlowej użytkownika.

W ofercie znajdziesz ponad 60 kryptowalut. Skorzystasz z intuicyjnej aplikacji mobilnej i zaawansowanych narzędzi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

eToro Logotyp eToro (zielony)

Broker eToro rozpoczął swoją działalność w 2007 roku. Na liście usług operatora znajdziesz najpopularniejsze kryptowaluty (bitcoina, ethereum, bitcoin cash i dogecoin) oraz portfel cyfrowy (tutaj sprawdzisz ranking najlepszych portfeli dogecoin).

Usługodawca wyróżnia się na tle konkurencji dzięki funkcji copy trading. Narzędzie pozwala na śledzenie ruchów profesjonalnych traderów. Dzięki temu nowi inwestorzy uczą się od doświadczonych spekulantów.

Broker jest dobrym wyborem, jeśli chcesz postawić pierwsze kroki na rynku inwestycyjnym. Platforma charakteryzuje się estetycznym interfejsem i prostą w obsłudze aplikacją mobilną.

Przeczytaj naszą recenzję eToro!

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Libertex Libertex logotyp

Operator zasłynął na rynku ze względu na brak prowizji i znikome spready. Oferuje dużą ilość instrumentów finansowych i konto demonstracyjne. Broker Libertex dostarcza klientom dostęp do kilku platform inwestycyjnych (w tym MetaTrader 4).

Usługodawca w odróżnieniu od konkurencji ustalił niską wpłatę minimalną. Wymagany depozyt zaczyna się od 1 USD.

Dowiedz się więcej o Libertex!

Capital.com Capital.com logotyp

Broker Capital.com udostępnia wiele kontraktów CFD. Podlega regulacjom FCA i CySec. Funkcje platformy są wspomagane przez sztuczną inteligencję.

Operator wyposażył platformę zarobkową w system, który automatycznie identyfikuje tendencje inwestycyjne. AI dostarcza traderom informacje na podstawie wyborów inwestycyjnych. Raporty pomogą ci podjąć właściwe decyzje inwestycyjne.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Gdzie kupić dogecoin?

Kryptowalutę znajdziesz na liście instrumentów finansowych Libertex i Exmo w postaci kontraktów CFD.

Czym jest DOGE?

Jest kryptowalutą, która powstała w 2013 roku. Przez długi okres inwestorzy uznawali coina za mem.

Czy można przechowywać DOGE w pamięci telefonu lub komputera??

Tak. W tym celu wybierz portfel mobilny lub desktopowy. Następnie wygeneruj klucz prywatny. Po przelaniu waluty na telefon lub komputer możesz przechowywać ją w pamięci urządzenia.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.