Kup dogecoin – Jak i gdzie kupić? Poradnik

Dogecoin (DOGE) jest oparty na popularnym memie internetowym „doge” (polska nazwa: „pieseł”) i przedstawia psa rasy Shiba Inu w swoim logo. Ta cyfrowa waluta o otwartym kodzie źródłowym została stworzona przez amerykańskiego programistę Billy’ego Markusa z Portland i Australijczyka Jacksona Palmera z Sydney.

W rankingu CoinMarketCap zajmuje 7 miejsce, z kapitalizacją rynkową w wysokości 30 107 757 836 USD. W obiegu jest obecnie 129 307 300 055 monet DOGE, a maksymalna podaż nie jest dostępna.

Sieć Dogecoin wystartowała na rynku kryptowalut 6 grudnia 2013 roku i bardzo szybko zyskała popularność. Oddzieliła się od litecoina (LTC), który jest zmodyfikowaną wersją kodu bitcoina.

Jak kupić DogeCoin w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź DOGE na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Giełdy Do Handlu Dogecoin 2024

Początkowo pomyślany jako humorystyczna parodia szumu medialnego wokół bitcoina, dogecoin gwałtownie zyskał na wartości po wejściu na giełdę. Zaledwie dwa tygodnie po premierze, był dziewiątą największą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, a niespełna rok później, moneta zajmowała 5 miejsce.

Społeczności DOGE nie zniechęcił pierwszy krach, który nastąpił już 21 grudnia 2013 r., kiedy kurs dogecoin spadł o ponad 80% (miało to związek z masową wyprzedażą wykopanych przez duże pule miningowe monet DOGE). Również kradzież ponad 30 mln DOGE z oficjalnego portfela (wartych wówczas ok. 12 tys. USD) nie wpłynęła na negatywne nastroje wokół tej kryptowaluty.

Aktualny kurs DOGE sprawdzisz na poniższym wykresie:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • dogecoin
 • Dogecoin
  (DOGE)
 • Price
  $0.163
 • Market Cap
  $23.38 B

Twórcy Dogecoin stworzyli go jako pewnego rodzaju żart  – kryptowalutę opartą na memie. Miała służyć do zabawy i nieść pozytywny przekaz. Powstała w czasach medialnej nagonki na bitcoina (BTC). Kiedy zamknięto serwis aukcyjny Silk Road, działający w anonimowej sieci TOR, w którym sprzedawano za BTC nielegalne produkty (m.in. broń i narkotyki).

Pozytywny przekaz dogecoina był skierowany szczególnie do młodszych odbiorców i miał za zadanie poprawić naruszoną reputację kryptowalut (opinie o dogecoin przeczytasz tu).

Czy jest to dobry moment na kupno dogecoin? Czy cena nadal będzie rosła? Jakie są zalety, a także wady cyfrowej waluty? Gdzie można kupić DOGE łatwo i tanio?

Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszym szczegółowym artykule poniżej.

Czym jest DogeCoin?

Czym jest DogeCoin Dogecoin (DOGE) to kryptowaluta oparta na technologii blockchain. Pozwalająca na dokonywanie szybkich płatności z minimalnymi opłatami transakcyjnymi.

Działa w oparciu o konsensus Proof of Work. W przeciwieństwie do bitcoin (przeczytaj również: jak zacząć zarabiać na bitcoinie) nie ma ograniczonej maksymalnej podaży. To oznacza, że dogecoin ma charakter inflacyjny.

Projekt Dogecoin opiera się przede wszystkim na społeczności. Od początku był używany głównie jako środek płatniczy na Reddicie i Twitterze. Nagradzał za tworzenie lub udostępnianie wysokiej jakości treści.

Elon Musk wielokrotnie publikował posty na Twiterze o tym projekcie. Dogecoin jest jego ulubioną monetą. Wpisy prezesa Tesli zdecydowanie wpłynęły na wzrosty ceny i popularność tej kryptowaluty.

Chcesz zacząć inwestować w DOGE? Tutaj dowiesz się jak i gdzie możesz kupić Dogecoin!

Czym różni się dogecoin (DOGE) od bitcoina?

 • Podstawową różnicą jest to, że dogecoin nie ma skończonej podaży, czyli jest kryptowalutą inflacyjną – podobnie jak waluty FIAT.
 • Natomiast bitcoin jest walutą deflacyjną. Liczba monet BTC, które kiedykolwiek zostaną wydobyte, jest z ograniczona do 21 milionów.
 • Ponadto bitcoin wydobywa blok co 10 minut, sieć dogecoin przetwarza bloki co minutę.
 • W przeciwieństwie do bitcoina dogecoin z trudem ugruntował swoją pozycję jako środek płatniczy w przestrzeni publicznej.
 • Z drugiej strony, kryptowaluta jest często wykorzystywana przez jej społeczność do dystrybucji darowizn dla twórców treści lub projektów, które uważają za warte wsparcia lub uwagi.
 • Na wielu platformach, gdzie można kupić bitcoin, można również kupić dogecoin.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak Kupić Dogecoin (DOGE): poradnik 2024

Początkowo moneta powstała jako żart, aby poprawić nastroje na rynku krypto. Z czasem zyskała bardzo dużo zainteresowanie inwestorów. Obecnie niektórzy spekulanci przewidują, że kurs tej waluty dojdzie do 1 USD za token. Do handlu DODE polecamy kontrakty CFD.

Ponieważ jest to waluta inflacyjna łatwiej osiągać zyski na obstawianiu spadków i wzrostów ceny waluty.

Kup dogecoin: na co zwrócić uwagę, aby tanio i bezpiecznie kupić dogecoin?

Kupowanie Dogecoin: Na co należy zwrócić uwagę, aby kupić Dogecoin tanio i bezpiecznie?

Dogecoin (DOGE) jest bardzo popularny i lubiany na rynku kryptowalut. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź ofertę brokerów i giełd, którzy oferują walutę cyfrową.

Sprawdziliśmy najlepszych brokerów online do inwestowania w dogecoin. Chcesz kupić doge? Zastanów się nad następującym zagadnieniami:

Gdzie najlepiej kupić dogecoin? Polecamy brokera online Binance.

Czy chcesz inwestować w dogecoin długoterminowo, czy zarabiać na spadkach i wzrostach ceny? To zależy od wybranej strategii handlowej.

Jaki jest najlepszy portfel dogecoin? Portfel służy do przechowywania kryptowalut. Broker Binance oferuje funkcję portfela.

Czy warto inwestować w dogecoin? Podobnie jak wiele innych kryptowalut, dogecoin osiąga teraz najwyższe ATH od momentu wejścia na rynek. W przyszłości nie można wykluczyć wysokich zysków.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kupić dogecoin czy nie? Nasze powody do zakupu!

Na pytanie, czy inwestycja w dogecoin jest opłacalna, nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Rynek kryptowalut podlega dużym wahaniom, dlatego nie należy inwestować lekkomyślnie. Oczywiście, dotyczy to również „zabawnego” dogecoina.

Z drugiej strony, silna społeczność Dogecoin i stosunkowo długa historia sprawiają, że jest to inwestycja stosunkowo mało ryzykowna w porównaniu z innymi kryptowalutami.

W przeciwieństwie do większości innych kryptowalut, dogecoin jest aktywnie wykorzystywany do przekazywania darowizn na rzecz projektów. Służy konkretnemu, a nie tylko hipotetycznemu celowi.

Dogecoin nie jest walutą deflacyjną, lecz inflacyjną. Wiele osób inwestuje w dogecoin wyłącznie dla zabawy. To sprawia, że moneta ta jest mniej atrakcyjną opcją do długoterminowych inwestycji.

Jeśli więc chcesz spróbować i stać się częścią przyjaznej i humorystycznej społeczności kryptowalutowej, dogecoin jest interesującą opcją.

Czy warto jeszcze inwestować w Dogecoin, czy już nie?

Jest kilka powodów, które zdecydowanie przemawiają za inwestycją w dogecoin.

W okresie od marca 2020 r. do marca 2021 r. wartość dogecoin wzrosła prawie 25-krotnie i dlatego jest to znakomita inwestycja, jeśli kupowałeś w odpowiednim momencie.

Inwestycja w wysokości 1000 euro w marcu 2020 r. stałaby się w chwili obecnej inwestycją o wartości prawie 25 000 euro. Rozwój ten pokazuje potencjał inwestycji w dogecoin.

Handel Dogecoin: Inwestowanie długoterminowe w Dogecoin czy handel kontraktami CFD?

Mimo, że dogecoin jest tzw. meme coinem, inwestorzy nadal mogą osiągać zyski z takiej inwestycji również grając na kontraktach CFD. Cena kryptowaluty ulega dużym wahnięciom czasami 20-30% w ciągu jednego dnia. To sprawia, że handel kontraktami jest wyjątkowo korzystny.

Do krótkoterminowego handlu DOGE, polecamy handel CFD w Binance. Zmienność cen, którą wykazuje dogecoin, oferuje wiele możliwości dla aktywnych traderów, z których można korzystać również bez portfela. Handlując kontraktami CFD, można czerpać zyski ze wzrostów lub spadków cen.

Dzięki Binance nie musisz kupować kryptowaluty w skomplikowany sposób za pośrednictwem jednej z giełd kryptowalutowych. Nie będziesz jednak miał do dyspozycji prawdziwych tokenów DOGE.

Inwestorzy powinni zadać sobie pytanie, jaki cel przyświeca ich inwestycjom. Jeśli ktoś chce stać się częścią sieci, pozycje CFD są mało przydatne.

Ponieważ jest to waluta inflacyjna (ilość monet, która trafi na rynek, nie jest skończona), nie poleca się inwestycji długoterminowych. Jednak jak pokazał ostatni rok, może być to również opłacalne.

Ostatecznie wybór strategii inwestycyjnej to tak naprawdę decyzja tradera.

Kup dogecoin u najlepszych brokerów

Sprawdziliśmy brokerów krypto i poniżej przedstawiamy naszych faworytów.

Zacznij kupować dogecoin u jednego ze sprawdzonych brokerów. Naszym zdaniem najlepszym z nich jest Binance.

Binance: inwestuj w DOGE i setki innych monet

binance coin logo

Jeśli szukasz wysokiej płynności i mnóstwa dodatkowych funkcji, Binance spełni twoje oczekiwania. Jest to największa giełda kryptowalut na świecie, w ofercie której znajdziesz ponad 500 różnych monet.

Co więcej, opłaty transakcyjne wynoszą jedynie 0,1%, co pozwala realizować wiele zleceń bez obaw o koszty.

Dodatkowym atutem Binance jest zaawansowana platforma handlowa z wieloma narzędziami analitycznymi oraz szereg usług Web3, takich jak np. staking, kopanie kryptowalut, rynek NFT, portfel Web3 i wiele więcej.

Zalety:

 • Obszerna oferta ponad 500 kryptowalut;
 • Wysoka płynność większości rynków;
 • Niska prowizja transakcyjna;
 • Mnóstwo dodatkowych funkcji i usług;
 • Liczne środki bezpieczeństwa chroniące kapitał użytkowników.

Wady:

 • Problemy regulacyjne w kilku państwach.

Libertex: kup DOGE łatwo i tanio

Libertex logotyp Kupuj kryptowaluty bez spreadów i wysokich opłat transakcyjnych. Giełda Libertex przekonuje niską prowizją i łatwą obsługą konta. Wysokość prowizji jest wyliczana od aktywności handlowej, zwykle wynosi od 0,3 do 0,5%.

Libertex to firma europejska jest regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Jest znana ze sponsorowania prestiżowych klubów piłkarskich Valencia CF i Tottenham Hotspurs. Ma ponad 2,1 miliona klientów na całym świecie.

Poznaj opinie użytkowników o Libertex!

Zalety:

 • Kupuj BTC, ETH akcje, indexy i kontrakty CFD;
 • Broker w pełni regulowany przez CySEC;
 • Od ponad dwudziestu lat na rynku;
 • Spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa;
 • Miliony użytkowników w 110 krajach.

Wady:

Plus500: Handel DOGE jako kontrakt CFD

Plus500 logotyp Spekulujesz na temat ceny kryptowaluty za pośrednictwem CFD. Kupujesz lub sprzedajesz kontrakt zgodnie ze swoimi przewidywaniami. Spekulujesz, czy cena DOGE wzrośnie, czy spadnie.

W Plus500 handlujesz kontraktami CFD. To oznacza, że w rzeczywistości nie jesteś właścicielem kryptowalut.

Przeczytaj recenzję Plus500!

Plusy:

 • Dostęp do ponad 14kryptowalut;
 • Platforma regulowana przez CySEC i FCA;
 • Brak opłat od depozytów Paypal;
 • Gwarantowane bezpieczeństwo;
 • Darmowe konto demo;
 • Duży wybór kontraktów CFD;
 • Niskie opłaty, możliwość użycia karty płatniczej.

Minusy:

 • Nie wszystkie kryptowaluty są dostępne

Kup Dogecoin – jak dokonać zakupu? Poradnik krok po kroku

Krok 1: Wybierz najlepszego brokera

Nasz werdykt – Binance to najlepszy broker na rynku kryptowalut.

Strona domowa aplikacji Binance

Krok 2: Załóż konto

Zarejestruj się na stronie wybranego brokera.

Pokażemy ci jak założyć konto na przykładzie Binance:

W formularzu na stronie podaj nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail.

Broker wyśle ci na maila link aktywacyjny.

Jak zarejstrować konto w Binance

Po kliknięciu liku wrócisz na platformę inwestycyjną i twoje konto będzie aktywne. Jest to konto demo, na którym możesz uczyć się jak inwestować, korzystając z wirtualnych pieniędzy.

Następnie przejdź do pełnej aktywacji konta. Uzupełnij profil podając dane osobowe. Zweryfikuj je za pomocą dowodu tożsamości i dokumentu. Dodaj je do profilu.

Krok 3: Wpłać depozyt

Kiedy aktywujesz konto, od kupna kryptowaluty dzieli cię już tylko wpłata depozytu na rachunek.

Jego wysokość zależy od konkretnego brokera.

W Binance minimalny depozyt to 10 USD.

Wybierz metodę transferu środków i przelej pieniądze.

Krok 4: Kup kryptowalutę

Wyszukaj kryptowalutę, którą chcesz kupić i kliknij nią w menu. Przejdziesz do strony z informacjami o walucie.

Kliknij przycisk „Działaj”

Jak kupić kryptowaluty na Binance

W nowym oknie ustalisz szczegóły transakcji.

Na koniec kup wybraną kryptowalutę.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Kup dogecoin przez apilkację

eToro na urządzeniu mobilnym Handel dogecoinami jest również możliwy za pośrednictwem aplikacji u niektórych dostawców.

Jeśli chcesz kupić dogecoin w tradycyjny sposób, aplikacje giełd kryptowalutowych takich jak Binance czy Kraken oferują Ci taką możliwość.

Tutaj możesz wpłacić pieniądze za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej i kupić za nie DOGE. Możesz wymieniać go na inne kryptowaluty lup waluty FIAT – EUR, USD, PLN.

Oczywiście, możesz również przesłać inne kryptowaluty do swojego portfela giełdowego i kupić za nie dogecoin (sprawdź ranking portfeli kryptowalut).

Dogecoinem można również handlować ze swojego komputera, tabletu czy smartfona w aplikacji Binance. Broker Binance oferuje przyjazną dla użytkownika platformę transakcyjną z wieloma opcjami depozytu do handlu CFD.

Wszystkie aplikacje są dostępne zarówno w Apple App Store, jak i Google Play Store.

Jak kopać DogeCoina?

Karty graficzne do kopania kryptowalut Dogecoin różni się od protokołu Proof-of-Work bitcoina na kilka sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie technologii Scrypt.

Czas wydobywania bloku wynosi 1 minutę, a całkowita podaż jest nieograniczona.

Oznacza to, że nie ma limitu tokenów DOGE.

Dogecoin można wydobywać zarówno samodzielnie, jak i poprzez dołączenie do puli górniczej (więcej o kopaniu kryptowalut przeczytasz tu).

Górnicy DOGE mogą wydobywać tę cyfrową walutę na komputerach z systemem Windows, Mac lub Linux oraz przy użyciu karty graficznej.

PODSUMOWANIE

Jak pokazuje wykres dogecoin od czasu swojej premiery w 2013 roku, ta kryptowaluta cały czas zyskuje na wartości. Obecnie zajmuje 7 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Mimo sukcesu, twórcy i ich społeczność nie stracili poczucia humoru: na Reddicie zbierają obecnie datki na załogową misję na Księżyc.

Jeśli chcesz inwestować w dogecoin na dłuższą metę, polecamy kupno waluty cyfrowej na giełdzie kryptowalut. Możesz wybrać Binance, Coinbase, Kraken, czy giełdę BitBay gdzie dostępny jest język polski i handel w PLN.

Można się spodziewać, że cena DOGE będzie nadal rosła, a wkrótce będzie dostępna na wielu innych platformach. Ze względu na swój deflacyjny charakter łatwiej zarobić na DOGE inwestując krótkoterminowo.

Idealne do tego celu są kontrakty CFD. Istnieje kilkadziesiąt brokerów, którzy udostępniają handel tymi kontraktami. My polecamy Binance. To sprawdzona i certyfikowana platforma.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Q&A Najczęściej zadawane pytania

Kurs dogecoin - Ile kosztuje dogecoin? Jak sprawdzić jego cenę?

Cenę DOGE możesz sprawdzić na stronach sprawdzonych giełd i brokerów. Niektóre platformy umożliwiają również dostęp do aktualnego kursu kryptowaluty. Dzięki aplikacji Binance możesz mieć dostęp 24h do najnowszych informacji o świecie kryptowalut.

Jaki portfel Dogecoina wybrać?

Portfel jest zawsze najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania kryptowalut. Jeśli zamiast tego monety i tokeny są przechowywane na giełdzie, możesz stracić do nich dostęp - na przykład w przypadku ataku hakerskiego lub gdy broker zbankrutuje. Jeśli korzystasz z usług brokera CFD Binance, nie potrzebujesz własnego portfela, ponieważ handlujesz tutaj kontraktami CFD na dogecoin. Czyli handlujesz parą walutową, która jest widoczna na koncie.

Czy mogę używać mojego portfela bitcoin dla DOGE?

To zależy od tego, czy Twój portfel obsługuje również kryptowalutę dogecoin. W razie wątpliwości warto zwrócić się bezpośrednio do dostawcy. Większość portfeli obsługuje obecnie wiele monet.

Jak kupić Dogecoin bez rejestracji?

Kupno dogecoin bez rejestracji nie jest już dziś możliwe. Inwestorzy powinni unikać dostawców, którzy oferują taką możliwość. Zgodnie z dyrektywami UE, dostawcy kontraktów CFD lub tokenów dogecoin muszą zawsze rejestrować i weryfikować tożsamość swoich użytkowników. Służy to bezpieczeństwu wszystkich zaangażowanych stron.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.