Jak możesz zainwestować niewielką kwotę

jak inwestować

1397

Inwestor

Pierwsze kroki jako inwestor mogą być zniechęcające, zwłaszcza gdy nie wiesz, od czego w ogóle zacząć. Prawdopodobnie sądzisz, że na sam początek będziesz potrzebował sporej ilości pieniędzy, ale okazuje się, że nie w tym rzecz. Istnieje spora liczba różnego typu narzędzi inwestycyjnych, które wymagają naprawdę niewielkiego wkładu na wejście.

Jako początkujący inwestor dobrym pomysłem byłoby rozpoczęcie od małych sum. A zatem nawet jeśli dysponujesz jedynie 100 dolarami, to nadal jesteś w dobrej sytuacji i swobodnie możesz wypróbować kilka narzędzi, zanim zainwestujesz większą kwotę.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób możesz zainwestować 100 dolarów. Zatem żeby nie przedłużać, oto kilka najważniejszych z nich.

Konto oszczędnościowo-emerytalne

Jak dotąd najprostszym sposobem inwestowania pieniędzy był otwarcie konta emerytalnego. Zasady i warunki działania różnią się w zależności od konta a także państwa, w którym zostało założone, ale stanowią one jedno z najbardziej efektywnych narzędzi inwestycyjnych. W tym przypadku co miesiąc automatycznie przelewana jest dana suma pieniędzy z twojej wypłaty na konto emerytalne. Co więcej, jeśli pracodawca zrównoważy twój wkład, twoje 100 dolarów zmieni się w 200.

Jeśli poważnie bierzesz pod uwagę swój oszczędnościowy plan emerytalny, powinieneś spędzić więcej czasu na zapoznaniu się z tematem, aby wiedzieć, gdzie dokładnie znajdą się twoje pieniądze.

Inwestowanie i transakcje on-line

Coraz większa popularność i dostępność platform transakcyjnych oznacza, że masz do dyspozycji wiele sposobów na zainwestowanie swoich 100 dolarów. Niezależnie, czy interesują cię akcje, waluty, towary i surowce czy indeksy giełdowe – pracujący on-line brokerzy zapewnią ci szybki i ciągły dostęp do globalnych rynków finansowych. Nawet jeśli masz tylko 100 dolarów, nie powinno cię to powstrzymać. Wygodnie, z własnego domu lub biura, możesz osiągać założone przez ciebie cele finansowe.

Poza faktem, że dzięki platformom transakcyjnym online masz nieograniczony dostęp do rynków finansowych, to prowizje są wyjątkowo niskie. Jeśli uda ci się znaleźć właściwego brokera, unikniesz także opłat za brak aktywności, jak również miesięcznych lub rocznych opłat członkowskich.

Płać swoje długi

Ciężko jest myśleć o spłacaniu długów w kategoriach inwestycji. Długi są efektem złych inwestycji, które generują straty tak długo, jak jesteś w ich posiadaniu. Spójrz na swoje długi. Zobacz, które z nich są najwyżej oprocentowane i zastanów się, czy nie warto byłoby na ich poczet wpłacić swoich 100 dolarów. To działa prawie tak samo jak gwarantowane zwroty z inwestycji.

Wysoko oprocentowane konta

Jeśli jednak wolałbyś skorzystać z łatwiejszego sposobu inwestowania, weź pod uwagę wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe. Mimo że tego typu konta oszczędnościowe oferują niewielką część tego, co mógłbyś zyskać na innego typu inwestycjach, przynajmniej gwarantują ci święty spokój, ponieważ mało prawdopodobne jest, żebyś na nich stracił. Wysoko oprocentowane konta to świetny sposób na start, jeśli dysponujesz niewielką kwotą i nie masz żadnych innych funduszy.

Fundusze indeksowe

Warren Buffet o funduszach indeksowych powiedział kiedyś tak: „Moja rada jest taka: zainwestuj 10% swoich pieniędzy w krótkoterminowe obligacje rządowe i 90% w tani fundusz indeksowy S&P 500 (sugeruję Vanguard). Jestem przekonany, że długoterminowe wyniki tak obranej polityki będą zdecydowanie lepsze niż te osiągnięte przez większość inwestorów – czy byłyby to fundusze emerytalne, instytucje czy osoby prywatne – którzy zatrudniają wysoko opłacanych managerów.” No cóż. Nie mamy nic więcej do dodania w tym temacie.

Inwestuj w siebie

Jest jeszcze coś, o czym warto pomyśleć, a o czym często się zapomina. Inwestowanie w siebie, szkolenia i poszerzanie swojej wiedzy. Alan Steinborn, założyciel edukacyjnej platformy finansowej Real Money, powiedział: „Wziąłbym 10 dolarów i kupił książkę Your Money or Your Life. Następnie zainwestowałbym 90 dolarów w fundusz taki jak Betterment czy Acorns.”

Jeśli chodzi o edukację i szkolenia, istnieją tysiące kursów on-line, które można przejść, żeby nauczyć się więcej w dowolnym temacie, który cię interesuje. Serwisy takie jak Udemy oferują w bardzo przystępnej cenie materiały edukacyjne on-line, które świetnie przygotują cię do zrobienia lukratywnej kariery czy prowadzenia biznesu. To chyba jedna z najlepszych inwestycji, ponieważ przyciesie ci duże, długoterminowe zwroty.