Rekordowe wyniki banku JP Morgan pompują kurs indeksu Dow Jones

695

Indeksy giełdowe w USA rosną od początku dzisiejszej sesji handlowej ze względu na pozytywny początek sezonu sprawozdawczego dla zysków spółek amerykańskich za III kwartał. Indeks Dow Jones Industrial Average rośnie o 1%, handlując już powyżej 27 000 punktów, indeks SaP500 rośnie o 1,1%, osiągając psychologiczny poziom 3000 punktów, a indeks NASDAQ Composite rośnie o 1,2%, osiągając wartość blisko 8150 punktów.

Sezon zysków za trzeci kwartał rozpoczął się dziś rano na dobre po opublikowaniu serii raportów z głównych banków amerykańskich. Wyniki te odzwierciedlają wciąż dobrą kondycję sektora konsumenckiego i nieco spowalniający sektor biznesowy.

Rekordowe przychody JP Morgan

Akcje banku inwestycyjnego JPMorgan Chase & Co (NYSE: JPM). zyskują już ponad 3,8% po ogłoszeniu rekordowo wysokich przychodów i lepszych niż oczekiwano zysków dzięki silnemu wzrostowi w dziale bankowości detalicznej. Wśród innych członków indeksu Dow Jones akcje United Health Group Inc. wzrosły najbardziej, o ponad 8,5%. po tym, jak zyski i przychody okazały się znacznie lepsze niż oczekiwano, a po tym, jak firma świadcząca usługi zdrowotne podniosła prognozę zysków na cały rok. Również akcje innego członka indeksu, Johnson & Johnson (NYSE: JNJ), wzrosły o 2,0% po tym, jak spółka opublikuje lepsze od oczekiwań przychody i kwartalne zyski oraz po podniesieniu prognozy wyników na cały rok.

W indeksie S & P500 akcje Wells Fargo & Co (NYSE: WFC). rosną o 3,8% po tym, jak bank ogłosił nieoczekiwany wzrost przychodów, chociaż w jego przypadku zyski w trzecim kwartale spadły bardziej niż oczekiwano. Z kolei akcje Citigroup Inc (NYSE: C). rosną o 2,1% pomimo ogłoszenia najniższych kwartalnych przychodów w tym roku. Akcje Goldman Sachs Group znajdują się tuż poniżej linii (0,4%) po tym, jak ogłosiły gwałtowny spadek zysków aż o 26% w porównaniu do ubiegłego roku, na co wpłynęła słabość rynku fuzji i przejęć (M&A) oraz emisja poręczać rynkowe dłużne papiery wartościowe i akcje.

W dalszym ciągu brakuje szczegółów umowy handlowej

Euforia na rynkach akcji może jednak szybko zakończyć się po osłabieniu entuzjazmu dla umowy handlowej USA-Chiny z powodu braku jakichkolwiek szczegółów na temat planowanych podwyżek taryf. Próba połączenia sprzecznych interesów między tymi dwiema największymi gospodarkami na świecie jest wciąż zawrotnym zadaniem, a opracowanie przez negocjatorów szczegółów umowy może być długotrwałe i skomplikowane.

Prezes oddziału Saint Louis James Bullard podczas rozmowy z dziennikarzami w Londynie powiedział, że inwestorzy mogą być zbyt optymistyczni, jeśli chodzi o czas potrzebny na zawarcie umowy handlowej. Podkreślił także ryzyko pogorszenia koniunktury gospodarczej, aw rozmowie podkreślił także środki zapobiegawcze mające na celu uniknięcie recesji. Jak wiecie, Bullard jest gołębim członkiem Fedu, który nie zgodził się w zeszłym miesiącu z decyzją Rezerwy Federalnej o obniżeniu stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego, żądając zamiast tego obniżki nawet o pół punktu procentowego.

Technicznie rzecz biorąc, kontrakty indeksowe Dow Jones walczą z poziomem odporności psychicznej 27 000 punktów. Po udanym przebiciu kurs miałby otwartą drogę w kierunku silnej strefy oporu ograniczonej z góry historycznym szczytem w lipcu na 27394 punktach. W przypadku ataku niedźwiedzia najbliższa strefa wsparcia przekracza 26640 punktów.