SoftBank ustalił wstępną cenę ofertową IPO mobilnej jednostki na poziomie 1 tysiąca 500 jen na akcję

566

Japońska korporacja telekomunikacyjna SoftBank Group przygotowuje się do IPO swojej mobilnej jednostki, ustalając wstępną cenę ofertową akcji na poziomie 1 tysiąca 500 jenów za jednostkę. Agencja Bloomberg poinformowała, że ​​ustalona cena akcji pokrywa się z szacunkami rynkowymi i zwróciła uwagę, że koszt mobilnej jednostki SoftBank szacowany jest na 65 miliardów dolarów. Pierwsza oferta publiczna, która odbędzie się 19 grudnia na giełdzie w Tokio, może przynieść firmie około 23 miliardy dolarów i stać się największym IPO na świecie od czasu umieszczenia akcji chińskiej Alibaba w 2004 roku.

Cena na ropę wzrosła prawie o 4% dzięki rozejmowi w wojnie handlowej między USA a Chinami

Ogłoszenie o 90-dniowym rozejmie w wojnie handlowej między USA i Chinami spowodowało wzrost cen ropy. Oczekuje się, że negocjacje zaplanowane na ten okres pomogą rozstrzygać spory handlowe. W poniedziałek, o 15:39 czasu środkowoeuropejskiego, ropa Brent wzrosła o 3,7% do 61 dolarów 66 centów za jedną baryłkę. Kurs ropy WTI wzrósł o 3,91% i wyniósł 52 dolary 92 centów za baryłkę. Wzrostowi cen sprzyjał także zamiar kanadyjskiej prowincji Alberta zmniejszyć nadwyżkę surowców w magazynach, wskutek czego producenci będą zmuszeni zmniejszyć produkcję ropy o 8,7%. Rynek oczekuje również, że członkowie OPEC zgodzą się na obniżenie produkcji na szczycie, który odbędzie się w tym tygodniu.

Tempo wzrostu sektoru wytwórczego Wielkiej Brytanii w listopadzie było najszybsze za ostatnie dwa miesiące

Według sondażu IHS Markit, w listopadzie indeks aktywności produkcyjnej w Wielkiej Brytanii wyniósł 53,1 punktu, co wskazuje na wzrost z minimalnych za 27 miesięcy 51,1 punktów w październiku. Tempo wzrostu sektora wytwórczego w Wielkiej Brytanii było w listopadzie najszybsze od 2 miesięcy i przekroczyło oczekiwany przez ekonomistów wzrost do 51,7 punktu. Jak powiedział dyrektor IHS Markit Rob Dobson, istnieje ryzyko zmniejszenia produkcji w ostatnim kwartale tego roku, ponieważ nie oczekuje się, że produkcja przemysłowa będzie mogła przyczynić się do wzrostu brytyjskiego PKB.

Wydatki na budownictwo w Stanach Zjednoczonych w październiku nagle spadły

Wydatki na budowę w Stanach Zjednoczonych spadły o 0,1% w październiku, powtarzając tempo spadku we wrześniu, pokazują dane Ministerstwa Handlu. Główną przyczyną spadku był spadek wydatków na projekty prywatne o 0,4% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Było to zaskoczeniem dla ekonomistów, którzy przewidywali wzrost wydatków o 0,4%. Prywatne koszty mieszkaniowe spadły o 0,5% do minimum od listopada 2017 roku. W porównaniu do października ubiegłego roku koszty budowy wzrosły o 4,9%. Zmniejszenie inwestycji w budownictwo mieszkaniowe w Stanach Zjednoczonych notowane przez dziewięć miesięcy w roku. Jednocześnie, w październiku nastąpił wzrost wydatków na publiczne projekty budowlane, wzrost w stosunku do września wyniósł 0,8%. W październiku wydatki na projekty państwowe i lokalne również wzrosły – o 0,5%, a wydatki federalne na budownictwo – o 3,7%.