Kurs Stellar (XLM)

312

Stellar to kryptowaluta, której celem jest rozliczanie transakcji finansowych za pośrednictwem sieci peer to peer. wykorzystuje tokeny lumenów i ma na celu konkurować z innymi platformami infrastruktury rozliczeniowej w systemie kryptograficznym. Twórcą platformy był były dyrektor wykonawczy Ripple, a blockchain samego XLM jest twardym widelcem łańcucha XRP.

Kurs Stellar (XLM)

Kryptowaluta Stellar jest siecią typu open source, rozproszoną i należącą do społeczności, wykorzystywaną do ułatwiania przenoszenia wartości między różnymi aktywami. Stellar ma na celu pomóc w przekazywaniu wartości aktywów za ułamek grosza, a jednocześnie dążyć do tego, aby być otwartym systemem finansowym, który zapewnia osobom o każdym poziomie dochodów dostęp do tanich usług finansowych. Stellar może obsługiwać wymiany między walutami fiducjarnymi i między kryptowalutami. Stellar.org, organizacja obsługująca Stellar, jest scentralizowana jak XRP i ma na celu obsługę transakcji międzyplatformowych i mikrotransakcji takich jak XRP. Jednak w przeciwieństwie do Ripple, Stellar.org jest organizacją non-profit, a sama platforma jest otwarta i zdecentralizowana. Korzystając z waluty pośredniej Lumens (XLM), użytkownik może wysyłać dowolną walutę, którą posiada, do dowolnej innej osoby w innej walucie.

Firma Stellar została założona przez Jeda McCaleba w 2014 roku. Jed McCaleb jest także założycielem Mt. Gox i współzałożyciel Ripple, wraz z byłym prawnikiem Joyce Kim, uruchomili system sieciowy Stellar. Stellar to także technologia płatności, która ma na celu połączenie instytucji finansowych i drastyczne zmniejszenie kosztów i czasu potrzebnego do przelewów transgranicznych. W rzeczywistości obie sieci płatnicze początkowo korzystały z tego samego protokołu.