Udział przychodów CCC z e-commerce wzrośnie do ponad 30% po 2020 r.

876

Prezes CCC Marcin Czyczerski oczekuje, że udział przychodów z e-commerce sięgnie w przyszłym roku 30% i nadal będzie rósł. Spółka planuje otworzyć ok. 120 tys. m2 powierzchni sklepów własnych oraz po 15 tys. nowej powierzchni sklepów franczyzowych rocznie w latach 2020-2022.

W drugim kwartale Wartość przychodów ze sprzedaży elektronicznej wyniosła 349 mln zł i zwiększyła się o 50% w porównaniu z poprzednim rokiem. Ogólna wartość przychodów wzrosła o 29% w skali roku i wyniosła 1,64 mld zł.

Metale rosną, pojawił się optymizm co do rozmów handlowych

Ministerstwo Handlu Chin podało w czwartkowym komunikacie podało, że chińscy negocjatorzy pojadą do Waszyngtonu na rozmowy o handlu z USA na początku października. Wicepremier Chin Liu He w rozmowie telefonicznej z sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem i przedstawicielem handlowym USA Robertem Lighthizerem poinformował o swoim zwiedzeniu USA na początku przyszłego miesiąca.

Podobne nuty dają nadzieje na złagodzenie konfliktu handlowego między USA a Chinami, który ostatnio nabierał obrotów z powod aktywacji kolejnych ceł USA i Chin na amerykańskie i chińskie towary.

Na LME w transakcjach 3-miesięcznych miedź wzrasta o 0,7 proc. do 5.785,50 USD za tone. Na Comex w Nowym Jorku odnotowano wzrost tego surowca o 0,3 proc. do 2,6030 USD za funt.

Akcje Play w procesie ABB kosztują 30,50 zł

W środę Kenbourne i Tollerton rozpoczęły sprzedaż do 23,09 mln akcji Play Communications w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu. Wystawione na sprzedaż akcje stanowią 9,08 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena akcji ukształtowała się na poziomie 30,5 zł, informuje spółka.

Kenbourne i Tollerton, posiadają obecnie odpowiednio: 30,04 proc. i 29,14 proc. akcji Play. W ramach oferty, Kenbourne wystawił na sprzedaż do 11,72 mln akcji spółki, a Tollerton do 11,37 mln akcji. Pozostałe akcje w posiadaniu Kenbourne i Tollerton mają zostać objęte ograniczeniem zbywalności przez okres 180 dni.

W USA wzrosła liczba miejsc pracy w sierpniu

W siernpniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych Stanów Zjednoczonych wzrosła o 130 tys. wobec oczekiwanych 160 tys., podaje amerykański departament. Płace wzrosły w tym samym miesiącu o 3,2 proc. w ujęciu miesięcznym i o 0,4 proc. w ujęciu rocznym. Oczekiwania zakładały 3 proc. i 0,3 odpowiednio.

W amerykańskim sektorze prywatnym liczba miejsc pracy wzrosła w lipcu o 96 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrost wynosił 131 tys. Stopa bezrobocia była zgodna z oczekiwaniami i wynosiła 3,7 proc.

Ponadto według statystyk Departamentu Pracy wskaźnik zatrudnienia określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w sierpniu 63,2 proc. wobec 63,0 proc. w lipcu.

W lipcu CLI dla Polski spadł o 0,93 proc. w ujęciu rocznym

Wyprzedzający wskaźnik Composite Leading Indicator (CLI) dla Polski w lipcu zmniejszył się o 0,93 proc. w ujęciu rocznym i wyniósł 99,07 pkt. W ujęciu miesięcznym spadek wyniósł 0,07 proc. Takie dane zostały dostarczone przez Organizację Współpracy gospodarczej i rozwoju (OECD).

Composite Leading Indicator jest wskaźnikiem przygotowywanym przez OECD, który ma służyć do wczesnego wskazywania punktów zwrotnych w cyklu biznesowym w danym kraju.

rosnący CLI o wartości powyżej 100 pkt. oznacza ekspansję gospodarki, spadek CLI powyżej 100 pkt wskazuje na spadek koniunktury. Spadek CLI poniżej 100 pkt wskazuje na spowolnienie, a jego wzrost poniżej poziomu 100 pkt oznacza ożywienie gospodarcze.

Wzrost cen ropy o ponad 1 proc. w tym tygodniu

W środę rozpocznie się dwudniowe spotkanie Wspólnego Komitetu Technicznego OPEC w Abu Zabi w celu omówienia zgodności dostaw ropy z obowiązującymi od początku roku cięciami produkcji.

Według Ministra ds Energii Zjednoczonych Emiratów Arabskich konieczne będzie zebranie wszystkich członków kartelu w sprawie dostaw ropy, ale bez rekomendacji do głębszych cięć.

Ponadto król Arabii Saudyjskiej zwolnił ministra energii Khalifa Al-Faliha i na jego miejsce mianował jednego ze swoich synów – księcia Abdulaziza bin Salmana.

W reakcji na te wydarzenia baryłka ropy WTI w dostawach na październik wzrosła o 1,13 proc. do 57,16 USD. Ropa Brent w dostawach na listopad jest wyceniana po 62,15 USD za baryłkę, wzrastając o 0,99 proc.

Liczba wolnych miejsc pracy w Polsce wzrosła o 6,6 proc. w ujęciu kwartalnym

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, na koniec drugiego kwartału 2019 r. liczba miejsc pracy wzrosła o 151,8 tys., czyli o 6,6 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem. Jednak w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku wskaźnik spadł o 12,9 tys., lub o 7,8 proc.

Urząd podaje również, że ze 151,8 tys. nowych miejsc pracy 133,5 tys. pojawiło się w sektorze prywatnym. Wolne miejsca występowały głównie w jednostkach, w których pracowało powyżej 49 osób – 67,3 tys. Najczęściej poszukiwano pracownikó przemysłowych i rzemieślników – 37,8 tys. (24,9%), a także operatorów i monterów maszyn i urządzeń – 24,5 tys. (16,1%), specjalistów – 24,4 tys. (16,1%) oraz pracowników usług i sprzedawców – 22,8 tys. (15%).