Akcje Deutsche Bank

1728

Obserwuj aktualną cenę akcji giełdowych (kurs akcjiDeutsche Bank wraz z wykresem giełdowym spółki. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w oparciu o notowania giełdowe Deutsche Bank to do tego celu możesz wykorzystać m.in. kontrakty CFD lub kontrakty futures.

Kurs akcji spółki Deutsche Bank

 

Wykres i notowania
Deutsche Bank

Logotyp eToro (zielony)

67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

 

Prognozy i analiza akcji Deutsche Bank

 

Cena Deutsche Bank – analiza fundamentalna

 

Profil akcji: Deutsche Bank AG

Deutsche Bank AG, z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, jest największym bankiem w Niemczech. Założony w 1870 r., Deutsche Bank ma wiodącą pozycję w Europie, ale jest również silnie reprezentowany na kontynencie amerykańskim i azjatyckim.

Deutsche Bank – spółka akcyjna
Data założenia 22 stycznia 1870 roku
Państwo  Niemcy
Siedziba Frankfurt nad Menem
Założyciel Adelbert Delbruck i Ludwig Bamberger
Rodzaj banku bank uniwersalny
  • Sektor: Finanse
  • Branża: Główne banki

Jako bank uniwersalny i dostawca usług finansowych, Deutsche Bank oferuje swoim klientom prywatnym i korporacyjnym szeroki zakres usług bankowych. Oprócz zarządzania kontami, Deutsche Bank świadczy również usługi doradcze w zakresie inwestycji w papiery wartościowe, zarządzania aktywami i planowania emerytalnego dla segmentu klientów prywatnych. Oprócz zwykłej bankowości, Deutsche Bank oferuje swoim klientom korporacyjnym obsługę transakcji zagranicznych.

Ważnym filarem Deutsche Bank jest bankowość inwestycyjna. Obejmuje ona emisje akcji, obligacji i certyfikatów, usługi doradcze oraz transakcje na rynku kapitałowym. Obrót akcjami, walutami i obligacjami na własny rachunek również stanowi część portfela usług.

Deutsche Bank jest wiodącym niemieckim dostawcą funduszy inwestycyjnych w ramach DWS Investments.

Akcje Deutsche Bank wchodzą w skład indeksów DAX i Euro Stoxx 50.

Akcje Deutsche Bank — kurs i wykresy

Międzynarodowy Deutsche Bank świadczy usługi inwestycyjne i bankowe. Główna siedziba Deutsche Banku znajduje się we Frankfurcie. Klientami są duże firmy i inwestorzy prywatni. Bank świadczy usługi doradcze, a klienci banku przekazują swój kapitał do zarządu powierniczego Deutsche Banku.

Deutsche Bank jest jednym z trzydziestu największych banków międzynarodowych. Jego przedstawicielstwa znajdują się w różnych częściach świata. Deutsche Bank jest uznawany za największy na świecie bank pod względem liczby pracowników.

Zakres interesów gospodarczy Deutsche Banku jest dość szeroki. Ten jeden z największych banków posiada fundusze inwestycyjne i komercyjne, banki hipoteczne oraz firmy leasingowe. Inwestycje banku w energię i zaawansowane technologie są znaczące.

Deutsche Bank świadczy usługi doradcze dużym i prywatnym inwestorom. Zarząd powierniczy banku obejmuje aktywa ogromnej liczby klientów. Z usług banku korzysta ponad 28 milionów ludzi na całym świecie.

Deutsche Bank jest największy uczestnik międzynarodowego rynku walutowego i jednym z pięciu największych międzynarodowych banków, które ustalają wartość złota na globalnym rynku złota.

Historia Deutsche Banku

Deutsche Bank rozpoczął swoją działalność w 1870 r. po zakończeniu wojny francusko-pruskiej. Ten czas również wiąże się z narodzinami nowego zjednoczonego państwa Niemiec, kiedy to z wielu różnych krajów i księstw utworzyło się jedno państwo.

Kapitał Deutsche Banku wtedy wynosił 5 mln talarów. Talarami w średniowiecznej Europie nazywano duże srebrne monety. W dzisiejszych czasach 5 mln talarów odpowiadałoby 1 mld euro.

Po zakończeniu wojny francusko-pruskiej Francuzi wypłacili reparacje wojenne na kwotę 5 mld franków. Uważa się, że właśnie te pieniądze były podstawą kapitału Deutsche Banku. W tym okresie Deutsche Bank szybko się rozwijał.

Rok później przedstawicielstwa Deutsche Banku pojawiły się w Londynie, Szanghaju, Jokohamie, Ameryce Łacińskiej, Imperium Osmańskim i Rosji. Inwestowanie w budowę dróg kolejowych, a następnie w elektrowni stało się jedną z głównych działalności banku.

Deutsche Bank staje się największym udziałowcem dróg kolejowych w Rosji, Imperium Osmańskim i Chinach. Szczególnie dużych inwestycji dokonano w spółkę elektryczną Edisona.

Zarząd Deutsche Banku zawsze był zainteresowany inwestowaniem w projekty zaawansowane technologicznie. Dlatego takie firmy jak Siemens, Kruup, AEG stały się przedmiotem inwestycji banku.

Współczesna historia Deutsche Banku

Współczesna kronika Deutsche Banku rozpoczyna się od zjednoczenia Niemiec. W 1991 r. Deutsche Bank zobowiązał się do wypłaty odszkodowania pieniężnego osobom, które ucierpiały podczas II wojny światowej w wyniku działań faszystowskiego reżimu. Po wypłacie odszkodowań pieniężnych reputacja Deutsche Banku do pewnego stopnia się poprawiła.

Obecnie klientami Deutsche Banku są nie tylko mali inwestorzy z bardzo demokratycznym portfelem, ale również duzi inwestorzy. Podczas kryzysu gospodarczego w latach 2007-2008 Deutsche Bank był jednym z największych uczestników pękającej bańki hipotecznej. Był jednym z największych pożyczkodawców dla inwestorów detalicznych i inwestorów budownictwa hipotecznego. W końcu Deutsche Bank przetrwał kryzys 2007 roku.

Teraz Deutsche Bank w dużej mierze dokonuje przeglądu swojej polityki, szczególnie w zakresie kredytów detalicznych. W wielu krajach Deutsche Bank stosuje odmowę obsługi deponentów detalicznych.

Powrót do standardu złota oraz akcje Deutsche Banku

Po kryzysie gospodarczym w 2007 r. zarząd wielu krajów myślał o możliwości powrotu do praktyki przywiązania waluty krajowej do złota. Obecnie Deutsche Bank jest jednym z najbardziej aktywnych nabywców złota i srebra na świecie.

Niemcy są uznawani za największych właścicieli metali szlachetnych wśród Europejczyków. Analitycy rynku uważają, że być może po powrocie do standardu złota przygotowujemy się do największej redystrybucji światowego bogactwa.

Według Forbesa Deutsche Bank jest jedenastym największym koncernem międzynarodowym. Wielkość inwestycji banku w 2015 r. wyniosła ponad bilion euro. W 2017 roku Deutsche Bank wyemitował akcje o wartości ponad 2 mld euro. W 2018 r. kapitalizacja rynkowa tych akcji wyniosła 18,5 mld euro.

Według raportu ekonomicznego spółki osoby prywatne posiadają 19% udziałów. Lwia część akcji należy do dużych inwestorów prywatnych i państwowych, w tym zagranicznych. Są to m. in. Black Rock, Bank of America, CitiGroup i inne.

Zmniejszenie produkcji przemysłowej w Niemczech w 2019 r. powoduje ryzyko recesji. W dniu 31 lipca 2019 r. jedna akcja Deutsche Banku kosztowała 7,13 euro. Główne obawy potencjalnych akcjonariuszy związane są z wojnami handlowymi między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Jak kupić akcje Deutsche Bank ?

Spadek wartości akcji Deutsche Banku może być doskonałym powodem do zakupu akcji po przystępnych cenach. Akcje są kupowane na kilku giełdach. W tym na giełdzie nowojorskiej, giełdzie we Frankfurcie i innych.

Platforma brokerska jest gotowa zapewnić możliwość zakupu papierów wartościowych Deutsche Banku. Aby to zrobić, zarejestruj się i zacznij trading.