Bitcoin Trading Bot: Jaki Jest Najlepszy Robot z Licencją Open Source?

robot kryptowalutowy Automated crypto trading bot to oprogramowanie przeznaczone do automatycznego handlu kryptowalutami.

Cieszy się nieustannie rosnącym zainteresowaniem wśród traderów. Na rynku kryptograficznym wciąż pojawiają się nowe oferty.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii kryptoboty są coraz lepiej wyspecjalizowane. Pozwala im to realizować swoje zadania jeszcze efektywniej.

Umiejętnie używane, skutecznie ułatwiają życie swojego właściciela. Wygląda na to, że już na stałe wpisały się w świat wirtualnej giełdy.

Wielu inwestorów określa kryptoboty (ang. trading bots) m.in. Bitcoin Code, Bitcoin Bank i Bitcoin Billionaire najlepszymi przyjaciółmi tradera. Chcesz wiedzieć dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu. Podpowiadamy również, z którym z nich warto się zapoznać i w jaki sposób go zaprogramować, żeby współpraca była dla Ciebie satysfakcjonująca.

Ale zanim o tym przeczytasz, chcielibyśmy poruszyć kwestię terminologii giełdowej, stosowanej w niniejszym tekście. To naturalne zjawisko, że wewnątrz każdej branży funkcjonuje specyficzny język. Specjalistyczne słownictwo zazwyczaj jest niezrozumiałe dla osób, które nie należą do danej grupy. Slang giełdowy dodatkowo zawiera liczne obcojęzyczne terminy, głównie w języku angielskim.

“Crypto trading bots”, “cryptocurrency trading bots are” czy “drag and drop market making” to przykładowe wyrażenia, których znaczenia trudno się domyślić. Poprawne zrozumienie wymaga ich przetłumaczenia.

W artykule, po zwrocie w języku polskim, występuje w nawiasie jego odpowiednik zapisany po angielsku. Taka forma zapisu jest wygodna dla czytelnika. Pomaga mu dokładnie zrozumieć opisywane kwestie.

Jak działają boty tradingowe? What Trading Bot is doing?

Aby móc odróżnić poważne oferty od scamów, ważne jest, aby wiedzieć, jak działają roboty kryptowalutowe (ang. trading bots). Ponieważ na podstawie tej wiedzy można szybko sprawdzić, czy usługodawca dostarcza to, co obiecuje.

Jedną z najważniejszych rzeczy przy wybieraniu Bitcoin Trading Bot jest niezawodność technical indicators. Kolejną z kluczowych funkcji bota jest jego zdolność do kontynuowania handlu przez całą dobę. Nie potrzebujesz coding skills, żeby korzystać z your trading bots.

Oprogramowanie do automatycznego handlu działa w taki sposób, że robot kryptowalutowy zajmuje się “polowaniem” na najlepsze transakcje każdego dnia i przez całą dobę. Wychwytuje najlepsze opcje do kupna i sprzedaży (ang. buy or sell).

Cała procedura odbywa się w ciągu kilku sekund i obejmuje:

 • analizę rynku,
 • obliczanie prawdopodobnego ruchu cen,
 • pozwala ci maksymalizować zyski (ang. allows you to take profits)
 • kupno lub sprzedaż cyfrowych monet.

Przeprowadzenie transakcji przez człowieka może zająć trochę czasu, a przez cały ten czas handel może tracić na wartości. Boty tj. BitQT mogą składać zlecenia natychmiast, wykorzystując okazje tak szybko, jak tylko się pojawią. Działają przez całą dobę.

Z drugiej strony jest to również słaby punkt automatycznego oprogramowania handlowego. Jeśli rynek kryptowalutowy naprawdę szaleje i jest ogromna ilość informacji, robot kryptowalutowy może nie zareagować odpowiednio.

Więc jako inwestor, zawsze upewnij się, że środowisko handlowe jest odpowiednie, aby korzystać z automatycznego oprogramowania handlowego.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Roboty do handlu bitcoinami (ang. What are trading bots?)

Handel przy użyciu automatycznych trading bots jest bardzo popularny wśród inwestorów na scenach giełdowych i forex.

Ogromna większość funduszy hedgingowych i instytucji finansowych wykorzystuje zaawansowane roboty do kupowania i sprzedawania (ang. bots can buy and sell) aktywów w ich imieniu.

Zautomatyzowane trading bots mają zdolność do działania w znacznie szybszym tempie niż ludzki mózg.

Bot taki jak Immediate Profit może działać (ang. the bot will work) może działać 24/7 – skanując tysiące rynków. Zautomatyzowane bitcoin trading bots (Bitcoin Superstar, Oil Profit i Crypto Genius) nie są zarezerwowane tylko dla dużych instytucji.

Wręcz przeciwnie, istnieją tysiące dostawców robotów dla indywidualnych inwestorów, i mogą pomóc w zmaksymalizowaniu zysków z twojej strategii (ang. your strategy).

Najlepiej wybrać brokera online, który jest kompatybilny z MT4. Wszystkie platformy wybrane w naszym rankingu posiadają opcję MetaTrader4.

Zalety i wady korzystania z botów tradingowych bitcoinów (ang. bitcoin trading bot)

Rynek finansowy kryptowalut jest wysoce zmienny, a inwestycja może zostać stracona w dowolnym momencie. Istnieje również ryzyko, że padniesz ofiarą oszusta i stracisz swój depozyt jeszcze przed rozpoczęciem handlu.

Pierwszemu ryzyku nie da się zapobiec, drugiego można uniknąć dzięki badaniom i doświadczeniu. Poznaj plusy i minusy handlowania przy pomocy your trading bots.

Zalety botów tradingowych bitcoin

Kryptoboty (szczególnie Bitcoin Loophole) posiadają rzeszę fanów wśród inwestorów. Ich entuzjaści przewidują, że w przyszłości będzie to jedyna forma handlu kryptowalutami (ang. cryptocurrency trading). Doceniają je z wielu powodów.

Poniżej prezentujemy listę właściwości, które były najczęściej wymieniane jako zalety bitcoin botów.

 • Nie ulegają emocjom (ang. keeps emotion out of the equation). Działają wyłącznie według wytycznych, określonych wcześniej przez traderów. Do analizy sytuacji używają tylko danych rzeczywistych i na ich podstawie podejmują odpowiednie działanie. Nigdy nie reagują impulsywnie. W pełnej gotowości potrafią cierpliwie czekać na odpowiedni moment, w którym wykonanie transakcji przyniesie najwięcej korzyści. Będziesz czuł się bardziej bezpiecznie (ang. you will feel much more secure). Kryptoboty to prawdziwi mistrzowie zen w zmiennym i często nieprzewidywalnym świecie rynku kryptograficznego (ang. the market your crypto).
 • Działają niezwykle szybko. Błyskawicznie realizują wieloetapowy proces realizacji zleconego zadania.
 • Charakteryzują się łatwością w obsłudze (ang. easy to use). Roboty do handlu wirtualną walutą (m.in. bitcoin era, yuan pay group i bitcoin trader) powstają przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dedykowane dla nich algorytmy są niezwykle skomplikowane. Koduje je zespół złożony z najwybitniejszych programistów w branży finansowej. Kryptoboty wykonują swoje zadania w sposób automatyczny. Wystarczy wpisać wybrane parametry według własnych preferencji. Można je później modyfikować w dowolnym momencie. Prawda, że proste?
 • Uzywają narzędzi open source (ang. Use open source trading automation tools).
 • Pracują non stop na pełnych obrotach. To kolejna cecha, która daje im przewagę nad ludźmi. Trading bot pracują w trybie 24/7 (ang. advantage is that these bots can work 24/7). W tym czasie sytuacja dynamicznie się zmienia. Nie muszą jeść, spać ani odpoczywać. Bez przerwy mają wzrok skierowany na słupki wykresów, żeby nie przegapić żadnej nadarzającej się okazji.
 • Oszczędzają czas i kosztuja mniej niż zatrudnianie specjalistów (ang. save you a lot of time and are more cost-effective than hiring human experts).
 • Oszczędzają czas użytkownika. Wystarczy, że raz zlecisz listę zadań do wykonania, a twój robot (ang. your bot) będzie cię regularnie wyręczał w tych czynnościach. Dzięki temu zyskasz dodatkowy czas wolny, który możesz przeznaczyć, na co tylko chcesz.

Wady botów tradingowych bitcoin

Równocześnie część użytkowników wirtualnej giełdy nie jest przekonana do automatycznych robotów tradingowych (ang. automated trading bot).

Większą wartość ma dla nich handel ręczny (ang. manual trading strategies). Dostrzegają w nim liczne walory, których, w ich opinii, pozbawione są maszyny.

Nasza redakcja skoncentrowała się na zarzutach, najczęściej kierowanych pod adresem botów do handlu kryptowalutami (ang. crypto trading bots). Oto one:

 • Wymagają systematycznego sprawdzania, czy pracują prawidłowo. Jak każde urządzenie, nie są nieomylne. Czasem zdarzają się usterki, które zaburzają ich działanie.
 • Wymagają modyfikacji ustawień strategii finansoweych (ang. trading strategies). Kryptoboty (ang. crypto trading bots) działają automatycznie, ściśle według ustawionych parametrów. Sytuacja na świecie się zmienia,  wobec tego rynek finansowy (ang. the crypto the market) nie pozostaje obojętny. To, co doskonale działało tydzień temu, niekoniecznie dziś będzie najlepszym rozwiązaniem.
 • Aby zmaksymalizować wpływ bota, inwestor musi wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać to narzędzie (ang. In order to maximize the impact of a bot, an investor must know how to best utilize the tool).
 • Znajdują się w kręgu zainteresowań hakerów i przestępców cybernetycznych. Istnieje ryzyko utraty środków finansowych lub danych osobowych.

Ilu traderów, tyle opinii. Trudno jest przyznać jednoznacznie rację grupie zwolenników crypto trading bot, czy też grupie ich przeciwników. Bez wątpienia strategia automatycznego handlu (ang. automated trading strategies) posiada liczne walory, a jednocześnie nie jest wolna od wad.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Co to jest automated crypto trading bot?

Trading bot praktycznie jednocześnie wykonuje kilka czynności naraz. Wyszukuje niezbędne informacje, analizuje dane, ocenia stopień ryzyka i szanse na sukces, podejmuje decyzję, składa ofertę i finalizuje transakcję.

Dodatkowo, przez cały ten czas, jednocześnie monitoruje sytuację na giełdzie, żeby nie przegapić kolejnej okazji.

Kupno i sprzedaż (ang. buy and sell)

Niektórzy brokerzy nawet twierdzą, że roboty handlujące kryptowalutami na ich platformach (ang. the crypto trading bots of these trading platform), wyprzedzają rynek rzeczywisty, określany jako “the market real-time”, o 0,01 sekundy!

To właśnie jest tajemnicza przyczyna ich skuteczności. Możesz zarabiać z korzystnia z botów tradingowych (ang. you could also be earning from automated trades).

Czy crypto trading bot Libertex to oszustwo? NIE!

Sprawdziliśmy, czy trading bot Libertex to oszustwo.

Odkąd Bitcoin wszedł na rynek w 2017 roku, jego cena wciąż wzrasta, a niedoświadczeni traderzy coraz bardziej interesują się kryptowalutami. Oczywiście, nieuczciwi dostawcy próbują to wykorzystać.

Zdecydowanie godne polecenia są oferty, które są licencjonowane i sprwadzane przez organy finansowe. Należy chronić się przed nieuczciwymi dostawcami, ponieważ tam naprawdę chodzi im tylko wyłudzenie pieniądzy za pośrednictwem fałszywej platformy.

Nasz wedykt: Nalepszym wśród crypto trading bots jest Libertex.

 • Oprogramowanie jest autoryzowane przez następujące organy regulacyjne: Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i Financial Conduct Authority (FCA), co może pomóc ci maksymalizować zyski (ang. it can help to bring profits).
 • e toToro znana i doceniana na całym świecie platforma inwestycyjna do automatycznego tradingu.
 • Kryptobot Libertex nie podlega notowaniom na giełdzie, a także nie prowadzi banku. Tworzy swój własny wewnętrzny rynek transakcyjny.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ranking Najlepszych Brokerów

Poniżej przedstawiamy najlepszych brokerów do cryptocurrency trading. Naszym zdaniem najlepszy trading bot to Libertex. Wygrywa w rankingu pod wieloma względami. Zapoznaj się ze szczegółami poniżej.

Libertex

Libertex logotyp Łatwa i przyjazna w użytkowaniu platforma zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych traderów. Istnieje na rynku od 20 lat. Zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do handlu.

Możesz tu kupować i sprzedawać akcje, indexy, kontrakty CFD, waluty i towary. Posiada zaawansowane narzędzia do zarządzania ryzykiem. Posiada ponad 250 instrumentów do handlu.

Poznaj opinie o Libertex!

Plusy

 • Przyjazna dla użytkownika platformą na urządzenia mobilne i stacjonarne;
 • Kupuj akcje, indexy, kontratky CFD, waluty i towary;
 • The best trading and automated tools;
 • Milony użytkowników w 110 krajach;
 • Możesz otrzymywać darmowe sygnały handlowe od ekspertów Trading Central.
 • W pełni regulowany broker;
 • Create your own custom strategies;
 • Bots that use MetaTrader4.
 • Liczne wyróżnienia i nagrody;
 • Kup bitcoin i inne ktyptowaluty.

Minusy

 • Mogą być naliczane dodatkowe opłaty.

Logowanie do Libertex: Jak zacząć?

Krok 1: Rejestracja

Znajdź in browser stronę brokera, który najbardziej ci odpowiada. My pokażemy ci rejestrację na przykładzie Libertex.

Przejdź do formularza rejestracyjnego na głównej stronie. Uzupełnij nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło. Następnie zaakceptuj regulamin i potwierdź rejestrację.

Broker wyśle do ciebie e-mail z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu niego zostaniesz automatycznie przeniesiony na platformę Libertex.

Twoje konto jest aktywowane. (ang. platform is activated)

Aby, dokończyć pełną rejestrację podążaj za wskazówkami brokera.

Podaj bardziej szczegółowe dane osobowe w celu zweryfikowania twojej tożsamości. To pozwoli na pełną aktywację konta.

Krok 2: Wpłata/Depozyt

Jeśli chcesz zacząć handlować musisz dokonac pierwszej wpłaty i zasilić twoje konto depozytem. Ta wpłata aktywuje twoje konto. W Libertex minimalny depozyt początkowy wynosi 10 USD.

Aby, zdeponować swoją pierwszą wpłatę wybierz spośród dostępnych metod płatności: kartę kredytową lub debetową, portfel elektroniczny lub przelew elektroniczny.

Krok 3: Trading

Po przetestowaniu konta i wpłaceniu swojego pierwszego depozytu możesz rozpocząć trading.

Aby, kupić swoje pierwsze bitcoiny wyszukaj BTC w panelu brokera i kliknij go.

Zostaniesz przekierowany do nowej zakładki, z informacjami o kryptowalucie. Następnie kliknij przycisk „Działaj”.

Ustal parametry transakcji: rodzaj pozycji (krótką lub długą), kwotę inwestycji oraz (ewentualnie) wysokość dźwigni finansowej i poziomów stop loss/take profit.

Wszytko gotowe! Teraz kup Bitcoina.

Używaj trading terminal, aby kupić lub sprzedać bitcoin, ethereum, bitcoin cash, litecoin i dowolne inne monety natychmiast lub po określonej cenie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy warto otworzyć konto kryptobot Libertex? Poznaj Opinie ekspertów

Libertex to asystent inwestora z prawdziwego zdarzenia. Nie można jednak polegać w 100% na pracy trading bots. Inwestowanie wymaga wiedzy. Śledź zmiany i dynamikę rynku kryptowalut.

Przede wszystkim dokonaj wstępnych założeń inwestycyjnych i na bieżąco kontroluj postępy bota.

Zarobki

To ile zarobisz na inwestowaniu, zawsze zależy od tego ile zainwestujesz i jaka jest twoja strategia inwestycyjna.

Korzystanie z trading bots może przynosić zarówno zyski jak i straty.

Szczególnie jeśli handlujesz kontraktami CFD.

Zarobki nigdy nie są gwarantowane. Zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem utraty kapitału.

Obsługa klienta

 

Obsługa klienta na urządzeniu mobilnym

Dział obsługi klienta Libertex jest bardzo dobrze oceniany przez użytkowników. To, co cenią najbardziej to obsługa czynna 24 h/dobę. Możesz się skontaktować z konsultantami poprzez czat na żywo, telefon lub e-mail.

Możesz uzyskać kompleksowe wsparcie zarówno odnośnie problemów natury technicznej, jak i porad na eksperckich odnośnie instrumentów finansowych na stronie. Obsługi klienta świadczona jest w kilku językach.

Weryfikacja

 

Exmo weryfikacja danych

Potwierdzenie tożsamości jest warunkiem koniecznym do utworzenia konta. Jest zgodna z przepisami KYC (ang. Know Your Coustomer), które zapobiegają praniu brudnych pieniędzy.

Weryfikacja tożsamości jest prosta i następuje po przesłaniu skanu dokumentów tożsamości (dowód osobisty lub prawo jazdy).

Wpłaty/wypłaty

Zaletą Libertex jest to, że można dokonywać płatności na wiele różnych sposobów:

 • Karty debetowe oraz karty kredytowe (Mastercard, Visa);
 • elektroniczny przelew bankowy.

Czasami dostawcy usług pobierają opłaty za świadczone usługi.

Opłaty

Wypłaty środków z konta podlegają stałej opłacie. Rzadkie wypłacanie większych kwot pieniędzy to sposób na zminimalizowanie tych kosztów.

Ponadto Libertex to broker animatora rynku , który ma minimalny stały spread trzech pipsów na EUR / USD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym się różnią od siebie boty z różnych platform?

Bot botowi nierówny. Na większości platform do handlu wirtualną walutą (ang. trading platform) znajdziesz automatycznego robota do tradingu bitcoinem (ang. bitcoin trading bot).

Wszystkie zostały stworzone do tego samego celu. Ich głównym zadaniem jest dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży, w zastępstwie inwestora. Oferty nieco się od siebie różnią, ponieważ w większości przypadków nie ograniczają się tylko do bitcoina, ale obsługują również inne kryptowaluty. Jednak idea działania robotów jest taka sama.

Które crypto trading bots są najlepsze?

Który robot kryptowalutowy ostatecznie odpowiada inwestorowi, zależy również od tego, czego oczekuje inwestor i jaką trading strategy przyjmie. Dlatego ważne jest, aby nie podążać ślepo za zaleceniami, ale dokładnie przyjrzeć się temu, czego oczekujesz od swojego bota handlowego. My polecamy trading bot Libertex.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.