Najlepsze Boty Do Tradowania: Ranking Polska 2024

Jeśli na hasło „robot tradingowy” od razu reagujesz grymasem, spodziewasz się oszustwa i czym prędzej odwracasz głowę — prawdopodobnie masz rację.

kryptowaluta świat sieć blockchain Większość oprogramowań tego typu w najlepszym razie nie działa, a w najgorszym powstało tylko po to, aby wyłudzić pieniądze od naiwnych inwestorów.

Jednak wśród masy podejrzanych projektów raz na jakiś czas pojawia się diament.

Właśnie o tych diamentach przeczytasz w artykule. Sprawdzamy wiarygodne boty tradingowe, porównujemy je i wyłaniamy te najlepsze.

Przekonaj się, które zajęły miejsce w czołówce.

Zalety i Wady Robotów Tradingowych

Roboty inwestycyjne zyskują coraz większą popularność z jednego prostego powodu — nawet inwestor bez wielkiego doświadczenia już od pierwszego dnia ma szansę na zysk. Przynajmniej takie jest założenie automatycznego programu do handlu na giełdzie.

Nie potrzebujesz wcześniejszego treningu, nie męczysz się z analizą techniczną i fundamentalną, nie siedzisz całymi dniami przed komputerem. Zamiast tego wszystko działa na autopilocie. Ty jedynie kontrolujesz poczynania robota.

Jednak czy aby na pewno jest tak różowo? Sprawdźmy.

Plusy

 • Nawet początkujący zaczną bitcoin trading bez większych problemów.
 • Inwestowanie z kryptorobotem pozwala zaoszczędzić czas.
 • Innowacyjne algorytmy robotów działają w oparciu o sygnały rynkowe i wiadomości ze świata, nie emocje (jak to często bywa w przypadku człowieka).
 • Wysoka trafność przewidywań (a zatem także potencjalnych zarobków) u topowych robotów.

Minusy

 • Niezależnie od tego, co mówią twórcy, żaden robot nie zagwarantuje ci 100% zysku.
 • W branży pojawiło się wielu oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od naiwnych.

Porównujemy najlepsze boty tradingowe

Jeśli interesuje cię oprogramowanie do automatycznego handlu na giełdzie, poniższy ranking pomoże ci w wyborze odpowiedniego robota.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepsze z nich nie zrobią z ciebie bogacza w ciągu doby!

Zapomnij o myśleniu życzeniowym. Traktuj boty tradingowe jako narzędzie do pomocy w inwestycjach giełdowych, a nie cudowne źródło zysków.

Oprogramowanie przynosi najlepsze efekty tym inwestorom, którzy działają ostrożnie i posiadają odpowiednią wiedzę.

Jeśli zaś zainwestujesz wszystkie oszczędności w nadziei, że wyjmiesz sumę wielokrotnie większą, prawdopodobnie nie skończy się to zbyt dobrze.

Miej to na uwadze przy wyborze bota tradingowego. Więcej na temat bitcoin trading bot przeczytasz tu.

1. Bitcoin Trader

Bitcoin Trader Logotyp Bitcoin Trader z kilku powodów wysuwa się na prowadzenie w naszym rankingu (nieznacznie, ale jednak). Przede wszystkim ma bardzo wysokie realne prawdopodobieństwo wygranych, które oscyluje w granicach 91%.

Ponadto łączy je z intuicyjną obsługą i darmowym kontem demo, co docenią przede wszystkim początkujący inwestorzy.

Z dodatkowych plusów na uwagę zasługują bezpieczeństwo (dzięki certyfikatom SSL każda wpłata i wypłata podlega ochronie) oraz pozytywne opinie użytkowników na forach i ogólnie — w sieci.

Sprawdź opinie o Bitcoin Trader!

2. Bitcoin Up

Robot Bitcoin Up logotyp Kolejny na liście bot tradingowy wypadł nieznacznie gorzej od lidera. Podczas naszych testów osiągnął skuteczność 90%. Zaś wygląd platformy i maksymalna prostota handlu zdradza, że twórcom zależy na komforcie użytkownika.

Poza tym mamy do czynienia systemem, który zabezpieczają najnowsze algorytmy szyfrujące. Dzięki temu dane i pieniądze użytkowników podlegają najlepszej ochronie.

Jaką opinię Bitcoin Up ma w sieci? W lwiej części pozytywną, co również dobrze o nim świadczy.

3. Yuan Pay Group

logo yuan pay group zielono pomarańczowe Robot Youan Pay Group wyróżnia się tym, że nie operuje na Bitcoinie ani innych popularnych altcoinach, tylko na cyfrowym juanie – państwowej kryptowalucie Chin.

Z tego powodu oferuje nieco inne możliwości zarobku. Wciąż duże, ponieważ chiński rynek w ostatnich latach ekspresowo się rozwija. Jako że oprogramowanie jest pionierem w tej dziedzinie i ma ogromny potencjał, zajmuje trzecie miejsce w naszym rankingu.

Jednak zalecamy szczególną ostrożność, jeśli zdecydujesz się na tę opcję.

Yuan Pay Group to tylko dystrybutor coina i nie bierze odpowiedzialności za handel. Bezpieczeństwo zależy tylko i wyłącznie od pośrednika, czyli brokera, który realizuje inwestycje.

Sprawdź, czy warto korzystać z  Yuan Pay Group!

4. Bitcoin Profit

Bitcoin Profit logo Czwarte miejsce należy do bota tradingowego, który wedle zapewnień twórców ma 99% skuteczność. To oczywiście przesada na potrzeby reklamy.

Z naszych testów wynika, że realna efektywność oprogramowania oscyluje w granicach 89-90%, co wciąż jest bardzo dobrym wynikiem.

Ponadto każdy użytkownik ma dostęp do konta demo i samouczków, dzięki czemu szybko odkryje wszelkie funkcje platformy.

Wiarygodność robota potwierdzają liczne pozytywne opinie użytkowników i zabezpieczenia, o które zadbali twórcy.

Tarcze antyhakerskie i najnowsze algorytmy szyfrujące chronią inwestorów i ich pieniądze.

Poznaj opinie o Bitcoin Profit!

5. Bitcoin Code

logo kryptorobot Wedle naszych testów skuteczność Bitcoin Code utrzymuje się na poziomie podobnym do poprzednika, czyli 89-90%. Jednak robot znajduje się o oczko niżej z powodu nieco mniej przystępnej platformy.

Użytkownicy wciąż mają dostęp do konta demo, ale samouczki i materiały szkoleniowe są ograniczone. Dlatego w praktyce każdy inwestor musi oswoić się z oprogramowaniem na własną rękę.

Plus jest taki, że dzięki temu prawdopodobnie lepiej przyswoi wiedzę.

Pod względem bezpieczeństwa robot spełnia wszelkie wymagania. Zaawansowane moduły zabezpieczeń chronią dane użytkowników, a dodatkowe zapory przeciw hakerom dbają, aby depozytom nic się nie stało.

Dowiedz się więcej o Bitcoin Code!

6. BitQT

kryptorobot bitqt Twórcy BitQT reklamują swój produkt jako niemal niezawodny, bo skuteczny w 99%. Nachalna reklama to coś, do czego już dawno przywykliśmy.

Branża botów tradingowych cechuje się ogromną konkurencją, więc deweloperzy robią co mogą, aby ich produkt wybił się ponad inne. To jednak nie zmienia faktu, że dopuszczają się drobnego oszustwa.

BitQT w naszych testach rzeczywiście był skuteczny, ale „tylko” w 88% przypadków. Nie ukrywamy, że to wciąż dobry wynik. Nasi testerzy pomnożyli kapitał ponad dwukrotnie przy zachowawczej grze.

Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, twórcy dbają o nie dzięki zaawansowanemu szyfrowaniu danych.

Inne Boty Tradingowe

Poniżej znajdziesz listę pozostałych robotów inwestycyjnych, które znalazły się na dalszych miejscach naszego rankingu

Oto one:

Interesuje cię handel walutami? Dowiedz się więcej o robotach forex!

Jak zacząć Inwestycje z Pomocą Bota Tradingowego?

Automatyczny handel na wirtualnej giełdzie wzbudził twoje zainteresowanie, ale nie wiesz, od czego zacząć? W takim razie czytaj dalej. Przygotowaliśmy dla ciebie instrukcję krok-po-kroku, dzięki której z łatwością rozpoczniesz przygodę z giełdą.

Opisujemy rejestrację, wpłatę depozytu i pierwsze transakcje w oparciu o Bitcoin Trader, czyli lidera naszego rankingu.

Krok 1: Rejestracja

Formularz rejestracyjny Bitcoin Trader Gdy wejdziesz na oficjalną stronę robota, od razu zauważysz formularz rejestracyjny. Wpisz w nim podstawowe dane, tj.:

 • imię,
 • nazwisko,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu.

Finalnie kliknij przycisk „Utwórz darmowe konto” i już — koniec rejestracji. Pozostała ci tylko weryfikacja, której dokonasz za pomocą maila i telefonu.

Krok 2: Wpłata/Depozyt

Gdy założysz konto, otrzymasz wgląd w platformę inwestycyjną. Na tym etapie masz dwie opcje:

 • giełda demo, na której przetestujesz możliwości robota, albo
 • wpłatę depozytu, po której od razu możesz przejść do prawdziwego handlu.

Jeśli to twoja pierwsza przygoda z tego typu oprogramowaniem, lepiej rozpocznij od konta demo. Jeśli jednak masz już doświadczenie, minimalny depozyt wynosi 250 EUR.

Bitcoin Trader ekran wpłaty depozytu Zacznij od niego, a w miarę postępów (i wedle woli) wpłacaj dodatkowe środki — w ten sposób zminimalizujesz ryzyko inwestycji.

Przelew zrealizujesz za pomocą karty kredytowej, usługi PayPal lub SOFORT. Bezpośrednia wpłata Bitcoinów również jest możliwa.

Krok 3: Trading

Kiedy pieniądze znajdą się na rachunku inwestycyjnym, od aktywacji robota dzieli cię już tylko kliknięcie odpowiedniego przycisku. Bitcoin Trader będzie inwestował w oparciu o domyślne ustawienia.

Jeśli chcesz, zmień je wcześniej. Dopasuj poziom ryzyka do twoich preferencji i ustal dodatkowe parametry handlu.

Bitcoin Trader widok ustawień handlu

Gdy skończysz, a wyniki pracy robota okażą się satysfakcjonujące, większość pracy będziesz mieć już za sobą.

Od tej pory jedynie monitorujesz skuteczność oprogramowania i ewentualnie dopasowujesz szczegóły transakcji – wysokość inwestycji czy poziomy stop loss i take profit.

Co jeszcze Warto wiedzieć o Botach Tradingowych?

Jesteś ciekawy jak dokładnie działa bot tradingowy? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Większość tego typu oprogramowań realizuje transakcje w oparciu o sygnały rynkowe, które opierają się na różnych wskaźnikach.

Tych samych, z których korzystają inwestorzy. Kiedy dany wskaźnik sugeruje, że teraz jest dobry moment na kupno, bot kupuje. Gdy sytuacja jest odwrotna — sprzedaje.

Nie ma tu żadnej magii ani cudownego sposobu na zysk. Dlaczego więc roboty inwestycyjne są tak popularne?

Ich największym plusem jest szybkość analizy sygnałów. Coś, co człowiekowi zajęłoby godzinę, oprogramowanie zrobi w ułamku sekundy.

Kolejną zaletą jest automatyzacja — użytkownik robota nie musi siedzieć całymi dniami przed monitorem z wykresami giełdowymi, więc oszczędza czas.

skorzystaj kryptorobot najlwiększy zysk Dzięki botom tradingowym nawet mniej obeznani z giełdą inwestorzy mają szansę na zysk.

Kuszące, prawda?

Przypomnijmy, że automatyzacja handlu nie gwarantuje zarobku. Nie wierz w zapewnienia, że bez jakiejkolwiek wiedzy o giełdzie zostaniesz milionerem, bo masz bota tradingowego.

Oprogramowanie działa w oparciu o parametry, które ty ustalasz, a do tego potrzebna jest przynajmniej podstawowa wiedza o inwestycjach.

Naiwna wiara, że kompletny laik zbije w ten sposób majątek, zwykle kończy się utratą całego kapitału.

Po co Inwestorom Boty Tradingowe?

Odpowiedź jest prosta: inwestorzy szukają sposobów na zysk, które są najszybsze i najprostsze. Dzięki botom tradingowym oszczędzają czas, bo nie muszą nieustannie analizować wykresów.

Co więcej, oprogramowanie nie śpi, więc cały czas trzymają rękę na pulsie.

Oprócz tego automatyzacja handlu ma jeszcze kilka innych zalet. Oto one:

 • Skanowanie wielu wykresów naraz w ekspresowym czasie, czyli coś, czego człowiek nigdy nie będzie w stanie zrobić.
 • Robot nie podejmuje decyzji w oparciu o emocje, które często skutkują błędnymi decyzjami — szczególnie w przypadku day-tradingu.
 • Dobry bot tradingowy wie co robić nawet wtedy, gdy na wykresie nie ma wyraźnego kierunku.

Koniec końców oprogramowanie dzięki dogłębnym analizom rynku zawsze podąża za najlepszym trendem, a każdy inwestor potwierdzi, że taka taktyka maksymalizuje szansę na zysk.

Ostrzeżenie!
Boty tradingowe nie gwarantują zarobku! Traktuj je raczej jako pomocne narzędzie, nie cudowny sposób na pomnożenie kapitału. To ty jesteś inwestorem, więc zawsze monitoruj pracę robota. Ponadto nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

FAQ — Najczęściej zadawane pytania

Czy dzięki botom tradingowym zarobię pieniądze?

Tak, boty tradingowe zwiększają twoją szansę na zysk. Jednak ich skuteczność zależy od algorytmów, na których pracują, a także od parametrów transakcji. Te ostatnie ustalasz sam.

Co to jest bot tradingowy?

Bot tradingowy to oprogramowanie, które powstało z myślą o automatyzacji handlu. W oparciu o sygnały rynkowe otwiera i zamyka pozycje samoczynnie. Rola inwestora sprowadza się jedynie do monitorowania poczynań bota.

Czy boty tradingowe są legalne?

Tak, boty tradingowe są legalne. Jednak nie każdy broker zezwala na ich użytek na swojej platformie. Dlatego twórcy bota zwykle współpracują z dokładnie określonymi platformami do handlu na giełdzie.

Ile kosztuje bot tradingowy?

To zależy, niektóre mogą być naprawdę drogie, inne są darmowe. W naszym rankingu skupiliśmy się na tych drugich. Nie pobierają opłat od użytkowników, zamiast tego zarabiają na skromnym procencie od wygranych.

Jaki bot tradingowy jest najlepszy?

W naszym rankingu wygrał Bitcoin Trader, ale tylko nieznacznie wysunął się na prowadzenie. Jednak wartość bota tradingowego zależy nie tylko od skuteczności. Liczy się również to, czy spełnia wymagania inwestora i mu odpowiada. Wygoda podczas inwestycji jest równie ważna.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.