Ceny konsumpcyjne we Włoszech, we wrześniu wzrosły o 1,4%

713

Inflacja roczna we Włoszech obliczona według norm krajowych we wrześniu wyniosła 1,4%. W porównaniu z sierpniowym wskaźnikiem 1,6%, we wrześniu inflacja zwolniła tempo, pokazują ostateczne dane Istat. W stosunku do poprzedniego miesiąca nastąpił spadek cen o 0,5%. Spowolnienie spowodowane było przede wszystkim dynamiką cen żywności. Wyłączając koszty energii, żywności i alkoholu roczny wzrost cen konsumpcyjnych wyniósł 0,7%, i również spowolnił się z 0,8% w sierpniu. W ujęciu miesięcznym ceny żywności spadły o 0,2%. Ceny alkoholu i wyrobów tytoniowych pozostały bez zmian. Odzież i obuwie wzrosły o 0,4%. Koszty transportu spadły o 2,4%. 

Zysk UnitedHealth w trzecim kwartale wzrósł o 28,3%

Największa w Stanach Zjednoczonych firma ubezpieczenia medycznego UnitedHealth Group odnotowała w trzecim kwartale zysk netto w wysokości 3 miliardów 188 milionów dolarów, czyli o 28,3% więcej niż rok wcześniej. Skorygowane zarobki wyniosły 3 dolary 24 centów na akcję, co stanowi wzrost o 22%. Według analityków spodziewano się 3 dolarów 29 centów na akcję. Przychody osiągnęły 56 miliardów 556 milionów dolarów, podczas gdy wg. prognozy ekspertów miało to być 56 miliardów 300 milionów dolarów. Dział dostarczający technologie i usługi konsultingowe zwiększył zyski o 19,7%, a przychody o 11%. Wzrost przychodów od zabiegów operacyjnych w sektorze ubezpieczeń zdrowotnych wyniósł 12,8%. W pierwszym półroczu zysk netto wzrósł o 28,9%, a przychody – o 12,6%.

Eksport ropy naftowej z USA do Chin nagle spadł w trzecim kwartale

Chiny straciły status największego nabywcy ropy amerykańskiej, który jeszcze posiadały w pierwszym półroczu, pisze The Wall Street Journal. W trzecim kwartale eksport ropy naftowej z USA do Chin spadł w związku z wojną handlową między tymi państwami. Dane o ruchu tankowców, a także wyniki uzyskane z ankiet traderów wykazały całkowity brak dostaw amerykańskiej ropy w sierpniu i zakup jedynie 31 tysięcy baryłek dziennie we wrześniu. Chiny w przełączyły się na dostawy z Rosji i Arabii Saudyjskiej. Firma Kpler poinformowała, że Arabia Saudyjska zwiększyła eksport ropy do Chin o 258 tysięcy baryłek, Rosja – o 200 tysięcy baryłek dziennie. Jednak według EIA, USA we wrześniu zwiększyły eksport ropy do 2 milionów 600 tysięcy baryłek dziennie z 500 tysięcy baryłek dziennie w grudniu 2015 roku z pojawieniem się nowych rynków, takich jak Indie, Gruzja, Dania i inne.

BlackRock poinformowała o wzroście zysku kwartalnego o prawie 30%

W trzecim kwartale zysk netto BlackRock, największej na świecie firmy pod względem aktywów, wzrósł o prawie 30% w ujęciu rocznym do 1 miliarda 220 milionów dolarów. Skorygowany zysk amerykańskiej firmy inwestycyjnej w wysokości 7 dolarów 52 centów za akcję przekroczył prognozę analityków w 6 dolarów 84 centów za akcję. Od końca września ubiegłego roku firma zwiększyła swoje aktywy o 8% do 6 bilionów 444 miliardów dolarów. Przychody za ten kwartał wyniosły 3 miliardy 576 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 2%, przy prognozie ekonomistów w 3 miliardy 540 milionów dolarów. Przychody działu technologicznego wzrosły o 18%.

Wskaźnik bezrobocie w Wielkiej Brytanii w ciągu trzech miesięcy po sierpień wyniósł 4%

W okresie od czerwca do sierpnia bezrobocie w Wielkiej Brytanii, obliczone zgodnie z metodami Międzynarodowej Organizacji Pracy, spadło do 4% z 4,2% w poprzednich trzech miesiącach, wykazały statystyki z ONS. Indeks w okresie za czerwiec-sierpień i maj-lipiec był najniższy od lutego 1975 roku. W opisanym okresie liczba bezrobotnych w kraju wyniosła 1 milion 360 tysięcy osób, spadając o 47 tysięcy. Wskaźnik zatrudnienia na poziomie 75,5% w ciągu trzech miesięcy zmniejszył się o 0,2 punkty procentowe i wzrósł w ciągu roku o 0,4 punkty procentowe. Średnia pensja za tydzień bez uwzględnienia premii, ale z wliczeniem bonusów, wzrosła rekordowym tempem od początku 2009 roku o 3,1%.

Uber otrzymała propozycje o IPO od Morgan Stanley i Goldman Sachs

Amerykańska korporacja Uber Technology otrzymała od banków Morgan Stanley i Goldman Sachs propozycję zorganizowania pierwszej oferty publicznej swoich akcji – donosi Dow Jones, powołując się na źródła informacji. Banki obliczyły, że koszt Uber może osiągnąć 120 miliardów dolarów, co jest prawie 2-krotnie wyższe niż koszty z poprzedniej procedury zaangażowania środków finansowych w sierpniu. Ta suma również przewyższa całkowite koszty General Motors, Ford i Fiat Chrysler. Oczekuje się, że IPO Uber, który jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na Wall Street i w Dolinie Krzemowej ma nastąpić na początku 2019 roku.

Sprzedaż firmy Roche w trzecim kwartale wzrosła o 7%

Szwajcarska firma farmaceutyczna Roche podała, że ​​w trzecim kwartale udało się jej zwiększyć sprzedaż o 7% do 13 miliardów 970 milionów franków szwajcarskich ze względu na wzrost przychodów ze sprzedaży nowych leków, pisze projekt finversia.ru. Wskaźnik przekroczył prognozę ekspertów, który wynosił 13 miliardów 800 milionów franków. Firma podwoiła swoje kwartalne przychody ze sprzedaży leku na stwardnienie rozsiane Ocrevus w porównaniu do ubiegłego roku i o 62% zwiększyła kwartalne przychody ze sprzedaży leku przeciwnowotworowego Alecensa. Sprzedaż dwóch nowych leków – Perjeta na raka piersi i leku immunologicznego Tecentriq – wzrosła w ujęciu rocznym odpowiednio o 27% i 71%.