Bitcoin CFD: Co To Jest? Jak Działają Kontrakty BTC? Jak Zarabiać?

W oczach wielu inwestorów kryptowaluty widnieją jako sposób na szybkie pomnożenie kapitału. Oczywiście jest w tym wiele prawdy, bo na rynku cyfrowych aktywów skoki cen o 20, a czasem 50 i więcej procent nikogo już nie dziwią.

Jednak nawet taki zarobek blednie przy możliwościach, które otwiera przed tobą bitcoin CFD.

Co to takiego?

O tym przeczytasz w artykule. Dowiesz się z niego wszystkich szczegółów na temat kontraktów CFD na bitcoina, a oprócz tego sprawdzisz, jak i gdzie kupisz je wygodnie i tanio.

Jak kupić CFD na Bitcoina w 5 prostych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź wybrane pozycje na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio i wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Bitcoin CFD: Najlepsze Giełdy 2024

Ranking brokerów CFD

Kupno kontraktów CFD umożliwi ci tylko odpowiedni pośrednik. Dzisiaj nietrudno takiego znaleźć, bo na rynku działa mnóstwo firm brokerskich. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są sobie równe.

Wybór najlepszej bywa trudny, ale jest bardzo ważny. Dlaczego? Bo właśnie od brokera zależy bezpieczeństwo, a także wygoda i koszty handlu (oraz mnóstwo mniej istotnych szczegółów).

Aby ułatwić ci zadanie, poniżej przygotowaliśmy ranking najlepszych usługodawców w branży, którzy posiadają w ofercie kontrakty CFD bitcoin. Sprawdź, co mają do zaoferowania i wybierz tego, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

1. Binance

binance coin logo

 • Bogata oferta kryptowalut – ponad 600 różnorodnych cyfrowych monet;
 • Obecność na rynku od 2017 roku;
 • Dostęp do materiałów edukacyjnych i zaawansowanych narzędzi analitycznych;
 • Nowoczesne środki bezpieczeństwa;
 • Konkurencyjne prowizje i dodatkowe zniżki dla użytkowników posiadających BNB;
 • Wygodna aplikacja mobilna do handlu.

2. Libertex

Libertex logotyp

 • Zerowe spready (zamiast nich niskie prowizje od transakcji);
 • W ofercie kontrakty CFD na bitcoin oraz 50+ innych kryptowalut;
 • Oprócz tego ok. 200 innych aktywów;
 • Dostęp do dwóch platform transakcyjnych: autorskiej oraz MetaTradera 4;
 • Opcja handlu za pomocą robota;
 • Bezpieczeństwo (nadzór CySEC).

Przeczytaj opinie o Libertex!

Co to jest bitcoin CFD?

Złota moneta Bitcoin na ekranie telefonu Bitcoin CFD to spekulacyjny instrument finansowy, który (jako pochodna) odnosi się do ceny bitcoina.

Skrót CFD oznacza "kontrakt na różnicę kursową" (z ang. Contract For Difference).

Tutaj przeczytasz więcej o kontraktach CFD.

W najprostszym tłumaczeniu jest to zakład, który zawierasz z brokerem. Jego treścią jest różnica wartości aktywa między momentem kupna i sprzedaży kontraktu. Obie strony zobowiązują się ją pokryć.

Jeśli np. podejrzewasz, że cena BTC wzrośnie, kupujesz kontrakt na pozycję długą. Jeśli trafisz, sprzedasz go z zyskiem. W przeciwnym wypadku poniesiesz stratę.

Jako że kontrakty CFD naśladują cenę danego aktywa w skali 1:1, handel nimi w praktyce niewiele różni się od inwestycji w prawdziwe aktywa. Jest za to prostszy w obsłudze, dzięki czemu łatwiej i szybciej doprowadzisz transakcje do skutku.

Jaka więc jest rozbieżność między CFD a prawdziwymi aktywami?

Po pierwsze — nie stajesz się właścicielem aktywa (np. BTC), a jedynie spekulujesz na temat jego ceny. Po drugie — uzyskujesz dostęp do dźwigni finansowej, dzięki której możesz pomnożyć potencjalny zysk z inwestycji.

Dźwignia finansowa — co to?

Dźwignia Finansowa
Dźwignia Finansowa

Funkcja dźwigni finansowej (inaczej lewara) jest szczególnie atrakcyjna dla inwestorów, którzy lubią ryzyko.

Polega ona tym, że pożyczasz kapitał od brokera, aby zainwestować więcej.

Dla przykładu: masz 1000 PLN na inwestycję. Kupujesz kontrakt CFD na bitcoin przy dźwigni 1:2. Oznacza to, że za pomocą 1000 PLN w rzeczywistości inwestujesz 2000 PLN (druga połowa pochodzi od brokera).

Przeczytaj więcej o dźwigni finansowej!

W efekcie każdy zysk mnożysz x2. Jednak weź pod uwagę, że ten sam mnożnik obowiązuje również przy stracie.

Zwykle taka pożyczka jest darmowa, jeśli zamkniesz pozycję w ciągu jednego dnia. Przetrzymanie jej przez noc wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Teraz już wiesz, dlaczego potencjalny zysk z CFD sięga astronomicznych kwot. Jednak nie zapominaj o ryzyku! Tak się składa, że ponad 75% (dokładna liczba zależy od brokera) rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD.

Dlaczego?

Ponieważ kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Co jest lepsze: prawdziwy bitcoin czy bitcoin CFD?

Dwie monety BTC Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujesz od inwestycji. Zastanów się nad następującymi kwestiami:

 • Jaki jest twój cel?
 • Czy interesujesz się technologią blockchain?
 • Jakie masz doświadczenie z inwestycjami?

Dopiero po przemyśleniu tych spraw pomyśl o konkretnym rozwiązaniu. Czytaj dalej, a dowiesz się o zaletach każdego z nich.

Tutaj przeczytasz o tym, gdzie i jak kupić bitcoina.

Zalety bitcoin CFD

Kontrakt CFD to bez dwóch zdań najprostszy i zarazem najwygodniejszy sposób, aby wziąć udział w zarabianiu na zmianach kursu bitcoina.

Aktualny kurs BTC sprawdzisz na poniższym wykresie:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • bitcoin
 • Bitcoin
  (BTC)
 • Price
  $68,466.00
 • Market Cap
  $1.35 T

Jeśli zależy ci wyłącznie na zysku i nieszczególnie interesujesz się technologią, która stoi za kryptowalutami, wybierz tę opcję.

Tym bardziej, jeśli lubisz ryzyko i kusi cię potencjał ogromnych zysków, bo tylko dzięki CFD uzyskasz dostęp do dźwigni finansowej.

Zastanawiasz się, czy to bezpieczne? Przeczytaj więcej o inwestowaniu z dźwignią finansową.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musisz przejmować się obsługą i przechowywaniem cyfrowych monet. W efekcie nie potrzebujesz też portfela kryptowalutowego.

Więcej o portfelach krypto walutowych napisaliśmy tutaj.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Zalety prawdziwego bitcoina

Monety Bitcoin i banknoty dolar o różnych nominałach Z drugiej strony masz do dyspozycji inwestycję w prawdziwego bitcoina, która na pewno będzie lepszym wyborem, jeśli interesujesz się kryptowalutą jako zdecentralizowaną formą płatności.

Tylko w ten sposób staniesz się właścicielem tokenów bitcoin, które możesz zabezpieczyć w portfelu lub wykorzystać jako środek płatności w różnych sklepach.

Chcesz być częścią społeczności blockchain i podoba ci się pomysł posiadania kryptowalut na własność? W takim razie kupno prawdziwych cyfrowych monet jest rozwiązaniem dla ciebie.

Jak kupić kontrakty CFD na kryptowaluty? Instrukcja

Wbrew pozorom kupno i sprzedaż kontraktów CFD nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Od rejestracji u brokera do zawarcia pierwszej transakcji przejdziesz w mniej niż kwadrans.

Ba! Skorzystaj z poniższego poradnika, a zrobisz to jeszcze szybciej. Przygotowaliśmy go na podstawie zwycięzcy naszego rankingu — Binance.

Krok 1: Załóż konto

Wejdź na oficjalną stronę brokera i wypełnij formularz rejestracji.

Wystarczy, że podasz nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail.

Na koniec potwierdź, że zapoznałeś się z regulaminem oraz polityką prywatności i zakończ rejestrację.

Binance wyśle ci na skrzynkę odbiorczą link aktywacyjny. Wejdź w niego, a założysz konto.

Krok 2: Wpłać depozyt

Zanim przejdziesz do handlu, zasil rachunek inwestycyjny. W tym celu wybierz jedną z dostępnych metod transferu środków i wykonaj przelew.

Na jaką kwotę?

To zależy od ciebie. Pamiętaj jednak, że większość brokerów wymaga określonej minimalnej sumy w przypadku pierwszego depozytu. W Binance wynosi ona 10 USD.

Krok 3: Kup kontrakt CFD

Kiedy pieniądze znajdą się na koncie, możesz przejść do kupna. Najpierw wpisz w wyszukiwarce brokera hasło „bitcoin” lub odnajdź kryptowalutę samodzielnie.

Gdy to zrobisz, kliknij w nią, a przejdziesz do nowej zakładki.

Znajdziesz tu szczegółowe dane na temat kryptowaluty, m.in. historię kursu, opinie inwestorów oraz najnowsze wiadomości. Zapoznaj się z nimi, a następnie kliknij przycisk „Dalej”.

Pojawi się nowe okno, w którym ustalisz szczegóły transakcji. Na szczycie wybierz, czy chcesz kupić, czy sprzedać BTC. Następnie podaj kwotę inwestycji.

Jednak zanim to zrobisz, zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Rynek kryptowalut wciąż jest bardzo niestabilny, a handel zwiększa wysokość potencjalnych przegranych.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Tokeny, w które najlepiej inwestować w 2024

Rynek kryptowalut dzięki swojej dynamice pozwala generować bardzo satysfakcjonujące zyski. Jednak jego duża zmienność sprawia, że wielu inwestorów traci na nim swoje pieniądze.

Sprawdzona wiedza o aktywach, w które zainwestujesz, jest niezbędna. W tej recenzji przybliżamy dwa dobrze rokujące projekty z sektora DeFi: Lucky Block oraz DeFi Coin. Przeczytaj, dlaczego warto ulokować w nich kapitał.

Lucky Block

lucky block Zespół Lucky Block przeprowadza prawdziwą rewolucję w branży internetowych loterii pieniężnych. Wykorzystuje blockchain, żeby zapewnić dostęp do przejrzystej i uczciwej loterii użytkownikom z całego świata. Również tych krajów, których jurysdykcje zabraniają takich rozrywek.

Loteria Lucky Block jest w pełni zdecentralizowana. To dzięki wykorzystaniu protokołów blockchain operujących na łańcuchu Binance Smart Chain. Wystarczy, że posiadasz portfel kryptowalutowy i token LBLOCK, żeby dołączyć do gry.

Loteria odbywa się codziennie i pozwala wygrać 2% puli jackpot. Wejdziesz do niej wymieniając token LBLOCK na kupon loteryjny. Jesteś fanem tej rozgrywki? Zainteresuje Cię fakt, że posiadając rzadki token NFT Lucky Block, Twoja wygrana będzie podwójna.

Play-to-earn nie jest dla Ciebie? Lucky Block premiuje również inwestorów długoterminowych. Trzymaj tokeny w swoim portfelu, a każdego dnia otrzymasz dywidendę. 10% puli jackpot jest dzielone każdego dnia pomiędzy właścicieli tokenów.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins Twórcy projektu DeFi Coin rozwijają zdecentralizowaną giełdę DeFi Swap, którą wspiera natywny token DEFC. Nie tylko wymienisz na niej szybko i łatwo swoje tokeny. Wyślesz je również do innych użytkowników na zasadzie wallet-to-wallet.

DeFi Swap działa na blockchainie Binance, a 2022 roku rynek oczekuje jej dynamicznego rozwoju. Czy wiesz, że wartość DEFC jest powiązana z wynikami wewnętrznymi giełdy? Kiedy okaże się ona sukcesem, cena tokenu z pewnością wzrośnie.

DeFi Coin zachęca inwestorów długoterminowych atrakcyjnymi możliwościami inwestycyjnymi. Zostać dostawcą płynności, a platforma wynagrodzi Cię za to odsetkami. Kolejną możliwością jest staking coinów na giełdzie DeFi Swap.

Staking to narzędzie przypominające nieco obligacje. Zamroź swoje tokeny na wybrany okres czasu, a po jego upływie otrzymasz odsetki. Ich wysokość waha się od 30 do 70% w skali roku, zależnie od długości okresu stakowania.

Podsumowanie, czyli zalety i wady handlu kontraktami CFD

Wiesz już, że CFD w niektórych sprawach ma przewagę nad prawdziwą kryptowalutą, ale nie oznacza to, że jest pozbawione wad.

Dlatego przygotowaliśmy podsumowujący zbiór plusów i minusów tych instrumentów finansowych, dzięki któremu łatwo ocenisz, czy są dla ciebie.

Zalety:

 • Potencjał ogromnych zysków;
 • Niska prowizja i spread;
 • Łatwe w obsłudze;
 • Brak konieczności posiadania portfela kryptowalutowego;

Możliwość zarabiania i na wzroście, i na spadku ceny.

Wady:

 • Wysokie ryzyko;
 • Kryptowaluta nie staje się własnością inwestora;
 • Brak możliwości realizacji przelewów i płatności za pomocą kryptowaluty.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ

Gdzie najlepiej zacząć przygodę z bitcoin CFD?

Najlepiej zacząć u przyjaznego początkującym i taniego brokera online, który posiada europejskie licencje i podlega kontroli odpowiednich instytucji nadzoru finansowego. Takim brokerem jest np. Binance.

Czy kontrakty CFD są lepsze od kupna prawdziwej waluty?

Nie. Oba rodzaje inwestycji mają swoje plusy i minusy, więc przy wyborze odpowiedniej weź pod uwagę swoje cele i strategię inwestycyjną.

Czy tradycyjne banki oferują kontrakty CFD na bitcoina?

W większości przypadków nie. Banki póki co rzadko zajmują się kryptowalutami, a już na pewno nie uwzględniają ich w ofercie dla klientów. Jest co prawda kilka wyjątków, ale nie zmieniają one reguły.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.