NFT Jak Kupić? Gdzie Nabyć Niewymienialne Tokeny? Poradnik

W jaki sposób możesz kupić NFT? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Zanim zainwestujesz w tokeny NFT, powinieneś kupić ethereum. Tokeny NFT powstają za pośrednictwem jego blockchainu.

Aby zaopatrzyć się w walutę, którą wymienisz na NFT, skorzystaj z usług brokera. W dalszej części artykułu przedstawimy ci trzech bezpiecznych usługodawców.

Wystrzegaj się podejrzanych aukcji. W sierpniu 2021 roku anonimowy inwestor nabył NFT za 336 000 USD. Myślał, że kupił token reprezentujący graffiti jego ulubionego artysty. Okazało się, że dzieło nie istnieje.

Nie chcesz paść ofiarą oszustwa? Przeczytaj nasz artykuł! Dzięki niemu dowiesz się, w jaki sposób bezpiecznie kupować niewymienialne tokeny.

NFT: Najlepsze oferty 2024

 1. Binance — inwestuj w setki cyfrowych aktywów na wiodącej giełdzie.
 2. Libertex – kupuj instrumenty finansowe oraz kontrakty CFD.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Najlepszy giełdy NFT 2024

Jak kupić tokeny NFT?

Mimo że na rynku pojawia się coraz więcej kryptowalut, za pomocą których kupisz tokeny NFT, prym na tym polu wciąż wiedzie Ethereum. Jednak proces zakupu przebiega bardzo podobnie niezależnie od tego, jakim coinem zechcesz się posłużyć.

Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik.

Krok 1: Kup kryptowaluty

Zanim przejdziesz do sklepu NFT, kup kryptowaluty.

Zrobisz to za pośrednictwem giełdy lub brokera takiego jak Binance, który jest najlepszym wyborem dla początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów.

Wykonaj jedynie trzy proste działania.

Załóż konto

Wejdź na stronę brokera i wypełnij formularz rejestracyjny. Wystarczy, że wpiszesz swoją nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail.

Następnie zaakceptuj widniejące poniżej zgody i załóż konto.

Wpłać depozyt

Po rejestracji możesz wpłacić środki na rachunek inwestycyjny. Zrobisz to, gdy klikniesz przycisk „Wpłać depozyt”. Pojawi się nowe menu.

Wybierz interesującą cię metodę transferu środków oraz kwotę przelewu, a następnie uzupełnij dane płatności. Gdy skończysz, zatwierdź swój wybór. Po krótkim czasie pieniądze pojawią się na koncie.

Kup kryptowaluty

Teraz masz możliwość kupna Ethereum (lub innej kryptowaluty). Po prostu wpisz jej nazwę w wyszukiwarce i wybierz odpowiednią ikonę, gdy się pojawi.

Następnie kliknij przycisk „Działaj”. Pojawi się menu transakcji. Podaj w nim kwotę inwestycji, ustal dźwignię na x1 (wtedy kupujesz prawdziwe kryptowaluty) i finalnie kup ETH.

Krok 2: Przelej kryptowaluty do prywatnego portfela

Aby skorzystać ze sklepu NFT, potrzebujesz portfela kryptowalut (np. Metamask). 

Załóż go, a następnie przelew pieniądze z Binance na swój prywatny adres. Jak to zrobisz?

Najpierw pobierz portfel Binance. Następnie na platformie inwestycyjnej:

 1. Wejdź w „Portfolio”.
 2. Kliknij kryptowalutę, którą chcesz przelać.
 3. Zobaczysz wszystkie otwarte transakcje. Wybierz tę, która cię interesuje.
 4. Kliknij „Edytuj transakcję”, a w nowym oknie „Przelej do portfela”.
 5. Sprawdź jeszcze raz dane i potwierdź przelew.

Gdy pieniądze znajdą się w portfelu Binance, przetransferuj je na adres Metamask. Aby to zrobić:

 1. Otwórz portfel.
 2. Wejdź w zakładkę „Kryptowaluty” i wybierz coina, który cię interesuje.
 3. Wybierz opcję przelewu i podaj adres odbiorcy (w tym przypadku adres twojego portfela Metamask).
 4. Upewnij się, że dane są prawidłowe i potwierdź przelew.

Krok 3: Kup NFT

Wejdź na stronę dowolnego sklepu NFT i zaloguj się za pomocą portfela. Następnie zastanów się, jakie NFT kupić, i zatwierdź transakcję lub dołącz do aukcji (w zależności od tego, w jakiej formie jest wystawiony w sklepie).

Poniżej znajdziesz listę przykładowych platform, które handlują projektami NFT:

 • OpenSea,
 • SuperRare,
 • Enjin,
 • Rarible,
 • Decentraland.

Pamiętaj jednak, że każdy z nich różni się pod względem obsługi. Ponadto niektóre korzystają ze swoich własnych kryptowalut.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Zanim kupisz NFT, zainwestuj w kryptowaluty!

Zakup NFT jest nieco bardziej skomplikowany od handlu klasycznymi kryptowalutami. Większość niewymienialnych tokenów kupisz jedynie za pośrednictwem ethereum.

Przeczytaj, gdzie kupić ETH!

Jest tak, ponieważ autorzy projektów NFT generują je na blockchainie ETH.

Pamiętaj o tym, że potrzebujesz monet ethereum zarówno do zakupu NFT, jak i opłacenia transakcji za obsługę smart kontraktów (tutaj przeczytasz więcej o inteligentnych kontraktach).

Istnieje kilka wyjątków od tej zasady. Niektórzy twórcy niewymienialnych tokenów opierają się na swoim blockchainie. Dzięki temu możesz płacić monetami należącymi do ich platformy. Przykładem jest firma Chiliz.

Binance

binance coin logo

Giełda Binance, lider w dziedzinie handlu kryptowalutami, jest rozpoznawalna przede wszystkim dzięki atrakcyjnym opłatom handlowym. Od momentu uruchomienia w 2017 roku platforma zaskarbiła sobie uznanie klientów, oferując niską prowizję w wysokości zaledwie 0,10% za transakcję.

Co istotne, Binance zachęca do intensywnego handlu poprzez zniżki dla użytkowników obracających większymi kwotami w ciągu miesiąca. To samo tyczy się posiadaczy tokenów BNB, którzy zapłacą 25% mniej przy każdej transakcji.

Ponadto w ofercie giełdy znajdziesz imponującą liczbę ponad 500 kryptowalut do kupna i handlu.

Niezależnie od lokalizacji, Binance umożliwia łatwe wpłacanie środków na platformę — zarówno w walutach fiducjarnych, jak i kryptowalutach. Do dyspozycji masz transfer bankowy w EUR, płatności kartą debetową/kredytową, a także usługi Zen lub ADVcash. Do tego dochodzą bezproblemowe wpłaty i wypłaty w kryptowalutach.

Dodajmy, że platforma Binance zapewnia elastyczność poprzez oferowanie dwóch różnych interfejsów handlowych. Początkujący skorzystają z uproszczonej usługi, która jest intuicyjna i łatwa w obsłudze.

Natomiast zaawansowana platforma powstała dla osób poszukujących bardziej rozbudowanych funkcji, takich jak dostosowywalne wykresy, wskaźniki techniczne oraz narzędzia do analizy rynku.

Co więcej, Binance rozszerza swoją ofertę o szeroką gamę instrumentów pochodnych, w tym możliwość handlu z wykorzystaniem dźwigni finansowej, a także kontrakty futures i opcje.

Mimo że giełda nie podlega regulacjom w krajach, w których działa, stosuje zaawansowane środki bezpieczeństwa (np. uwierzytelnianie dwuskładnikowe i przechowywanie środków w zimnych portfelach).

Warto również wspomnieć o funduszu awaryjnym Binance, który ma na celu ochronę kapitału użytkowników w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, takich jak potencjalne ataki hakerskie.

Handluj za pomocą Libertex

Libertex logotyp Libertex jest brokerem popularnym wśród inwestorów kryptowalutowych. Istnieje od 1997 roku. Zdobył zaufanie ponad dwóch milionów klientów. W ofercie usługodawcy znajdziesz:

 • Kryptowaluty;
 • Pary walutowe;
 • Metale szlachetne;
 • Akcje;
 • ETF-y.

Platforma handlowa Binance jest atrakcyjnym wyborem zarówno dla tradycyjnych inwestorów (preferujących rynek akcji i forex), jak i miłośników kryptowalut.

Pamiętaj jednak o tym, że aktywami dostępnymi za pośrednictwem Libertex handlujesz poprzez kontrakty CFD. Czyli obstawiasz różnicę cenową kursu wybranego instrumentu finansowego.

Wybierz kontrakt CFD i skorzystaj z dźwigni finansowej, aby zwiększyć szansę na duży zysk. Powinieneś mieć również na uwadze ryzyko związane ze spekulacją. Pamiętaj, że im wyższy lewar, tym większe straty poniesiesz podczas nieudanej transakcji.

Operator oferuje funkcję stop-loss. Dzięki niej ustalasz dolny limit ceny wybranego instrumentu finansowego. System automatycznie sprzeda twoją inwestycję, zanim cena spadnie poniżej wybranego pułapu. Funkcja jest przydatna, gdy handlujesz na niestabilnym rynku.

W ofercie Libertex znajdziesz także konto demonstracyjne. Jeżeli zdecydujesz się na obstawianie kontraktów za prawdziwe pieniądze, aktywuj rachunek. Minimalny depozyt wynosi 100 euro.

Dowiedz się więcej o Libertex!

Jaką funkcję mają tokeny NFT?

Rynek niewymienialnych tokenów jest jeszcze młody. Dopiero zyskuje na popularności. Coiny NFT są przechowywane głównie na blockchainie ethereum (tutaj przeczytasz więcej na temat tokenów NFT).

Dowolny obiekt może być przekształcony w non-fungible token. To, jaką funkcję pełni, zależy wyłącznie od projektu kryptowaluty.

Na przykład za pośrednictwem systemu Chiliz zainwestujesz w NFT swojego ulubionego klubu piłkarskiego. Kluby sportowe tworzą unikalne monety kolekcjonerskie dla fanów.

Kolejnym przykładem jest sieć Theta. W tym przypadku NFT posłużyło do stworzenia unikalnych kart. Za pomocą theta można było kupić cyfrowe karty kolekcjonerskie do gry w pokera.

Przeczytaj również: Najdroższe NFT na świecie – czy warto inwestować?

Projekty związane z tokenami NFT

NFT są nowością na rynku kryptowalut. Poniżej omówimy kilka przykładów niewymienialnych tokenów (przeczytaj więcej o najtańszych NFT).

Theta coin NFT

logo kryptowaluty theta Podczas jednej z transmisji pokera, właściciele blockchainu theta wpadli na genialny pomysł. W trakcie przerwy zaproponowali oglądającym zakup tokenów NFT Theta. Widzowie mogli nabyć kolekcjonerskie karty do gry w pokera.

Twórcy sieci Theta wiążą swoją przyszłość z niewymienialnymi tokenami. Planują rozszerzyć usługi związane z non fungible tokens.

Co więcej, w przyszłości zdecentralizują sieć Theta NFT. Dzięki temu każdy posiadacz niewymienialnego tokena będzie mógł przechowywać go w prywatnym portfelu, zamiast za pomocą scentralizowanego blockchainu (tutaj przeczytasz więcej o technologii blockchain). Wówczas tokeny naprawdę będą mogły stać się twoją własnością.

Zainteresowany? Dowiedz się jak kupić theta! Następnie zainwestuj w NFT.

Token NFT Chiliz

nft chiliz Właściciele Chiliz specjalizują się w niewymienialnych tokenach sportowych.

Tokeny chiliz są natywną walutą w sieci.

Za ich pomocą kupisz NFT powiązane z twoim ulubionym klubem sportowym.

Dzięki udanej reklamie, Chiliz jest jedną z największych firm na rynku tokenów non fungible.

Zakup NFT od Decentraland

decentraland nft Za pośrednictwem Decentraland możesz kupić kryptowaluty NFT odpowiadające kawałkowi ziemi lub nieruchomości w cyfrowym mieście.

Przedmioty kupione w Decentraland istnieją tylko w wirtualnej rzeczywistości. Mimo wszystko mają realną wartość.

Jeżeli dopisze ci szczęście, odsprzedasz swoje NFT z zyskiem, np. za pośrednictwem OpenSea.

Non fungible token od firmy The Sandbox NFT Crypto

the sandbox nft Sandbox NFT działa podobnie do firmy Decentraland. Różnica polega na tym, że użytkownicy sieci sami tworzą budowle lub lokacje.

Jeżeli inni uczestnicy rozgrywki docenią twoje dzieła, możesz na nich zarobić. Monetę sandbox znajdziesz na stronie producenta oraz w ofercie Binance.

Enjin coin NFT Crypto

enijn coin Firma Enjin odpowiada za NFT, które możesz kupić w grach. Niewymienialne tokeny producenta nabędziesz za pośrednictwem natywnej monety enjin.

Za jej pomocą sprzedasz również zakupione wcześniej NFT. Jeżeli próbujesz zarobić, powinieneś wymienić zarobione coiny enjin na waluty fiducjarne.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Zalety i wady kryptowalut NFT

Kryptowaluty NFT z pewnością są ciekawym pomysłem. Niestety reprezentują tylko niematerialne przedmioty i usługi.

Pamiętajmy o tym, że niewymienialne monety są nowością na rynku kryptowalut. Poniżej omówimy znane wady i zalety projektów NFT.

Wady non fungible tokenów

 • Wartość tokenów zależy od popytu;
 • Ograniczone możliwości płatności za pośrednictwem NFT.

Największą wadą NFT jest brak konkretnego kryterium wartości. Obiekty kolekcjonerskie są warte tylko tyle, ile ktoś jest gotowy za nie zapłacić. Z tego powodu cena wielu monet NFT może spaść do zera.

W tej chwili NFT możesz płacić tylko w granicach ich własnej sieci. Chcesz dokonać zakupu za pośrednictwem niewymienialnego tokena? Wymień go na inną kryptowalutę.

Zalety niewymienialnych kryptowalut

 • Młody rynek z perspektywą wzrostu cen;
 • Dzięki niektórym projektom NFT, użytkownicy dobrze się bawią.

Dużą zaletą NFT jest wielofunkcyjność projektów. Niewymienialne tokeny możemy wykorzystać do odzwierciedlenia własności cyfrowego obrazu, muzyki, filmu lub lokacji w świecie gry. Warto pamiętać o tym, że rynek non fungible tokenów jest nadal młody.

Wielu inwestorów wierzy, że z czasem więcej osób zainteresuje się projektami. Jeżeli tak się stanie, ceny produktów w sieciach NFT wzrosną zgodnie z prawem popytu i podaży.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Które NFT kupić w 2022 roku?

Zastanawiasz się, jakie projekty NFT mają potencjał? Dowiedz się, które z nich warto kupić w 2022 roku. Jakie cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów?

Tamadoge

tamadoge logo Projekt Tamadoge nazwą i wyglądem nawiązuje do popularnych memecoinów z psem rasy Shiba Inu w roli głównej.

Jednak w przeciwieństwie do nich oferuje również szereg praktycznych zastosowań dla swojego tokena (TAMA).

Jakich?

TAMA jest natywną kryptowalutą ekosystemu, który składa się z gry play-to-earn (graj i zarabiaj) oraz wirtualnego świata Tamaverse.

Umożliwia zakup NFT związanych z projektem i korzystanie z jego możliwości, a ponadto stanowi nagrodę dla aktywnych graczy.

Główną atrakcją są tutaj Tamadoge Pets, czyli wirtualne zwierzęta, którymi użytkownicy mogą nie tylko handlować, ale również rozwijać je i rozmnażać. Swoje pupile wystawią również do rywalizacji w zawodach, podczas których mogą zdobyć różne nagrody.

Dzięki temu gra jest z jednej strony przyjemna, a z drugiej oferuje możliwość zarabiania.
Jest jeszcze jedna zaleta projektu, o której warto wspomnieć.

Mianowice: TAMA jest tokenem deflacyjnym. Oznacza to, że ma podaż ograniczoną do 2 miliardów sztuk, a ponadto podczas transakcji 5% monet będzie palonych. W efekcie token z czasem stanie się coraz rzadszy, czyli również cenniejszy.

Wszystko to sprawia, że Tamadoge posiada ogromny potencjał wielokrotnego pomnożenia swojej wartości. Tym bardziej, że aktualnie tokeny TAMA znajdują się w przedsprzedaży po bardzo korzystnej cenie.

Battle Infinity

Logo Battle Infinity Battle Infinity to jeden z najlepszych projektów kryptograficznych w 2022 roku.

Ma wszystkie funkcje, dzięki którym IBAT prawdopodobnie stanie się najlepszą kryptowalutą metaverse.

Roadmap przedstawia ciekawe plany na przyszłość – projekt podzielony jest na siedem różnych faz, które ostatecznie utworzą własny ekosystem.

Battle Infinity zdobywa środki na rozwój w ramach ICO (Inicial Coin Offering). Oznacza to, że inwestując w IBAT (BEP-20), wspierasz nowy projekt i korzystasz z wielu funkcji.

Dodatkowo istnieje szansa, że uzyskasz ponadprzeciętne zwroty.

Wspierając projekt, poznajesz nowych użytkowników i zdobywasz nagrody. Zasoby w grze mają strukturę NFT – dzięki temu zachowujesz do nich pełne prawa.

IBAT to token oparty na Binance Smart Chain (BSC).

W sumie wypuszczonych zostanie 10 miliardów tokenów Battle Infinity, które będą sprzedawane i przyznawane na podstawie różnych kryteriów.

Prawie 28% całej puli dostępne jest w oficjalnej przedsprzedaży, która trwa od 11 lipca 2022 roku.

Zespół ekspertów rzetelnie realizuje cele roadmap. Połączenie play-2-earn, skoordynowanych funkcji i przejrzystej komunikacji niemal gwarantuje, że IBAT osiągnie sukces, a wartość projektu prawdopodobnie wzrośnie.

Lucky Block

Lucky Block

Loteria internetowa Lucky Block została uruchomiona na początku 2022 roku. Projekt opiera się na technologii blockchain.

Lucky Block rozwija innowacyjną loterię, w której użytkownicy otrzymują większe szanse na wygraną niż w przypadku konwencjonalnych dostawców.

Ponadto platforma jest zdecentralizowana i nie jest kontrolowana przez centralny organ.

W codziennej loterii możesz wygrać 2% puli jackpot. Zarobisz również w inny sposób. Trzymając tokeny w portfelu, otrzymasz premię. Jej wysokość zależy od ilości aktywów.

DeFi Coin

Logo DeFi Coins

DeFi Coin to jeden z najgorętszych tematów inwestycyjnych ostatnich lat.

Token DEFC jest kryptowalutą z wbudowanym mechanizmem stakingowym, który pozwala użytkownikom zarabiać na odsetkach poprzez rolowanie płynności. Informacje są dostępne na tak zwanym DeFi Swap Staking.

Oferowane oprocentowanie jest bardzo konkurencyjne, co pomogło już przyciągnąć do projektu wielu inwestorów.

Wartość projektu będzie nadal rosła. Użytkownicy otrzymują możliwość osiągnięcia znacznych zysków poprzez inwestycje w DEFC Coin w ciągu najbliższych kilku lat.

Zastosowanie tokenów NFT

grafika z ludźmi i nft Zastosowanie niewymienialnych tokenów jest często kwestionowane.

Wiele osób dostrzega wady w sprzedaży wirtualnej sztuki bądź cyfrowych lokalizacji. Jednak możemy użyć tego samego argumentu podczas oceniania użyteczności sztuki.

Obszary fizycznego zastosowania dzieł sztuki są równie ograniczone, co w cyfrowej formie.

Niektórzy inwestorzy wykorzystują NFT jako narzędzie spekulacyjne. Kupują cyfrowe obrazy lub nieruchomości z nadzieją, że ich cena wzrośnie.

Pomimo fali krytyki, musimy przyznać, że możliwości zastosowania niewymienialnych tokenów są ogromne. Korzystają z nich zarówno zespoły muzyczne, kluby sportowe, malarze, jak i twórcy gier NFT.

Dobrym przykładem praktycznego zastosowania NFT jest sprzedaż albumów muzycznych. Dzięki temu artyści mogą uniezależnić się od prowizji narzucanych przez duże wytwórnie.

Czy warto inwestować w NFT?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy NFT stanowią dobrą inwestycję. Niewymienialne tokeny są rozległą grupą obiektów cyfrowych. Non fungible tokens przyjmują formę między innymi:

 • Cyfrowych obrazów;
 • Albumów muzycznych;
 • Cyfrowych lokalizacji;
 • Przedmiotów i usług w grach.

Największym zainteresowaniem cieszą się wirtualne światy oraz gry zbudowane za pośrednictwem sieci NFT. Technologia niewymienialnych tokenów może być wykorzystana w wielu dziedzinach. Dlatego wielu spekulantów uważa, że w przyszłości więcej osób zainteresuje się  rynkiem (przeczytaj, jak zarobić na NFT).

Jeżeli planujesz zainwestować w NFT, powinieneś przeznaczyć na nie niewielkie kwoty. Pamiętaj, że są to aktywa o wysokim ryzyku. Ich cena jest uzależniona od prawa popytu. Wartość produktu NFT może wzrosnąć do niebotycznych cen lub spaść do zera.

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup NFT, powinieneś kupić krypto, które wymienisz na wybrany non fungible token. W tym celu polecamy usługi Binance.

Aktywuj swój rachunek brokerski, aby uzyskać dostęp do kilkunastu najpopularniejszych kryptowalut na rynku (w tym ethereum).

Szukasz bezpiecznej formy zarobku? Przeczytaj, jak stworzyć NFT za darmo!

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

FAQ – NFT najczęściej zadawane pytania

Jaki blockchain jest odpowiedni dla kryptowalut NFT?

Twórcy NFT najczęściej tworzą swoje produkty za pośrednictwem blockchainu ethereum. Mimo wszystko trendy szybko się zmieniają. Coraz więcej twórców stara się zintegrować niewymienialne tokeny z innymi sieciami kryptowalut.

Czy potrzebuję portfela, aby przechowywać NFT?

Tak, cyfrowe aktywa są połączone z określonym blockchainem. Dlatego potrzebujesz odpowiedniego portfela, aby mieć do nich dostęp.

Czy inwestycja w niewymienialne tokeny jest opłacalna?

Na przykładzie wielu inwestycji zauważyliśmy, że NFT stały się opłacalnymi aktywami. Jednak pamiętaj o tym, że kryptowaluty są inwestycją o wysokim ryzyku. Te instrumenty finansowe są odpowiednie tylko dla niektórych inwestorów.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.