Shiba Inu Coin: Prognozy Krótko- i Długoterminowe | Jak Zmieni się Cena Kryptowaluty SHIB?

„Zabójca Dogecoina” — takiego przydomku dorobiła się kryptowaluta Shiba Inu u swoich fanów. Czy słusznie?

Nie da się ukryć, że token posiada dużo więcej funkcjonalności, niż starszy stażem kuzyn. Możemy tu wymienić chociażby autorską giełdę projektu czy wsparcie dla NFT.

Jednak czy ma to wpływ na cenę? Jak Shiba Inu (SHIB) prezentuje się w prognozach na najbliższe lata i nieco dalszą przyszłość?

Właśnie temu przyglądamy się w artykule. Przeczytaj go, a dowiesz się więcej na temat kryptowaluty Shiba Inu — szczególnie pod względem jej potencjału giełdowego.

Dzięki tym informacjom dużo lepiej zaplanujesz przyszłe inwestycje w popularnego meme coina.

Jak inwestować w Shiba Inu Coin w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź Shiba Inu Coin na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najpopularniejsze Giełdy Shiba Inu Coin 2024

Shiba Inu Coin — prognozy (różne metodologie)

Shiba Inu Coin Logo Cena Shiba Inu (SHIB) zależy od wielu czynników, dlatego też prognozować przyszłość można na różne sposoby. Poniżej sprawdzamy możliwości coina w oparciu o najpopularniejsze metody analizy.

Analiza fundamentalna

W przeciwieństwie do tradycyjnych aktywów (takich jak akcje), w przypadku monety Shiba Inu nie mamy do dyspozycji danych w stylu oczekiwanych zysków czy tempa wzrostu przedsiębiorstwa. Dlatego analiza fundamentalna kryptowaluty będzie trudna do przeprowadzenia.

Jednak wciąż mamy do dyspozycji coś, co jest wspólne dla akcji i cyfrowych aktywów, mianowicie: sposób kalkulowania ceny. Co mamy na myśli? To, że kurs Shiba Inu również zależy od popytu i podaży. Dzięki temu wyliczamy cenę coina za pomocą kapitalizacji rynkowej oraz ilości „towaru” krążącego w obiegu.

Szczególnie ważnymi czynnikami są tu: ilość monet aktualnie dostępnych oraz maksymalna podaż. Te i inne dane znajdziesz na stronach typu Coingecko czy Coinmarketcap.
Mamy też do dyspozycji historię kursu.

Dzięki niej wiemy, że cena Shiba Inu osiągnęła niedawno rekordową wartość 0,000088 USD za coina, co pozwoliło projektowi na pewien czas prześcignąć Dogecoina pod względem kapitalizacji rynkowej (opinie ekspertów o dogecoin sprawdzisz tu). Ta ostatnia przekroczyła 40 miliardów USD, plasując Shiba Inu wśród 10 największych kryptowalut świata. Co prawda tylko na moment, ale jednak.

Po co nam ta wiedza?

Otóż dzięki kapitalizacji rynkowej całkiem nieźle ocenimy potencjał wzrostu ceny coina. Projekty z małą kapitalizacją potrzebują mniej kapitału, aby zyskać na wartości. Cena monety w gruncie rzeczy nie ma tutaj znaczenia — w końcu deweloperzy mogą je wypuścić na rynek w liczbie sięgającej setek bilionów (tak jak ma to miejsce w przypadku Shiba Inu).

Poza powyższymi trudno o szerszą analizę fundamentalną. Problem prognozowania wynika również stąd, że token Shiba Inu zalicza się do grona meme coinów. To kryptowaluty oparte na popularnych memach i zaczynały swoją karierę jako żart lub niewinna zabawa. Logicznie rzecz biorąc, meme coiny nie muszą cechować się użytecznością czy posiadać jakiejkolwiek wartości.

Pierwszą monetą tego typu był oczywiście Dogecoin, potem pojawiło się Shiba Inu, także Shiba Floki i wiele innych. Jednak obiektywizm każe nam stwierdzić, że Shiba Inu rozwinął się dużo bardziej od pierwowzoru i wielu innych naśladowców. Posiada własny ekosystem z giełdą, rynkiem NFT oraz innymi funkcjonalnościami.

Przeczytaj również:

Analiza techniczna

Shiba Inu Coin prognozy Cena Shiba Inu niesamowicie wzrosła od początku do końca października 2021 roku, generując ponad 900% zysku. Jednak od tamtego czasu kryptowaluta trwa w nieustającej bessie.

Spojrzenie krótkoterminowe nie jest pozytywne. Na rynkach kryptowalut w ostatnich miesiącach obserwujemy głównie spadki, co nie pomaga Shiba Inu.

Ponadto sam meme coin niedawno spadł poniżej średniej kroczącej 200 na wykresie dziennym, co sygnalizuje mocny niedźwiedzi trend.

W średnim terminie wiele zależy od tego, czy ekosystem SHIB rzeczywiście będzie użyteczny dla użytkowników. Poza tym cena monety musi pokonać wiele poziomów oporu, abyśmy w ogóle mogli myśleć o powrocie hossy.

Wskaźniki na wykresie dziennym póki co nie sygnalizują zmiany trendu spadkowego:

 • wolumen transakcji jest bardzo niski;
 • RSI oscyluje w granicach 30, co daje do zrozumienia, że trwa wyprzedaż tokenów;
 • MACD znajduje się poniżej zera, czyli tendencja jest niedźwiedzia.

Natomiast prognozy długoterminowe w przypadku meme coinów bardziej przypominają wróżby, niż prawdziwe analizy techniczne. Głównie dlatego, że wartość tych projektów w dużej mierze zależy od ich popularności i żywotności mema.

Jeżeli Shiba Inu dalej będzie na ustach inwestorów i fanów kryptowalut, moneta SHIB osiągnie nowe szczyty do 2025 roku i może nawet zdobędzie pułap 0,0005 USD — tak przewidują analitycy. Oczywiście jest to w dużej mierze strzał, ale daje dobry wgląd w potencjał kryptowaluty.

O kursie w wysokości 1 USD możemy raczej zapomnieć. Gdyby monety SHIB osiągnęły taką wartość, projekt stałby się największą kryptowalutą na rynku.

Jednak nie możemy też zapominać, że do 2025 roku cena SHIB może również spaść do zera. Wartość projektu opiera się w głównej mierze na jego popularności i na tym, jak wiele szumu potrafi wokół siebie zrobić. Bez prawdziwej użyteczności istnieje ryzyko, że Shiba Inu nie przetrwa długiego rynku niedźwiedzia.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Prognoza Shiba Inu wedle analityków

Poniżej zebraliśmy prognozy cen na najbliższe lata. Wzięliśmy je od analityków rynku oraz algorytmów, które na podstawie poprzednich zmian kursu przewidują przyszłość tokena. Aby lista nie była zbyt długa, ograniczyliśmy się do podania prognoz maksymalnych, minimalnych i uśrednionych.

Zapoznaj się z nimi, a dużo lepiej zaplanujesz przyszłe inwestycje.

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • shiba-inu
 • Shiba Inu
  (SHIB)
 • Price
  $0.000017
 • Market Cap
  $9.92 B

Oto prognozy cenowe dla projektu Shiba Inu na najbliższe lata:

[y] rok — cena minimalna (min.): 0,0000183 USD; cena maksymalna (maks.): 0,0001013 USD; cena uśredniona (śr.): 0,0000628 USD;

 • 2023 rok — min.: 0,0000087 USD; maks.: 0,0001323 USD; śr.: 0,0000828 USD;
 • 2024 rok — min.: 0,0000013 USD; maks.: 0,0001553 USD; śr.: 0,0001028 USD;
 • 2025 rok — min.: 0 USD; maks.: 0,0001761 USD; śr.: 0,0000751 USD;
 • 2030 rok — min.: 0 USD; maks.: 0,0004131 USD; śr.: 0,0001338 USD.

Jak widzisz, różnice między najbardziej pozytywnymi i negatywnymi prognozami są bardzo duże. Niektórzy analitycy uważają, że wartość SHIB do 2025 spadnie do zera, zaś inni widzą w projekcie bardzo dobrą inwestycję na przyszłość.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Gdzie kupić Shiba Inu? Ranking brokerów

Myślisz o inwestycji w token SHIB? W takim razie przyda ci się broker, który umożliwi ci dostęp do giełdy bez wysokich prowizji ani skomplikowanego interfejsu.

Dzięki temu nie tylko zwiększysz swój potencjalny zysk, ale również wygodnie ulokujesz kapitał w cyfrowych aktywach.

Poniżej znajdziesz zestawienie trzech usługodawców, którzy regularnie zdobywają najwyższe noty w naszych testach.

Więcej o tym, gdzie i jak kupić shiba inu, przeczytasz tu.

Binance
binance coin logo

 • Największa giełda kryptowalut na świecie;
 • Ponad 500 cyfrowych aktywów w ofercie;
 • Niska prowizja od transakcji (0,1%);
 • Do wyboru handel spot, margin, futures i opcje;
 • Wiele zaawansowanych narzędzi analitycznych;
 • Multum dodatkowych usług ze świata Web3;
 • Liczne zabezpieczenia chroniące kapitał klientów.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex Libertex logotyp

 • Ponad 20 lat doświadczenia na rynku;
 • 50+ kryptowalut w ofercie;
 • Około 200 innych aktywów;
 • Dwie platformy handlowe: autorska oraz MetaTrader 4;
 • Bezpieczeństwo (firma działa pod nadzorem CySEC).

Lucky Block: Obiecująca alternatywa dla shiba inu

lucky block W dłuższej perspektywie kurs shiba inu będzie zmierzał do zera. Na rynku wyprzedzają ją kolejne monety, które zdobywają popularność.

Wiele z nich ma znacznie większy potencjał zysku niż SHIB.

Jednym z projektów godnych uwagi jest LuckyBlock. Mimo że kryptowaluta jest nowa, cieszy się popularnością, a jej wartość systematycznie rośnie.

Teraz jest najlepszy moment, aby kupić LuckyBlock. Jego kurs jest jeszcze stosunkowo niski. Zainwestuj w projekt i zarabiaj na wzrostach ceny od samego początku.

Czy warto kupić token Shiba Inu?

Token Shiba Inu warto kupić, jeśli wierzysz w pozytywne prognozy analityków. Wedle niektórych z nich potencjał wzrostu ceny jest naprawdę wysoki — szczególnie teraz, gdy SHIB praktycznie wrócił do wartości sprzed horrendalnej hossy.

Weź jednak pod uwagę, że monety Shiba Inu to bardzo ryzykowna inwestycja. Spodziewaj się po drodze nie tylko wzrostów, ale również bardzo drastycznych spadków cen.

Aktualnie obserwujemy kilkumiesięczny spadek kursu, co może sugerować, że niedługo nastąpi odbicie. Jednak scenariusz, że wartość SHIB spadnie do zera, również jest możliwy. Opinie o shiba inu sprawdzisz tu.

Podsumowując: każdy, kto potrafi znieść wysokie ryzyko i drastyczne zmiany kursu, może przy odrobinie szczęścia sporo zarobić na Shiba Inu.

Planujesz inwestycje w kryptoaktywa? Pamiętaj o dywersyfikacji portfela. Więcej prognoz dla kryptowalut znajdziesz w poniższych artykułach:

FAQ  – najczęściej zadawane pytania

Co to jest Shiba Inu?

Shiba Inu to meme token, który działa na blockchainie Ethereum. Pomimo żartobliwego rodowodu, twórcy SHIB starają się dodać kryptowalucie jak najwięcej użyteczności. Aktualnie ma ona swój własny ekosystem, zdecentralizowaną giełdę, a nawet rynek NFT.

Czy wartość Shiba Inu może sięgnąć 1 USD?

Wartość Shiba Inu w najbliższych latach prawdopodobnie nie sięgnie 1 USD. Głównie dlatego, że wtedy kapitalizacja rynkowa projektu byłaby wyższa, niż bitcoina. Raczej nie ma co liczyć na taki scenariusz — chyba że doczekamy się znacznego wzrostu wartości całego rynku kryptowalut. Wtedy ceny wszystkich popularnych coinów odnotują adekwatną podwyżkę cen.

Kiedy SHIB osiągnie nowe szczyty?

Wedle uśrednionych prognoz analityków, SHIB osiągnie nowe szczyty cenowe w 2024 albo 2025 roku. Weź jednak pod uwagę, że niektórzy znawcy rynku uważają, iż wartość projektu do tego czasu spadnie do zera. Samodzielnie oceń, co jest bardziej prawdopodobne.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.