XRP: Prognozy Bieżące i Długoterminowe | Jak Zmieni Się Cena Ripple?

Ripple (XRP) to kontrowersyjna kryptowaluta, bo (w przeciwieństwie do konkurencji) nie reklamuje się decentralizacją. Wręcz przeciwnie — stojący za nią zespół dość otwarcie mówi o współpracy z bankami, firmami inwestycyjnymi czy różnymi organizacjami światowymi.

Mimo że niektórzy widzą w tym wadę, Ripple zebrał wokół siebie mnóstwo oddanych fanów, którzy inwestują w projekt i życzą mu jak najlepiej.

Aktualnie ich wsparcie jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ zarząd firmy Ripple od 2020 roku mierzy się z oskarżeniami ze strony SEC (amerykańskiej komisji ds. aktywów i giełd).

Wciąż mogą one zagrażać przyszłości kryptowaluty, więc wielu ekspertów waha się w prognozach dla XRP. Mimo to dziś poruszymy ten temat. Jak przedstawia się kurs XRP? Dlaczego od pewnego czasu spada? Czy przyszłość projektu wygląda dobrze, czy źle?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w artykule.

Najpopularniejsze giełdy XRP 2024

Binance

binance coin logo

Od momentu swojego powstania w 2017 roku Binance utrzymuje niskie opłaty transakcyjne, które wynoszą zaledwie 0,10%. Co więcej, giełda kusi inwestorów dodatkowymi zniżkami, o ile osiągną odpowiednio wysoki miesięczny wolumen obrotu.

Poza tym na ulgę w wysokości 25% mogą liczyć także posiadacze BNB (natywnej kryptowaluty Binance).

W ofercie giełdy znajduje się ponad 500 kryptowalut. Natomiast handel jest możliwy za pośrednictwem dwóch rodzajów platform: klasycznej oraz zaawansowanej.

Pierwsza jest idealna dla początkujących, bowiem zapewnia prostotę i intuicyjność obsługi.

Z kolei druga spełni oczekiwania bardziej doświadczonych traderów, gdyż udostępnia zaawansowane funkcje handlowe, niestandardowe wykresy oraz różnorodne narzędzia analityczne.

Do dyspozycji inwestorów jest zarówno rynek spot, jak i transakcje z marginesem, kontrakty terminowe oraz opcje.

Co równie ważne, bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową dla Binance. Giełda stosuje szereg zaawansowanych zabezpieczeń, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe, białą listę adresów, zimne portfele czy autoryzację SMS.

To jeszcze nie wszystko. Istnieje również specjalny fundusz, który chroni środków użytkowników w razie ewentualnych włamań.

Zalety Binance:

 • Największy wolumen transakcji na rynku cyfrowych aktywów;
 • Ponad 500 kryptowalut w ofercie;
 • Niska prowizja od transakcji (0,1%);
 • Wiele zaawansowanych funkcji handlowych i narzędzi analitycznych;
 • Mnóstwo dodatkowych usług ze świata Web3;
 • Wysoki poziom ochrony dzięki licznym zabezpieczeniom.

Wady Binance:

 • Problemy regulacyjne w kilku państwach.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

[/su_note]

Od czego zależy cena XRP?

XRP to natywna kryptowaluta protokołu Ripple. Działa on jak system rozliczeń w czasie rzeczywistym, kantor walut oraz sieć przekazów pieniężnych.

Pod tą samą nazwą (Ripple; ew. Ripple Labs) funkcjonuje przedsiębiorstwo, które powołało XRP do życia. Jaki był tego cel? Otóż zarząd firmy Ripple ma nadzieję, że XRP stanie się nową metodą płatności dla banków i instytucji finansowych.

Deweloperzy poprawili szybkość tokena względem już istniejących kryptowalut, co czyni go bardziej atrakcyjnym pod względem praktycznego użytku. Dla przykładu: bitcoin potrzebuje nawet 10 minut, zanim zatwierdzi transakcję.

Ta sama czynność w wykonaniu XRP zajmuje jedynie 5 sekund. Już wyłącznie na tej podstawie jasno widzimy wyższość kryptowaluty Ripple.

Jednak kurs i cena XRP zależą przede wszystkim od prawa podaży i popytu. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut nie ma tutaj banku centralnego ani żadnej innej instytucji, która określałaby wartość Ripple.

Rządzi rynek, czyli gdy popyt rośnie (zwiększa się ilość kupców), kurs XRP również idzie w górę. I adekwatnie — gdy wzrasta ilość sprzedawców, cena spada.

Poza powyższą zależnością kurs reaguje na takie wydarzenia, jak:

 • rozwój technologiczny projektu,
 • wdrożenie do użytku w różnych sektorach gospodarki lub firmach,
 • bezpieczeństwo,
 • czy nawet problemy prawne.

Innymi słowy: różne branżowe wiadomości czasem wpływają na ceny pozytywnie, a czasem negatywnie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak zmienia się cena XRP?

inwestować w XRP

W 2020 roku XRP wyznaczył bardzo silny kurs w górę, jednak krótko po tym szybko spadł z winy oskarżeń SEC.

Amerykańska komisja zarzuca Ripple, że tokeny XRP są niezarejestrowanymi aktywami.

Tym samym firma złamała prawo, sprzedając je inwestorom w Stanach Zjednoczonych. Pozew sądowy sprawił, że część giełd kryptowalutowych usunęła XRP ze swoich list.

Może to prowadzić do wielu problemów w ujęciu długoterminowym. Jednak w branży coraz częściej słychać pogłoski, że Ripple Labs aktualnie wygrywa spór z amerykańskim rządem.

Jeśli firma rzeczywiście wyjdzie z batalii sądowej obronną ręką, wartość XRP może bardzo szybko wystrzelić w górę. Aktualny kurs ripple sprawdzisz poniżej:

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • ripple
 • XRP
  (XRP)
 • Price
  $0.611
 • Market Cap
  $33.63 B

Co ciekawe, analiza techniczna oparta na ruchu ceny wciąż prognozuje pozytywny scenariusz. Analitycy z CoinCodex pokazują 27 wskaźników, które dają bycze sygnały i tylko jeden niedźwiedzi. Znowu specjaliści z DigitalCoin sugerują, że wartość XRP:

 • w 2022 roku może osiągnąć 2,17 USD,
 • do 2025 zdobędzie poziom 3,94 USD,
 • zaś rok później nawet 4,46 USD.

Mimo wszystko skorzystaj z dobrej rady i podchodź do podobnych prognoz z ostrożnością. Dzisiaj dla kryptowaluty i firmy Ripple najważniejsza jest wygrana w sporze z SEC. To przede wszystkim od niej zależy przyszłość XRP.

Czy inwestycja w ripple nadal się opłaca?

Ripple to wciąż jedna z najbardziej obiecujących i największych kryptowalut w branży. Obecna kapitalizacja rynkowa zapewnia jej miejsce wśród pierwszej dziesiątki blockchainowych projektów.

Mimo to dzisiejsi inwestorzy potrzebują dużych pokładów cierpliwości, jeśli widzą w XRP potencjał. Głównie dlatego, że firma Ripple mierzy się teraz z wieloma przeciwnościami. Największą z nich jest oczywiście batalia sądowa z SEC.

Jednak (o czym już wspomnieliśmy) wygrana w tym sporze nie tylko odblokuje potencjał przedsiębiorstwa, ale prawdopodobnie przyniesie posiadaczom kryptowaluty duże zyski.

Poza tym XRP już teraz bardzo dobrze odnajduje się na rynku. Jako że firma Ripple skupia się na nowoczesnej bankowości, a przelewy międzynarodowe stają się coraz częstsze, kryptowaluta może na tym polu wiele ugrać.

Sprzyja temu zespół deweloperów, który stoi za projektem. To jedni z najbardziej doświadczonych ludzi w sektorze krypto, bo działają w nim niemal od początku.

Ostatnią, ale nie mniej ważną przesłanką jest historyczny wykres ceny XRP. Zauważysz w nim wyraźnie, że projekt nieraz drastycznie zwiększał swoją wartość.

Może niedługo powtórzy ten sukces? Świetnym zapalnikiem dla kolejnego wzrostu kursu byłaby implementacja Ripple przez znane instytucje finansowe.

Jeśli widzisz potencjał w XRP, wiedz, że aktualny kurs kryptowaluty jest bardzo atrakcyjny dla inwestorów (w dniu pisania artykułu oscyluje w granicach 1 USD).

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Czy cena ripple wzrośnie? Kiedy?

sukces strzałka wzrost XRP znajduje się bardzo daleko od swojego ATH, które oscyluje w granicach 3 USD. Już sam powrót do tego punktu dałby ci 200% zysku, zakładając, że kupisz Ripple dzisiaj.

Co więcej, taki scenariusz zgadzałby się z przewidywaniami wielu analityków i ekspertów. Twierdzą oni, że wartość XRP może się podwoić, a nawet potroić.

Jednak weź pod uwagę, że sukces projektu w dużej mierze zależy również od firmy, która za nim stoi. Dlatego jeśli Ripple przegra spór z SEC, może pociągnąć własną kryptowalutę za sobą.

Finalnie warto nadmienić, że niektórzy analitycy oczekują wzrostu kursu do kilkuset USD za jeden XRP. Czy to realistyczne? Na ten moment trudno powiedzieć — dziś przyszłość Ripple zależy od wyniku batalii sądowej.

Kiedy warto zainwestować w XRP?

moneta ripple Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, w XRP warto zainwestować, gdy jego cena jest jeszcze stosunkowo niska.

Jednak nawet to nie gwarantuje sukcesu, ponieważ kurs kryptowaluty w dużej mierze zależy od inwestorów.

Jeśli nie wycofają swojego kapitału, a ponadto nowe pieniądze zaczną wpływać do projektu, jego wartość może znacznie wzrosnąć.

Tym bardziej teraz, kiedy inne kryptowaluty cieszą się kolejnymi rekordami cenowymi.

Co prawda Ripple pod tym względem pozostaje z tyłu, ale właśnie to może być jego największa zaleta. W przeciwieństwie do innych wartościowych projektów jeszcze nie pokazał, na co go stać.

Raczej nie spodziewaj się zysków rzędu kilku tysięcy procent w krótkim czy średnim okresie. Jednak 100-200% to już całkiem realny scenariusz.

Tym bardziej, że — paradoksalnie — to właśnie sceptycyzm rynkowych niedźwiedzi może być najsilniejszą bronią w ręku inwestorów XRP. Moment wejścia na giełdę jest bardzo ważny, a właśnie teraz zrobisz to stosunkowo tanio, co zwiększa potencjał zarobku.

Wszystkie powyższe argumenty sprowadzają się do wyraźnej sugestii: kupno XRP dziś może okazać się bardzo udaną inwestycją.

Cena kryptowaluty jest niska, a wedle ekspertów w ciągu najbliższych lat ma szansę na pokaźny wzrost. Jeśli dodatkowo jej deweloperzy wyjdą z sądu obronną ręką, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby XRP osiągnęło kurs 10 USD i więcej.

Mimo to pamiętaj o ryzyku. Traktuj prognozy jak wskazówki, a nie wyrocznię, która przewiduje przyszłość.

LuckyBlock: obiecująca alternatywa dla ripple

lucky block Ripple znacznie różni się od “klasycznych” kryptowalut, dzięki czemu zyskało przychylność inwestorów.

Niestety, sieć boryka się również z trudnościami, w konsekwencji których udział XRP w rynku spada.

Projekt ma wielu konkurentów, którzy zdobywają popularność. Jednym z nich jest LuckyBlock.

Kryptowaluta powstała stosunkowo niedawno. Odkąd pojawiła się na giełdzie PancakeSwap, systematycznie rośnie wartość tokena.

Zainwestuj w LuckyBlock dopóki jego cena jest stosunkowo niska. Dzięki temu będziesz od początku zarabiał na wzrostach.

Jaka będzie wartość XRP? Prognozy podsumowujące

Nie zapominajmy, że kapitalizacja rynkowa plasuje Ripple na liście 10 największych kryptowalut. To wspólne osiągnięcie klientów, partnerów i inwestorów, którzy nadal wierzą w sukces projektu.

Mimo to jego dalsze losy w dużej mierze zależą od tego, jak poradzi sobie z aktualnymi problemami, na czele których znajdują się oskarżenia SEC.

Jednak nie da się ukryć, że aktualny kurs Ripple jest stosunkowo niski, a kryptowaluta wciąż zyskuje na popularności. Dla wielu inwestorów to bardzo atrakcyjne warunki do wejścia na rynek. W końcu im taniej kupią coiny, tym więcej zarobią na ewentualnym wzroście ich ceny.

Podsumowanie

Sieć Ripple ze swoją własną kryptowalutą XRP ma potencjał, aby wprowadzić wiele zamieszania w różnych branżach gospodarki.

Co więcej, za projektem stoi grupa doświadczonych deweloperów i inwestorów. Dokładają oni wszelkich starań, aby adaptacja XRP do wielu sektorów rynku przebiegała jak najpłynniej.

Jednak nie możemy zapominać, że Ripple mierzy się z poważnymi oskarżeniami. Jeśli okażą się prawdziwe, projekt zostanie odrzucony przez instytucje regulacyjne Stanów Zjednoczonych.

Ostatnio pojawiły się nawet pogłoski, że firma manipulowała ceną XRP poprzez sprzedaż większej lub mniejszej ilości kryptowaluty w zależności od warunków rynkowych. Nie wiemy, ile w tym jest prawdy. Ripple musi wybronić się przed sądem i udowodnić swoją niewinność.

Tak czy inaczej (zdaniem ekspertów) krótkoterminowo XRP albo straci 70% wartości, albo jego kurs wzrośnie nawet do 14 USD. W dłuższej perspektywie czasu może przebije granicę 100 USD, zaś najbardziej optymistyczni analitycy mówią, że daleka przyszłość przyniesie nawet 200 USD za jednego coina.

Niemniej jednak odległe prognozy póki co wkładamy w sferę marzeń. Aktualnie XRP ma na swojej drodze wiele wybojów, ale jeśli wierzysz w przyszłość projektu i chcesz w niego zainwestować, teraz jest dobry moment (więcej o inwestowaniu w kryptowaluty przeczytasz tu).

Kryptowaluta ma dzisiaj stosunkowo niską wartość, zaś w połączeniu z ofertą Binance jej kupno prezentuje się jeszcze atrakcyjniej.

Tym bardziej, jeśli prognozy ekspertów okażą się prawdą.

Przeczytaj również:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ

Jakie są realistyczne prognozy kursu XRP na 2021 rok?

Realistyczne prognozy analityków na 2021 rok mówią, że maksymalna cena XRP wyniesie 1,42 USD, ale za to nie będzie niższa niż 1,3 USD. Wynika z tego, że nawet najgorsze przewidywania dałyby ci zysk rzędu 30% do końca roku na podstawie aktualnej ceny kryptowaluty (ok. 1 USD).

Ile XRP będzie warte w 2030 roku?

W 2030 roku (wedle prognoz Smartereum) XRP będzie warte nawet 100-200 USD. Nie trzeba być uzdolnionym matematykiem, żeby wyliczyć, że względem dzisiejszej ceny to zysk rzędu 100-200%.

Czy Ripple i XRP to jedno i to samo?

Pod nazwą Ripple funkcjonuje firma, która powołała do życia sieć blockchain o tej samej nazwie, zaś XRP jest jej natywną kryptowalutą. Oprócz tego przedsiębiorstwo sprzedaje platformę o nazwie RippleNet. Jest to sieć banków, dostawców płatności i innych instytucji finansowych, która ułatwia realizację transakcji na świecie. RippleNet wykorzystuje XRP w roli źródła płynności.

Ile coinów XRP znajduje się w obrocie?

Aktualnie w obrocie pozostaje blisko 45,5 miliarda coinów XRP. To niecała połowa maksymalnej ilości, która została ustalona na 100 miliardów XRP.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.