The Sandbox: Co To Jest? Jak Działa? Ile Zarobię?

Popularność gier online w ostatnich latach znacznie wzrosła. Przed twórcami i graczami otworzyło się wiele nowych możliwości. Obecnie na grach zarabiają nie tylko deweloperzy, ale także użytkownicy. Jak to możliwe?

Na rynku coraz częściej pojawiają się ekosystemy gier oparte na technologii blockchain. Umożliwiają graczom tworzenie (ang. create) i sprzedaż cyfrowych przedmiotów.

Jednym z nich jest The Sandbox – wirtualna rzeczywistość oparta na blockchainie Ethereum. Gracze przeżywają przygody. Tworzą światy, postacie i zasoby materialne oraz handlują nimi z innymi użytkownikami.

Wykreowane aktywa są ich własnością. Do transakcji na platformie służy token użytkowy (ang. utility token) SAND Coin.

Jak działa The Sandbox? Ile można zarobić? Gdzie kupić monetę SAND? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze Giełdy Sand Coin 2024

Czym jest i jak działa The Sandbox?

The Sandbox istnieje na rynku od ośmiu lat. Powstał jako gra mobilna, która zachęca do budowania własnych światów (ang. a mobile game that encourages you to build your own worlds).

W 2018 roku markę przejęła firma Animoca. Jej celem było stworzenie nowej wersji gry, opartej na blockchainie (ang. the blockchain) Ethereum.

Obecnie, The Sandbox jest ekosystemem (ang. The Sandbox is an ecosystem), który posiada własny wirtualny świat (ang. virtual world). Działa w sposób zdecentralizowany.

Podobnie jak Steam, stanowi połączenie gry, silnika gry i platformy do udostępniania treści. Składa się z trzech głównych funkcjonalności (ang. features):

  • Voxel Editor – pozwala użytkownikom na tworzenie voxeli, czyli najmniejszych jednostek trójwymiarowego projektu. Z nich powstają zasoby takie jak flora, fauna i wyposażenie awatara (np. ubrania, broń);
  • Rynek NFT (ang. NFT market) – miejsce, gdzie gracze kupują i sprzedają swoje cyfrowe zasoby;
  • Game Maker – pozwala użytkownikom na tworzenie gier 3D za darmo, przy użyciu akcesoriów stworzonych wcześniej w Edytorze Voxel lub zakupionych na rynku.

the sandbox nft

Wirtualny świat Sandbox jest zabezpieczony mechanizmem konsensusu Proof-of-Stake (ang. the Proof-of-Stake consensus mechanism). Do zarządzania operacjami na platformie, The Sandbox wykorzystuje następujące tokeny:

  • LAND – rodzaj cyfrowych nieruchomości. Gracze tworzą na nich doświadczenia, którymi dzielą się (ang. share) z innymi użytkownikami;
  • SAND – token użytkowy, wykorzystywany do przeprowadzania transakcji w ramach gry;
  • NFT (ang. Non-Fungible Tokens) – reprezentują przedmioty w grze, np. sprzęt dla awatarów. Są używane do wypełnienia LAND. Możesz nimi handlować na rynku The Sandbox.

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Czym jest Sand Coin (SAND)?

Sand Coin jest natywną kryptowalutą The Sandbox, opartą na Ethereum.

Platforma The Sandbox umożliwia graczom tworzenie wirtualnych przedmiotów i zarabianie na nich. Zyski są wypłacane głównie w tokenach SAND. Za ich pomocą gracze dokonują zakupów w świecie Sandbox.

Moneta SAND powstała w 2011 roku. Obecnie w obiegu znajdują się trzy miliony tokenów. Jest niezbędna do udziału w grze. Stanowi domyślny środek płatniczy dla wszystkich transakcji w Sandbox. Nawet jeśli chcesz używać tokenów NFT, powinieneś kupić je za SAND.

Przeczytaj więcej o nowych kryptowalutach!

Gdzie kupić Sand Coin?

Monetę SAND kupisz zarówno w grze, jak i za pośrednictwem giełdy kryptowalut lub brokera online. Zarobione tokeny sprzedasz przez wybraną platformę transakcyjną. Zgromadzone środki, podobnie jak inne krypto, przechowasz w elektronicznym portfelu (ang. wallet).

Chcesz nabyć tokeny SAND, ale nie jesteś zainteresowany graniem w The Sandbox? Sprawdź ofertę Binance, jednego z najpopularniejszych brokerów online w Europie!

Handluj kryptowalutami na giełdzie Binance

binance coin logo

Największa giełda na świecie, Binance, umożliwia inwestycję w ponad 500 kryptowalut (w tym SAND). Co więcej, zrobisz to na różne sposoby, bowiem platforma oferuje handel spot, margin, futures, a nawet opcje.

Dodatkowymi atutami giełdy są wysoka płynność na większości rynków oraz niskie prowizje transakcyjne, które wynoszą tylko 0,1%. Co więcej, jeśli posiadasz tokeny BNB, otrzymasz dodatkową 25% zniżkę na opłaty.

Zalety Binance:

  • Ponad 500 kryptowalut w ofercie;
  • Mnóstwo możliwości handlu;
  • Niskie prowizje transakcyjne (0,1%);
  • Multum dodatkowych usług (w tym Web3).

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak zarabiać w The Sandbox?

the sandbox

Gracze i deweloperzy zarabiają w The Sandbox na wiele sposobów.

Programiści tworzą cyfrowe zasoby za pomocą edytora voxel. Następnie sprzedają je na rynku Sandbox jako tokeny NFT. Cena (ang. price) aktywów takich jak np. awatary, pojazdy i zwierzęta waha się od ok. 10 do kilku tysięcy SAND.

Deweloperzy korzystają także z narzędzia Game Maker do tworzenia i zarabiania na własnych grach.

Gracze natomiast zdobywają nagrody za grę, np. poprzez zbieranie zasobów. Zarówno użytkownicy, jak i programiści zarabiają na LAND. Aby zwiększyć jego wartość, wynajmują go innym graczom lub wypełniają treścią.

W The Sandbox gracze są właścicielami stworzonych przez siebie produktów. Twórcom gry zależy, aby użytkownicy otrzymywali wynagrodzenie za wartość, jaką generują dla właścicieli platformy.

Szukasz alternatywnych sposobów na zysk? Przeczytaj nasz poradnik „jak zarabiać na kryptowalutach„!

78% kont inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu CFD z tym dostawcą.
Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.
Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieuregulowany w niektórych krajach UE.
Nie jest prowadzona ochrona konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

Podsumowanie

The Sandbox jest wyjątkową platformą (ang. The Sandbox is unique platform), która z powodzeniem wprowadziła technologię blockchain do świata gier.

Dużą rolę w jej rozwoju odgrywa zaangażowana społeczność graczy. Twórcy metawersum promują zdecentralizowane zarządzanie. Cenią opinie i pomysły użytkowników dotyczące projektu.

W Sandbox stworzysz swoje światy (ang. create your worlds), postacie, przygody i inne elementy (ang. elements) gry. Na rynku NFT kupisz zasoby innych użytkowników oraz sprzedasz własne aktywa (tutaj przeczytasz, gdzie i jak kupić NFT). W ten sposób przyczynisz się do zachowania płynności (ang. liquidity) platformy.

Domyślnym środkiem płatniczym w Sandbox jest moneta SAND. Znajdziesz ją w ofercie wielu brokerów internetowych, takich jak np. Binance. W SAND zaopatrzysz się także bezpośrednio w grze.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy potrzebuję portfela kryptowalutowego aby korzystać z Sandbox?

Tak. Portfel kryptowalutowy jest niezbędny do założenia konta na platformie.

Jakie zasoby mogę stworzyć lub kupić w The Sandbox?

W Sandbox wykreujesz wirtualne światy, postacie, zwierzęta, pojazdy i wiele innych. W zakładce Market znajdziesz m.in. różnego typu budowle, w tym Wieżę Eiffla (ang. the Eiffel Tower) czy piramidy (ang. the pyramids). Użytkownicy tworzą także NFT, które reprezentują niematerialne zjawiska, jak np. wielki wybuch (ang. the big bang) oraz dzieła sztuki (ang. works of art).

Czy aby stworzyć grę muszę umieć programować?

Niekoniecznie. Narzędzie Game Maker jest przyjazne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych projektantów gier.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.