Safemoon: Kurs SFM / PLN, USD i EUR | Aktualny Wykres, Notowania

Safemoon to jedna z najmłodszych kryptowalut na rynku. Debiutował w marcu 2021 r. jako zdecentralizowany protokół finansowy (DeFi).

To jeden z memecoinów, które są definiowane jako projekty „get-rich-quick”. Wywołał skrajne emocje wśród inwestorów.

Jedni upatrują w nim możliwości dużych zarobków, inni uważają, że jest kompletnie pozbawiony perspektyw.

Chcesz wiedzieć, jak będzie kształtował się kurs safemoon w najbliższych latach? Zapoznaj się z prognozami rozwoju cen „księżycowego” altcoina do 2030 roku.

Jak kupić safemoon w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź safemoon na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze giełdy safemoon 2024

Gdzie kupić safemoon po korzystnym kursie?

Potrzebujesz nowej waluty w portfelu? Planujesz handel kontraktami CFD?

Rekomendujemy cztery godne zaufania, popularne platformy inwestycyjne: Binance i Libertex.

Przeczytaj również: jak i gdzie kupić kryptowaluty?

Binance

binance coin logo

Binance, jako największa giełda kryptowalut, przyciąga miliony użytkowników z całego świata.

Oferuje szeroki zakres usług, w tym intuicyjną aplikację mobilną, która umożliwia łatwy dostęp do handlu kryptowalutami w każdym miejscu.

Znajdziesz tu ponad 600 różnych cyfrowych monet, a także szereg zaawansowanych narzędzi analitycznych i różnych opcji handlu, takich jak futures, staking, czy opcje.

Plusy:

 • niskie prowizje,
 • ponad 600 kryptowalut w ofercie,
 • szeroki zakres zaawansowanych narzędzi analitycznych,
 • bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Minusy:

 • 2% prowizji za płatności kartą bankową.

Libertex

Libertex logotyp

Libertex to najstarsza i jedna z najpopularniejszych platform inwestycyjnych. Korzysta z niej blisko 3 mln użytkowników.

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia nadzór CySEC. Libertex oferuje szereg aplikacji, w tym autorską platformę do inwestowania i konto demo z zapasem kryptowalut.

Inwestorzy mają też dostęp do popularnych platform MetaTrader 4 i 5. Libertex zdobył w 2020 r. prestiżową nagrodę World Finance Magazine dla najlepszej platformy tradingowej.

Dowiedz się więcej o Libertex!

Plusy:

 • 0% prowizji,
 • dużo kontraktów CFD,
 • zerowe spready.

Minusy:

 • handel tylko kontraktami CFD.

Jak rozwija się projekt Safemoon?

Logo safemoon Safemoon istnieje bardzo krótko, lecz ma już bogatą historię. Jego twórcy starają się kreować wizerunek jako monety społecznościowej.

Aby dowieść, że nie jest to tylko chwyt marketingowy, programiści projektu Safemoon poinformowali o spaleniu 233 (w innej wersji 400) mld z ogólnej puli 1000 mld tokenów.

Niszcząc swoje zasoby, zrównali się pozycją z pozostałymi użytkownikami. Dzięki redukcji liczby dostępnych tokenów, podbili skutecznie ich ceny.

Obecna podaż safemoon wynosi 585 536 366 402 812 tokenów, a kapitalizacja rynkowa to 598 733 656 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen handlu zamknął się kwotą 2 011 634 USD (notowania z 6 kwietnia 2022 r.).

Plany rozwojowe projektu Safemoon są bardzo ambitne: własny portfel kryptowalutowy (w tym także sprzętowy), NFT, integracja z dużymi giełdami. Społeczność zamierza też opracować aplikację edukacyjną i prowadzić akcje charytatywne.

Czas pokaże, czy wymienione działania znajdą odbicie w kursie kryptowaluty.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak działa safemoon? Odbicie, nabycie puli płynności, spalenie

Safemoon stosuje nietypowy mechanizm nagradzania swoich posiadaczy, utrzymania płynności i ponoszenia kursu. Każda sprzedaż wywołuje trójczłonową sekwencję zdarzeń:

 • odbicie – transakcje sprzedaży tokenów obłożone są 10-procentowym podatkiem, z czego 5% zostaje rozdzielone pomiędzy wszystkich posiadaczy;
 • nabycie puli płynności – 5% z podatku od transakcji służy podtrzymaniu płynności i ograniczeniu gwałtownych wahań cen tokena, które powoduje m.in. masowa wyprzedaż aktywów przez dużych inwestorów;
 • spalenie – 5% podatku, który nie trafił do posiadaczy, zostaje spalony: pula tokenów znika z obiegu, co powoduje wzrost kursu kryptowaluty.

Opisany mechanizm działa przy każdej transakcji sprzedaży. Im więcej jest transakcji, tym wyższe nagrody otrzymują hodlerzy (posiadacze nastawieni na inwestycje długoterminowe).

Stopniowy wzrost pasywnych zysków wzmacnia zachętę do trzymania monety w portfelu. Rosnąca liczba posiadaczy stabilizuje wartość safemoon: cena i kapitalizacja rynkowa rosną z każdą transakcją.

Historyczne notowania safemoon

Przyjrzyj się bliżej dotychczasowej historii safemoon. Dzięki temu łatwiej ocenisz zmienność cen waluty, poznasz jej mocne i słabe strony.

Altcoin debiutował z ceną emisyjną 0,0000001 USD. W krótkim czasie osiągnął poziom 0,00000982 USD. Jego kapitalizacja rynkowa w maju 2021 r. przekroczyła 5,7 miliarda USD.

Zdaniem obserwatorów safemoon skorzystał na majowym boomie na rynku głównie dzięki sprawnemu marketingowi w mediach społecznościowych.

Jednak już w połowie września cena kryptowaluty spadła poniżej 0,000015 USD. W październiku pojawiła się nadzieja na wzrosty, jednak na koniec roku memecoin kosztował ponownie 0,000015 USD.

Planujesz inwestycję w kryptowaluty? Sprawdź aktualny kurs ripple i ethereum!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Dlaczego wartość safemoon spada?

Spadek ceny Od początku 2022 r. safemoon znajduje się w strefie spadków. Czy oznacza to długoterminową utratę wartości?

Analitycy zwracają uwagę, że aktualna cena safemoon jest wynikiem ogólnej korekty na rynku kryptowalut.

Spadki nie są jeszcze trwałą tendencją zniżkową. Oznacza to, że przy pierwszym ożywieniu rynku cena safemoon ponownie zacznie rosnąć.

Kiedy wartość safemoon ponownie wzrośnie?

Eksperci nie wykluczają wzrostu cen safemoon na poziomie 60-80%, czyli powrotu do ATH z 2021 r. Jednocześnie nie jest możliwe, aby safemoon przebił w spektakularny sposób ostatni rekord.

Szukasz pewniejszej inwestycji? Sprawdź aktualny kurs bitcoin cash!

Pozytywna prognoza safemoon zależy od sukcesu projektu giełdy SafeMoon DEX i od wsparcia ze strony mediów społecznościowych.

Do tej pory memecoin cieszył się zainteresowaniem influencerów kryptowalutowych na TT i YT, co pozwoliło mu na spektakularne wzrosty w 2021 r. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, cena safemoon gwałtownie wzrośnie również w 2022 r.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Prognozy cen safemoon na lata 2022-2030

Kosmonauta safemoon Obecnie wszystkie prognozy dla memecoina są bardzo optymistyczne. W krótkiej, średniej i długiej perspektywie cena safemoon będzie rosła.

Inwestujesz w memecoiny? Dowiedz się, ile wynosi kurs dogecoin!

Prognozowana wartość w grudniu 2022 r. wyniesie 0.00000709 USD.

W następnych latach będzie to: 0,00000726 USD w 2023 r., 0,00001237 USD w 2024 r., 0,00001283 USD w 2025 r., 0,000001319 USD w 2026 r. 0,000001499 USD w 2027 r. i 0,000002030 USD w 2028 r.

Ile safemoon będzie kosztował w 2030 roku? Entuzjastycznie nastawieni analitycy uważają, że memecoin w ciągu najbliższych lat zwiększy swoją wartość o kilka tysięcy procent.

Tendencja wzrostowa kursu utrzyma się do 2030 r., w którym token osiągnie wartość 1 USD.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy warto inwestować w safemoon w 2022 roku?

Warto, jeżeli planujesz inwestowanie długoterminowe. Natomiast nie warto nastawiać się na szybkie wyrównanie i przekroczenie rekordowego kursu z kwietnia 2021 r.

Gdzie kupić safemoon?

Oczekujesz prostej transakcji? Skorzystaj z platformy Binance. Kupisz szybko LINK, ETH, XMR, BTC i inne kryptowaluty.

Ile będzie kosztował safemoon w 2030 roku?

Prognozy na najbliższe lata są dla memecoina bardzo optymistyczne. Niektórzy analitycy uważają, że kurs safemoon zwiększy swoją wartość o kilka tysięcy procent i w 2030 r. osiągnie wysokość 1 USD.

Artykuły

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.