Kurs Bitcoin Cash BCH/USD – aktualny wykres i notowania

1149

Bitcoin Cash BCH – pierwszy i najbardziej udany “fork” Bitcoina. Kryptowaluta ma dość dobrą płynność i korzystuje się popytem ze strony inwestorów. Dzięki temu inwestorzy uzyskują stabilną marżę.

Kurs BitcoinCash BCH/USD

Wykres i notowania

Ceny Bitcoin Cash na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich

Kurs i cena BitcoinCash – podstawowe informacje

Maj 2017 roku stał się punktem zwrotnym dla Bitcoina. Objętość danych zbliżyła się do limitu 1 MB, więc programiści musieli podjąć zdecydowane działania. Jedna ich część zaproponowała zwiększenie rozmiaru bloku o 2 razy i usunięcie niektórych danych z łańcucha bloków, a druga sformułowała koncepcję, która rozwiązuje problem raz na zawsze.

Tak pojawił się BitcoinCash. Legendarne rozdzielenie sieci stało się 1 sierpnia 2017 r. W rezultacie pojawiła się nowa kryptowaluta o rozmiarze bloku 8 MB. BitcoinCash zachował wszystkie zalety klasycznej monety i rozwiązał problem skalowania przez następne 30-40 lat.

Główna odmiana “forka” polega w innej złożoności. Przewartościowanie następuje co 6 bloków. W odpowiednim czasie – od 40 do 80 minut. Oznacza to, że rozdzielanie nagród między minerami jest bardziej skutecznie niż w przypadku Bitcoinów.

Dlatego cena BitcoinCash jest bardziej usprawiedliwiona i koryguje się w czasie rzeczywistym. Dla traderów jest to szansa na zarobek dzięki płynności. Nawet przy jednolitym długoterminowym trendzie, co najmniej 20 lokalnych odwróceń w ciągu dnia jest bardzo interesującym czynnikiem przy użyciu narzędzia.

Na początku historii BitcoinCash wokół monety wybuchło wiele skandali. W listopadzie Roger Ver, znany analityk i handlowiec kryptograficzny, powiedział, że klasyczny Bitcoin czeka upadek, a miesiąc później BitcoinCash został dodany do giełdy GDAX, gdzie jego cena w ciągu zaledwie kilku tygodni osiągnęła 4000 dolarów za monetę.

Hajp na tle tych wiadomości nie trwał długo i cena BitcoinCash zaczęła spadać, ale wielu handlowców potrafili zwiększyć kapitał o 5-6 razy w ciągu zaledwie jednego miesiąca, co wcześniej uważano za niemożliwe nawet dla Bitcoinów.

W styczniu 2018 niezidentyfikowana osoba kupiła rezydencję w Seattle za pomocą BitcoinCash. Była to pierwsza transakcja, gdy kryptowalutę tą było wykorzystano jako interesujący środek płatniczy.

W marcu tego samego roku monetę dodał serwis elektroniczny Bitpay. Podstawą była opłata za transakcje w wysokości 0%. Ale nawet to nie uratowało monetę przed gwałtownym upadkiem, który nastąpił pod presją krytyki ze strony Charliego Lee i innych wybitnych postaci świata kryptograficznego.

A jednak handel BitcoinCash pozostaje bardzo atrakcyjny. Chociaż niewłaściwe jest uznanie monety za długoterminowe inwestycje, jest ona w stanie przynieść dobre zyski na krótkich dystansach.

Co wpływa na cenę BitcoinCash

Bitcoin był podstawą, jest to moneta kanoniczna, więc inne monety są silnie uzależnione od obecnego trendu co do pierwszej kryptowaluty. Na rosnących bitcoinach BitcoinCash staje się też coraz droższy, a przy upadku wartość tego aktywu spada.

Ale nie są to jedyne czynniki wpływu. Chociaż debata o przyszłości BitcoinCash trwa od 2017 i większość użytkowników nie zwraca już uwagi na ostre ataki przeciwników tej waluty, takie wiadomości negatywnie wpływają na kurs.

Inicjatywy ustawodawcze mają również silny wpływ na kurs kryptowaluty. Wszelkie inicjatywy co do zakazania lub ograniczenia działalności z pieniędzmi cyfrowymi prowadzą do zmniejszenia wartości aktywów.

Kolejnym ważnym punktem jest popyt. Kapitalizacja BitcoinCash w lipcu 2019 wyniosła 5 miliardów dolarów, czyli prawie 4 razy mniej niż Bitcoin. Jednocześnie ponad 50% aktywów koncentruje się w rękach kilku inwestorów.

Oznacza to, że rynek ma rozmiar “kieszonkowy” i jest bardzo podatny na “pumpy” i “dumpy”. Może to być trudne dla początkujących, ale doświadczeni handlowcy z powodzeniem wykorzystują te chwile, aby uzyskać jak największy zysk.

Warto również zauważyć, że kapitalizacja BitcoinCash jest setki, a czasami tysiące razy większa niż 98% altcoinów, a liczba ta rośnie. Oznacza to, że nowi użytkownicy są zainteresowani walutą i istnieje stały przepływ pieniędzy do BitcoinCash. W związku z tym zawsze istnieje możliwość handlu, ale narzędzie jest ryzykowne i wymaga wiedzy i doświadczenia w dziedzinie kryptografii.