Twitter stracił 1 milion użytkowników w drugim kwartale

522

Twitter poinformował, że w drugim kwartale liczba jego użytkowników zmniejszyła się o 1 milion w porównaniu z pierwszym kwartałem, do 335 milionów. Jak napisał projekt finversia.ru, na tle tego na początku przetargu na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych akcje Twittera w piątek spadły o 16,03%, do 36 dolarów 6 centów. Notuje się również, że trzeci kwartał z rzędu akcje Twittera od początku roku do piątku wzrosły z powodu realizacji zysków o 79%. W drugim kwartale spółka osiągnęła 100 mln USD zysku wobec straty 116 mln USD przed rokiem. Przychody w ujęciu rocznym wzrosły o 24% do 711 milionów USD.

Przychody i kwartalne zyski Moody’s przekroczyły prognozy rynkowe

Moody’s Corporation, która jest właścicielem jednej z największych na świecie agencji ratingowych, odnotowała wzrost zysku netto w drugim kwartale do 376 milionów 200 tysięcy dolarów z 312 milionów 200 tysięcy dolarów w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skorygowane zyski wyniosły $2.4 w przeliczeniu na akcję przy prognozie analityków na poziomie $1.89 za akcję. Przychody wyniosły 1 miliard 180 milionów dolarów, wskazując na wzrost w skali roku o 17%. Analitycy oczekiwali liczby na poziomie 1 miliarda 150 milionów dolarów. Oddział ratingów kredytowych zwiększył przychody o 10%, oddział zajmujący się analizą danych oraz badaniem rynków podniósł wynik o 35%. 

Z wyników ostatniego tygodnia ropa Brent zdrożała o 2,2%, WTI — o 1,6%

W ciągu ostatniego tygodnia ceny ropy Brent wzrosły o 2,2%, ropy WTI — o 1,6%. W piątek wrześniowe kontrakty futures na ropę Brent wzrosły o 17 centów do $74.71 centów dzięki wiadomościom o rosnących napięciach na Bliskim Wschodzie. Wrześniowe kontrakty futures na ropę WTI staniały o 24 centy do $69.37 z powodu obaw o eskalację konfliktu handlowego między USA a ich partnerami handlowymi. Partner Fundacji Again Capital, John Kilduff, powiedział: „Obawy o handel światowy są z pewnością ważnym czynnikiem. A jednocześnie ceny trzymają się blisko 70 USD za baryłkę. Wiele rzeczy wspiera rynek, w tym wydarzenia na Bliskim Wschodzie”.

Colgate-Palmolive zwiększyło kwartalne przychody o 1,6%

Amerykański producent towarów konsumenckich Colgate-Palmolive w drugim kwartale zwiększył swoje przychody o 1,6% w ujęciu rocznym do 3 miliardów 886 milionów dolarów. Analitycy oczekiwali wzrostu do 3 miliardów 916 milionów dolarów. Zysk netto wyniósł 637 milionów USD, wskazując na wzrost o 21,6%. Skorygowane zyski wyniosły 77 centów na akcję, co pokrywa się z prognozami analityków. Przychody oddziału produkującego środki do pielęgnacji jamy ustnej, chemię gospodarczą i artykuły higieny osobistej wzrosły o 40 mln USD, oddziału produkcji artykułów dla zwierząt — o 20 mln USD. Sprzedaż na całym świecie w ujęciu fizycznym wzrosła o 1,5%, ceny produktów firmy nie uległy zmianie w porównaniu do ubiegłego roku.

Ropa zdrożała ze względu na ryzyko zakłóceń w dostawach

Ceny ropy w poniedziałek poszły w górę w związku z utrzymującym się ryzykiem zakłóceń w dostawach. Z powodu rozpoczęcia akcji protestacyjnej pracowników trzy złoża na Morzu Północnym zmniejszają wydobycie ropy. Dostawy ropy Arabii Saudyjskiej przez cieśninę Bab-el-Mandeb na Morzu Czerwonym nie zostały na razie przywrócone. Pierwsza runda sankcji wobec Iranu, wznowiona przez Stany Zjednoczone, wchodzi w życie 4 sierpnia. Wrześniowe kontrakty futures na ropę Brent podrożały o 30 centów do 74 dolarów 59 centów za baryłkę o 13:10 czasu polskiego. Ceny za wrześniowy kontrakt na ropę WTI wzrosły o 90 centów do 69 dolarów 59 centów za baryłkę. Analitycy z Barclays oczekują znacznego wzrostu cen ropy w czwartym kwartale w ramach polityki zagranicznej prowadzonej przez prezydenta Donalda Trumpa.

Gospodarka USA wzrosła w drugim kwartale o 4,1%

PKB USA w drugim kwartale wzrosło w maksymalnym tempie od 2014 roku. Wynika to ze wstępnych danych Departamentu Handlu kraju: podniosło się o 4,1% w ujęciu rocznym po wzroście o 2,2% w poprzednim kwartale. Roczny wzrost wydatków konsumpcyjnych wyniósł 4% w porównaniu ze wzrostem o 1,1% kwartał wcześniej. Wydatki konsumpcyjne na dobra trwałe wzrosły o 9,3%, dla usług — o 3,1%. Wkład handlu zagranicznego do ogólnego wzrostu PKB stał się najbardziej znaczący za ostatnie 5 lat. Eksport wzrósł o 9,3% przy wzroście importu o zaledwie 0,5%. Indeks PCE Core wzrósł o 2% po wzroście o 2,2% w pierwszym kwartale. Inwestycje przedsiębiorstw w środki trwałe wzrosły o 5,4%, wydatki na sprzęt — o 3,9%.

ExxonMobil zwiększył kwartalny zysk o 18%

Jedna z największych amerykańskich, firma naftowa ExxonMobil w drugim kwartale zwiększyła zysk netto o 18% w ujęciu rocznym do 3 miliardów 950 milionów USD. Zysk w przeliczeniu na akcję wyniósł 92 centy przy prognozie analityków w 1,5 USD na akcję. Przychody osiągnęły 73,5 mld dolarów, co stanowi wzrost o 26,5%. Analitycy oczekiwali liczby na poziomie 74 miliardów 150 milionów dolarów. Firma zmniejszyła produkcję węglowodorów o 7% do 3 milionów 647 tysięcy baryłek dziennie. Łączne koszty kapitałowe i koszty prac poszukiwawczo-rozpoznawczych wzrosły o 69% w ujęciu rocznym do 6 mld 630 mln USD. Zysk w sektorze wyższego szczebla wzrósł o 1 miliard 860 milionów dolarów. Jednocześnie zyski z rafinacji ropy zmniejszyły się prawie o połowę.