IG

966

Założona w 1974 r. jako pionierska spółka tego rodzaju IG Markets ltd była w czołówce brokerów i faktycznie zbudowała koncepcję finansowych zakładów typu spread betting, która wprowadziła handel online już w roku 1998.

Licencje IG

 • IG Markets Ltd – autoryzowany przez FCA (UK) nr rejestracyjny 195355 
 • IG Index Ltd – autoryzowany przez FCA (UK) nr rejestracyjny 114059 
 • IG Markets Limited – autoryzowany przez ASIC (Australia)  ABN 84 099 019 851 , AFSL 220440
 • IG Bank SA – autoryzowany przez FINMA (Szwajcaria) 
 • IG Asia Pte Limited – autoryzowana przez MAS (Singapur)  nr rejestracyjny 200510021K
 • IG Limited – autoryzowana przez DIFC (Dubaj) nr rejestracyjny (F001780)
 • IG Securities Limited – autoryzowany przez FSA (Japonia)
 •  North American Derivatives Exchange Inc. (Nadex) – autoryzowana przez CFTC (USA)  jako giełda regulowana

Czy IG jest dobrym brokerem?

Cóż, istnieje wiele obaw, czy broker jest dobry, czy nie, głównie pójdzie do osobistych preferencji lub wyboru. Jednak naszym zdaniem bóg broker jest wiarygodnym brokerem. Pomimo bardzo nawet bardzo silnej pozycji IG, ponieważ działa ono już od kilku dekad, jego globalny zasięg i profesjonalizm w branży finansowej są wyraźnym dowodem na to, że IG jest dobrym brokerem.

Ponadto, w naszym Przeglądzie IG zobaczycie Państwo więcej szczegółów jego propozycji i przekonacie się sami, że IG oferuje najważniejsze warunki handlowe na doskonałym poziomie, w tym edukację, rozsądne koszty i stronę technologiczną.

Nagrody

IG rzeczywiście osiągnęło wiele postępowych i branżowych celów, a jednocześnie było wielokrotnie nagradzane zarówno w odniesieniu do usług i technologii, które dostarczają, jak i środowiska pracy. Broker ma tak wiele nagród branżowych, że lepiej wymienić tylko te najważniejsze i być może jeszcze kilka innych wyróżnień otrzymanych w ciągu ostatniego roku tylko w Wielkiej Brytanii:

Bazując na przychodach z wyłączeniem FX, IG jest światowym numerem 1 wśród dostawców detalicznych kontraktów CFD i spreadów finansowych.

1 Overall Broker 2020

Best CFD Provider | Best Stock Stock and Shares ISA Provider 2020
Best Finance App | Best Multi Platform Provider | ADVFN 2018, 2019, 2020

Czy IG jest bezpieczne, czy to oszustwo?

Regulacje narzucają pierwszy temat, jakim jest ochrona pieniędzy Klienta, dlatego też środki są chronione na wiele sposobów, podczas gdy środki przechowywane na rachunkach odrębnych w bankach regulowanych, o ile broker jest upoważniony w renomowanej jurysdykcji. Ponadto, regulowany broker oznacza nadzorowanego brokera, który nie manipuluje rachunkami handlowymi i nie naraża swoich klientów na ryzyko, i oczywiście nie jest oszustwem.

Ponadto, segregacja i regulacja oznacza, że pieniądze nigdy nie są wykorzystywane do własnej działalności gospodarczej IG i są oddzielone od wierzycieli spółki. Dodatkowe zasady upoważniają brokera do objęcia go systemem rekompensat, który będzie odzyskiwał depozyty klientów w przypadku niewypłacalności, jak również upoważniają go do regularnego nadzorowania brokera pod względem jego zaufania do transakcji, które sam zapewnia.

Czy IG jest legalny?

Tak, IG Trading jest w pełni legalnym, regulowanym i autoryzowanym brokerem, posiadającym wiele podmiotów na całym świecie, gdzie wszystkie one odpowiednio działają na podstawie niezbędnej licencji finansowej.

Grupa spółek IG jest w dużym stopniu regulowana przez czołowe władze na całym świecie ze względu na globalną obecność odpowiednich organów na terenie, na którym działa. Jako główna siedziba IG z siedzibą w Wielkiej Brytanii, broker jest odpowiednio upoważniony przez Financial Conduct Authority (FCA), podczas gdy rachunki akcji i udziałów ISA dostarczane przez IG Markets Ltd i spread betting przez zarejestrowany IG Index Ltd.

Ponadto, jednostki spółki IG regulowane przez władze w wielu krajach i są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, co daje nie tylko dodatkową warstwę zaufania, ale zapewnia silną podstawę do tworzenia zakładów. Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz poniższą tabelę, która w podsumowaniu pokazuje nam IG jako dobrze utrzymany przez organy regulacyjne zbiór zasad firmy, która ustala wysokie standardy handlowe, będąc w pełni legalną i uznawaną za bezpiecznego brokera.

Dźwignia

Zgodnie z ograniczeniami regulacyjnymi, które zostały niedawno zmienione w Europie rozporządzeniem w sprawie ESMA, mieszkańcy Europy będą dokonywać transakcji z zastosowaniem określonego maksymalnego poziomu dźwigni finansowej, czyli mnożnika. Inne wskaźniki jurysdykcyjne mają zastosowanie do rachunków transakcyjnych IG zgodnie z rozporządzeniem nakładają odpowiednio ograniczenia i różnią się między sobą.

Tak więc, europejscy inwestorzy będący rezydentami mogą korzystać z maksymalnej dźwigni finansowej 1:30, podczas gdy inne podmioty mogą zauważyć znaczny wzrost do 1:200 na instrumentach Forex, na co zezwalają australijskie władze. Bardziej szczegółowe informacje na temat dźwigni finansowej znajdują się poniżej, w rozbiciu na oferowane instrumenty kryptograficzne, towarowe, akcje i indeksy.

Jakie są opłaty za handel IG?

Kolejna ważna kwestia do rozważenia w IG i ogólnie rzecz biorąc przy wyborze brokera są oczywiście koszty, które trzeba zapłacić, aby uzyskać dostęp do transakcji.

Podział spreadu IG przedstawia się w odniesieniu do minimalnej opłaty za konto CFD lub MT4 (spread) oraz minimalnej wielkości Spreadu Bet, która również różni się w zależności od podmiotu IG, z którym handlujesz. Faktem jest, że ze względu na regulacje i niewielkie różnice pomiędzy zasadami, podmioty IG w jurysdykcji lub innej będą oferować szczególne warunki dla Twojego handlu. Zakłady podobne do spreadu są dostępne tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, natomiast krypto waluty nie są w ogóle dostępne dla handlu w Japonii.

Opłaty transakcyjne IG vs. brokerzy podobni

Ponadto, zawsze dobrze jest sprawdzić inne oferty branżowe i sprawdzić, czy IG jest naprawdę dobre pod względem swoich opłat, czy też nie. Jak możesz zobaczyć poniżej, IG Trading potwierdza swoje przyjemne opłaty, co jest zdecydowanie plusem dla każdego przedsiębiorcy.

InstrumentOpłaty IGOpłaty Plus500Opłaty AvaTrade
EUR USD0,6 pipsa0,6 pipsa1,3 pipsa
Ropa naftowa WTI3 pipsy2 pipsy3 pipsy
Złoto302940
BTC / USD650,35%0,75%
Opłata za brak aktywnościtaktaktak
Ranking opłatNiskaNiskaŚredni

Otwarcie konta

Jeśli chodzi o otwieranie rachunków, IG sprawiło, że proces, który nie wymaga pobierania plików, jest łatwy do zrozumienia, a jedynie upoważnia do przeprowadzenia procesu weryfikacji i identyfikacji handlowców po wybraniu przez Państwa podmiotu IG do handlu i wybranej przez Państwa platformy.

Co więcej, IG nie dyskryminuje swoich klientów na podstawie wielkości salda, istnieje tylko jedno podstawowe konto, które może być rozliczone w ciągu kilku minut.

Konto demo

Nie ma również obowiązku natychmiastowego zasilenia rachunku, najpierw będzie to rachunek demonstracyjny, na którym będzie można handlować wirtualnymi 30.000 EUR, a następnie przekazywać je do rzeczywistego obrotu poprzez wpłacanie lub deponowanie środków.

Jak otworzyć swoje konto

Wstąpienie na konto handlowe IG nie jest skomplikowanym procesem, należy po prostu postępować zgodnie z instrukcją rejestracji i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Ponadto, IG umożliwia weryfikację konta poprzez istniejące konta FB lub Google, dzięki czemu dostęp do konta demo i obszaru zarządzania kontem handlowym jest naprawdę bezproblemowy.

Oto pierwsze kroki, które należy wykonać, aby uzyskać dostęp do konta IG.

 • Wybierz i kliknij na stronie IG Sign In (możesz zobaczyć link powyżej w naszym Przeglądzie IG).
 • Wypełnij swoje dane osobowe rejestracji (imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu, itp.).
 • Potwierdź swój rachunek poprzez link otrzymany w e-mailu (na tym etapie uzyskasz już dostęp do Demo Trading)
 • Sprawdź swoją tożsamość i przedstaw dokumentację do wglądu (może zawierać dowód osobisty, dowód osobisty itp.).
 • Wypełnij quiz, aby potwierdzić swoje doświadczenie handlowe i kwalifikacje.
 • Po aktywacji konta, postępuj z depozytem pieniężnym.