Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie korzystania z Bitcoin ?

1627

W tej sekcji mówimy o rozpoczęciu korzystania z Bitcoina. Wspaniałe jest to, że rozpoczęcie korzystania z BTC zajmuje tylko kilka minut. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kroki.

  • Najpierw musisz utworzyć lub kupić bezpieczny portfel Bitcoin i kupić swój pierwszy Bitcoin.
  • Następnie musisz nauczyć się, jak chronić i przechowywać swoje Bitcoiny.
  • Ostatnim krokiem jest wysyłanie i odbieranie Bitcoinów, abyś mógł dowiedzieć się, jak korzystać z kryptowaluty.

Tworzenie portfela bitcoin

Portfel Bitcoin jest podstawową potrzebą, jeśli chcesz otrzymywać i wysyłać Bitcoiny.

Łatwo jest utworzyć portfel Bitcoin, ale istnieje tak wiele różnych typów o różnych zabezpieczeniach. Z każdym bitcoinem dostajesz klucz prywatny i publiczny, który trzymasz w portfelu. Mówiąc najprościej, otrzymany klucz publiczny działa jak Twój adres e-mail, a klucz prywatny jest w zasadzie Twoim hasłem.

Oznacza to, że musisz chronić swój klucz prywatny i nie pokazywać go nikomu. Tutaj pomaga bezpieczny portfel Bitcoin. Istnieją różne rodzaje portfeli Bitcoin (sprzętowe i online).

Jeśli chcesz kupić większą ilość Bitcoinów, zalecamy zakup portfela sprzętowego – który jest w zasadzie urządzeniem USB, które przechowuje Twój Bitcoin. Jest zarówno łatwy w użyciu, jak i bardzo bezpieczny. Co najważniejsze, portfel taki jak ten jest offline, co oznacza, że ​​żaden haker nie może się do niego zbliżyć online.

Zdobycie pierwszego Bitcoina

Istnieją trzy sposoby na uzyskanie Bitcoin. Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem jest kupowanie Bitcoinów na rynku. Po drugie, możesz również sprzedać produkt lub usługę w zamian za Bitcoin. Trzecim sposobem jest zarabianie bitcoinów poprzez wydobycie, co wymaga dużej mocy obliczeniowej i dużych zasobów.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Bitcoinów, zalecamy zakup go od zarejestrowanej i godnej zaufania giełdy krypto.

Wysyłanie i odbieranie Bitcoin

Jeśli chcesz wysyłać i odbierać bitcoiny, powinieneś nauczyć się kilku rzeczy na temat przenoszenia swojego portfela bitcoin.

Aby otrzymać Bitcoin, musisz jedynie udostępnić swój publiczny adres Bitcoin (i nigdy nie udostępniać informacji o swoim prywatnym adresie). Publiczny adres Bitcoin składa się z kodu, który jest kombinacją 27 do 34 liter i cyfr.

Adres Bitcoin może wyglądać tak

  • 43Sw6L6AiIcdFgPqBkvIofF5CQ7ohXjvC

Twój klucz prywatny będzie wyglądał podobnie do powyższego adresu, ale będzie krótszy. Nigdy tego nie udostępniaj!

Jeśli chcesz zapłacić i wysłać Bitcoin, jest to proste. Wystarczy uruchomić portfel, przejść do strony „Wyślij”, wypełnić formularz odbiorcy i podać jego publiczny adres Bitcoin – i podać liczbę BTC, którą chcesz wysłać.