Dogecoin: Prognozy Ceny DOGE na 2022, 2025 i 2030

Dogecoin (DOGE) wszedł na rynek w 2013 r. Stworzyli go dwaj programiści, Billy Markus i Jackson Palmer. Nowa kryptowaluta powstała dla żartu. Obecnie obserwatorzy rynku traktują ją zupełnie serio, a temat DOGE często gości w mediach społecznościowych.

Memecoin okazał się tak ekscytującym projektem, że zainspirował powstanie innych kryptowalut z psimi motywami. Najbardziej znanym jest shiba inu – kryptowaluta, która zrobiła spektakularną karierę i szybko zyskała miano zabójcy dogecoina.

Jest prawdopodobnie dziełem miłośników psów japońskiej rasy shiba inu. Jednak to nie inne kryptowaluty, lecz celebryci są odpowiedzialni za to, że cena DOGE osiąga gwałtowne wzrosty, a następnie w ciągu jednego dnia stracić kilkadziesiąt procent wartości.

Choć prognoza ceny jest ryzykowna, to analizy techniczne dają memecoinowi szansę na spore wzrosty. W artykule przyjrzymy się prognozom i przedstawimy możliwe ceny DOGE do 2030 roku.

Jak inwestować w Dogecoin w 5 łatwych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
 4. Znajdź DOGE na liście aktywów.
 5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najpopularniejsze Giełdy Dogecoin 2024

Gdzie kupić dogecoin?

Serwisy, które oferują najlepsze usługi internetowe związane z handlem kryptowalutą, to Libertex.

Binance

binance coin logo

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Binance, wiedz, że jest to największa giełda kryptowalut na świecie. Korzysta z niej ok. 90 mln użytkowników z różnych zakątków globu.

Za pośrednictwem platformy uzyskasz dostęp do ponad 500 kryptowalut, którymi możesz handlować na rynku spot, margin, futures, a także opcji.

W każdym przypadku obowiązuje prowizja od transakcji w wysokości 0,1% — jedna z najniższych na rynku. Co więcej, możesz liczyć na dodatkową zniżkę 25%, jeśli posiadasz natywny token giełdy, binance coin.

Poza tym na platformie znajdziesz multum dodatkowych usług i możliwości handlowych, które zaspokoją potrzeby każdego entuzjasty kryptowalut.

Plusy:

 • Ponad 500 kryptowalut w ofercie;
 • Niskie prowizje od transakcji (0,1%);
 • Mnóstwo dodatkowych możliwości;
 • Liczne zabezpieczenia chroniące kapitał klientów.

Minusy:

 • Problemy regulacyjne w niektórych krajach.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
76.22% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Libertex

Libertex logotyp

Libertex to renomowany serwis transakcyjny. Oferuje kontrakty CFD na ponad 50 kryptowalut (więcej o bitcoin CFD przeczytasz tu). Jego opłaty są symboliczne. Z platformy korzysta około 2 mln użytkowników. Libertex skupia zawodowych traderów.

Giełda oferuje im liczne zaawansowane narzędzia analityczne. Należą do nich m.in. Sentiment Index (monitoring zakupów i sprzedaży innych handlowców) oraz Central Trading (wsparcie obliczeń matematycznych).

Poznaj opinie o Libertex!

Plusy:

 • 0% prowizji,
 • dźwignia 500:1,
 • zerowy spread,
 • wysoka jakość obsługi.

Minusy:

 • handel tylko kontraktami CFD.

Jak celebryci wpływają na cenę DOGE?

Logo dogecoin Niezwykle trudno podać długoterminowe szacunki dla kursów memecoinów. Nawet jednodniowa prognoza ceny może okazać się kompletnie chybiona.

Należy pamiętać, że w przypadku krypto opinie ekspertów wpływają w niewielkim stopniu na zachowania inwestorów (tutaj przeczytasz opinie o dogecoin).

Tym bardziej że analitycy często mylą się w swoich prognozach, nie są w stanie dokładnie przewidzieć przyszłych krzywych spadku i wzrostu kryptowalut-memów.

Cena DOGE w ostatnich latach była zależna przede wszystkim od wypowiedzi celebrytów.

Elon musk dogecoin W 2021 r. ekscentryczny miliarder Elon Musk doprowadził do spektakularnego wywindowania, a następnie załamania kursu dogecoina.

Najpierw zapytał na Twitterze, czy Tesla powinna akceptować DOGE. Inwestorzy doszli do wniosku, że chodzi o płatności za pojazdy elektryczne i spodziewali się dużego ruchu na rynku.

Obecnie jedynym pojazdem Tesli, który kupisz za dogecoiny, jest cyberquad dla dzieci. Tweety Muska zachęciły do zainteresowania się memecoinem wielu zawodowych traderów i rzesze drobnych graczy.

Kryptowaluta zyskała też mocno na wartości, gdy inwestorzy tacy, jak Mark Cuban zauważyli, że oprócz inwestowania posiadacze chętnie używają monety do małych transakcji.

Cuban, który jest właścicielem drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks, akceptuje DOGE jako zapłatę za bilety na mecze. Z kolei sieć kin AMC przyjmuje płatności w dogecoinach za cyfrowe karty upominkowe, co też skupia uwagę na dogecoinach.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Jak zmienia się cena dogecoina?

Po szumie w mediach, ceny DOGE gwałtownie ruszyły w górę. 8 maja 2021 r. notowania dogecoina osiągnęły rekordową wartość 0,7376 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wyniosła 92 mld USD.

Niedługo potem Elon Musk wystąpił w amerykańskim programie telewizyjnym Saturday Night Live. Wypowiedział się na temat DOGE, określając go mianem „hustle” („wałek”). Następnego dnia memecoin stracił ponad 40% wartości, a w lipcu spadł do poziomu 0,1607 USD.

moneta dogecoin Moneta zaczęła odbudowywać się w drugiej połowie roku: w październiku kosztowała już 0,2714 USD.

Skok był powiązany ze startem pierwszego bitcoinowego funduszu ETF (ProShares Bitcoin Strategy ETF).

Na początku 2022 r. doszło do dużej korekty, która objęła wszystkie rynki kryptowalutowe: DOGE spadł poniżej 0,2 USD. Czy ma szansę wyrównać lub pobić swój poprzedni rekord?

Przeczytaj również:
Shiba inu: prognozy krótko- i długoterminowe

Prognoza ceny dogecoina na podstawie danych fundamentalnych

Prognoza dogecoin na podstawie danych fundamentalnych jest trudna. Niektórzy analitycy twierdzą, że memecoin ma wartość zerową. Inni zalecają, aby brać pod uwagę najnowsze trendy rynkowe, np. oddziaływanie dużej społeczności fanów „psiego” altcoina.

O jego popularności najlepiej świadczy obecność na ponad 50 giełdach, na całym świecie. Niestety, tych danych nie da się przekuć na konkretne wartości przyszłych notowań.

Sprawdź również prognozy dla ethereum!

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Analiza techniczna ceny dogecoina

Należy pamiętać, że kryptowaluty, w tym szczególnie memecoiny, nie rozwijają się w uporządkowany sposób. Analiza wykresowa dowodzi, że w przypadku monety z podobizną psa możliwe jest dosłownie wszystko.

Please enter and activate your license key for Cryptocurrency Widgets PRO plugin for unrestricted and full access of all premium features.
 • dogecoin
 • Dogecoin
  (DOGE)
 • Price
  $0.138
 • Market Cap
  $20.02 B

Wallet Investor przewiduje, że do końca 2022 r. roku cena memecoina wyniesie nawet 0,463 USD. Natomiast w dłuższej perspektywie, dokładnie w 2026 r., szykuje się ATH ceny DOGE na poziomie 1,57 USD.

Czy dogecoin to dobra inwestycja?

Price Prediction prognozuje średnią cenę dogecoina w 2022 r. na około 0,32 USD, w 2025 r. 0,98 USD i w 2030 r. 5,7 USD. Z kolei CoinCodex wskazuje, że realne prognozy ceny kryptowaluty  powinny zakładać bardzo powolny wzrost.

Zdaniem ekspertów dopiero za kilka lat moneta z podobizną psa wzniesie się ponad poprzednie szczyty i osiągnie poziom 1 USD.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

LuckyBlock: obiecująca alternatywa dla dogecoin

lucky block Dogecoin ma duży potencjał wzrostu. Inwestycje w DOGE nie są jednak pozbawione ryzyka.

Planując zakup monety, weź pod uwagę scenariusz straty nawet 85% zainwestowanego kapitału. Nigdy nie inwestuj środków, na których utratę nie możesz sobie pozwolić.

Na rynku pojawia się wiele monet, które mogą być alternatywą dla dogecoina. Często mają jeszcze większy potencjał zysku, niż DOGE. Jednym z takich projektów jest LuckyBlock.

Wartość kryptowaluty zyskała 500% mimo, że ta pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno.

Kup LuckyBlock na PancakeSwap

LuckyBlock jest obecnie dostępny po bardzo niskiej cenie (jego premiera odbyła się stosunkowo niedawno). Teraz jest najlepszy moment na zakup LuckyBlock. Zainwestuj i zarabiaj na wzrostach cen od samego początku.

Kiedy kupić dogecoina?

Aktualna prognoza ceny dogecoina zachęca do nabywania monet. Jednak inwestorzy powinni liczyć się z faktem, że zyski nie będą szybkie, a ryzyko chwilowych wahań pozostanie bardzo wysokie.

Tutaj przeczytasz, jak kupić dogecoin.

Memecoin jest atrakcyjny dla doświadczonych inwestorów, którzy stosują strategię swing trading. Nowicjusze powinni poszukać stabilniejszej kryptowaluty.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy warto inwestować w dogecoiny w 2022 r.?

Warto. Cena monety jest zachęcająca. Jeżeli powtórzą się trendy z poprzednich lat, dogecoin może podwoić swoją wartość w drugiej połowie 2022 r.

Kto może zarobić na obrocie dogecoinem?

Dogecoin to waluta, na której mogą zarobić doświadczeni traderzy. Początkujący inwestorzy wybierają stabilniejsze krypto. Jednak w dobrze zdywersyfikowanym portfelu warto mieć partię dogecoinów na wypadek kolejnego gwałtownego wzrostu cen.

Dlaczego kurs dogecoin jest niestabilny?

Wszystkie krypto wykazują duże wahania kursów. Jednak najmniej stabilne są memecoiny, do których należy DOGE. Ich notowania kształtuje FOMO, wypowiedzi celebrytów, wydarzenia medialne i plotki.

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.