Dogecoin: Portfel Online| Jaki Wybrać? Jak Założyć i Przenieść Środki?

Kiedy kupujesz DOGE, powinieneś zadbać o zabezpieczenie cyfrowych monet. Do tego potrzebny jest dogecoin portfel. Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, użytkownicy coina korzystają z walletów.

Autorzy tokena opracowali własne portfele kompatybilne z dogecoinami. Dzięki temu nie musisz martwić się o zabezpieczenie aktywów. W naszym artykule opiszemy, czym są wspomniane portfele kryptowalutowe. Wytłumaczymy, w jaki sposób z nich korzystać.

Jeżeli szukasz bezpiecznego miejsca na zakup monet cyfrowych, mamy coś dla ciebie. Przygotowaliśmy listę trzech legalnych brokerów. Są to zaufane serwisy, które działają w zgodzie z FCA i CySec. Nie chcesz zostać oszukany podczas kupowania kryptowalut? Zapoznaj się z nimi!

Jak założyć portfel Dogecoin w 4 prostych krokach

 1. Wybierz najlepszą ofertę: Binance.
 2. Załóż konto.
 3. Pobierz portfel Dogecoin
 4. Przelej do niego Doge.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Najlepsze Portfele Dogecoin 2024

Co to jest portfel dogecoin?

monety dogecoin i banknoty Projekt DOGE początkowo był żartem. Powstał na kanwie memów z tak zwanym piesełem.

Cena kryptowaluty wybiła, gdy Elon Musk opublikował informacje o tym, że jest to jego ulubiona moneta cyfrowa.

Wówczas wszyscy fani tokenów usłyszeli o dogecoin. Do przechowywania kryptoaktywów potrzebujesz kompatybilnego z nimi portfela.

Przeczytaj więcej o portfelu kryptowalut!

Dogecoin Core jest aplikacją, która zsynchronizuje twoje urządzenie z blockchainem monety. Weryfikuje transakcje przychodzące i wychodzące. Z kolei Multidoge jest walletem w lżejszej wersji. Nie dokonasz za jego pośrednictwem dużych przelewów, jednak zajmuje mało miejsca na urządzeniu. Co więcej, jest prosty w obsłudze.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

W jaki sposób zasilić dogecoin wallet?

monety dogecoin rozsypane na stole Zanim zaczniesz korzystać z portfela, powinieneś nabyć trochę tokenów. W jaki sposób kupić monety w systemie dogecoin? Przedstawimy ci prosty sposób.

Tutaj przeczytasz, jak kupić dogecoin.

Wybierz brokera online. Przedstawieni przez nas dostawcy zajmują się nie tylko klasycznym rynkiem inwestycyjnym, ale także kryptowalutami.

Wytypowaliśmy tylko sprawdzonych brokerów. Różnią się między sobą sposobem działania i ilością dostępnych instrumentów finansowych.

Binance

binance coin logo

Binance jest giełdą kryptowalut, która charakteryzuje się największym wolumenem obrotu na rynku. Prowadzi działalność od 2017 roku, a dziś z jej usług korzysta już ponad 90 mln użytkowników z całego świata.

Platforma wyróżnia się obszerną ofertą cyfrowych aktywów, a także mnogością funkcji oraz usług.

Zalety:

 • Ponad 500 kryptowalut w ofercie;
 • Jedne z najniższych prowizji handlowych na rynku (0,1%);
 • Mnóstwo dodatkowych funkcji i usług;
 • Szereg zabezpieczeń chroniących kapitał klientów.

Zasil wallet kryptowalutowy za pośrednictwem brokera Libertex Libertex logotyp

Libertex jest brokerem z dużym doświadczeniem. Na rynku inwestycyjnym istnieje od 1997 roku. Kilka lat temu dostawca wzbogacił ofertę o kryptowaluty. Świadczy usługi obywatelom z ponad stu różnych państw. Cieszy się dobrą opinią traderów. Jakie zalety ma broker?

Zalety:

 • Niskie minimalne depozyty (już od 100 euro);
 • Kontakt z obsługą klienta siedem dni w tygodniu przez całą dobę;
 • Ochrona przed ujemnym saldem;
 • Dostęp do popularnych metod płatności.

Portfel dogecoin - jak korzystać?

dogecoin wykres grafika Sposób obsługi portfela, zależy od jego oprogramowania. Tylko kilka podstawowych czynności pokrywa się ze sobą niezależnie od aplikacji.

Kupiłeś dogecoin za pośrednictwem giełdy? Chcesz przelać tokeny? Potrzebny jest ci portfel dogecoin. Długotrwałe przechowywanie kryptowalut na giełdzie jest nierozsądne.

Instytucje finansowe upadają lub zmieniają warunki handlu, przez co stają się nieatrakcyjne dla użytkowników. Monety cyfrowe są bezpieczne tylko, gdy trzymasz je w dedykowanym portfelu. Wallet sprawia, że masz pełną kontrolę nad DOGE.

Co więcej, możesz z niego wypłacić oszczędności, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie wszystkie giełdy i kantory oferują natychmiastowe przelewy.

Dobrym wyborem w przypadku DOGE są portfele sprzętowe. Charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. W dodatku pozwalają na przechowywanie więcej niż jednej kryptowaluty w tym samym miejscu.

Chciałbyś zainwestować w więcej aktywów? Sprawdź nasz ranking kryptowalut!

Ze względu na to, że portfele sprzętowe nie są podłączone do sieci, hakerzy nie mogą się do nich dostać.

Tylko podczas wpłacania lub wypłacania aktywów łączysz je z internetem. Wallety sprzętowe kompatybilne z DOGE produkują firmy Ledger i Trezor. Z wyglądu przypominają stick USB. Wadą sprzętu jest jego cena. Za urządzenie zapłacisz nawet kilkadziesiąt dolarów. Wallet internetowy i desktopowy stanowi darmową wersję oprogramowania.

Przykładem portfela jest Exodus. Przechowasz na nim wiele różnych kryptowalut jednocześnie (w tym DOGE). Oprócz magazynowania assetów oprogramowanie pozwala na śledzenie kursów monet.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru portfela DOGE

3 monety dogecoin na dłoni Inwestorzy mogą przechowywać DOGE na wiele sposobów - od walletów sprzętowych i mobilnych po papierowe i desktopowe. Każda aplikacja ma inne wady i zalety.

Największą różnicą między portfelami jest to, ile tokenów będą w stanie obsłużyć. Opiszemy, na co trader powinien zwrócić uwagę, aby wybrać właściwy portfel kryptowalut.

Chciałbyś zainwestować w BTC? Dowiedz się więcej o portfelu bitcoin!

Zanim zapoznasz się ze specyfikacją portfela, sprawdź, czy dostawca oferuje przechowywanie DOGE. Nie wszystkie wallety internetowe i sprzętowe są kompatybilne z tym tokenem. Dobra wiadomość jest taka, że popularność dogecoina urosła. Z tego powodu coraz więcej portfeli obsługuje monetę.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy wallet jest przystępny dla użytkownika. Jeśli handlujesz DOGE i jest twoją inwestycją krótkoterminową, upewnij się, że portfel ma niskie opłaty za przelew. Szukasz bezpiecznego oprogramowania? Wybierz wallet sprzętowy.

Jeżeli stawiasz na aplikację prostą w użyciu, zainstaluj jeden z portfeli mobilnych. Obsłużysz je za pośrednictwem urządzenia z systemem Android.

Pamiętaj o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Im dłużej zamierzasz przechowywać DOGE w portfelu, tym bardziej są narażone na kradzież. Fani kryptowalut najmniej zaufania mają do walletów online.

Do najbezpieczniejszych należą portfele papierowe i sprzętowe. Niektórzy eksperci odradzają wersje mobilne i desktopowe. Ponieważ uważają, że są narażone na ataki hakerskie.

Zanim wybierzesz portfel, upewnij się, że usługodawca zapewnia support. Renomowani dostawcy portfeli DOGE zazwyczaj prowadzą czat na żywo dla klientów. Dzięki temu możesz zadać pytanie w razie problemu z aplikacją. W przypadku wersji sprzętowych i stacjonarnych zwykle skontaktujesz się z obsługą urządzenia za pośrednictwem e-maila.

Wallet papierowy nie udostępnia obsługi klienta. Z tego powodu zalecamy, aby korzystali z niego tylko doświadczeni użytkownicy. W razie problemów, jesteś zdany na własną wiedzę i pomysłowość.

Jak wygląda funkcjonalność na walletach dedykowanych DOGE?

grafika z dziewczyną siedzącą na monetach dogecoin Wallety kompatybilne z DOGE zazwyczaj obsługują też inne monety cyfrowe. Wyjątkiem są wersje papierowe i niektóre sprzętowe.

Jeżeli korzystasz z kilku różnych walut jednocześnie, zwróć uwagę na prowizje wybranego walleta.

Porównanie oferty portfeli kryptowalutowych może zająć trochę czasu.

Chciałbyś ograniczyć go do minimum? Skorzystaj z portfela Binance. Możesz kupić DOGE za pośrednictwem brokera i przechować je na platformie. Przedstawimy ci wady i zalety portfela tego dostawcy.

Zalety:

 • Konfiguracja i obsługa strony internetowej jest prosta;
 • Wpłaty i wypłaty za pośrednictwem aplikacji internetowych, karty Visa i tradycyjnego przelewu bankowego;
 • Obsługa klienta gotowa do pomocy.

Wady:

 • Brak wsparcia Back Office w języku polskim.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

Historia dogecoin

moneta dogecoin na dolarze DOGE jest nietypową kryptowalutą. Autor zaprojektował token w ramach żartu.

W 2021 roku raper Snoop Dog i prezes Tesli Elon Musk wypromowali walutę za pośrednictwem twittera.

Po serii tweetów z memami moneta wylądowała na 10 miejscu.

Rekordowa wartość dogecoin wyniosła 0,83 dolara amerykańskiego. Musk opublikował film z opisem systemu coina. Waluta napędzona tweetami celebrytów i działaniem społeczności Reddita urosła o ponad 600%.

Projekt powstał w 2013 roku. Ku zaskoczeniu twórców, DOGE wzbudziło duże zainteresowanie. Po pierwszym miesiącu projekt miał milion odwiedzin na stronie. Token przedstawia wizerunek psa rasy shiba inu. Co jest popularnym w internecie memem.

Blockchain dogecoina jest zrekonfigurowaną siecią bitcoina. Kod źródłowy BTC opublikowano w internecie, dlatego każdy inżynier mógł zrobić z niego użytek. W odróżnieniu od bitcoina DOGE nie ma limitu tokenów, które mogą zostać dodane do obiegu.

Społeczność reddita promowała DOGE już w 2013 roku

dogecoin na banknotach Pomysł na monetę spodobał się fanom kryptowalut z reddita. Już w 2013 roku market cap oscylował w granicy 8 milionów dolarów.

Społeczność zagranicznego forum promowała kryptowalutę za pośrednictwem tak zwanego tippingu.

Oznacza to, że odwdzięczali się tokenami DOGE innym osobom, przykładowo za pomoc w rozwiązaniu trudnego tematu lub szczegółową odpowiedź na pytanie.

Już dwa tygodnie po uruchomieniu sieci, dogecoin był najczęściej wykorzystywaną walutą napiwkową. Dużym atutem coina zawsze była niska granica wejścia.

Bitcoin ma dużą kapitalizację rynkową i cenę za monety. DOGE jest walutą atrakcyjną pod względem kapitału.

W 2013 roku mogłeś nabyć ją za mniej niż 1/10 dolara. Mimo że kapitalizacja monety rosła, mimo że inżynierowie nie chcieli konkurować z innymi projektami na rynku.

W 2014 roku wolumen obrotu dogecoinem na giełdach wzrósł kilkukrotnie. Nawet w 2021 roku wielu fanów reddita promuje ten zabawny kryptoaktyw.

Waluta pozwoliła niektórym na zwielokrotnienie majątku. Upłynie jeszcze trochę czasu, zanim moneta będzie kosztowała jednego dolara.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami finansowymi. Wykorzystanie dźwigni finansowej niesie ze sobą wysokie ryzyko.
67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy.

FAQ - dogecoin portfel

W jakim portfelu najlepiej przechowywać dogecoina?

Wszystkie portfele mają wady i zalety. Jeżeli jesteś początkującym, który szuka darmowego i prostego w obsłudze walletu, wybierz portfel Binance. Aplikacja jest połączona bezpośrednio z giełdą producenta. Pozwala na szybką sprzedaż aktywów.

Platforma inwestycyjna jest bezpieczna. Oprócz DOGE, w tym samym miejscu przechowasz ponad 100 innych tokenów. Oznacza to, że w każdej chwili możesz dywersyfikować portfolio.

Czy portfele dogecoin są anonimowe?

Niektóre projekty kryptowalutowe szczycą się anonimowością. Jeżeli kupujesz instrumenty finansowe poprzez Binance, musisz podać swoje dane. W zamian zyskujesz wysoki poziom bezpieczeństwa. Platforma ma licencję na handel, która wymaga spełnienia restrykcyjnych wymogów finansowych (CySec i FCA).

Krzysztof swoją wiedzę i umiejętności zdobywał i rozwijał latami. Handel na giełdzie pochłonął go w młodym wieku i szybko stał się jego sposobem na życie. Do jego głównych zainteresowań należy rynek kryptowalut. Jako jeden z pierwszych posiadaczy bitcoin w Polsce zna temat na wylot i chętnie dzieli się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami.