Co to jest Malware?

3049

Malware to szereg szkodliwych programów, które próbują zainfekować komputer lub urządzenie przenośne. Hakerzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie do różnych celów – do kradzieży danych osobowych, haseł i pieniędzy oraz blokowania dostępu do urządzeń. Możliwe jest zabezpieczenie się przed zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania poprzez zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Czym jest malware

Malware (skrót od “malicious software”) jest uważany za inwazyjny lub szkodliwy typ oprogramowania, który ma na celu potajemnie, bez wiedzy użytkownika uzyskać dostęp do urządzenia. Rodzaje złośliwego oprogramowanie obejmują oprogramowanie szpiegujące (spyware), adware, phishing, wirusy, trojany, rootkity, zagrożenia typu ransomware oraz porywaczy przeglądarki.

Skąd się bierze malware

Złośliwe oprogramowanie Malware najczęściej dostaje się na urządzenie z internetu i poczty elektronicznej. Może również pochodzić z uszkodzonych stron internetowych, demówek do gier, plików muzycznych, pasków narzędzi, oprogramowania, darmowych subskrypcji lub innych plików pobranych z internetu do urządzenia, które nie jest odpowiednio zabezpieczone.

Jak rozpoznać malware

Jeśli komputer działa bardzo wolno, można założyć, że został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Inne niepokojące symptomy to wyskakujące okna, zwiększony spam i częste wieszanie się komputera. Można użyć skanera złośliwego oprogramowania, aby sprawdzić, czy komputer jest zainfekowany. Ten skaner jest dostępny we wszystkich narzędziach do usuwania złośliwego oprogramowania.

Jak usunąć malware

Najlepszy sposób to użycie niezawodnego narzędzia do usuwania malware. Można je znaleźć w każdym dobrym programie antywirusowym. Szybko i z łatwością usunie malware z Twoich urządzeń. Tego typu bezpłatne narzędzie zapewni też dodatkowo ochronę przed atakami w czasie rzeczywistym.

Jak zapobiec malware

  • Korzystaj ze skutecznego antywirusa i oprogramowania typu anti-malware.
  • Nie otwieraj załączników z niezaufanych lub nieoczekiwanych źródeł.
Korzystaj z narzędzi typu anti-malware, aby się ochronić

Antywirus i narzędzie typu anti-malware to najskuteczniejszy sposób na rozpoznawanie i usuwanie złośliwego oprogramowania oraz zapobieganie infekcjom.